Darwin Núñez

Dobrze, że strzela, może dzięki temu nabierze pewności siebie i nas zaskoczy w przyszłym sezonie.

Skoro ma zostać na kolejny sezon, nie pozostaje nam nic innego jak mu kibicować i mieć nadzieję, że wydarzy się cud.

ale po co od razu to “chłopczyku”? nikt Cię nie atakuje, to po cholerę sam podjudzasz? Trzymajmy poziom na forum.

4 polubienia

Darwin jest obrażony na Liverpool i dla Liverpoolu już nie chce mu się strzelać :slight_smile:

Proponuje zakładzik, jeżeli zostanie na kolejny sezon, strzeli 15 lub więcej goli stawiasz mi np. monkey shoulder lub alko w podobnej cenie, jeżeli strzeli 14 goli lub mniej ja stawiam. Mówimy o golach tylko w Premier League i nie zaliczamy karnych.

Podejmujesz wyzwanie @HappyBlancik ?

1 polubienie

Też sobie obejrzałem skrót na X ciekawy czy jest jakiś postęp w technice strzału. Dwie na pustka, jedna w zamieszaniu na wślizgu, więc trudno stwierdzić jakieś postępy u Nuneza w tej kwestii.

1 polubienie

Jak za chłopa za 90 baniek i jedyną 9 w klubie to dość niska poprzeczka, karnych w sumie i tak nie strzela ale niech będzie, choć osobiście wolałbym przegrać ten zakład :handshake:

6 polubień

+1
15 bramek to byłoby urządzającą w obecnym sezonie. Będzie już 3 pełny. Poniżej 20 goli to będzie kolejne rozczarowanie. I tylko taki wynik winien go ratować po sezonie.

7 polubień

Nie bądźcie śmieszni z tymi 15 golami. Ja wymagam od Nuneza co najmniej 25 bramek. Choć mam nadzieję, że zostanie pogoniony z klubu.

3 polubienia

Też sobie obejrzałem skrót na X ciekawy czy jest jakiś postęp w technice strzału. Dwie na pustka, jedna w zamieszaniu na wślizgu, więc trudno stwierdzić jakieś postępy u Nuneza w tej kwestii.

A trafienie na pustą albo ze wślizgu jest gorszym golem? To nie są skoki narciarskie, gdzie oceniany jest gol przez parabolę piłki albo jej siłę. Gol to gol.

Są to sytuacje stykowe, których w minionym sezonie Darwin nie potrafił zamieniać na gola. I nadal należy uważać, że jest z nim problem pod względem jego umiejętności tecznicznych, podejmowania decyzji?

On to potrafi robić, ale prawdopobnie ciąży mu Anglia lub w co jestem w stanie uwierzyć, czysta karta z nowym trenerem sprawi, że odpali. Być może za bardzo chciał i się nie udawało?

Porównaj sobie strzały gości o podobnych warunkach fizycznych jak Isak czy Haaland i jak się składają do strzału, a jak Nunez. Gość jest sztywny jak kłoda przy strzałach, szczególnie jego górna część ciała i wali na siłę. Raz wejdzie, trzy razy nie wejdzie. Rosyjska ruletka.

Jeśli jednak to ci pomoże lepiej spać to oszukuj się dalej, że to kwestia nieszczęścia i może się odblokuje.

3 polubienia

A ile oczekujesz od Gakpo? Tak z ciekawości

1 polubienie

10-15. Nie jest on głównym strzelcem.

1 polubienie

Powyżej jest idealne podsumowanie Nuneza w LFC. Gość zaraz zacznie 3 sezon, a tutaj ludzie się zakładają, czy strzeli 15 bramek. Napastnik za 80 mln, no XD poprostu.

3 polubienia

Cytat Porównaj sobie strzały gości o podobnych warunkach fizycznych jak Isak czy Haaland i jak się składają do strzału, a jak Nunez. Gość jest sztywny jak kłoda przy strzałach, szczególnie jego górna część ciała i wali na siłę. Raz wejdzie, trzy razy nie wejdzie. Rosyjska ruletka. Jeśli jednak to ci pomoże lepiej spać to oszukuj się dalej, że to kwestia nieszczęścia i może się odblokuje.

A co jest złego w jego górnej części ciała? Dlaczego gość jest sztywny jak kłoda? że ma prosto plecy? wyedukuj mnie proszę, bo ja nie wiem. Ty ekspert, ja słucham.

A on kłoda czy nie?

Był kiedyś taki piłkarz jak Kanu. Ja kiedyś słyszałem, że problem z nim był taki, że miał tak ogromne stopy, że to był problem przy graniu w piłkę. Jak uważasz, był sztywny jak kłoda? edukuj mnie.

