Darwin Núñez

Warto by jednak wspomnieć, że Haalandowi nikt tych setek nie wypomina. Dlaczego? Nie wiem, ale być może dlatego bo w zawodowej piłce klubowej zdobył już 200 bramek, podczas gdy Nunez 90.

No tak, masz rację, jestem tego świadom. Chłop ma 11 zmarnowanych setek w tym sezonie, ale ma też tyle samo bramek, a Nunez 7 mniej. That difference.

Ale goli Jota ma jednego mniej, a Gakpo dwa mniej. Gakpo ma blisko 200 minut mniej niż Nunez.

Jota żeby strzelić bramkę mniej niż Nunez potrzebował 13 strzałów mniej. A Gakpo żeby strzelić dwa mniej potrzebował 18 strzałów mniej.

1 polubienie

która to była sytuacja?

Różnica pomiędzy Jotą,Gakpo, a Nunezem jest bardzo prosta. Obaj kosztowali łącznie mniej niż jeden Darwin Nunez. Nie rozumiem czemu kwota transferu nie jest brana pod uwagę w tej dyskusji. Wiadomo, że inne są oczekiwania wobec kogoś za 30-40 mln, a inne wobec transferu za 80 mln. Zamiast tego bierze się tu pod uwagę jakieś czynniki z kosmosu. Nunez przychodził tu, żeby być kimś kim dla City jest Haaland. Ponadto, Nunez wcale nie ma lepszych statystyk od wyżej wymienionych. Ba, ma gorsze…(minuty/gol) od Holendra. A przecież Gakpo nie grał na swojej pozycji.

Mi ta sytuacja z Nunezem śmierdzi trochę casusem Naby’ego Keity. W jego przypadku też kibice bardzo długo łudzili się, że w końcu odpali i świat dowie się kim jest Naby Keita. Reszta jest historią :slight_smile:

A już odbiegając od tematu Nuneza, to przykre jest to, że klub wydał około 200 mln na przebudowę ofensywy, a jedynym piłkarzem w klubie, który wykręca liczby na miarę aspiracji Liverpoolu, jest Salah.

1 polubienie

Asysty nagle nie mają znaczenia, ze używasz wyłącznie tej statystyki?

Noi co z tego, że Jota potrzebował mniej strzałów- skoro ostatecznie przy takiej liczbie minut nie strzela więcej, a wręcz przeciwnie- a przy tym generalnie ma znacznie mniejszy wpływ na grę ofensywną

Ja teraz nie za bardzo rozumiem za czym optujesz.

Jeżeli Jota dalej będzie miał mniej goli, mniej asyst, tak jak Gakpo- ale będą mniej strzałów oddawać to wtedy będzie lepiej?

No chyba globalnie chodzi o strzelanie bramek i zaliczanie liczb ofensywnych- niezależnie od tego ile ich marnujesz.

2 polubienia

I dzięki tej różnicy widać kto obok Salaha daje najwięcej w ofensywie i kto jest obok Salaha najlepszym indywidualnie zawodnikiem ofensywnym w całym zespole xD…

I nie jest to Jota ani Gakpo.

Rozumiem, ze według części użytkowników nie można obwiniać Darwina za kosmiczne pudła i oczekiwać od niego zwyczajnie wykańczania takich akcji. Czyli rozumiem, ze jak Salah przestrzeli karnego z City to nie będzie można go krytykować, bo inni nie dochodzili do sytuacji, a on chociaż wywalczył karnego? xD Ludzie każdy tu lubi Darwina, nawet @Hanys, ale z tymi pudłami daje ciała. Chwalmy go po dobrych (czasem wybitnych występach), ale bądźmy krytyczni jeśli facet przestrzela z 2m

1 polubienie

Dopóki nie traciliśmy punktów przez te zmarnowane okazje Nuneza to można było przymykać oko. Ale wczoraj mecz był na styku i co jak co ale taką okazję w takim meczu on MUSI strzelić.

Jaka szkoda, że piłka nożna to nie sport indywidualny i jego indywidualne statystyki dają nam tyle co nic (na plus mecz z Newcastle, 3 punkty na konto Darwina).

