Darwin Núñez

Ulala, niekiepski fikołek.

Od Nuneza wyżej stawiasz Origego, zarzucając mu obecnie brak skuteczności, a chcesz postawić na gościa który na przestrzeni ostatniego roku strzelił 1 bramkę, odbijając się od potężnej serie A? xD

Abstrahując już nawet od jego formy z lata 2022, która była po prostu mierna, bo chyba nie bez powodu więcej czasu spędził poza składem/na ławce niż na boisku? Miał również epizod w gabinecie lekarskim.
Pieprzysz głupoty, o ile się mylę, to nie od dziś, ale jakiegoś powodu sprawia Ci to frajdę.

Etyka pracy Darwina jest na zupełnie innym poziomie, niż sezon temu, co widać gołym okiem, co Klopp powtarza na każdym kroku, co widzi kibic, który nie ogląda meczów tylko na flashscorze (zgaduję, że jesteś jednym z tych, którym flash zastąpił TV lub internetowy stream), ale co ten matołkowaty Niemiec może wiedzieć, skoro w Excelu wyszło Ci inaczej? :face_with_raised_eyebrow:

Cyferki również są lepsze, przeca on spędził na boiskach PL 42,375% czasu spędzonego przez takiego Hochlanda, niemalże identycznie to wygląda jeśli zestawić by go z Sonem, czy Watkinsem. Kolejny w tabeli Isak - 68.35%.

:uruguay:

:bouvet_island:

W meczu z Tuluzą strzelił ładną bramkę, słabsza noga, ładunek pod ladę, czego chcieć więcej? W sytuacji, gdzie zaliczył asystę, choć mógł przecież na luzie strzelić bramkę…przełożył sobie obrońcę jak juniora, później położył bramkarza i…no, brawa dla Darwina za to, że pomaga w aklimatyzacji Gravenberchowi i pozwolił mu strzelić tamtą bramkę :smiling_face_with_three_hearts:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Ty i Tobie podobni, macie sporo wspólnego z mieszaniną kilku podstawowych składników, które po połączeniu razem tworzą trwały materiał budowlany i za cholerę nie przetłumaczy wam się pewnych kwestii. Macie swój własny świat xD

3 polubienia

Nawet nie czytam tych wypocin, bo już w pierwszych dwóch zdaniach wbiłeś sobie gwóźdź w trumnę.
Czytaj ze zrozumieniem a później się produkuj.

A to co tam robisz na budowie to akurat najmniej nas interesuje :slight_smile:

Wydaje mi się, że Liverpool tak nie działa i gdyby faktycznie byli na kogoś zdecydowani to pieniądze tak i tak by się znalazły. Coś jak z tym Caicedo.

Czego nie zrozumiałeś Mr. Fikołek? xD Czyżby czytanie ze zrozumieniem wciąż bolało?

Porównałem obecnego Nuneza do Origiego. Słowo klucz - “obecnie”, którego niestety nie wyłapałeś.
W sumie to chyba nie powinienem tego od Ciebie wymagać? Haha.

Jeden strzela bramki i ciągle prosperuje, drugi zaś skończył tak:

No, dziś mielibyśmy obrońcę i Origiego na szpicy, cóż by to był za ogień z przodu!

Mecze jak i bitwy wygrywa się defensywą a nie hura bura i do przodu. Nie wiem czy uczyli tego w szkole ale na pewno mogłeś przeczytać w książkach historycznych, choć na kogoś kto przeczytał jakąkolwiek książkę poza brawo sport czy faktem na pierwszy rzut oka mi nie wyglądasz.

Czy ty czytasz ten wątek? Przecież jest KOMPLETNIE ODWROTNIE. To każda jego asysta, ba, nawet dobre podanie jest wychwalane pod niebiosa. Gdy nie strzeli gola w meczu, bardzo często ktoś napisze “no może i nie strzelił, ale grał tak inteligentnie, że robił miejsce kolegom”. Ludzie robią tutaj fikołki logiczne, obliczają mu minuty na gola czy asystę itp. gdy te minuty sa lepsze od innych graczy. To jest największa różnica między zwolennikami i przeciwnikami Darwina. Ci drudzy potrafią docenić gdy zagra dobry mecz (nie licząc Blancika oczywiście). Ci pierwsi nie potrafią przyznać racji, nawet gdy Nunez coś ewidentnie zawali i będą go na wszelkie sposoby usprawiedliwiać. To jest właśnie jeden z powodów, który pcha mnie bardziej w stronę osób niechętnych Darwinowi.Ta hipokryzja jego zatwardziałych zwolenników.

1 polubienie

Zasadniczo to nie: Attack or defence - which wins titles?

"In total, 14 out of 22 champions have had the strongest attack during that season, whereas only 9 have had the best defence.

Sir Alex himself was the expert at winning titles with an inferior defence, made up for by an insurmountable attack."

Z reguły to najlepsza ofensywa wygrywała tytuły, a nie defensywa.

TheAthetletic na swoim kanale YouTubowym “Tifo” też robili taki film.

Jeszcze ktoś takie podsumowanie zrobił na Reddicie:

“Attack wins you games, defence wins you titles” - Does the famous Sir Alex Ferguson quote actually hold true?

You hear this quote parroted around pretty often, and to me at least it’s always been pretty believable and easy to accept, but is it actually true?

Basically, no.