Zerknij na to, widziałeś jak wygląda jego górna część ciała? nie potrafił opanować piłki, ale drewniak, prawda? Widziałeś jak piłka leciała mu po plecach? czemu tak? a widziałeś co robił Ronaldinho podczas prezentacji? ten to król.

Chciałem się położyć spać, ale nie mogę, bo nie chciałbym się oszukiwać.

Widzę ktoś ma za wielkie ego i poczuł się bardzo urażony więc postanowił mnie wykpić zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję :face_with_hand_over_mouth:

Grałeś kiedyś w piłkę? Uprawiałeś jakiś sport? Gdyby tak było to wiedziałbyś, że odpowiednie ułożenie ciała odgrywa ważną rolę w każdym z nich.

Zaproponowałem ci byś porównał sobie strzały przykładowo Isaka, który ładnie się składa do strzałów czy nawet Haalanda, który uchodzi za tego co ładuje petardy na bramkę ale również potrafi się ładnie technicznie się złożyć do strzału. Sam niedawno wrzuciłem w tym temacie do porównania bramki Isaka i wszystkie niewykorzystane sytuacje Nuneza w tym sezonie, które miały pokazać jego słabe składanie się do strzału.

Niestety przerosło cię zadanie znalezienia dwóch kilkuminutowych highlightów tych zawodników obejrzenie i wyciągnięcie własnych wniosków. Wygląda na to, że przebodźcowane mózgi nastolatków muszą mieć wszystko podane na tacy i rozpisane z obrazkami w maksymalnie 3 minutowym filmiku.

Skoro sytuacje sam na sam cię przerosły to przejdźmy do czegoś prostszego jak rzuty wolne. Na pewno widziałeś je nie raz nie dwa, prawda? Zauważyłeś pewnie, że zawodnik przy strzale odpowiednio układa swoje ciało, odchyla je(załączyłem obrazek :smiley:), zgadza się?

Uwagę teraz odkryje dla ciebie coś niesamowitego co zmieni twoje postrzeganie piłki nożnej na zawsze :scream: :scream: :scream: On tego nie robi dla jaj, ani by to pięknie wyglądało na zdjęciach. Po za odpowiednim ułożeniem stopy przy strzale ułożenie ciała reszty ciała też ma wpływ na to gdzie poleci piłka :exploding_head: :exploding_head: :exploding_head:

PS. Niesamowite argumenty randomowy 12 sekundowy filmik Cavaniego z kariery, gdzie pudłuje z różnych powodów. Największy jednak hit to filmik z podbijania piłki przy dyskusji o technice strzału. Nie wiem do teraz co ma piernik do wiatraka. Nie wspominając, że to młode chłopaki, którym piłka odskakiwała ze stresu na prezentacji przed wielką publicznością. Każdemu piłkarzowi zdarzy się błąd techniczny dlatego liczy się je na przez pryzmat większej liczby przykładów.

Moim punktem było byś porównał sobie jak składa się do strzału Isak, a jak Nunez(ale jak wiemy przerosło cię to). W filmiku, który niedawno wrzuciłem widać, ze przy prawie każdej zmarnowanej szansie nie składa się za bardzo do strzału. Natomiast Szwed się składa do strzałów bardzo ładnie i dlatego częściej trafia do siatki.

Dajmy sobie spokój z tym Nunezem. Z niego nic nie będzie jak z Diaza. Jedynie pokrywam jakieś nadzieje z Gakpo, on wydaje mi się, że jeszcze nie pokazał wszystkiego. Dwóm panom z krajów latynoskich podziękowałbym. Dosyć zmarnowałem czasu oglądając ich partactwa i nie będę ich już nawet próbował usprawiedliwiać.

5 polubień

Ciekawostka tytułem podsumowania jego występów względem oczekiwań. Dodam, że ankieta była przeprawadzana 29 września 2023 gdy miał już 3 gole w lidze. Przyznam, że mnie zaskoczył, pomyliłem się względem niego, bo zakładałem, że będzie miał gorszy sezon, jednak te 11 bramek nastukał.


Tylko bez spiny i gównoburzy proszę. Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie

Nie no 10 (górna granica) a 11 to można powiedzieć, że miałeś nosa. Ja dałem 16-20 i to byłby wynik satysfakcjonujący. To co zaprezentował to takie +2 w szkolnej klasyfikacji oceny. Nie zagrał na tyle źle aby go nie przepuścić do następnej klasy ale z drugiej strony w klasie prymusów to raczej go być nie powinno :rofl:

1 polubienie

Niesamowite to jest, mozna sie poczuc jak w matrixie.

2 polubienia

Kochany koziołku matołku. Merytoryka nie ma nic wspólnego z demagogią, a praktykowanie jej to nie jest wiosenny sezon. Wiosna wprawia nas w kołyszący na wietrze taniec, gdzie ciepło zawitało, ale burze nie ostygły.

