Byli piłkarze Liverpoolu w nowych klubach

To działa w dwie strony. Liverpool się musi dostosować do gry bez Mane, a Mane do gry nie w Liverpoolu.

Mane - 5 goli w ośmiu meczach, w sumie nieźle.

Mane gra tam na ten moment bardzo dobrze , problemem Bayernu jest to, że na rynku nie było tak dobrego napastnika jak Lewy żeby go zastąpić 1 do 1, być może Haaland o którego się starali, ale on był raczej dla nich za drogi. Z racji tego trochę szukają tam kozła ofiarnego, ale chyba nikt o zdrowych myślach nie sądził, że Mane może się zbliżyć liczbami do polskiego napastnika i gra Bayernu będzie musiała ewoluować. Trochę sytuacja jak u nas z Nunezem, na ten moment za szybko żeby go oceniać , ale ludzie i tak już potrafią go krytykować , nie rozumiejąc, że nasza gra z nim będzie się różnić niż z Mane.

Dla mnie są dwie oczywiste sprawy. Pierwsza, Salah i Mane nie będą wstanie utrzymać najwyższej formy tak długo jak nasz Robert bo to piłkarze bazujący na innych atrybutach. Po drugie, niektórzy chyba w Mane upatrywali nowego lidera ofensywy, gdzie on tym liderem numer jeden nigdy nie był gdyż zawsze znajdował się w cieniu Salaha.

Uważam, że Mane dobrze spisuje się w Bayernie, u nas też nie co mecz strzelał bramki ale liczby miał zawsze dobre w ilości bramek i asyst. Tęsknią za Robertem i to oczywiste ale to inny typ zawodników. Wiadomo, że dla takiego klubu remisy to jak porażki ale sądzę, że za chwilę Bayern wejdzie znowu na odpowiednie tory.

Jordon Ibe - problemy ze zdrowiem psychicznym
Nie wiem czy ktoś to wcześniej wrzucał, ale natknęłam się na ten artykuł ze stycznia, szukając informacji o naszych starych zawodnikach. Już abstrahując od samego poziomu talentu u Ibe’a, to smutna historia i naprawdę trudny problem. Kto miał z tym do czynienia w bliskim otoczeniu, wie, jak trudno to czasem zauważyć i właściwie zdiagnozować.

1 polubienie

Sadio Mane nie jedzie na mundial. Odniósł kontuzję w ostatnim meczu. Szkoda Sadio, zawsze go lubiłem.

Wielka szkoda samego Sadio bo wystep na MS to zawsze wspaniale przezycie i oczywiscie duza strata dla reperezentacji Senegalu-moga miec problem z wyjsciem z grupy.

Oglądałem wczorajszy mecz Bayernu, Sadio zszedł w pierwszej połowie, nie wiem co tam konkretnie wydarzyło się. Wielka szkoda, Senegal traci ponad 50% swojej mocy.

Jak podchodzicie do samych mistrzostw świata?
Bo już nawet przymykając oko w jakiś okolicznościach został wybrany gospodarz, to mnie te mistrzostwa w ogóle nie ekscytują. Obejrzeć pewnie obejrzę z racji tego, że nie będę mógł oglądać Premier League czy ligi mistrzów i będę chciał jakoś wypełnić tę lukę.
Ciekawi mnie jak wypadnie organizacja turnieju i czy będą jakieś kontrowersje, a na pewno będą, bo już są małe cyrki jak szkolenia dla partnerek piłkarzy jak mają się zachowywać itp. Ciekawi mnie również jakie będzie podejście do kibiców/turystów z innych krajów ?
I ogólnie jaka reprezentacja waszym zdaniem te mistrzostwa wygra? Dla mnie faworytem jest chyba Francja/Holandia, ale wiadomo w pucharach każdy może wygrać.

@manero o kurcze ale pobudziłeś moją wyobraźnię tym finałem. Serio to mógłby być najlepszy finał w mistrzostwach w historii tych rozgrywek. 2 najlepszych piłkarzy w historii przeciwko sobie u schyłku ich karier. Scenariusz jak z filmów .

Z racji pory roku czasami kompletnie o nich zapominam, ale nie zamierzam niczego bojkotować przed telewizorem. Obejrzę większość meczy bo liczę na piłkarzy w gazie. Z formą na pewno będzie im łatwiej się wstrzelić niż zajechanym po sezonie czerwcu - lipcu. Poza tym oczekuje, że co najmniej kilku zidiociałych celebrytów i WAGs boleśnie popłynie na Katarskim prawie. Na mundialu chciałbym zobaczyć heroiczną bitwę Portugalii z Argentyną w finale i ostatni pojedynek Messiego z Ronaldo. To byłaby kropka nad i przemijającej epoki tych dwóch gigantów. Nie miałoby dla mnie jednak znaczenia kto wygra.

