Darwin Núñez

Ogólnie w napadzie jest sraczka. Gakpo do grania na 9 jest za mało dynamiczny a żeby zrobić z niego Firmino i opierać liczby na skrzydłach to też ciężka sprawa patrząc na to że lewego po prostu nie mamy. Do tego dorzucić impotencje strzelecka Nuneza i robi się nieciekawie.

Nunez gra słabo. Jak grał dobrze to marnował doskonałe okazję albo był na minimalnych spalonych. Niestety ale jeśli nie potrafił w tych kilku klarownych sytuacjach skierować piłki kilka cm w dobrą stronę to teraz nie ma zbyt wielu argumentów aby go bronić kiedy gra piach. Fajnie, że jest szybki, jak na takiego dryblasa zwinny i silny tylko co z tego skoro nie strzela goli. Tak więc teraz bronienie go miałoby tyle samo sensu co bezsensowny hejt wylewający się na niego ze strony kilku użytkowników. Do końca sezonu ponad 20 kolejek. Więc duużo czasu. Niemniej na ten moment… śmialiśmy się z Chelsea, że miali Wernera a my mamy swojego własnego Wernera w domu :upside_down_face:

4 polubienia

Fenomenalny Nunez w Premier League:
15 występów (871 minut) - 4 gole

Katastrofalny Richarlison w Premier League:
13 występów (638 minut) - 3 gole

Warto dodać, że Richarlison gra na skrzydle a Tottenham zajmuje 5 miejsce a nie 1 jak Liverpool.

Mam nadzieję że teraz już utkacie buzie :slight_smile:

1 polubienie

Daj Boże tylko take problemy - naprawdę. Mamy 1 miejsce, w LE awans zapewniony - naprawdę nie szukajmy sobie powodów do wiecznego hejtowania i narzekania. Może i Darwin ma mało bramek w lidze, ale jako napastnik ma 5 asyst (więc sporo), na dodatek strzela i w Lidze Europy i w Pucharach krajowych - także no nie szukajmy dziury w całym. Nie będzie to napastnik na 20-25 bramek, chociaż ja tam w chłopaka wierzę i uważam że jest w stanie tyle strzelać, ale jak go nie ma to dopiero widać w ofensywie jaka jest bieda bez zadziorności Nuneza.

Wiedziałem, że się dzisiaj odpalisz ! :joy::joy::joy::joy:

Powiem tobie tak. Chyba wyrastam na jego adwokata to Darwin traci ostatnio w moich oczach, bo po początku sezonu myślałem, że wskoczył na odpowiednie tory, niestety wrócił do punktu wyjściowego.

Dla mnie dużym testem będzie nieobecność Salaha przez turniej Makumby.

Jak Darwin wtedy zawiedzie to chyba moja iskierka nadziei na jego progres również zgaśnie.

14 polubień

Jakby nie rozumiem. To nie jest takim napastnikiem czy jednak jest w stanie tyle strzelić?
Dyskusja z obrońcami Nuneza jest właśnie na takim poziomie.

@Lapaino
To że masz nudne życie i pewnie mnóstwo czasu na painta to widzę, ale chociaż coś śmiesznego zmajstruj a nie takiego suchara

To się okaże po odejściu Salaha.

Na ten moment Salah jest głównym strzelającym/ Nunez jego wspomagaczem.

Coś jak w City mają Haalanda i Alvareza.

Przyznam Tobie jedno, tak jak wcześniej byłem pewny, że w przyszłości Nunez może być centralną postacią wokół której może być budowany nasz atak 2.0 tak na razie daje on przesłanki, że może być maks takim Firmino i jeżeli to on ma grać w centrum przedniej formacji czy tam Gakpo to trzeba się rozglądać za kimś na poziomie dawnego Salaha i za nowym skrzydłowym na lewą stronę który był na poziomie Mane, Diaza trzeba będzie sprzedać albo musi zostać zmiennikiem.

No po 16 meczach ma 4 bramki, więc do 20 bramek raczej nie jest w stanie dobić - choć no kto wie. Piłka nożna pisze różne scenariusze, dlatego nie ma co skreślać chłopaka i ciągle narzekać, bo co mecz jak tylko nie strzeli bramki, to tutaj jest z 10-15 postów narzekania o tym jakim jest słabym napastnikiem, a jak tylko coś ustrzeli to nagle jest wiara że Darwin to naprawdę kocur, że musimy w chłopaka wierzyć itd.

Ładnie sobie wymyśliłeś przykład pod swoją teorie tylko twój “wspomagacz” Nunez ma 6 największe xG w lidze. To chyba wspomaga przeciwników.

5 polubień

A Liverpool to jest akurat zespół, który lepiej gra w drugich częściach sezonu. Więc jeżeli trend się utrzyma to najlepszy Liverpool dopiero przed nami. A jeżeli będziemy oglądać lepszy Liverpool to Nunez będzie miał więcej okazji do strzelania.

Oczywiście pełna zgoda, że zawodnik za 80 mln euro nie ma prawa nie wykorzystywać prostych sytuacji. W końcu po to został kupiony.

Mam tak samo. Były mecze gdzie wyglądał jak maszyna. Z Luton pierwsze 25 minut wyglądało jakby się mu odpalił God Mode po czym… przepierd*lił tą setkę. Dziwny typ z tego Darwina. Albo z kim to z Aston Villą strzelił 2 bramki ze spalone w tym jedną przewrotką i zniknął do końca meczu. Chłop na spokojnie powinien mieć 10 bramek w lidze na tym etapie rozgrywek ale nie ma i jakoś cholera ciężko byłoby mi stwierdzić, że to wynik jakiegoś niewiarygodnego pecha.

