Viaplay

@adamne Zaufaj mi, że siedzę w tym temacie, bo się nim interesuje i jest dokładnie tak jak piszę. Viaplay puszcza większość transmisji w jakości 720p i niektóre w 4K - u nas też tak będzie. Natomiast, w Szwecji firma posiada również platformę satelitarną Viasat, która zapewnia im więcej transmisji w wyższej rozdzielczości, którą następnie wykorzystują m.in. na użytek streamingu Viaplay na tamtejszym rynku. Jednakże w większości krajów, Viaplay nadaje w takim samym paździerzu 720p, jak w Polsce i nic się tam nie zmienia w kierunku poprawy jakości. Po prostu, nie ma po ich stronie nawet takiej woli, żeby coś poprawić, a ludzie już się do tej “pikselozy” przyzwyczaili. Jak ja czytam o jakichś “nadziejach”, że “jak trochę zarobią to na full HD przejdą”, to sorry, ale śmiać mi się chcę :slight_smile:
Otóż patrząc na inne rynki, na full HD na pewno nie przejdą - zapomnij o tym.

Jakies zrodlo? Nie moge znalezc zadnego info o tym

1 polubienie
3 polubienia

Czy jest jakaś alternatywa do Viaplay? Oglądam tylko mecze LFC i zupełnie nic więcej…
Może LFCTV? puszczają tam wszystkie mecze LFC czy np bez LM.

@msobolo niestety nie. Na LFC TV lecą tylko sparingi i chyba jakieś powtórki meczów, natomiast telewizja klubowa nie ma żadnych praw do transmisji oficjalnych meczów na żywo. Można oczywiście pokombinować z operatorami zagranicznymi. Na przykład od tego sezonu w Czechach i na Słowacji powstała lokalna wersja Canal+ Sport z pełnymi prawami do Premier League. Z tego co się orientuję, można tam oglądać mecze zarówno w ramach platformy satelitarnej, jak i streamingu na stronie https://www.canalplussport.sk/
W Polsce, natomiast, wszystkie mecze Premier League będą transmitowane w serwisie streamingowym Viaplay, a dwa mecze drugiego i trzeciego wyboru w kolejce na antenie Canal+. Jako ciekawostkę przytoczę też informację, do jakiej nieoficjalnie dotarł portal Satkurier.pl. Mianowicie, w przyszłości wszystkie 10 meczów w kolejce ma być dostępnych na kanałach platformy Canal+, ale tylko dla abonentów telewizji satelitarnej. Pisali o tym w niedawnym artykule, ale była mowa o przyszłości, bez podania konkretnej daty udostępnienia wszystkich meczów Premier League na kanałach linearnych.

Dziwię sie, ze te Viaplay ma tyle lig, pucharów, bez odpowiedniej jakości, zacinania się itp. Ale co sie dziwić, jak sie liczy kasa, a nie jakość i dobre warunki dla kibica.

Panowie pytanko gdyz sklaniam sie do wykupienia viaplay (wersja polska ) aczkolwiek chcialbym korzystac na smart tv czy telefonie w Irlandii a z tego co czytam to viaplay tego regionu jeszcze nie obsluguje. Ktos moze sie orientuje jak to rozegrac i czy wogole jest taka mozliwosc ? Pozdrawiam

Przez VPN na pewno da radę.

3 polubienia

Czy może ktoś polecić tani router z VPN?

Plan na 1 kolejkę PL na Viaplay
3 mecze komentowane ze stadionów wraz ze studiem.
W sumie 16 godzin studia z pierwszej kolejki.

Ehhh jak zwykle. Wszyscy narzekają na to viaplay, ale zamiast wspólnie zaprotestować przeciwko marnym streamom w zwykłym HD to wykupują subskrypcję. Proszę was tylko o jedno. Nie narzekajcie na viaplay, bo sami ten syf utrzymujecie przy życiu.

1 polubienie

Też tego nie rozumiem, darmowy stream dowolnego spotkania w dobrej jakości można znaleźć dosłownie w 30 sekund, a ludzie wykupują jakieś Viaplay z jakością rodem z początków ery youtuba i narzekają. Korporacje mają w dupie co ktoś myśli o ich produktach/usługach tak długo jak zgadzają się im pieniądze

xDDDDDD skisłem. Każdy nielegalny stream z meczów piłki nożnej ma przynajmniej 1,5 minutowe opóźnienie lol

Opóźnienie, a z czasem każda dobra strona ze streamami jest zalewana i zaczyna ciąć transmisje. No jak nie ma innej opcji, to co zostaje? Myślałem nad zagraniczną TV, którą można oglądać internetowo, ale zobaczę co w tym sezonie będzie na Viaplay. Jak będzie ciężko znieść jakość, to uwierzcie, że na polskim rynku stracą sporo, bo Polak nie głupi, jakieś sposoby znajdzie. Zwłaszcza, że przez lata setki tysięcy osób oglądało w świetnej jakości na C+.

Myślałeś nad czymś konkretnym? I wiesz może, czy np. takie SkySports albo amerykańskie NBC w ogóle można wykupić w Europie i bez VPN korzystać?

Moim zdaniem opóźnienie a jakość to dwie różne rzeczy, Mi np. opóźnienie nie przeszkadza jak już oglądam jakiś mecz ze strumyka. Natomiast jak piłka ma jeden piksel to już coś innego i wtedy raczej nie ma sensu oglądać. Odkąd mam dobry internet to jednak na jakość obrazu i jego płyność nawet na streamach nie narzekam.

1 polubienie

Mateusz Borek będzie komentował spotkania Premier League na Viaplay.

Komentatora w pierwszej kolejce usłyszymy przy meczu Tottenham - Southampton

Poratuje ktoś? 2 karty próbowałem i za każdym razem taki komunikat mi wywala.

Zaraz mnie ch** strzeli :slight_smile:

Spróbuj na innej przeglądarce lub przez przeglądarkę telefonu/tableta. Problem może też pojawiać się, jeśli dodajesz kartę wydaną przez niepolski bank. Podobny case miałem kiedyś z Netflixem, gdzie wirtualna karta Revoluta była blokowana, ale już zwykła Visa banku poszła bezproblemowo. Ewentualnie sprawdź limity na karcie, czy nie płaciłeś już za zakupy online w tym miesiącu np. 990 zł a masz limit miesięczny 1000 zł.

I lecąc klasykiem - próbowałeś wyłączyć i włączyć? ;D

2 polubienia

Dzięki, miałem nie wiedzieć czemu limit na karcie z MBANKu 0pln ustawiony. Zmieniłem na 500 pln i ruszyło z kopyta :smiley:

1 polubienie