Wolverhampton - Liverpool

4 luty 2023, godzina 16:00,
Molineux Stadium

Sędzia główny: Paul Tierney.
Asystenci: Constantine Hatzidakis, Marc Perry. Czwarty asystent: Matt Donohue.
VAR: Lee Mason.
Asystent VAR: Timothy Wood.

Ciekawostki:
• Najczęstszy wynik meczów pomiędzy Wolverhampton a Liverpool FC, gdy Wolves gra u siebie, to 0-1. 3 mecze zakończyły się takim rezultatem.
• Najczęstszy wynik meczów pomiędzy Wolverhampton Wanderers a Liverpool FC to 0-1. 5 meczów zakończyło się takim rezultatem.
• Podczas ostatnich 10 spotkań z udziałem Wolverhampton rozgrywanych u siebie, Wolverhampton wygrał 1 razy, były 2 remisy, natomiast Liverpool FC wygrał 7 razy. Różnica bramek wynosi 15-4 na korzyść Liverpool FC.
• Podczas ostatnich 20 spotkań, Wolverhampton Wanderers wygrali 3 razy, były 3 remisy, podczas gdy Liverpool FC wygrał 14 razy. Różnica bramek wynosi 33-11 na korzyść Liverpool FC.
• W poprzednim sezonie Liverpool FC wygrał oba mecze z Wolverhampton Wanderers (3-1 u siebie i 1-0 na wyjeździe).
• Wolverhampton Wanderers zdobywa 33% swoich bramek pomiędzy minutami 31-45? Jest to najwyższy odsetek w lidze.
• Liverpool FC zdobywa 26% swoich bramek pomiędzy minutami 31-45.
• Wolverhampton otrzymali w tym sezonie 3 czerwone kartki. Jest to najwyższa liczba w Premier League.
• Wolverhampton Wanderers nie zdobył bramki w 5 ze swoich 10 domowych meczów w Premier League w tym sezonie.
• Liverpool FC nie zdobył bramki w 3 ze swoich 9 meczów wyjazdowych w Premier League w tym sezonie.
• Ruben Neves ma więcej żółtych kartek (7) niż jakikolwiek inny zawodnik Wolverhampton Wanderers. Trent Alexander-Arnold zgromadził ich 3 dla Liverpool FC.
• Wolverhampton Wanderers wygrywa 1. połowę w 27% swoich spotkań, Liverpool FC w 35% swoich spotkań.
• Kiedy Wolverhampton Wanderers prowadzi 1-0 u siebie, wygrywa w 81% swoich meczów.
• Kiedy Liverpool FC prowadzi 0-1 na wyjeździe, wygrywa w 93% swoich meczów.
• Kiedy Wolverhampton Wanderers przegrywa u siebie 0-1, wygrywa 0% swoich meczów.
• Kiedy Liverpool FC przegrywa 1-0 na wyjeździe, wygrywa 31% swoich meczów.
• Liverpool FC ma lepsze wyniki w ostatnich 5 meczach niż Wolverhampton Wanderers.
• Wolverhampton Wanderers ma passę 2 meczów z 0 strzelonymi bramkami.
• Liverpool FC przegrał 0 ze swoich ostatnich 5 meczów z Wolverhampton Wanderers (we wszystkich rozgrywkach).
• Liverpool FC przegrał tylko 0 ze swoich ostatnich 5 meczów Premier League przeciwko Wolverhampton Wanderers.
• Wolverhampton Wanderers zdobywa 0,6 gola w meczu z Liverpool FC, a Liverpool FC zdobywa 1,6 gola w meczu z Wolverhampton Wanderers (średnio).
• Średnia liczba goli w spotkaniach pomiędzy Wolverhampton Wanderers a Liverpool FC wynosi 2,2.
• Średnia liczba goli w pierwszej połowie w spotkaniach pomiędzy Wolverhampton Wanderers a Liverpool FC wynosi 1,2.
• Obie drużyny nie wygrały swojego ostatniego meczu w Premier League.
• Obie drużyny przegrały swój ostatni mecz.

Wolves ( gracze warci uwagi)
Daniel Podence jest najlepszym strzelcem Wilków w Premier League z 5 zgromadzonymi do tej pory bramkami, natomiast Rubén Neves zdobył 4 bramki.

Liverpool ( gracze warci uwagi)
Roberto Firmino i Mo Salah są najlepszymi strzelcami Liverpoolu z 7 bramkami zgromadzonymi w rozgrywkach.

