Wolverhampton - Liverpool (FA CUP)

Wtorek 17 stycznia, godz 20:45
Molineux Stadium,

Sędzia Główny: Andrew Madley
Asystenci: Harry Lennard & Nick Hopton
Czwarty asystent: David Coote
VAR: Michael Dean
AVAR: Simon Bennett,

Ciekawostki:

• Liverpool i Wolves grali 8 razy przeciwko sobie w FA cup
• Ostatnie spotkanie w FA Cup (styczeń 2023) Liverpool 2-2 Wolves
• Liverpool strzelał bramki w swoich ostatnich 14 meczach z Wolves
•Tylko 2 remisy w ostatnich 18 spotkaniach przeciwko sobie (wszystkie mecze)
• Wolves jak i Liverpool zdobywali
średnio 1 bramkę na mecz, w ostatnich 5 meczach.
• Wolves traciło średnio 1 bramkę, a Liverpool 2 bramki na mecz, w ostatnich 5 meczach.
• Wilki mają jedne czyste konto w swoich ostatnich pięciu meczach.
• Obie drużyny strzelały w trzech z ostatnich pięciu meczów Wilków.
• Wilki strzelały jako pierwsze w trzech z czterech ostatnich meczów.
• Liverpool strzelał bramki w 8 z ostatnich 9 meczów FA Cup.
• Wolverhampton nie wygrało w każdym ze swoich ostatnich 8 meczów z Liverpoolem.
• Pierwszy mecz rozegrany pomiędzy tymi drużynami, miał miejsce w 1894 roku, kiedy to Wolverhampton pokonał Liverpool 3-1

Wiadomości o drużynach:
Wolves będą we wtorek bez kontuzjowanego kwartetu Pedro Neto, Boubacara Traore, Chiquinho i Sasy Kalajdzica, natomiast występ Diego Costa jest wątpliwy.

Znaki zapytania dotyczą sprawności napastnika Liverpoolu Darwina Nuneza, a Luis Diaz, Virgil van Dijk, Diogo Jots i Roberto Firmino są odsunięci na bok z powodu kontuzji.

Ostatnie spotkania Wilków:

Ostatnie spotkania Liverpoolu:

Ostatnie spotkania pomiędzy drużynami:

Przewidywane jedenastki:

Rezultat spotkania:
  • Wygrana Liverpoolu
  • Wygrana Wolves
  • Remis

0 głosujących

Czy stracimy bramkę w pierwszych 15 min spotkania:
  • Tak
  • Nie

0 głosujących

Co do meczu:
Od czasu mundialu gramy bardzo słabo. Dużo zawodników jest kontuzjowanych, a ci którzy są zdrowi nie mają zupełnie formy. Gramy na wyjeździe. Tak naprawdę nic nie wskazuje żebyśmy mogli awansować dalej. Naszym jedynym atutem na ten moment to Alisson, ale ciężko żeby jeszcze dla nas strzelał bramki ( chociaż te się zdarzały :wink:). Ja na miejscu Kloppa dałbym zagrać młodym od 1 minuty. Nie mamy kadry żeby grać na parę frontów, najlepszym dla nas rozwiązaniem jest szybkie odpadnięcie i skupienie się na pogoni miejsca gwarantującego ligę mistrzów.

Wynik:
Serce 2:1 w plecy , rozum 2:0 w plecy.

1 polubienie

Jak wyjdziemy przewidywana 11tka to będzie lanie na pewno, jednak myślę, że więcej zmian nastąpi i ogólnie będzie to mecz zagrany na powiewie świeżości i może zwycięski.

Dalej się trzymam tego, że jak wyjdziemy z Fabsem albo Hendo to będzie lanie. Jednak mam sporą nadzieję, że nimi nie wyjdziemy :smiley:

3:1 Wolves, tak mi podpowiada wszystko

Moim zdaniem im więcej zmian Jurgen zrobi w tym meczu tym lepiej. Wygranie tego trofeum to i tak mrzonka przy obecnej formie - nawet jeśli przejdziemy Wilki to czekają na nas Mewy, które ostatnio pokazały nam jak się gra w piłkę. A nawet jeśli ich też przejdziemy jakimś cudem to potem będą jeszcze groźniejsze zespoły jak Arsenal czy Manchestery. Więc może wyciągnąć z tych zawodów przynajmniej taką korzyść żeby sobie młodzi pograli? Zresztą może szanse rezerwowego składu wcale nie są mniejsze niż podstawy, przynajmniej będą coś biegać - i może ktoś pokaże Kloppowi że należy mu się więcej minut. A w sobotę pora na wypoczętą Chelsea, póki są jakiekolwiek nadzieje na TOP4 to trzeba walczyć o każdy punkt w lidze.

4-4-2 taka taktyka powinna nas uratowac .

