Curtis Jones

Elliott po kontuzji zatrzymał się w rozwoju, ale od jakichś dwóch miesięcy w końcu ruszył do przodu i jego gra wygląda naprawdę dobrze. Oby mu się nic nie przytrafiło nieprzyjemnego. A Curtis zostanie bo to wychowanek, bo ma status HG i jeśli będzie szybciej podejmował decyzje, to się przyda.

1 polubienie

Dużo się mówi o rozwoju Elliotta i słusznie ale Curtis też się nieźle rozwinął. Końcówka poprzedniego sezonu i początek tego do zawieszenia miał dobre. Nie mówię tutaj o aspektach ofensywnych, najbardziej widocznych ale o presingu i nie traceniu piłek (tak jak mistrzowskiemu Liverpoolowi potrzebny był Wijnaldnum), tę role pełni teraz Curtis. On daję nam balans w środku pola, który sprawia, że Szobo ma mniej zadań defensywnych (tak samo granie w systemie z typowo bocznym obrońcą, a nie schodzącym do środka) i wygląda lepiej, gdy ma większą swobodę. Do zakupu podstawowej 6 i przesunięciu Alexisa wyżej nie widzę podstawowej 11 bez Jonesa. Gravenberch powinnien być zmiennikiem Szoboszlai, a nie jego partnerem w środku pola.

2 polubienia

Chłopak jest wychowankiem, ma dopiero 22 lata, nie każdy jest jak Bellingham, Messi itp że są kozakami w wieku 19 lat.
Curtis to bardzo mądry zawodnik, z dobrym balansem, świetną technika, pracowity, niezły strzał, bardzo ciężko mu odebrać piłkę z ciągiem na bramkę. Nie rozumiem ludzi którzy chcieliby się go pozbyć :thinking:
W mojej opinii jego sufit jest bardzo wysoko, potrzebuje tylko wiary w niego i przede wszystkim zdrowia, które jeśli będzie mu dopisywać da nam bardzo dużo radości :fist:

4 polubienia

Chłopak nie potrafi zbudować formy ani się rozwinąć na przyzwoity poziom. Zagra kilka.mecsoe dobrych na cały rok, w dodatku w większości przypadków jest bezjajeczny i nie potrafi podjąć ryzyka, czasami mu się przestawi jak w drugiej połowie z WHU i to w sumie tyle. Nam potrzeba ludzi z jajami, co umieją podjąć ryzyko i wziąć piłkę na swoje barki. Jak Arnold i jak ostatnio Elliott. Nam takich jałowych zawodników jak Jones nie potrzeba. Serio. Gallagher to walczak z dużą determinacja i w dodatku piłkarsko lepszy piłkarz od Curtisa.

Nawet jeśli nie rozwinie się w zawodnika pierwszego składu to nie ma szans żebyśmy się go pozbyli. Wychowanek, HG więc nie blokuje miejsca i umiejętności już ma wystarczające na granie w pucharach, LE czy fazie grupowej LM. 22 lata więc może jeszcze być lepszy a jeśli nie to na ławkę zawsze się przyda.

1 polubienie

W statystykach jakoś tego nie widać:

Galagher

Jones

Czy naprawdę warto płacić te ponad 40 mln za zawodnika, który w docelowej pomocy będzie tylko zmiennikiem (tak samo jak Curtis), moim zdaniem nie.

Jak każdy zawodnik gra każdą piłkę do przodu to drużyna traci balans czasami te jałowe podania pozwalają drużynie lepiej przygotować się do kontrpressingu i wtedy podejmowanie ryzyka nie wiążę się z groźną kontrą.

Dla każdego klubu w Anglii wychowanek, który potrafi prosto kopnąć piłkę, jest na wagę złota. Na dodatek gra na takiej pozycji, gdzie nadmiar bogactwa i podatność na kontuzje, aż tak bardzo nie przeszkadzają i nie odbijają się tak negatywnie na zespole jak w przypadku innych pozycji. Gorzej byłoby mieć środkowego obrońcę, który co chwila wypada z kontuzją albo środkowego napastnika. Z zdrowym Jonesem czy kontuzjowanym gramy to samo.

Ja niespecjalnie rozumiem, czemu on ostatnio stracił miejsce w jedenastce. Narzeka się na jego spadek formy, ja tego nie zauważyłem w tych krótkich występach, natomiast zauważyłem, że Szoboszlai gra trochę gorzej niż na starcie sszonu, Gravenberch nie błyszczał w ostatnich meczach ligowych oraz Mac Allister zebrał przed kontuzją trochę krytyki. Nie zamierzam wieszać psów na żadnym z nich.