1 polubienie

Hmm

Łącznie:
Darwin 7g/5a - gol lub asysta co 65 minut- łączny czas 765 minut

Gakpo 4g/1a - gol lub asysta co 115 minut- łączny czas 752 minut

Jota 6g - gol co 130 minut - łączny czas 781 minut

Jeżeli interesuje nas tylko PL

Darwin- 4g/3a - gol lub asysta co 73 minuty - łącznie czas 509 minut
Gakpo - 2g - gol lub asysta co 189 minut - łącznie 378 minut
Jota - 3g - gol lub asysta co 167 minut - łącznie czas 502 minuty

To jest po prostu nieprawda.

Jeszcze uzupełniając o Salaha

10 goli/4 asysty - gol lub asysta co 80 minut - łącznie czas 1128 minut

W samym Pl

8 goli/4 asysty- gol lub asysta co 79 minut - łącznie czas 957 minut

Luis Diaz

4 gole/1 asysta - gol lub asysta co 154 minuty - łącznie czas 773 minuty

Sama Pl

3 gol - gol lub asysta co 213 minuty- łącznie 638 minut na boisku.

Z tego wynika, że żadne z piłkarzy nie zasługuje na grę w Liverpoolu oprócz Salaha.

1 polubienie

w tej akcji był spalony, oglądałeś w ogóle ten mecz czy tylko skrót na yt?

1 polubienie

Ale co jest nieprawdą? Napisałem o statystyce minuty/gol i jest to wyraźnie zaznaczone w moim poście. Wziąłem pod uwagę Premier League ponieważ to jedyne miarodajne i liczące się rozgrywki, w których gramy. Gole przeciwko Tuluzie czy w pucharze myszki miki zakłamują jedynie realny obraz. A ten jest taki, że chłop za prawie 100 baniek, grający na środku ataku, ma po 11 kolejkach 4 gole na swoim koncie.

W dodatku jest to jego drugi pełny sezon w klubie. Sam uważałem, że jechanie po nim w zeszłym sezonie mogło być lekką przesadą. W końcu nie każdy piłkarz ma zdolność szybkiej adaptacji. Ale w tym sezonie to już powinien być pan piłkarz, który nie pozostawia żadnych złudzeń, że był wart każdego wydanego funta.

“Z tego wynika, że żadne z piłkarzy nie zasługuje na grę w Liverpoolu oprócz Salaha” Z tym się akurat zgodzę. Na ten moment tylko Mo gra na poziomie Liverpoolu.

W ogóle to wśród kibiców Liverpoolu panuje jakiś dziwny consensus, że mamy mocną ofensywę i to inne formacje są do dupy. Tylko dziwnym trafem żaden z tych naszych mocnych ofensywnych piłkarzy nie przebił w swojej karierze 10 goli strzelonych w Premier League (poza Egyptian Kingiem).

@AquerdationLFC Ale ty bierzesz pod uwagę też te minuty kiedy Gakpo grał w pomocy? Jaki to ma sens zestawiać gole strzelone przez pomocnika z golami strzelonymi przez najbardziej ofensywnie ustawionego piłkarza w drużynie?

Czyli połowa minut rozegranych w pomocy to był własnie czas spędzony w pomocy.

To dalej nie jest prawda- co zresztą rozdzieliłem w moim komentarzu.

Gakpo strzela w PL co 189 minut. Darwin co 128. Chociaż nie za bardzo rozumiem idea rozdzielnia samych asyst xD

@Cocajunior Nie mnie ubieraj teraz w obronę podanego przez siebie argumentu. To Ty podałeś tę statystykę. To Ty wyciągasz z tego jakieś wnioski- ja tylko podałem suchą statystkę w kontrze do tego. Co do gry w pomocy to zagrał tak z Wisienkami oraz z Chelsea.

1 polubienie

Myślę, że najlepszym podsumowaniem całej dyskusji o Nunezie jest to, że jedynym argumentem jego obrońców jest próba udowodnienia, że inni są gorsi (pomimo tego, że często nie mają tak ofensywnych wytycznych jak Darwin). Proponuję porównać go do Salaha, który przecież jest stary i klub według wielu osób powinien sprzedać go za wszelką cenę do Arabów.

