Darwin Núñez

1 w 10/11
21 w 11/12
14 w 12/13
14 w 13/14

via Big Chances Missed - Premier League Player Stats

Dla porównania - Nunez w tamtym sezonie 20, w tym już to wyrównał.

10/11 - 3
11/12 - 8
12/13 - 6
13/14 - 9

Nunez w poprzednim sezonie 5, w tym 9.

1 polubienie

Napewno to sie liczy jako 4 slupki i poprzeczki, skoro dwa razy to byly celne strzaly i bramkarz sparowal pilke? Przeciez tak by trzeba te strzaly uznac za niecelne , a byly celne.

Wszystkie strony, które liczą statystyki podają, że tak.

Serio? Przecież Nunez gra dobrze bez piłki, dobrze się ustawia i dochodzi do wielu sytuacji. Jego szybkość mu tu pomaga, ale nie jest kluczowa.

Nigdzie nie napisałem że się źle ustawia i że nie dochodzi do sytuacj, nie wydaje mi się żeby to było kontrowersyjne że jego największe atuty to szybkość i dochodzenie do sytucji a największy minus to wyjątkowe marnowanie tych sytuacji, raczej fakt a nie moje widzimisię

Bobby był przede wszystkim inteligentny i świetnie wyszkolony technicznie, a obu tych cech nie ma Darwin.

W każdym razie występ raczej słaby i miał sporo szczęścia, że reszta drużyny zagrała koncert. Na plus na pewno asysta, ale znowu obijał bramkę, a nie strzelając karnego podał tlen Chelsea.

2 polubienia

Przegraliśmy w tym sezonie tylko 1 mecz ligowy. Akurat w tym meczu Darwin Nunez nie wystąpił. Tylko mówię :upside_down_face:

@Down

No cóż, sędziowali źle więcej niż tylko ten jeden mecz

sędziowie nam go przegrali :wink:

  • Punkt 1: byloby milo gdybys nie uprawial dziecinady i przyznal,ze zalozyles nowe konto Kolego Hanys-mam nadzieje,ze to taka ksywka a nie,ze jestes naprawde Slazakiem bo przynosisz nam Slazakom wstyd :rage:
  • Punkt 2: jedynie co do karnego to mozna sie przyczepic,ze nie popatrzyl co robi bramkarz.
    Poza tym dwa razy pilke zbijal “torman” na slupek i poprzeczke wiec jaka tu wina Darwina? a przy tej glowce…po prostu nie weszlo i tyle-kazdemu moze sie zdarzyc
  • Punkt 3: ogolnie dobre zawody Urusa,byl jak zwykle aktywny,dochodzil do sytuacji,wypracowal gola
  • Punkt 4: Twoje wieczne narzekanie na niego jest takim dziecinnym " a ja Frania nie lubie bo…nie lubie" :man_facepalming:

Nie wiem o co chodzi z tym Hanysem. Mam prawo do swojego zdania i nie będę lizał jajek Darwinowi. Potrafię go pochwalić po dobrym występie, ale wczorajszy, w mojej ocenie, nie był dobry.

Nie ma Nunez tego spokoju pod bramką i technika strzału też nie najwyższa przez co te strzały są takie byle jakie. Nieraz będzie to siedzieć nieraz nie. Weźmy taki wczorajszy gol Toneya totalny spokój i piękne złożenie do strzału.

Darwin dobry występ. Asysta jest. Spory wkład w wygraną, a mógł być większy. Dobrze się zapowiada.

Kolejny świetny mecz. Darwin nie tylko już jest dobrym piłkarzem ale to obecnie jeden z (pięciu) najlepszych napastników w PL, kto tego nie widzi nich wsadzi głowę w swoją d… i tam szuka zlota. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo.

8 polubień

Ale młotek w nodze ma. Nie taki jak Szobo ale ma. No i rogal z Norwich to najwyższa klasa uderzenia jakby nie patrzeć.

@hoster jaki cudowny nowy avatar :slight_smile:

A dziękuje dziękuje, miło, że chociaż Ty się z tą tezą zgodziłeś :laughing:

Z meczu na mecz widać, że pracuje nad sobą, coraz częściej strzela technicznie, była próba lobowania a nie tylko walenie na siłę. Ciesze się, że cośtam w jego głowie trybi i szuka takich rozwiązań żeby osiągnąć cel, chwała mu za to, że cały czas próbuje chociaż widać było, że w drugiej połowie był już zły i bardzo dobrze, że zaliczył asystę zawsze to go podbuduje. Klopp jeszcze trochę nad nim popracuje i będzie na prawdę dobrze.

W meczu z Chelsea nie zdobył bramki ale poza przestrzelonym karnym zagrał na prawdę dobry mecz i szczerze mówiąc gdybym był obrońcą to byłby to dla mnie koszmar grać na takiego Darwina, cały czas się zrywa, jest szybki jak stoi na 25 metrze to albo poda albo strzeli jest na prawdę ciężki dla obrońców a szczęśliwy dla bramkarzy.

Ktoś tu napisał, że miała być klasyczna 9 a dostaliśmy Firmino 2.0. W pewnym sensie to na prawdę można się z tym zgodzić bo Bobby schodził do środka i robił scenę dla Mo albo Sadio w tym przypadku Darwin tak wymęczy obrońców, że na pewno Jota czy Diaz mają łatwiej niż np z Gakpo, który jest bardziej statyczny.

3 polubienia

Człowiek chaos po prostu :grin: Kolega wyżej dobrze zauważył, że Darwin w końcu zaczął próbować strzelać w różnorodnie techniczny sposób: podcinka, wewnętrzna część stopy i swój firmowy z podbicia (pierwsza poprzeczka). Poza karnym, za który oczywiście należy mu się bura, choć jakieś tam usprawiedliwienie może być takie, że chciał strzelić nie do obrony, ale oczywiście spartolił, to pozostałe strzały w obramowania to pech albo świetne interwencje bramkarza. No chłop ma pecha niesamowitego, ale ważne że nie zwiesza głowy, tylko dalej ciśnie jak motorek. W pierwszej połowie sezonu się zaciął jak zmarnował dużo sytuacji i nawet przestał do nich dochodzić. I walił tylko z podbicia. Widać zmianę, może praca z psychologiem pomogła? I widać, że przestał walić w bramkarza z zamkniętymi oczami w każdej sytuacji, bo to był faktycznie poważny zarzut.

1 polubienie

Nie jest w top5.

Top5:
Alvarez
Toney
Son
Haaland
Isak

kolejność losowa

1 polubienie

IMO Argentyńczyk to pomocnik.

Kwestia subiektywna. Dla mnie Nunez jest lepszą 9 od Toneya i Isaka. A już na pewno Alvarez nie jest 9. To tak jakby Mane albo Salaha uznać za 9.

6 polubień

Jedyny powód, że nie gra głównie na 9 to Haaland, więc porównanie do Salaha i Mane z dupy, którzy są typowymi skrzydłowymi. Alvarez w reprezentacji i gdy nie ma Haalanda to gra na 9, w poprzednim klubie to samo.

2 polubienia