Viaplay

Cena 40-50 zł? Chyba ciężko, ponieważ będzie trzeba wziąć na nowo abonament nc+ by móc oglądać Canal Plus co daje co najmniej 100-130zl z dekoderem. Chyba, że ktoś ma dostęp co C+ z innego źródła.
Na pewno w Canal Plus była lepsza Jej wysokość premier league, ale nie o 23:00 tylko tak jak teraz na via o 19:30.

W co Ty wierzysz kolego :joy: :joy: :joy:

Jak nie będzie tak wygodnej opcji jak teraz jest, do tego drogo to nie warto nawet brać i męczyć się na strumyku i tyle. Z tymi cenami oni już od dawna przeginają i nic w tej TV sensownego nie ma.

3 polubienia

Ja nie mam Internetu na korbkę, mieszkam w wojewódzkim i na początku zeszłego sezonu cięło, cięgle “coś szło nie tak”, a gdzieś od połowy tamtego sezonu przestało. Magia jakaś, czy może w końcu ogarnęli serwery?

Nie zwalaj partactwa Viaplay na użytkowników lol

Niemniej pomimo złego pierwszego wrażenia z powodów technicznych, od kiedy ogarnęli ten aspekt to nie mam im niczego wielkiego do zarzucenia. Może taki se interfejs, bo sorry, ale skoro oglądam tam tylko premier league, to czemu mi się na start nie wyświetlają mecze z tej ligi, tylko jakaś żeńska budnesliga lol xD Dodatkowo trochę wkurza, że kiedy grane jest kilka spotkań na raz, to żeby posłuchać studia trzeba przełączać się na multiligę. Ale to drobnostki.

1 polubienie

Przecież można kupić subskrypcję canal plus online. Przy opcji płatne z góry na pół roku wychodzi 30 zł miesięcznie, a normalnie mniej więcej koło 50zł (smart tv to już chyba standard)

1 polubienie

Kiedyś nie wszystko było tam dostępne, meczy nie można było obejrzeć ani programu premier league. Być może coś się zmieniło, bo miałem ten online jak byłem abonentem nc +.

1 polubienie

Dobra a nie będzie można zostać na tym Viaplay w innym języku? Mi np. to bez różnicy czy będzie PL czy ENG komentarz. Chyba, że całe Viaplay znika?

1 polubienie

Ja miałem przed viaplay to normalnie wszystko było, oczywiście w najwyższym pakiecie

Czytając komenty na stronie kanonierów ktoś podał info, że na duńskim via Play jest liga mistrzów.
Sprawdziłem i serio działa :joy:
Jak komuś nie przeszkadza duński komentarz to zamiast wchodzić na viaplay.pl zalogujcie się na viaplay.dk i już macie ligę mistrzów w ofercie.

7 polubień

Facet to działa ! Dzięki wielkie :smiley:

Dzięki! Nie dziwię sie, że w tabelkach nie wszystko im sie zgadza i muszą sie zawijać. :smiley:

Nie wiem jak dla was ale dla mnie to jest jawne sranie na konsumenta. Życzę im z całego serca bankructwa chociaż nie jestem zawistnym człowiekiem.

Edit. Jak to przemyślałem to też doszedłem do tego wniosku. Ale pierwsza reakcja nerwy mnie wzięły ładne. Bo pewnie w tamtym roku też to było (albo nie)
U nas w Polsce jak się chce Kiec wszytko to trzeba by chyba z 10 abonamentów wykupić (to hiperbola oczywiście)

Ale wiesz, że pewnie nie mają praw do transmisji w Polsce, a ciekaw jestem czy omijanie tego logując się na wersję duńską jest w 100% legalne (pewnie jest, ale sami z siebie nie mogą tego zaprezentować w wersji polskiej, skoro nie mają wykupionych praw na Polskę - inna sprawa, że nie zdziwcie się, że jeśli informacja o tym rozeszłaby się szerokim echem, to zaraz zablokują taką możliwość - więc tej informacji nie rozsiewajcie dalej jak nie musicie ;d).

Obstawiam, że Viaplay gdyby miało lepszych marketingowców i nie padło przez problemy ze streamami (sam chyba RAZ miałem problem, więc nie widziałem problemów), to zaraz by przejmowało prawa do LM u Nas i by dorzuciło do oferty. Jednak zamiast zrobić parę złotych taniej i wrzucić samą piłkę bez seriali, kanałów TV itd, to zaczęli kombinować pod górkę i niestety padło to finansowo. Wielka szkoda wg mnie bo właśnie tak to wygląda - albo piracenie albo wydawanie koło stówki-półtora miesięcznie w okresie ligi mistrzów czy mundialu/ME. Żałuję że Viaplay nie dokończy sezonu u Nas, tylko zwija się na koniec 2023…

1 polubienie

ja nie żałuję jesli wroci PL do canalu. Jakosc na 65 calach była dramatyczna, pomimo neta przez światłowód. Moze na małych ekranach to śmiagało ale te smugi za piłka na dużym, powodowało, że odechciewało sie ogladac

1 polubienie

Nie wiem jak to wygląda na 65, u mnie na bodaj 55, to śmiga ładnie i nie widzę problemów. Ale rozumiem, że teraz coraz większe TV wskakują u ludzi i może być problem. Pozostaje jednak dalej kwestia, że jak pisałem wyżej - z Viaplay można się było spodziewać prędzej czy później monopolizacji i wg mnie to byłoby spoko, gdybym musiał płacić w jednym miejscu za niemal wszystko aniżeli w kilku teraz wykupywać dostęp.