Alisson
Arnold konate , matip , robertson
Doak milner , fabhino , gapko
Nunez salah

Mam jakieś niepoprawnie pozytywne przeczucie co do tego meczu, mianowicie myślę że zobaczymy dziś fajna grę i dobry wynik :dizzy_face: nie wiem czemu, ale myślę że blamaz z Brighton zagra mocno na ambicji naszym i może w końcu będzie marsz w górę.
Życzeniowo chciałbym skład bez Fabinho, szanse dla Curtisa, Bajcetica i Doaka, nie mówię że od 1 minuty ale fajnie by ich zobaczyć. Można też dalej zgrywać Gakpo, jemu akurat gra jest potrzebna, odpocznie sobie po powrocie Nuneza jeśli jest taka potrzeba.

Alisson-Trent Konate Matip Tsimi-Elliott Bajcetic Thiago Curtis - Salah Gakpo

Chyba zaraziłeś mnie optymizmem, bo cały weekend byłem lekko poirytowany, a dzisiaj od rana nie mogę się doczekać meczu.
Ktoś ma jakieś aktualne info co do Núñeza?
Bo ja jedyne co znalazłem to :

Jurgen Klopp potwierdził, że Darwin Nunez jest “bardzo blisko” powrotu po kontuzji, ale są wątpliwości, że będzie dostępny przeciwko Wolves.

Plus na stronie: liverpool.com

Przewidywany start Naby Keity i Cody
Gakpo , ale Darwin
Núñez poza

Plus dodali taki przewidywany skład, całkiem interesujący.

4 polubienia

Darwin Nunez prawdopodobnie będzie dostępny w następnym meczu. To nie będzie przypadek podobny do Bobby’iego :slight_smile: Oby!

Nie powiem, ciekawie to wygląda w środku.

Gomez gra, więc na pewno 1-2 bramki stracimy, mam nadzieję, że więcej strzelimy.

3 polubienia

Ogolnie to ciekawie wyglada :grin:

Jak dla mnie brak Hendo, Fabsa i Matipa oznacza, że chyba Miarka się przebrała, szczególnie, że szybko zostali ściągnięci z Brighton.

1 polubienie

Ekscytuje mnie ten skład dzięki czemu ekscytuje się na mecz

W końcu coś nowego, coś co daje nadzieję na chęci i kreatywność

4 polubienia

Fajnie że Kelleher jest, tylko nie rozumiem czemu nie można go było dać w pierwszym meczu…

Skład niezły, kilka zmian co było do przewidzenia. W końcu gramy 3 mecze w tygodniu. Zastanawia brak Hendersona, ale pewnie odpoczywa przed Chelsea w domu :slight_smile:

2 polubienia

Gdzie jest Ramsey? Kiedy on będzie wreszcie grał?

Dynamiczny duet Gomez - Konate. Nie moge sie doczekac.

Podobno jest tragiczny fizycznie i biegowo. Klopp takich zawodników nie lubi.

Jak go kupowano to nikt nie wiedział, że jest słaby fizycznie i biegowo??
Fajny skład, wreszcie Carvalho.

1 polubienie

Kurcze ale fajny skład. Liczę na to, że ten środek pola się sprawdzi to może nawet wyjedziemy takim wariantem na ligę.

Ciekawy jestem skąd takie rewelacje, motorycznie nie wydawał się tragiczny podczas tych jego nielicznych epizodów. Wydaję mnie się, że on odbywa karę zawieszenia za czerwoną kartkę w rezerwach.

Rzekomy faul na czerwoną kartkę

https://twitter.com/ScotsAbroadPod/status/1612088472042364929

3 polubienia

Bardzo dobrze zrobił Klopp, że przemeblował skład. Z pewnością kolejny mecz z rzędu nie dałoby się patrzeć na środek Thiago - Fabs - Hendo. A jak sobie pomyślę, że prawdopodobnie taki środek czeka nas w weekend z Chelsea, to przed oczami mam kolejny oklep.

Szanse na to, że przejdziemy Wolves są raczej średnie. Zdecydowanie średnie, jeśli Wilki będą tak zmotywowane, jak ostatnio. Jednak lepiej się miło zaskoczyć, niż okrutnie rozczarować.

Przy takiej formie ciężko zakładać, że do meczu z Realem będziemy w dyspozycji pozwalającej nam na rywalizowanie z nimi, więc obecnie można śmiało zakładać, że FA Cup, to jedyne trofeum o jakie możemy powalczyć w tym sezonie.

Dzisiejszego wieczoru nie jesteśmy fawortem, więc miejmy nadzieję, że wygra underdog. :wink:

4 polubienia

Ale ten Harvey to jednak coś potrafi? Jeju sorki hejterzy😜

7 polubień