Sport jest jak tutejsza dyskusja - kapryśna i nieprzywidywalna. Naprawdę dziwisz się, że nie ma chęci dyskusji z Tobą? swoją merytoryką udowodniłeś, że oceniasz kogoś pracę przez efekt skrótu. Nie ma nawet woli, abyś obejrzał cały mecz, kompletnie nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. Liczyłem na mentoring, rzecz powszednia, ale udowodniłeś, że oceniasz dla zasady, krytykujesz, nie rozumiesz szerszego kontekstu i jeszcze odnosisz się do akcji ze stojącej piłki. Czy Ty w ogóle rozumiesz piłkę nożną?

Do meritum:

“Wygląda na to, że przebodźcowane mózgi nastolatków muszą mieć wszystko podane na tacy i rozpisane z obrazkami w maksymalnie 3 minutowym filmiku. “

A później to:

"Też sobie obejrzałem skrót na X ciekawy czy jest jakiś postęp w technice strzału. Dwie na pustka, jedna w zamieszaniu na wślizgu, więc trudno stwierdzić jakieś postępy u Nuneza w tej kwestii. “

Prywatne wycieczki o przebodźcowanych mózgach nastolatków lub napominanie o niewiedzy w sporcie to dowód, że Ty kompletnie nie rozumiesz sportu, właściwie nic nie rozumiesz, nie warto tracić na Ciebie czasu. Ale warto edukować takich. Tak, sport znam z praktyki i zawodowo. Już wspominałem o tym, że sport znam również ze strony PR, lubię zrozumieć myślenie, jeżeli ktoś uprawią publiczną demagogię.

Zwróć uwagę jak wygląda dyskusja. Oceniłeś po skrócie, rozumiesz w ogóle co piszesz? Jedna bramka to wślizg, a inne to pustaki. I nawiązujesz, że nastolatkowie tylko mogą obejrzeć max 3 minuty. Przecież oceniasz poprawę Darwina po skrócie :melting_face:

Idąc do brzegu.

“Zaproponowałem ci byś porównał sobie strzały przykładowo Isaka, który ładnie się składa do strzałów czy nawet Haalanda, który uchodzi za tego co ładuje petardy na bramkę ale również potrafi się ładnie technicznie się złożyć do strzału.”

Co to jest ŁADNE układanie się? Ładny to może być śpiew ptaków w ogródku, w którym pijesz herbatę albo ogródek z kałużą, w którym moczysz swoje zmęczone nogi, ale nie ma czegoś takiego jak ładne ułożenie ciała. Nie ma to kompletnie znaczenia. Nawet można mieć brzydko ułożone ciało, inne rzeczy mają na to wpływ.

Jakieś dowody, wskaż różnice jak się układa Isak, jak się układa Darwin? udowodnij to w końcu.

Gdzie jest różnica w ułożeniu? jest różnica w podjętej decyzji, w dostosowaniu się do piłki, do wyczucia sytuacji. Isak walił z lewej, Darwin chciał z prawej. To kwestia podejmowania decyzji, a nie kwestia ładnie ułożonego ciała, wyczucia sytuacji. Wyczucia reakcji, umiejętność przewidzenia tego, gdzie wyląduje piłka. Rozumiesz to matołku?

Pierwsza lepsza książka to "Biomechanics in Sport: Performance Enhancement and Injury Prevention. Chyba nawet jest jakiś dokument, w którym jest opisane.

Jest tam wiele fajnych wątków, jak przykładowo to.

Cytat
Twisting
To understand the mechanics of a multilink system performing somersaults with twist, it is helpful to look at the rotational motion of a rigid body. There are only two general types of motion that a rigid body can exhibit (Yeadon 1993a). The first of these is the wobbling somersault in which the body somer- saults about a horizontal axis but also has an oscil- lating motion in which it twists one way and then the other (Fig. 13.5). During this motion the body also tilts first one way and then the other so that the head is to one side of the feet and then later to the other (see the first and last images in Fig. 13.5).

Geneza jest taka, że od stuleci analizuję się biomechanikę, rozumianą rownież z bardzo szerokim podziałem na kategorę znaną jako twisting. Nie będę Ci tłumaczył co to znaczy, bo mi się nie chcę. Wygooglaj sobie.