Problemem nie są cale, a źle skalibrowane telewizory.
Większość ludzi po zakupie ma wywalone na przejaskrawione kolory czy włączone opcje redukcji (szumów/drgań), czy “poprawy” płynności itp co tylko właśnie powoduje artefakty, szumy i utratę szczegółów. (A tak trafiają telewizory do klientów prosto z pudełka )

Jakość VIA nie powala, ale siedząc około 2 metrów od 55 cal Tv jakość U mnie również jest ok.

1 polubienie

Oglądałem na 65 calach i było spoko, ale Ty pewnie siedzisz 10 cm od ekranu stąd problem :stuck_out_tongue:

Ty no moze rzeczywiscie musze sie na nastepny raz odsunac.

A ja się z tym nie zgodzę. Ja korzystam z telewizji satelitarnej CANAL+ i wychodzi to najkorzystniej finansowo. Umowa na dwa lata nie jest dla mnie żadnym problemem, bo tak czy inaczej bym za to płacił. Mało tego, umowa terminowa chroni mnie przed ewentualnymi podwyżkami cen, na które w każdym momencie są narażeni subskrybenci serwisów streamingowych. Uważam też, że mnogość usług streamingowych generuje niepotrzebne koszty, a ja to wszystko mam wkomponowane w pakiet telewizji satelitarnej i absolutnie nie zamierzam z niego rezygnować :slight_smile:

W to co napisałem :slight_smile:

Nic ująć, nic dodać - zgadzam się w 100%. Miałem podobnie, a korzystam z Orange Światłowód, tak jak wielu innych użytkowników, którzy mieli problemy z poprawnym działaniem Viaplay.

Serio działa? :smiley: :joy:
To oni czegoś nie ogarnęli technicznie, bo nie powinniśmy mieć do tego dostępu. Polsat, jako oficjalny nadawca Ligi Mistrzów w Polsce, mógłby wyciągnąć od Szwedów grube odszkodowanie ;d

Zgadzam się w 100%. Jakość Viaplay na większych ekranach jest fatalna.

Absolutnie nie można się było spodziewać monopolizacji ze strony jakiegokolwiek nadawcy. Obecnie prawa sportowe są tak drogie, że nikt nie wykupi wszystkich praw i dotyczy to każdego - nie tylko polskiego rynku. Czasy, w których CANAL+ miał u siebie wszystko na wyłączność już bezpowrotnie minęły - stąd też wymienianie się prawami do Ekstraklasy/Ligi Mistrzów z Polsatem. Rozdrobnienie praw na rynku postępowało i będzie postępować nadal, więc musimy się przyzwyczaić do tego, że, aby mieć wszystko, będziemy musieli płacić różnym podmiotom. Jeśli zaś, jakiś nadawca się rzuci bezrozumnie na wszystko co się rusza i przepłaci za różne prawa, to po prostu skończy jak Viaplay, bo mu się to finansowo nie zepnie :wink:

@Lapaino To jest jeszcze inna kwestia. My mówimy o fatalnej jakości Viaplay na większych telewizorach i to jest faktem. Ja mam poprawnie skonfigurowany telewizor, a jednak jakość wciąż nie powala i mam tu na myśli widoczność pikseli na Viaplay, a tego w ustawieniach telewizora niestety nie zmienisz. To jest kwestia rozdzielczości, w jakiej nadaje serwis :wink:

Bzdura. Na 65 calach do dopiero na Viaplay widać piach. Wiem, bo widziałem u niejednego znajomego. Powtarzam, to jest problem po stronie nadawcy, a nie użytkowników.

3 polubienia

Tutaj się zgodzę.
Rozdzielczość w Via to śmiech i tak naprawdę w dzisiejszych czasach gdzie prawa kosztują kupę siana 4k to powinien być standard bez różnicy kto jest w tym momencie dostawacą albo nim będzie w przyszłości.

Ale już któryś raz czytam, że ktoś ma smugi czy mu przycina ( tu nie mam na myśli buforowania), gdzie właśnie źródłem tych problemów właśnie są włączone opcje poprawy czystości, płynności itd.

Sama rozdzielczość wpływa tylko na ilość detali na ekranie i nic więcej ( chodź tu też dużo zależy od bitratu i obraz 720p może wyglądać lepiej niż 1080p).

Canal na pewno miał tę jakość lepszą, ale na kablu.
Z ich streamingu nie korzystałem i jakby dali możliwość subskrypcji na miecha właśnie dzięki aplikacji w podobnej cenie i jakości co Via to na moje mogą sobie te prawa kupować.
Jak po zakupie tych praw i pewnym monopolu wyskoczą z cena około 100 to podziękuję, bo inne portale streamingowe udowadniają, że można nadal mieć ogromne zyski i nadal być fair co do subskrybentów co do ceny.