Darwin Núñez

Okej Darwin zmarnował, położył nam mecz, nie tylko tą sytuacją. Ale był najlepszy ze wszystkich atakujących wczoraj wliczając to pomocników może tylko TAA był lepszy. I to że zmarnował sytuacje to jest fakt, ale jest inna niepokojąca sytuacja. Przy takiej ilości sytuacji inii powinni kończyć z golami też. Jota? Tragiczny, Gakpo wywalał się o własne nogi po wejściu. Salah co prawda grał słabo, ale wylożył patelnie Nunezowi, jedynie Diaz coś dał i to mimo sytuacji rodzinnej.
Podsumowując moje pieprzenie, chodzi mi, że Jota, Gakpo nic nie dali, a i tak najlepszy ze wszystkich był Nunez który dał w tym meczu dupy. I inni też powinni wziąć na siebie tą porażkę nie tylko on. Bo graliśmy z jednym napastnikiem, a 3 innych zniknęli w trakcie meczu.

Nawet z tą patelnią widać, jak Gakpo nie dał rady nadążyć za akcja a Darwin jak taki młody szczeniaczek pobiegł na tą piłkę i… złapałem się za głowę. Tam były chociaż 2 metry od bramki?

Największym “problemem” Núñeza jest fakt, że jest aktywny, szybki, stwarza sytuacje i potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Nikt nigdy nie wykorzystuje wszystkich wykreowanych sytuacji, bo to jest nierealne, natomiast, by móc spudłować albo trafić w słupek, to trzeba najpierw do tej sytuacji dojść.

Núñez stał się w pewnym sensie zakładnikiem własnej aktywności, bo łatwiej jest wieszać psy na kimś kto spudłuje, niż na kimś, kto nawet do takiej sytuacji nie dojdzie, by móc spudłować. Zgadzam się z @Ziaja - jeśli ktoś obwinia za wczorajszą stratę punktów Núñeza, to przynajmniej w takim samym, o ile nie większym stopniu, powinien winić np. Gakpo i Jotę, a jakimś “dziwnym” trafem w tamtych tematach jest cisza :smirk:

Niestety, ale niektórzy nie stosują tych samych standardów wobec wszystkich zawodników, a wręcz przeciwnie, szukają zawsze kozła ofiarnego, którym Núñez, chcąc, nie chcąc, został. Ja go nie bronię w 100%, bo też mnie irytują te jego częste pudła, słupki i poprzeczki, ale porównując go z innymi, powinniśmy ten nasz osąd odpowiednio wyważyć, a nie stosować wobec niego jakieś chore dysproporcje.

6 polubień

Największym „problemem” Darwina w mojej opinii są spektakularne pudła. Z reszta wypowiedzi się zgadzam

1 polubienie

Dlaczego tyle uwagi poświęca sie tutaj Darwinowi, atak niewiele innym napastnikom? Bo Darwin bardzo często dochodzi do sytuacji strzeleckich bądź je sobie wypracowuje, wiec okazji do pomyłek ma sporo. Gakpo, Diaz, Jota mają łącznie mniej okazji, bo nie zdążają do podań, nie uciekają rywalom itp. , a Darwin to potrafi.
Jak wielokrotnie mówił Klopp - problem by był, gdyby Darwin do sytuacji nie dochodził (jak pewien Duńczyk w ManU), wówczas nie byłoby też okazji do nieustannego jeżdżenia po Nunezie.

3 polubienia

Wczoraj Salah i Gakpo też mieli setkę i nie strzelili, a wszysto komuluje się na Nunezie. Wiadomo, że spartaczył bardzo tą okazję, ale jak mamy wynić kogoś za wczorajszy remis to nie tylko jego, ale też Salaha czy innych, którzy słabo zagrali.

4 polubienia

Śmieszne wśród obrońców Nuneza jest to, że chwytacie się już brzytwy w bronieniu go, argumentując to tym, że przecież inni też zagrali słabo xd
Kolejne perełki to “może byłby spalony, a może jakiś faul, a może co innego, kto wie”.

