Virgil van Dijk

Kepa chciał przykozaczyć przy karnym van Dzika stając pół metra od słupka, a ten i tak mu to zmieścił w ten róg czym zmiażdżył jego psyche co miało pewnie mega wpływ na ten ostatni karny.

10 polubień

VVD po meczu powiedział, że w I połowie poczuł ukłucie za kolanem, ale grał mimo to. Dopiero po 90’ nie chciał ryzykować i poprosił o zmianę.

kurczę miałem parę zdań napisać i się was zapyatć co sądzicie o tym rankingu ale za długo mordę myłem i już się mecz zaczyna więc tylko wrzucam :smiley:

Nie żebym się na sile przyczepił ale mam pytanie może ktoś mi wyjaśni. Dlaczego VVD nie kasował tej sytuacji ?

OFC Musiał być do tego potrzebny wałek.

2 polubienia
Virgil van Dijk’s error highlights why defenders try not to tackle in the box

Virgil van Dijk’s error highlights why defenders try not to tackle in the box - The Athletic

Ciekawy artykuł z TheA odnośnie faulu na Mitroviciu, analiza tej sytuacji, analiza podobnych sytuacji w innych meczach, o zmianie w zachowaniu obrońców na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Polecam, warto.

Standardowo, genialne ustawienie przy bramce xD Rownie smieszny jest od jakiegos czasu co Hehehehenderson.

1 polubienie

Gol na konto Van Dijka. Ogólnie bardzo słaby początek w wykonaniu Holendra. Kiedyś gryzł ziemię i prawie przeciwników, dzisiaj lekko sobie truchta i przygląda się jak przeciwnicy wbijają gol za golem. Nie wiem co się z nim dzieje, ale dzieje się niedobrze. Na pewno mocno zszedł z poziomu, którym nas lubił rozpieszczać.

2 polubienia

Na konto VVD ? IMO TAA i Hendo bardziej zaj*bali.

W jaki sposób na konto Van Dijka? Holender ma kryć samemu połowe boiska bo Henderson nie może się ruszyć i patrzy się jak idiota w piłke, czy jak?

VVD nie zachował się najlepiej, ogólnie po kontuzji to inny gracz. Ale bramkę to za*ebał w 80% Hendo, a w 20% Trent.

Fabinho też się nie popisał bo przez 80% czasu tej akcji to on krył Isaka.

W którym miejscu w tej akcji powinien być Trent (kryjący z Elliottem i Gomezem trójkę Srok)? Niech mi to ktoś narysuje w paincie.

Podsumowanie

https://twitter.com/SzwedzkaP/status/1565062334497832962?s=20&t=8lDObO8X9lD7lFB78N1tFg

Z linka można zrobić screena i mi narysować bom ciekaw.

2 polubienia

Nie no lepiej zeby sobie biegal gdzies po bokach i na pozycji z dupy liczac na to, ze srodkowi pomocnicy beda biegac od bramki do bramki i pokryja jego pozycje kiedy jemu zamarzy sie kolejny spacer dla zdrowotnosci. xD Pierwszy mecz tez na jego konto po karnym. Szkoda, ze z absolutnego topu spadl na poziom przecietny-dobry. Nie jest stary wiec nadal trzeba wierzyc, ze wroci.

A te procenty to jak ci wyszly? W zasadzie jedyny “blad” jaki popelnil Henderson tutaj to jest to, ze ma o pare centow za mala stope bo nie przecial do konca podania na srodek tylko je tracil. Byc moze gdyby mial jakiekolwiek wsparcie bezmozga Fabinho albo Van Dika, ktory byl akurat z psem na spacerze to Isak nie strzelilby bramki. Przeciez wina Hendersona w tej sytuacji jest praktycznie zerowa, juz trzeba byc jakims totalnym frustratem zeby go obarczac za ta sytuacje. xD Gdyby TAA nie stracil pilki lub gdyby ktos z dwojki uselessow w postaci Fabinho i VvD ruszyl glowa i ogarnal swoja dupe to bramki by nie bylo. Ogolnie mam wrazenie, ze w umysle takiego przecietnego Mude Henderson powinien pokryc w zasadzie cala cwiartke boiska - przejac podanie do Isaka, a jezeli sie nie uda to przycisnac kolejnego zawodnika atakujacego, a w razie podania jeszcze przykryc strefe 20 metrow za jego plecami teleportujac sie tam. xD Gdzie jednoczesnie (jak wynika z procentow Mude) JEDYNYM innym winnym pilkarzem jest TAA bedacy po drugiej stronie boiska. xD To bez kitu jezeli takich rzeczy oczekujemy od srodkowych pomocnikow to faktycznie - Bellingham to bedzie za malo. Nie wiem czy Jezus Chrystus we wlasnej osobie (lub nawet w 3) da rade pokryc tyle stref jednoczesnie. xD

5 polubień

Gość stracił piłkę w durny sposób 20m od bramki, a chłop robi rozprawkę, że to nie jego wina :joy::joy:

Puść video z tej bramki, nie stop klatke pokazuj.

1 polubienie

Pominę już fakt straty na środku boiska, ale… tak, VVD zbyt ociężale próbuje odebrać tą piłkę i wg mnie niepotrzebne zwolnił miejsce na środku obrony w dalszej części akcji (powinien ktoś doskoczyć tutaj odpowiednio, by VVD mógł się wrócić i ustawić - asekuracja ze strony Hendersona to nie jest coś, czemu bym ufał), ale to też sama organizacja całego zespołu w grze obronnej zawaliła. Potem to zbicie piłki przez Hendersona - no jak tu nie można wymagać, by kapitan tego nie przeciął? Tyle, że to nie pierwszy taki przypadek, że nie potrafi odpowiednio odbić piłki - tu brakło m.in. Firmino przy Longstaffie, który biegł za młodym truchtem zostawiając mu hektar miejsca przed 16tką - to raczej nie powinno mieć miejsca, zawsze piłka może się przypadkowo odbić. Potem pilnujący Isaka Fabinho i mamy bramkę - na spokojnie analizując w większym lub mniejszym stopniu to zawaliło paru piłkarzy. Także nie cisnąłbym tak po VVD i Fabinho ani nie bronił tak Hendersona. Ale to moja ocena tej sytuacji, obejrzałem ją na spokojnie kilkukrotnie.

No tam mnostwo rzeczy poszlo nie tak - biegajacy gdzies po bokach VvD, brak asekuracji na boku, Diaz chyba w ogole sie nie wrocil, wczesniej strata TAA, zenujace ustawienie Fabinho, ktory nie pokryl absolutnie zadnej strefy. Tutaj nawet jakby jeden z nich zrobil swoja robote to zapewne i tak by nie pomoglo. Po prostu tylko taki przyglup jak jakis Mude moze obarczac cala wina Hendersona. Choc nie powinno sie dziwic, raczej trzeba byc wyrozumialym bo chlopak jest ewidentnie lekko cofniety.

1 polubienie

W ramach ciekawostki

hmmm, może dlatego, że zazwyczaj Manchester United częściej się broni od nas? Bez sensu statystka, lepiej by było przedstawić statystyki w procentach

5 polubień