Arthur Melo

Dobrze że jest ta klauzula bo jednak nie można wykluczyć że odpali, Jurgen już z niejednego “niewypału” zrobił gwiazdę.
Szkoda tylko że klauzula dość wysoka no i jeszcze ta opłata za wypożyczenie kiedy krążyły plotki że Juve jest nawet skłonny dopłacać do jego tygodniówki byle ktoś go wziął. Ale tak to jest jak się negocjuje na musiku w ostatnim dniu okna, brakuje też magii Edwardsa.
W każdym razie teraz już nie ma co narzekać tylko kibicować żeby grał jak najlepiej i się nie łamał. W najgorszym razie będzie odciążeniem dla naszej pomocy na puchary i fazę grupową LM.

3 polubienia

Kibice Juve szczęśliwi z pozbycia się na rok Melo, również z uwagi na warunki wypożyczenia (pensja po stronie LFC). Mam nadzieję, że pod Kloppem odpali.
Co ciekawe, poza Arthurem Juve wypożyczyło też Zakarie do Chelsea, my się nim chyba tez interesowaliśmy jakiś czas temu.

Moim zdaniem to nie jest zły ruch: Juventus pozbył się piłkarza który nie grał a brał pensje, Arthur dostał nowe okno wystawowe, a my mamy zawodnika który może być rozwiązaniem tymczasowych problemów w środku + jeśli okaże się flopem to za rok się pożegnamy i nie będzie trzeba utrzymywać kolejnego leszcza w środku pola.

Z oceną jakości piłkarza poczekam na kilka występów. Do Barcy trafił w najgorszym momencie. Jeśli chodzi o grę w Juve… ta drużyna podejmuje niezrozumiałe dla mnie decyzję transferowe od dłuższego czasu. Nie śledzę jakoś szczególnie ich gry, chociaż jak od czasu do czasu coś obejrzę, mam wrażenie że nie udało im się odbudować środka pola od czasu rozstania z Pirlo. Locatelli podczas euro dawał radę ale już tacy piłkarze jak Rabiot, McKennie, Zakaria,Ramsey to dziwne decyzję. Fanem Pogby też nie jestem. Dochodzi też kwestia totalnie innego systemu gry. Zobaczymy nie mniej nie będę krytykować Arthura przed rozegraniem pierwszych minut.

2 polubienia

Czekam na trio ArtMilnerson w środku pola.

1 polubienie

Panowie jestem daleki od gloryfikowania Brazylijczyka ale nie chce go skreślać przed daniem mu szansy.

Kiedyś Serie A nie leżała Bergkampowi i Thierry Henry również tam nie podołał. Później przeszli do Premier League i resztę już znamy.

Nie twierdzę, że Melo pójdzie ich drogą ale sądzę, że spokojnie może okazać się “wzmocnieniem” typu Kabak. Czyli solidnie wykonać swoją robotę (Turek poza słabym wejściem do drużyny to dość solidnie się spisywał przez resztę sezonu aż nie nabawił się urazu w maju).

2 polubienia

W tamtych czasach serie A była wiele mocniejsza. No i Henry spędził tam pol roku w wieku 21 lat, wiec porównanie słabe :stuck_out_tongue_winking_eye: Co do przydatności Arthura warto poczekać z osadzaniem do momentu aż rozegra kilka/kilkanaście meczy w naszych barwach. Sa zawodnicy co im nie leżą kluby/ligi a gdzie indziej spisują się wybornie( patrz większość napastników w Chelsea od 20 lat​:joy:)

Hehe

3 polubienia

Minąłeś się sie z powołaniem, powinieneś wymyślać suchary dla Strasburgera do Familiady.

Na dole grafiki masz napisane skąd jest ten mem, lol

Co do kontraktu, Athur zaakceptowal warunki ewentualnego wykupu. Czyli chodzi o jego pensję.
Kwota transferu to 32M funtów platne w dwóch latach.
Po dobrych występach radszej zostanie.

Jeśli się sprawdzi to suma 32 mln euro to w porządku cena.

1 polubienie

Przeczuwam okrotny wpie**ol, jakieś 3-0, 4-0. Włosi nad zmiotą z powierzchni ziemii.

Czyli co. Mamy swojego konkretnego pomocnika. Temat Bellinghama można zamknac bo przyszedł nasz zbawca - Arthur Melo :smiley:

Cena niby spoko za niego, w dodatku w dwóch ratach. Jeszcze mlody jest, może się ogarnie i zacznie grac dobrze. Na uzupełnienie linii pomocy po odejsciu Keity, Oxa i Milnera w sam raz. Mam nadzieję że do tego dojdzie Bellingham i Neves :).

No nie jest spoko, bo za rok będzie miał rok do końca kontraktu. Dla mnie to bardziej cena do przełknięcia. A z tymi ratami to przecież mało który transfer to tylko jedna płatność.

Te newsy jednak mnie cieszą. Widać, że chcą w klubie dać Arthurowi szanse, a sam Arthur ma zachętę do ciężkiej pracy. Jeśli się sprawdzi, to może okazać się bardzo fajnym następcą Thiago.

Tak swoją drogą, LFC ma teraz na pokładzie dwóch gości typowanych na następców Xaviego w Barcelonie. Ciekawe kiedy przyjdzie Pedri / Gavi xD

To, ze Melo ma klauzulę 32 mln nie oznacza, że nie można negocjować kwoty jego wykupu.
Jak zacznie wymiatać w Liverpoolu to warto go będzie wykupić.

Z tym że, jeśli zacznie wymiatać to Juve nie będzie chętne do negocjowania tej kwoty :wink:

Według piłkarskiego specjalisty @Mude taka klauzula oznacza że Arthura można wykupić od 32 milionów w góre, także Liverpool i tak jest na straconej pozycji (xD)

1 polubienie

Po 1 - bo tak jest.

Po 2 - Liverpool nie wykupi żadnego Arthura, choćby gość grał lepiej niż Fabs. To tylko półśrodek na rok, który pogra jakieś ogony w LM i pucharach.

To jak to według ciebie działa, kluby po wypożyczeniu wyciągają liczbę od 32 w góre z maszyny losującej i tak ustalają cene wykupu?

No ale skąd to wiesz? Nie możesz tego zakładać z góry. Również sądzę, że skończy się jak z Sahinem ale na sto procent tego nie stwierdzisz.