I did a search about this (sadly after I’d already spent hours researching myself) and found a Premier League article that says the same thing, but I’ve broken it down a little bit more than they did and I don’t want my time to have been totally wasted so you can see the core takeaways here:

Since the start of the Premier League with the 92/93 season to the last completed season 19/20:

  • The team that scored the most goals won 17 of the 28 seasons.
  • The team that conceded the fewest goals won 12 of the 28 seasons.
  • The team with the best attack but not the best defence won 11 of the 28 seasons.
  • The team with the best defence but not the best attack won 5 of the 28 seasons.
  • The average league position of the team that scored the most is 1.66.
  • The average league position of the team that conceded the least is 2.1.
  • In 28 seasons the team that scored the most has finished outside the top 2 on 5 occasions.
  • In 28 seasons the team that conceded the least has finished outside the top 2 on 9 occasions.
  • The teams that scored the most averaged 84.11 goals scored a season, the champions average 81.25 goals scored a season which is 3.4% lower.
  • The teams that conceded the least averaged 27.79 goals against a season, the champions average 32.18 goals against a season which is 15.8% higher.
  • In 28 seasons a team has scored the most and conceded the least on 7 occasions - soon to be 8 barring something crazy - only once has this team not won the league (Tottenham Hotspur, 16/17).
6 polubień

Z tym, że Nunez mimo strzału w słupek nadal zagrał dobry mecz. Ta jedna sytuacja nie przekreśla całego występu gdzie i tak miał gola i powiedzmy, że tą śmieszną asystę.

Kolejny dobry występ, a w sumie w tym sezonie jeszcze słabego nie zagrał.
Mimo, że każdy widzi braki w wykończeniu i miejsce na progres jest naszym 2 najlepszym zawodnikiem z przodu za Salahem.

4 polubienia

image

image

4 polubienia

Nie mówię, że zagrał słabo, ale ta kuriozalna sytuacja ze słupkiem go mocno kompromituje. Cały świat się z niego śmieje, a tylko u nas jest usprawiedliwianie, że oj tam oj tam wygraliśmy 5-1 to nic się nie stało, oj tam oj tam to w sumie była nawet asysta, oj tam oj tam każdemu się zdarza. Ta, może każdemu, tylko dlaczego akurat Darwinowi tak często i tak regularnie? Nie pamiętam, żeby Lewandowski miał 2 podobne sytuacje w całym sezonie. Darwin potrafi “wykręcić” 2 lub więcej takich sytuacji w zaledwie 1 meczu.

P.S. Dla mnie Nunez jest 3 najlepszym zawodnikiem. Bardziej cenię wkład w wyniki Joty, który ma tyle samo bramek w tym sezonie co Darwin, ale nie jest tak wychwalany, a wręcz ludzie na niego narzekają.

3 polubienia

Czy ja wiem, raczej zdecydowana większość jak nie wszyscy tutaj krytykują go właśnie lub też nawet humorystycznie traktują te pudło

Natomiast chwalenie go za dobry mecz i bramkę nie równa się głaskaniu po główce za ten słupek

1 polubienie

Mówisz o tej konkretnej sytuacji czy całokształcie? Bo jeśli o całokształcie to krytykują go 2-3 osoby na krzyż a broni 90% forum…

Tu mówiłem o tej konkretnej sytuacji

Ale jakby odnieść się do całości to faktycznie znaczna część forum go broni i mnie to cieszy, bo to pokazuje, że piłkarz zaliczył progres i juz przekonuje sceptyków swoją grą

A chwalenie go za zwykła asystę jest wydaje mi się jest po prostu efektem odwrotnym do wpisów, które były przez cały poprzedni sezon i nadal są, gdzie osoby czepiają się czasami o byle co ignorując całą resztę rozegranego spotkania. Ilość bronienia proporcjonalna do ilości czepialstwa

Taki komentarz znalazłem pod memem na temat Hojlunda, gdzie w siedmiu meczach PL ma zero bramek i asyst.

1 polubienie

Dzisiaj z dwóch metrów trafił idealnie :wink: Poza tym jak zwykle dużo pozytywnej energii na boisku. Świetny jest.

3 polubienia

Przecież ten Hojlund, czy jak mu tam, piłkarsko to kompletne drewno. Gość w przeciwieństwie do Nuneza nic nie wnosi.

A dwie z Jego trzech bramek w LM, to główka z 2m na pustą bramkę i rykoszet XD.

Chłop jest daremny strasznie, ale czego spodziewać się po gościu, który strzelił 9 bramek w SerieA.

W dodatku chyba tylko Haaland i Jackson zmarnowali więcej setek w tym sezonie PL.

5 polubień

Bramka palce lizać😍 #znaki

4 polubienia

Wjechał jak dzik w agrest.

4 polubienia

Jak tu nie kochać tego gościa, bywa czasami irytujący ale swoje strzela, niesamowity piłkarz.

6 polubień

Niesamowite jest że potrafi spudłować w, wydawałoby się, 100% okazji a za chwilę strzela pięknego gola z trudnej pozycji. Potencjał ma duży. Mam nadzieję że jak się wreszcie nauczy angielskiego to Klopp dotrze lepiej do jego głowy i zacznie spokojnie wykańczać akcje. Wtedy naprawdę możemy mieć z niego pociechę jak kiedyś z Torresa

2 polubienia