Ostatnie mecze Wolves:

Ostatnie mecze Liverpoolu:

Ostatnie mecze pomiędzy klubami:


Teraz do meczu:

Słaba forma obydwóch ekip. Gramy na wyjeździe. Dochodzą kolejne kontuzję. Brak transferów do środka pola. Kumulując te informacje nic za nami nie przemawia w tym meczu. Ratuje nas jedynie chyba jeszcze gorsza forma przeciwnika. Promykiem nadziei może być to, że mimo słabej formy ostatnie nasze 2 mecze to remis i wygrana. Wolverhampton nie wygrało w tym sezonie żadnego meczu u siebie jeżeli stracili pierwsi bramkę, dlatego liczę , że dobrze wejdziemy w mecz i być może utrzymamy jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania.

Skład jaki życzę sobie na ten mecz to:

Alisson
Trent Matip Gomez Robbo
Bajcetic
Keita Thiago
Salah Gakpo Nunez

Chodź pewnie znowu będziemy wiedzieli naszych nowych snajperów na swoich nie nominalnych pozycjach.

Wynik 1:2 dla nas

3 polubienia

0:2, o ile będziemy się bronić

P.S Ofc w plecy

Typuje 0:2.

Alisson
Milner Gomez Matip Robbo
Keita Bajcetic Thiago
Elliott Gakpo Nunez

Mój typ 1-1 i to o ile będziemy się bronić

Po ostatnich meczach ciężko widzieć pozytywy, nawet światełko w tunelu to raczej nadjeżdżający pociąg. Wynik mnie mniej interesuje niż gra. Bo jeśli zaczną coś grać do przodu, starać się, stwarzać sytuacje i oddadzą więcej niż 2 celne strzały przez mecz będzie to pozytyw. Jeśli znowu Jurgen wystawi zawodników nie na swoich pozycjach to da jasny sygnał, że nie panuje nad sytuacją.

1 polubienie

Może Klopp nie grał w najnowszą Fifę po prostu dlatego nie wie jakie są ich nominalne pozycje i ustawia ich tak jak pasuje mu pod taktykę. Cymbał z niego, trzeba mu wysłać screeny ich kart z FUT, to na następny mecz wystawi ich dobrze

3 polubienia

Swoją drogą z Nunezem zaczyna się ta sama szopka co z Origim, którego Klopp uparcie wystawiał na LS.

6 polubień

Po pierwszej połowie będzie 0:1, po wznowieniu gry frajersko stracimy gola, wybijemy na 1:2 i będziemy się bronić że oczy będą krwawić a ja będę się zastanawiać czemu to sobie robię i to oglądam

1 polubienie

To może lepiej nie oglądać, tylko wynik sprawdzić :smiley:

To ładnie ustawia te taktykę jak na mecz oddajemy 2 strzały :joy: . Wydając takie pieniądze na napastnika warto uwydatniać jego zalety, a nie wrzucać na skrzydło gdzie nie mamy na niego pomysłu. Kto wie, jak wróci Van Dijk może spróbujemy go na ŚPD, skoro już tak lubimy tak drogich zawodników próbować na nowych pozycjach :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Alisson
Trent-Matip-Joel-Andy
Bajcetic
Thiago-Keita
Salah-Nunez-Elliott

Wilki pod Julenem nie będą łatwym rywalem, ale jeśli mamy się obawiać drużyn z okolic strefy spadkowej to lepiej nie włączać TV. 3 punkty obowiązkowe.

Mieć dwóch Joeli Matipów to skarb :wink: Ciekawe czy Jurgen da Stefanowi kolejną szansę czy będzie na siłę chciał kogoś z dwójki Hehe Fab wprowadzić.

Ten sezon już praktycznie spisałem na straty, jeszcze liczę na dobrą grę w lidze mistrzów i że nasi zmotywują się na real za ostatnie porażki z nimi. Na top 4 już nie liczę bo żeby się tam znaleźć trzeba regularnie punktować czego nie jesteśmy w stanie zrobić przez problemy w tym sezonie. Po prostu chce żeby sztab wyciągnął wnioski dlaczego tak cieniujemy i znalazł dla nas optymalne rozwiązania w taktyce ustawieniu itp. żeby wejść w następną kampanię z przytupem i wyciągniętymi wnioskami. Tak samo ten sezon mam nadzieję zaprocentuje dla nowych piłkarzy oraz młodych żeby weszli na wyzszy level i na większe zgranie z kolegami oraz zrozumieniem Jurgena co do taktyki , mowa tutaj przede wszystkim o Gakpo, Nunezie, Elliocie.
Co do meczu z wolves chce przede wszystkim żeby Jurgen ustawił napastników na swoich pozycjach a wtedy już to lepiej będzie wyglądać, choć ja osobiście posadził bym na ławce Salaha bo jak widzę jego grę to oczy bolą, brak wsparcia ze strony drużyny to jedno ale złe przyjęcia i złe decyzje to drugie .
Mój sklad:
Alisson
Trent,Matip,Gomez,Robbo
Keita,Bajcetic,Thiago
Elliott,Nunez,Gakpo
Wilki nie są za mocna ekipa więc myślę że damy im radę.
Edit: Odnoszę się do ich słabej gry w tym sezonie i tego że są praktycznie w strefie spadkowej. Ostatnio w pucharze wygraliśmy z nimi na ich terenie i mimo że my zagraliśmy przeciętnie to oni też nic ciekawego nie pokazali.