Pozostaje tylko liczyć, że jednak odpali i nastrzela jeszcze goli w tym sezonie. Jeśli jednak utrzyma taką tendencję strzelecką jak do tej pory, to powinien być pierwszym zawodnikiem do sprzedaży latem.

@Fanlive94 Nie lubię go bo od gościa za prawie 100 baniek oczekuję więcej niż 4 gole po 11 kolejkach xD ewidentnie to 90% komentujących ma jakieś dziwne klapki na oczach bo chyba za bardzo polubili Urugwajczyka.

1 polubienie

No Happy blancik, czy cococośtam ewidentnie, go nie lubi. A Hanys, to zależy jak zagra.

3 polubienia

To jest tak nieuczciwie to co piszesz- że równie dobrze można byłoby podsumować wszelkich krytyków tym, że jak oceniają Nuneza- to żeby udowodnić jak bardzo jest kiepski to-

  • odejmują mu statystyki z Pucharu Europy
  • odejmują mu statystyki z pucharów (tak jakby ich strzelanie było magiczne)
  • odejmują mu asysty z Pl
  • ignorują jego statystyki per minuty, które dobrze obrazują pewne tendencje
  • dyskredytują argumenty pozastatystyczne jako „wymyślone” - chociażby kwestia wpływu Darwina na liczbę oddawanych strzałów, liczbę kontaktów w polu karnym itd.
  • ignorują to jak statycznie gramy bez niego
  • ignorują to jak niewiele piłek prostopadłych bez niego przejmujemy itd.

A na końcu piszą: „Noo ten Darwin średni, a jego obrońcy są w stanie porównywać go wyłącznie do gorszych i wymyślają se niestworzone rzeczy”.

5 polubień

Ale w jakiej lidze? Ogrodowej za domem Gakpo czy w czym?
Gakpo minuty/gol:

  • EPL: 189min
  • Total: 143min
  • Total G+A: 114min

Nunez minuty/gol:

  • EPL: 127min
  • Total: 109min
  • Total G+A: 63min

Jezeli chodzi o G+A nawet Salah wypada gorzej.

To jest tak glupie… ze az mi glupio odpowiadac, autentycznie. xD Chlop wymysla coraz to wieksze chochoły zeby potwierdzic jakis tam swoj wymysl i za kazdym razem tylko coraz bardziej kulą w płot. xD

Salah minuty/gol:

  • EPL: 119min
  • Total: 112min
  • Total G+A: 80min

No i nasz egipski krol jedynie w EPL strzela srednio o 8 min czesciej niz Nunez. Faktycznie kluczowa roznica i twoje chochoły momentalnie zostaly obronione. xD

3 polubienia

Ten temat jest jak polityka albo spekulacje transferowe… Do wakacji będzie tu więcej wpisów niż w spekulacjach jak tak dalej pójdzie. Każdy ma swoją prawdę. Każdy może przekształcić wszystko pod swoją tezę. @josif ja bym zamknął ten temat na dłużej. Ciągłe “przekrzykiwanie” się niczemu nie służy.

Ale odejmij Gakpo te ponad 120 minut kiedy grał jako pomocnik. Wtedy masz:
Gakpo:
EPL: 125min

Jota:
EPL: 168min

Nunez:
EPL: 127min

Biorąc pod uwagę, że Gakpo gra dużo mniej i krócej jestw klubie, to oczywiste, że ta statystyka będzie dla niego trochę zaniżona względem Nuneza, który gra drugi pełny sezon.

Co do porównania z Salahem to już w ogóle jaja jak berety. Od momentu przyjścia Niuńka do klubu, Salah strzelił w EPL 27 goli (43 G+A). Nunez w tym czasie wykręcił zawrotne 13 goli (19 G+A). Faktycznie taki sam wpływ mają na drużynę i wyniki xD

Pamiętaj też żeby odjąć te minuty, które Nunez gra jako lewy skrzydłowy.

6 polubień