To co gra od kilku kolejek natomiast no to nie wyglada za dobrze. Przypominają się potem mecze w okolicach grudnia z takim Rangers i cholera on nawet wyglada pod pewnymi aspektami gorzej niż w tamtym roku.

Stwierdzenie natomiast, że Richarlison jest lepszy czy heh dużo lepszy to już jest coś podchodzącego pod kabaret albo Trolling. Pomijając fakt, że chłop zna ligę jak własną kieszeń (chociaż to zły argument bo Darwin też tu nie jest od wczoraj) to argument o ten:

To już jest zwyczajna manipulacja i chamstwo względem rozmówców biorąc pod uwagę, że Liverpool jest pierwszy od kilkunastu godzin a Tottenham przez długi czas był nad nami

3 polubienia

Rozumiem, że póki co mało miał tych okazji? XD

Blancik może w temacie Diaza zarzucisz jakimś porównaniami i statami? Serio nie masz nic ciekawszego do roboty niż rozpętanie tu gównoburzy w niedziele wieczorem?

12 polubień

image

No powinien je wykorzystać i być teraz przynajmniej w top3 strzelców.

Oczywiście należy wziąć poprawkę, że Nunez nie wykonuje karnych, bo od tego jest Salah. Ale to nie tłumaczy, że ma tylko 4 gole w czasie 900 minut.

Trzeba o tym gadać, ale ile do cholery można mówić o tym samym. Poza tym są inni zawodnicy którzy także zasługują/zasługiwali na krytykę a w ich temacie jest/było cicho. Nie mamy na ten moment lepszego napastnika i musimy nim grać. Nie jest idealnie to fakt, ale nie jest tak słabo jak stara się to przedstawić Blancik, bo jednak Nunez miał udział przy 1/4 strzelonych przez nas bramek. To są liczby na poziomie Firmino, którego tu w większości uwielbialiśmy i potrafiliśmy docenić. Oczywiście Nunez miał spełniać inna role i nie do końca się sprawdza, ale jeśli strzelać będą inni a my będziemy wygrywać to nie mam z tym większego problemu. Dla mnie większym problemem niż Nunez jest Diaz. Ten gość tu w ogóle nie pasuje…

2 polubienia

Ja się w pełni zgadzam. Nunez marnuje dużo i powinno się go krytykować, szkoda właśnie tylko tego że innym się tak nie dostaje a Diazowi który miał być naszym nowym Mane w szczególności.

Bo nikt z Diaza nie robi nie wiadomo kogo jak z Nuneza robiono i robią niektórzy nadal i nikt nie broni Diaza tak oderwanymi od rzeczywistości argumentami jak broni sie Nuneza.
I chyba kluczowy czynnik- cena. Tutaj nie ma zmiłuj, tu zawsze ten argument będzie podnoszony i zresztą słusznie.
Jota np. piłkarsko jest lepszy od Nuneza a nie widzę nad nim takich zachwytów a czasami krytyka jest jeszcze większa, bo tam bez zahamowań niektórzy piszą, ze powinno sie go sprzedać po słabszym meczu, napisz tak w wątku Nuneza to Cię zlinczują od razu.

3 polubienia

Tylko że cena za Diaza też mała nie była. My nie kupiliśmy go za 10 mln czy nie wzięliśmy go z akademii. Miał być to piłkarz pierwszego składu za którego daliśmy 60 mln (45 mln +15 bonusów). To też jest duża cena i powinniśmy od niego wymagać bardzo wiele a on po prostu nie dowozi (a w jego wątku rzadko kiedy pojawia się fala krytyki).

Co więcej o ciśnięciu Nuneza też można powiedzieć że trafiały się argumenty z dupy. Jak strzela to patrzy się jak strzelił i szuka wymówek że tak na pewno nie chciał to samo z asystami. A jak uda mu się czysto zdobyć bramkę czy asystę to podnosi się fala krytyki że przeciwnik za słaby i się nie liczy.

Więc to nie tylko tak że ludzie broniący go się odklejają. Niektórzy krytykujący również to robią (nie wspominając już legendarnego szukaniu korelacji między poglądami lewicowymi a bronieniem Nuneza przez @HappyBlancik).

1 polubienie

No ale w sumie kiedy

Nie jest to przypadkiem nadinterpretacja?

Ja nie pamiętam, żeby ktoś go za bardzo chwalił. Jak miał dobre etapy rok temu i na początku tego sezonu, to go zasłużenie za nie chwalono

Przecież tam były przytaczane jakieś statystyki i argumenty w stylu że jest dobry, ma potencjal na topowego napastnika, nie ma zbytnio lepszych opcji na napastnika na rynku i np w tym konkretnym meczu najlepszy napastnik

Kompletnie nie kojarzę, żeby ktoś tu kiedyś robił z Darwina jak to piszesz “nie wiadomo kogo”
(No chyba że pisanie ze jest dobry to niewiadomo co)

Świetna odpowiedź. Zero odniesienia do mojej wypowiedzi i zero argumentów, tylko klasyczne wyśmianie i próba poniżenia. Czyli dokładnie to co tylko potrafisz na tym forum robić.

2 polubienia