Wilki nie są za mocną ekipą dla nas? Graliśmy z nimi w tym roku 2 mecze, szczęśliwy remis na Anfield (dzięki dziwnej decyzji VAR) i w sumie równie szczęśliwe zwycięstwo na wyjeździe.

Nieczesto mi sie to zdarza ale jutro nie bede ogladal meczu i…jakos nie zaluje :grimacing:
Przynajmniej nie przybedzie mi siwych wlosow co bedzie wartoscia dodana w szczegolnosci,ze akurat wczoraj bylem u fryzjera :rofl:

Mam jednak nadzieje,ze zaprezentujemy sie lepiej niz w ostatnich konfrontacjach a Jürgen znajdzie odpowiedni “miszung” w skladzie co pozwoli na dobry wystep i zainkasowanie 3 waznych punktow.

Come on LFC :red_circle:

Kiedyś musi być ten mecz, który zacznie nas napędzać. Wierzę w to że będzie to teraz, ale mam bardzo mieszane odczucia co do tego spotkania. Bramkę stracimy na pewno, bo z obroną Matip - Gomez i to jeszcze na wyjeździe - jest to niemal pewne. Mam nadzieje że dobrze wejdziemy w mecz i szybko obejmiemy prowadzenie ale bardziej prawdopodobne będzie to że Wilki nas będą cisnąć a u nas obrona Częstochowy. Co do składu, dałbym odpoczać Gakpo, w jego miejsce Elliotta, Holendra możemy wprowadzić w drugiej połowie.

Skład:
Alisson - TAA - Gomez - Matip - Robertson - Bajcetić - Thiago - Henderson - Salah - Nunez - Elliott

O ile obrona i ofensywa jest w miarę pewna, tak z pomocą może być tutaj całkiem inaczej. Jestem ciekaw jak to Klopp dziś ułozy, czy znowu da szansę Stefanowi, czy może jednak Jones i Keita wejdą do składu. No zobaczymy, jestem bardzo ciekawy.

Moje przypuszczenia? Wolves 1-1 Liverpool

kolego, wystawianie Hendersona to gra w 10 i proszenie się o problemy. Wątpię, że Klopp wpuści go od początku.

@Ralf088 no właśnie Keita-Thiago-Stefan to najlepsze co może wystawić Klopp i tak najpewniej wyjdziemy.

Patrząc na naszą formę to wystawiając Gomeza, Matipa i Arnolda to jakbyśmy grali w ósemkę. Kogoś musi wystawić, oprócz Thiago w pomocy nikt nie prezentuje jakiejś formy na która może zasłużyć w podstawowej 11-stce. Nie bronię Hendersona, ale kogo ma wystawić? Jones ? Bezjajeczny. Keita? No może Naby prędzej, ale ostatnio też nie zachwyca, Milner? Fabinho?

Wystawia ich tak, jak pasuje mu pod taktykę?
Nie żebym się czepiał, ale od zawsze, dla każdego trenera, największym błędem jaki może popełnić i ślepą uliczką jest upychanie zawodników wg. swojej wizji gry, a nie wg. tego co oni potrafią. Każdy wie, że gra się tym, co się ma, a nie tym co chciałoby się mieć. Jeżeli mam w składzie 11 Carrollów, Poulsenów to gram na lagę, choćbym i nawet chciał zagrać tiki-takę.

1 polubienie

Bardziej chodziło mi o to, że widzi jakie mają umiejętności i w jego taktyce te umiejętności bardziej pasują do innych pozycji niż akurat grali w poprzednich klubach, czy właśnie mają na kartach FUT :). Myślę, że nie oznacza to też że na siłę upycha ich tam gdzie w ogóle nie pasują. Po prostu ufam osądom Kloppa i jeżeli tak ich ustawia to znaczy, że lepiej się nie dało w danym momencie.