W wolnym tłumaczeniu chodzi o to, że

Aby zrozumieć mechanikę układu wielowahaczowego wykonującego salta ze skrętem, pomocne jest przyjrzenie się ruchowi obrotowemu ciała sztywnego. Istnieją tylko dwa ogólne typy ruchu, jakie może wykazywać ciało sztywne. Pierwszym z nich jest salto chwiejne, podczas którego ciało wykonuje salto wokół osi poziomej, ale jednocześnie wykonuje ruch oscylacyjny, w którym skręca się w jedną, a potem w drugą stronę (ryc. 13.5). Podczas tego ruchu ciało również przechyla się najpierw w jedną, potem w drugą stronę, tak że głowa znajduje się po jednej stronie stóp, a później po drugiej (patrz pierwszy i ostatni obraz na ryc. 13.5).

A potem jest to.

The second type of motion is the twisting somer- sault in which the twist is always in the same dir- ection (Fig. 13.6). During this motion the body is always tilted in the same direction away from the somersault plane (the plane normal to the angular momentum vector). This tilt varies with the twist and is smallest for an even number of quarter twists (images 1, 6 and 11 of Fig. 13.6) and greatest for an odd number of quarter twists (images 3 and 9 of Fig. 13.6). This variation in the tilt angle is known as nutation from the theory of spinning tops (Synge & Griffith 1959) and is important for the understand- ing of how aerial twist is produced (Yeadon 1993c).
Since there are two quite different types of rigid body motion it might be possible that a multilink system such as the human body could change its motion from one type to the other merely by chang- ing body configuration.

Rozumiesz teraz zależność? wykonywany ruch, który tutaj następuje ma wpływ na to, w jaki sposób są przełamywane granice i w jaki sposób dochodzi się do celu. To określa biomechanika, której zrozumienie ludzie badają od stuleci, aby przekraczać granicę, tworzyć nowe możliwości. To właśnie Dick Fosbury jest znany z tego, że skakał inaczej, niż inni. Nie dlatego, że inni skakali źle, ale zrozumiano, że można lepiej.

Stąd powstało określenie Flop Fosbury’ego. Polega to na tym, że najpierw podnosi się głowę, a potem leci reszta. To jest rewolucja, to jest przełom, a nie twoja demagogia, że Isak układa się inaczej. JAK, OKREŚL DOWODY, BO UKŁADA SIĘ TAK SAMO.

Przestań oficjalnie gadać te bzdury, bo potem kolejni powielają podobne rzeczy. Przełom w biomechanice sportowej/piłkarskiej to może być skok Cristiano Ronaldo do główki, gdzie głową sięga chmur, ale śpiewy triumfalne związane z ruchem Isaka to jest demagogia. Populizm, idiotyzm. Kolejna głupia krytyka Darwina za to, że jest Darwinem.

Science and Practice of Strength Training Vladimira M. Zatsiorsky’ego. Wygooglaj sobie. To jest książką, w której Zatsiorsky szuka dowodów, możliwości, aby poprawić swój skok wzwyż. Tutaj mówimy o biomechanice, która ma znaczenie, która ma wpływ na korektę.

Jednym z głównych celów sportowców jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w swojej dyscyplinie. Biomechanika może pomóc w osiągnięciu tego celu poprzez analizę technik sportowych i identyfikację obszarów do doskonalenia. Na przykład, analiza biomechaniczna techniki biegu może pomóc biegaczom w optymalizacji swojego ruchu, co może przekładać się na lepsze czasy i większą wydajność podczas zawodów.

Zatiorsky sugeruje również, że biomechanika może być wykorzystywana do projektowania odpowiednich programów treningowych, które mają na celu poprawę wydajności sportowców. Poprzez zrozumienie biomechanicznych podstaw ruchu, trenerzy mogą dostosować treningi tak, aby maksymalnie wykorzystać naturalne zdolności fizyczne sportowców.

Wyjaśnij więc zatem, co trenerzy robią źle, ze nie potrafią dostosować treningów do Darwina, a potrafią do Isaka? WYJAŚNIJ.

Cytat Nie wspominając, że to młode chłopaki, którym piłka odskakiwała ze stresu na prezentacji przed wielką publicznością. Każdemu piłkarzowi zdarzy się błąd techniczny dlatego liczy się je na przez pryzmat większej liczby przykładów.

Gdzie zaczyna się młody wiek i ile można popełnić błędów, żeby określić to z kategorii, zdarza się?

W filmiku, który niedawno wrzuciłem widać, ze przy prawie każdej zmarnowanej szansie nie składa się za bardzo do strzału. Natomiast Szwed się składa do strzałów bardzo ładnie i dlatego częściej trafia do siatki.

A jak należy się złożyć? :smiley: co to znaczy “NIE SKŁADA SIĘ ZA BARDZO DO STRZAŁU?” :smiley:

I jeszcze na koniec wisienka:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Czy my naprawdę chcemy dyskutować o ułożeniu ciała względem stojącej piłki? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

hq720

To jeszcze określ tego Pana i jego ułożenie ekspercie od ułożenia ciała.

4 polubienia