Jones bardzo dobrze utrzymuje się przy piłce, nie traci jej, rozkręca nasze akcje, jest odpowiedzialny i dobry w odbiorze. Końcówką poprzedniego sezonu mocno przekonał mnie do siebie, wcześniej byłem wobec niego sceptyczny, ale wówczas zrobił w końcu wyraźny krok do przodu. Chętnie zobaczyłbym go dzisiaj w wyjściowej jedenastce, na dziś cenię go wyżej od Gravenbercha.

5 polubień

"(…)However, with the game now behind us, Jones did make another kind of statement. He suddenly looks like Liverpool’s most reliable midfielder.

This wasn’t a game, after all, where the midfields flowed and created. It was more of a fight and about establishing position - and Jones did that very well.

He won his sole tackle in the game, as well as his two challenged headers. Jones also won an interception, got a shot off and completed 88 per cent of his passes.

That last figure is arguably the most impressive. No midfielder passed at a better rate and the only two who matched it were defensive midfielders - Wataru Endo and Declan Rice.

Jones won 100 per cent of duels, completed passes far better than others in his position and was Liverpool’s most consistent midfielder. In fact, of the other advanced midfielders to play in the game - Dominik Szoboszlai, Ryan Gravenberch, Martin Odegaard and Kai Havertz - Jones was dispossessed the least (just once).

Szboszlai, Havertz and Gravenberch were all tackled twice, and Odegaard four times.

And so Jones is now asking Klopp the big question - should he be the first midfielder on the teamsheet? He showed he was a matchwinner in midweek, now he’s shown how he can fight and bring consistency to midfield in a massive game.

If he keeps this up, the Scouser will very quickly cement his place in the starting XI."

Muszę przyznać, że dziś zagrał naprawdę rewelacyjnie. Harował w obronie, ciągnął grę do przodu, przyjemnie się go oglądało, powinien mieć też asystę na koncie. Takiego Jonesa chcę oglądać, konkretnego i z jajami, a nie schowanego i kręcącego kółeczka.

7 polubień

Bardzo dobry mecz, duze zaangazowanke w koncowce gdzie sporo biegal i bronil, natomiast troche mi go szkoda bo mam wrazenie ze nigdy nie bedzie pierwszym wyborem.

Świetny kolejny mecz. Myślałem czy nie byłoby lepiej sprowadzić kogoś w jego miejsce, ale znów zamyka mi mordę😁

9 polubień

Jeśli tak by grał dłużej, to moje sugestie o jego wymianie na Gallaghera bym wypluł. Problem z Curtisem jest jednak z jego regularnością czy drobnymi urazami w trakcie formy, które go wybijają z rytmu.

2 polubienia

Za te ~ £40M to po prostu brałbym Gallaghera bez wymiany nikogo. Bardzo uniwersalny, pasujący do naszego stylu. No i ma status HG, więc nie blokowałby miejsca.

@consigliere Conor to maszyna pressingowa. Myślę, że za rozsądne pieniądze byłby fajną opcją.

1 polubienie

No dzisiaj Pan Piłkarz pełną gębą.

Gallagher to mocno przeceniany zawodnik, w niczym nie przewyższa pomocników którego obecnie Liverpool posiada (technicznie Jones bije go na głowę). imo ma też niewielki margines rozwoju, na rynku jest wiele ciekawszych opcji.

1 polubienie

Oby kontuzji nie miał bo już widziałem jak za mięśnia się chwyta wrrr masakra będzie jak wypadnie tfu tfu. Oby bylo okj.

Ja chcę tylko napisać, że to kolejny świetny mecz Curtisa. Znowu przypomina gościa z końcówki zeszłego sezonu. Kapitalny występ, technika, podania, prowadzenie piłki, bardzo ulepszona wersja Wijnalduma. Oby utrzymał formę, dla mnie na ten moment podstawowy pomocnik.

4 polubienia

Dokładnie. Na tą chwilę to kto by nie wrócił do linii pomocy po kontuzji czy innej nieobecności to Curtis jest w takiej formie, że powinien mieć miejsce w podstawowej 11 w najważniejszych meczach. Szkoda tylko, że jego wystrzał formy zbiegł się w czasie z beznadziejną grą Gravenbergcha.

1 polubienie

Pokazywał że stłuczenie a Jurgen go zostawił na boisku więc pewnie nic mu nie będzie, mięsień poboli przez tydzień i szybko się zagoi w ciepłym klimacie :slight_smile:

Arnold też został do końca i nic nie wskazywało na jakiś ułamek urazu. Dwa dni później nagle kontuzja na kilka tyg xd