Viaplay

Niestety w tej chwili już nie (o ile nic dziwnego się nie wydarzy).

Nie wydarzy :wink: #znaki

Działa wam apka na telefonie? Albo jeśli działa to macie w języku polskim?

Tak, mi działa bezproblemowo.

Czy macie jakieś rozwiązanie na komunikat „ obecnie brak transmisji „ ? Czym to może być spowodowane ? Oczywiście mówię o momencie kiedy już stream wydarzenia się rozpłacząl

Mi czasami apka wiariowala i połowę miałem w języku niemieckim, połowę w polskim :joy::joy: chyba to wykrywa po ip użytkownika. Tak czy inaczej proporcje w apce mnie wkurzały, bo obraz nie wypełniał ekranu, a nie dało się u mnie wyskalować.

Rozwiązaniem tych problemów jest oglądanie meczów w telefonie na przeglądarce ( w trybie komputerowym) na stronie Via.

Raz, że wszystko wtedy już po polsku, dwa jest moim zdaniem lepsza jakość ( może to tylko Placebo), a 3 transmisja elegancko wypełnia cały ekran.

Mini plusem jest, że z przeglądarki na Androidzie można oglądać w oknie, więc jak czatuje z kimś to ciągle mogę oglądać mecz. Apke można tylko oglądać na podzielonym ekranie.

Też mi nie działają transmisje ani skróty w telefonie + język się przestawił na jakiś skandynawski

Hey. Czy na kompie jest wszystko ok?

Na komputerze działa normalnie

Ja się wylogowałem i z powrotem zalogowałem i jest już ok.

1 polubienie

W apce na tv u mnie jest ok. Ale w telefonie skandynawia

2 polubienia

Ktoś wogóle wie co się dzieje? U mnie dekoder dalej nie chce się połączyć, w telefonie transmisje chyba po norwesku.

Ja mam problem z polaczeniem z chromecast od wczoraj, wczesniej bylo wszystko bezproblemowo, a teraz musze ogladac na lapku :confused:

1 polubienie

U mie na Chromecascie wszystko hula. Zarowno wczoraj jak i dzis.

Viaplay do końca roku zwija się z Polski.

Ciekawe co w takim razie od stycznia, gdzie będzie w Polsce oglądana najlepsza Liga Świata. Mam nadzieję że wróci do C+.

1 polubienie

Jak dla mnie to totalna lipa. ViaPlay miało dużo lepsza “oprawę” PL niż C+. Studio przed i po meczu. Skróty dostępne nawet 2 dni po spotkaniu. W dodatku na ViaPlay mogłeś sobie wybrać mecz, który chciałeś oglądać (+ multiliga), a nie mecz narzucony przez stację. Jak PL wróci do C+, to przykładowo jeśli w sobotę o 16:00, albo w niedzielę o 15:00, będzie grał Liverpool, a jednocześnie jakiś hit typu nie wiem derby Manchesteru, czy Londynu, to będzie trzeba szukać streamu na necie… Ponadto, jeśli ktoś ogląda mecze online, jak na przykład ja, to imo Canal+Online ma dużą gorszą jakość obrazu niż Via.

Od razu napomknę, że nigdy nie miałem problemu z jakością czy przerywaniem streamu na ViaPlay (pewnie temu, że nie mam Internetu na korbkę). Ja sobie tam ViaPlay chwaliłem mocno, szkoda fes.

12 polubień

Również jestem mocno zawiedziony, że będę musiał teraz kombinować. Mam inną telewizję i nie widzi mi się przeskakiwanie, jestem ciekaw czy będzie jakaś oferta TYLKO na PL, przede wszystkim dostępne internetowo.

Viaplay będzie obecny w Polsce tylko do końca 2023 roku.

Niebawem mają rozpocząć się negocjacje z innymi nadawcami w sprawie sprzedaży praw sportowych.
Według nieoficjalnych informacji, CANAL+ jest mocno zainteresowany odzyskaniem pełnych praw do Premier League.
Z kolei, Polsatowi zależy na odkupieniu praw do Ligi Europy i Ligi Konferencji.
Losy pozostałych praw sportowych z portfolio Viaplay nie są jeszcze znane, ani jakoś specjalnie się o nich nie spekuluje.

Żródło: Los Viaplay przesądzony? Znamy możliwą datę wycofania z Polski - Sport WP SportoweFakty

Co do możliwego powrotu Premier League do CANAL+, uważam, że to zdecydowanie najlepsza możliwa opcja. Po pierwsze, CANAL+ pokazywał te rozgrywki w Polsce nieprzerwanie przez 27 lat, a więc ma w tej materii największe doświadczenie. Po drugie, CANAL+ pokazywał te rozgrywki w Full HD, a najlepsze mecze nawet w 4K, podczas gdy Viaplay chwaliło się jakością 720p, którą w Polsce wprowadzano 15 lat temu. Po trzecie, jeśli liga wróci do CANAL+, to będzie można ją oglądać, zarówno w streamingu, jak i na kanałach linearnych, czego Viaplay nie chciało ludziom zapewnić.

To czego będzie mi brakować, to oprawy, którą Viaplay robiło jednak lepiej. Dobór ekspertów, również bardziej odpowiadał mi w Viaplay (przede wszystkim, brak Nahornego), no i brak reklam, a zamiast nich - studio z analizami. W tej materii Szwedzi pokazali naprawdę wysoki poziom - szkoda, że nie poszła za tym jakość transmisji, bo to nią i ciągłymi problemami ze stabilnością streamów Szwedzi przegrali polski rynek. Duży plus, również za wzięcie przykładu z CANAL+ i zaszczepienie u siebie Multiligi, a nawet rozszerzenie jej dodatkowo o niedzielne mecze.

Reasumując, wszystko ma swoje plusy i minusy. Uważam, że jeśli Premier League wróci do CANAL+, to na pewno zostanie pokazana inaczej, niż miało to miejsce wcześniej, przed utratą praw. CANAL+ na pewno nie będzie chciał dopuścić do sytuacji, w której ludzie będą wspominali z nostalgią transmisje z Viaplay, dlatego podejrzewam, że pewne pozytywne elementy ze szwedzkiego streamingu mogą zostać zaczerpnięte. Jak będzie, czas pokaże :wink:

4 polubienia

Mi Tam zwisa kto te prawa kupi, byle nadal była możliwość subskrypcji z której mogę zrezygnować w dowolnym momencie bez brania umów.
W obecnych czasach to najlepsza możliwość.
Apka na tv i telefon minimum 1080p. Cena Max 40/50 zł na miecha.

Bez tych warunków to chyba znowu trzeba będzie streamować.

1000020852

@Clashman dlatego mi zależy tylko na streamingu/subskrypcji bez umów czy kablówki.
Generuję to tylko niepotrzebnie koszty, reszta kanałów mnie nie interesuje.
Ceny takich usług to od 20 do 50 zł na miecha.
Zawsze canal może dać różne pakiety:
• sam sport
• same filmy i seriale
• pakiet total

1 polubienie