Alexis Mac Allister

Ale powiem wam, że nawet jak się patrzy na Alexisa to taka przyjazna mordka z niego. Taki gość, z którym można wyskoczyć do pubu na browara. Nie ma takiego krzywego, obleśnego pyska jak Arteta. Bo to w ogóle rzadko się zdarza taki osobnik jak Arteta, który dodatkowo odpadł z 1/8 LE w tamtym roku.

6 polubień

Jest Argentyńczykiem, a nie jest idiotą. To jest chyba ewenement

Jeśli chodzi o charakter, to mam wrażenie, że Mac jest nieśmiałym introwertykiem o dość wysokiej inteligencji.

@kuczq precyzyjnie pisząc, to ma irlandzkie korzenie.

2 polubienia

Przecież widać, że on z pochodzenia nie jest południowcem tylko europejczykiem. Nazwisko Mac Allister jest typowo szkockie

1 polubienie

Z tego co wiem, to ta rodzina już od paru pokoleń żyje w Argentynie.
Więc z pochodzenia jest Argentyńczykiem.
Korzenie tej rodziny natomiast są z Irlandii

No ale ojciec Alexisa był piłkarzem i grał chyba nawet w reprze więc raczej pochodzi z dobrego domu i miał ten komfort normalnego rozwoju, w przeciwieństwie do niestety wielu Latynosów ze slamsów i biedoty

1 polubienie

całe życie mnie ciekawił ten zwrot, możesz go rozwinąć?

Kilka miesięcy temu był na Lfc.pl artykuł o historii rodziny Mac Allistera, tu link:

Tutaj napisałem go dość potocznie. Nie wiem jak ich rodzina wygląda, ale na myśli miałem możliwości finansowe i standardowe w porównaniu Amerykii Południowej (w tym wielu slamsów).

Nasz mistrz świata zaliczył niemrawy początek sezonu. Klopp wystawiał go na nienaturalnej pozycji, gdzie Mac się męczył, ale i tak wykonywał solidną robotę, nawet lepszą niż się spodziewano. Później kontuzja i powrót Macca w wersji 2.0. Klopp wreszcie dał mu grać wyżej i tam mógł pokazać pełnię możliwości. Chyba najlepszy gracz drugiej części sezonu. Otrzymał nagrodę miesiąca za marzec, a jego bramki z Fulham czy Sheffield są ozdobą tego sezonu.

Stosunek jakość do ceny genialny. Jeden z najlepszych transferów ery Kloppa. Dla mnie 10/10.

Doma oceniles na 6/10 ze wzgledu na kiepska druga polowe sezonu, ale dales Macowi 10/10 mimo ze pierwsza czesc sezonu mial taka sobie i popelnial glupie bledy. Uczciwie i rzetelnie podszedles do tematu. Nie ma co xD

4 polubienia

Dokładnie, i druga sprawa jest taka że ostatnie mecze też nie zachwyca. Myślę że brak dmf z prawdziwego zdarzenia przez dużą część sezonu każdemu przeszkadzała, natomiast cena do jakości w mojej ocenie jest super więc jak dla mnie 8/10

4 polubienia

Po odejściu Kroosa na emeryturę następcą Niemca miałby zostać Kimmich, ale w orbicie jest też nasz Alexis.
Nie wyobrażam sobie jednak odejścia Mac Allistera, zresztą sam Argentyńczyk wiąże swoją przyszłość z Liverpoolem.

1 polubienie

Pamiętaj że to mimo wszystko Latynos. Ich ciągnie do takich klubów jak RM, jak psy do suki z cieczką. Trzeba mieć zawsze z tyłu głowy ten fakt.

maca wyróżnia bycie normalnym w swojej kadrze, może tym też się będzie chciał wyróżnić, jak ma tak grać to niech tu siedzi do końca kariery

2 polubienia

Latynos, ale z celtycką urodą i korzeniami :smiley: Kawał zawodnika i do tego wydaje się normalny facet. Myślę, że w przypadku jak klub będzie pozostował w poważnej rywalizacji w CL i EPL to raczej nigdzie się nie będzie chciał wybrać. Jednak, jak wypadniemy z Ligi Mistrzów, to może się to zmienić. Wiadomo każdy chce wycisnąć z kariery, jak najwięcej. A on żadnym wychowankiem, czy też wielkim fanem klubu pewnie nigdy nie był.

2 polubienia