Jak dla mnie to nie czuję się tego, że to już lada moment. W lecie to jednak oczekiwanie zawsze było jakaś piosenka/hymn mistrzostw w kółko wszędzie lecący i w ogóle czuło się tą atmosferę święta piłkarskiego. Co do politycznych/kulturalnych to się nie wypowiadam. Co do końcowego zwycięstwa to akurat jakby poziom się wyrównał i nie ma jakiś mocno odstających reprezentacji, równie dobrze z 10 może wygrać, do tego jeszcze nie ma ogłoszonych kadr. Jednak coś mi ta Portugalia sukcesem śmierdzi :smiley:

Też mnie jakoś szczególnie te mistrzostwa świata nie grzeją, jak chodziłem do szkoły, zawsze starałem się ogladać prawie każdy mecz MŚ czy ME, zbierało się naklejeki do albumów Panini, monety reprezentantów Polski MŚ 2002, udawało Nedveda, Van Nisterlooy’a, Bartheza czy Toldo podczas gry w piłkę. Reklamy produktów ze specjalnej edycji MŚ leciały już w kwietniu/maju. Teraz już rodzina, praca, nawet nie wiem o której są spotkania, czasowo to chyba będzie przesunięcie 2 h? Mimo wszystko Holandia to już nie ta sama drużyna, nie wiem komu kibicować.

Swieto futbolu rozpocznie sie juz za 12 dni! :smiley:
Abstrahujac od miejsca rozgrywania tego czempionatu,sposobu w jaki gospodarz dostal te rozgrywki,dziwnego terminu,problemow dla kibicow z calego swiata(finanse itd) to tak! bede ogladal i licze na epiczne starcia gigantow.

Poniewaz mam jakas taka sympatie wobec Ameryki Poludniowej to mam nadzieje,ze po 4 zwyciestwach Europejczykow pod rzad, tym razem to Latynosi zgarna Zlota Nike :trophy:
Najbardziej zyczylbym wygranej …Urusom i to nie tylko ze wzgledu na naszego Darwina.
W nastepnej kolejnosci Messi i spolka a dopiero potem Brazylia mimo Aliego oraz Faba.

Na papierze silne zespoly to oczywiscie Francja ale tam chyba brakuje atmosfery,jednosci w druzynie a takze Anglia lecz tutaj przeszkadza trener “boje sie i nie bede wykorzystywal ogromnego,ofensywnego potencjalu”
Holandia to chyba jednak nie,Niemcy to juz nie to co kiedys(tam nie ma kto strzelac goli bo…Lewy gra dla nas :joy:),Belgia najprawdopodobniej “przespala” swoj najlepszy czas,Hiszpania na tytul raczej za slaba,Wlochow to nawet nie ma.
Pozostaje Portugalia tylko czy “stary” Ronaldo jest w stanie ich tak daleko pociagnac to smiem watpic.

Mam za to takiego “czarnego konia” choc moze nie na koncowy sukces ale przynajmniej polfinal a jest nim Dania gdyz praktycznie na kazdej wielkiej imprezie jest zespol-niespodzianka.

Co do naszych-jak jakims cudem uporaja sie z Meksykiem to wyjdziemy z grupy ale tam w konfrontacji z Francja/Hamletami nie widze szans powodzenia.

Jest to dla mnie totalny mood killer I mam trudności z wizją oglądania nawet meczów Polski

Okropny będzie ten mundial i już wolałbym żeby się w ogóle nie odbywał

Belgia: Mignolet z powołaniem na mundial (raczej będzie rezerwowym), Origi zostaje w domu.

Mane opuści turniej z uwagi na kontuzję, chociaż podobno w Senegalu wezwali na pomoc szamanów. Żałuję, że Mane nie zagra, Senegal sporo traci bez niego.

ponoć Sadio pojedzie i będzie gotowy na 3 mecz grupowy.

@ImmortalKing8 jak Salah na MŚ w Rosji heh

https://twitter.com/SkySportsNews/status/1595786864426090496?cxt=HHwWgIDQ9djsr6UsAAAA

Sky podaje, że Dirk Kuyt pożegnał się z posadą w ADO Den Haag po zaledwie kilku miesiącach

Dejan Lovren na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Zenitu do Olympique Lyon. Reprezentował klub z Francji w latach 2010-2013.

1 polubienie