Nie, nie bronimy go, zawalił każdy to wie. Po prostu piłka nożna nie jest czarnobiała i jest szerszy kontekst tego. Wykazujemy walenie choćby przez ciebie logiki, ale i też problem drużyny. Ale że ty tego nie widzisz. To :
image

1 polubienie

Nie da się merytorycznie obronić tych spektakularnych pudel Darwina, aczkolwiek z perspektywy jego samego już znacznie bardziej porządane byłoby, żeby on po prostu przechodził koło meczu bez żadnego udziału w grze? Jak będzie cieniował czy marnował wszelkiego rodzaju piłki w fazie rozegrania- jak się to zdarza takiemu Jocie- to co najwyżej ktoś napisze, że znowu słaby mecz i tyle, a z Darwina zawsze się jakoś to przekuwa w największego kozła. Wcześniej robiono to samo z Salahem czy Firmino. Teraz z Hendo czy Flaco- niezależnie od cieniowania całego zespołu.

Anyway: powtarzam, dopóki sędziowanie wygląda tak jak wygląda w tych meczach- to jakiekolwiek performance nie mają znaczenia.

Dostalibyśmy tam jednego czy dwa karne- i dyskusji by dzisiaj nie było. Jak przy Haalandzie. Może nie strzelić jak z United 4 czy 5 setek, ale w efekcie i tak coś mu w końcu wpadnie.

5 polubień

A to faktycznie mogę mieć problem, skoro nie potrafię doszukać się szerszej logiki w spudłowaniu z dwóch metrów na pustaka :slight_smile:

Nie porównuj tych sytuacji do tego pudła stary xd. Gakpo dostał piłkę za plecy, a Salah strzelał z 12metrów.

1 polubienie

A i Gakpo kosztował jakąś jedną trzecią tej kwoty A Jota połowę, powiedzmy że niektóre te rzeczy można wkalkulować w koszta, choć zaraz padnie argument, że to nie jego wina, że tyle za niego zapłacono.
Swoją drogą pewnie oboje trzymają swoją kwotę a ta Darwina pewnie sporo spadła.

Zreszta chciałbym zobaczyć podobne pudła któregoś z nich do tych, ktore na swoim koncie ma Nunez.

Jakie fikołki się odbywają w tym wątku to głowa mała. Bronienie Darwina argumentem, że inni zagrali słabo albo że niby Gakpo czy Jota mieli setki(xD) jest absurdalne.

Darwin Nunez po raz kolejny miał piłkę meczową na stopie i po raz kolejny zawiódł nie trafiając do pustej bramki. To jest wszystko w tym temacie i żadne fikołki tego nie zmienią.

1 polubienie

I tak najlepszy był kuczq pod wątkiem o meczu: “Nie ciśnijmy Nuneza, że zmarnował setkę, bo to taki mecz, że każdy powinien mieć po dwie setki” XD

Bazując na transfermarkt nie do końca. Owszem Jota obecnie jest warty więcej niż w momencie transferu, ale wartość Gakpo spadła o 5 mln, tak samo jak Nuneza. Tylko tam się jeszcze liczy wiek i długość kontraktu, więc super miarodajne to nie jest.

Joty w meczu z Wilkamj :)?

Darwin coraz bliżej Haalanda

1 polubienie

Ten mecz chyba gładko wygraliśmy 3-1 czyż nie?

Na farcie strzelił przecież Origi w jednej z ostatnich akcji.

O rany to Ty teraz wybiegłeś chyba kilka sezonów wstecz, ja mogę kilkanaście godzin wstecz do pudeł Nuneza…
#FaniNuneza

Myślałem, że chodzi Ci o spektakularne pudła- a nie, ze pudła w ostatnich kolejkach.

No to faktycznie. Jota takowych nie ma.

A już abstrahując od całej reszty- co w takiej sytuacji powinnismy zrobić? Usadzić Nuneza na ławce? Sprzedać go w przyszłym okienku?

Gakpo z Jotą mają G/A łącznie niższe niż Nunez- prawdopodobnie nie będą gwarancja skuteczniejszej gry- ich tez próbować się pozbyć w najbliższym czasie?

Kto w takim razie za nich i co z resztą sezonu?

1 polubienie