Darwin Núñez

Cholernie mi wstyd za Darwina. Taki sportowiec powinien wyżej trzymać gardę.

@Lapaino też jestem bezstronny, choć z początku trochę się wkurzyłem, że Darwin był tam najbardziej widoczny. A ten “wstyd” odnosiłem do tego, że dostał, bo opuścił gardę xD

Ja jestem jak na razie gdzieś pośrodku.
Chwalę bronienie rodziny, ale tego filmiku z krzesłem w ogóle nie rozumiem.

1 polubienie

Od początku twierdzę,że Nunez powinnien dostać dyskwalifikacje napewno na jakiś czas w w kadrze+ ogół od piłki. Stwierdzam fakt że mamy powtórkę z przed sezonu gdzie dostał czerwo i na 3 mecze wyleciał. Gra słabo, choć ma dobry zryw do piłki i swoją głupotę przełożył na ring bo jest mało ukształtowanym piłkarzem bez mózgu. Ten kto gada " a co byś zrobił jakby atakowali twoja rodzinę" niech wsadzi sobie między bajki i polata. Czekamy na oficjalne potwierdzenie co tam się wydarzyło i jak można było się zachować… Dla mnie darwinek może uciekać z klubu . Nic nie pokazuje na boisku i odnoszę wrażenie że duża ilość męczy z nim w składzie to tak jak granie w “10” . Dziękuję.

A dla tych obrońców jego osoby dajcie spokój i skończcie swój płacz :sob: mamy transferową niewypałową bombę i mam nadzieję że to ostatni jego sezon, nawet jak strzeli 15 goli to będzie cud. Chyba że będziemy grali z drużynami hull, albo jakimiś średniakami jak Polska liga… To będziecie mogli dopisywać gole bo może tam uda mu się trafic do bramki.

1 polubienie

Z tym granie w 10 to poleciałeś kolego, można mu zarzucić skuteczność. Ale zaangażowania i walki nigdy mu nie można zarzucić, jak wychodzi na boisko to gra na 100% swoich możliwości. Widać, że jeszcze nie dorosłeś pisząc głupoty typu jakby atakowali Twoją rodzinę. Każdy normalny człowiek wskoczył by w ogień za swoim dzieckiem. Na szczęście nie Ty decydujesz ile Nunez jeszcze zostanie w klubie. Może i zawalił kilka setek w zeszłym sezonie, ale i tak był po Salahu drugim najskuteczniejszym strzelcem w klubie, plus dorzucił 10+ asyst. I jak mieć do kogoś pretensję o zeszły sezon to nie tylko do niego, ale i do całej naszej ofensywy, która również zawiodła. Mam nadzieje, że go nie zawieszą. Niestety FIFA, UEFA czy inne federacje piłkarskie to mafia i może być różnie.

13 polubień

ale znowu gdy przychodzi temat jego zachowania na trybunach, używacie argumentu jakim jest jego forma w klubie. jeśli faktycznie tam się coś działo z jego rodziną, to bycie piłkarzem schodzi na dalszy plan jak dla mnie, a gdy jego reakcja była bez powodu to nie będzie argumentów na jego obronę, a zawieszenie będzie uczciwe.

Co z jego zaangażowaniem ? Że nawet nie walczy i odpuszczał w wielu sytuacjach? Biegał jak rozkojarzony gdy Real przygniótł nas, że nawet nie umie wziąć gry na siebie i pociągnąć atak ?
A co mogą powiedzieć obrońcy Hendersona?
Tez fajnie jak zagrał raz na jakiś czas piłkę dobra w pole karne ? Też można było go chwalić ?

PS.
proszę o zobaczenie jego meczy od 02.03.24 do 11.07.24 - zagrał 23 spotkania na różnych szczeblach ( liga, liga europy, reprezentacja)
Zdobył goli 8 - przypominam jako 'snajper ’
W tym 3 gole z Sparta Praga - wyznacznik ligi Polskiej
1 gol Nottingham
1 gol sheffield united
3 gole z Meksykiem
1 gol z Boliwia
1 gol z Panama

Proszę mi kolego napisać coś konkretnego na temat jego występów i dla tych ludzi ’ 6 ’ co polubiło twój komentarz…
Tu widać czarno na białym , że jest kiepsko
Średnia ocena na fleshscore 6.8/10
To jest moja ocena stanu jaki widzę .
Oglądam każdy mecz Liverpoolu w sezonie nie opuszczam żadnego i wiem co piszę . Ma swoje zrywy ale na tym koniec .

Na forum chyba wszyscy są zgodni, że sumarycznie Darwin jest niewypałem transferowym. W minionym sezonie zapamiętałem tylko bramki z Newcastle i Nottingham, które były bardzo ważne i dobry czas zimą, kiedy nabrałem nadziei, że Darwin wreszcie ogarnie.

Tak po za tym to sezon z gatunku :poop: i nie jest to 9 na miarę tego klubu. Czy go zawieszą czy nie to bez znaczenia, pożytku z niego niewiele. Jako rezerwowy spoko.

A moim zdaniem przesadzasz w drugą stronę. Czy Darwin przez te 2 lata był czołowym napastnikiem? Nie! Czy byl ogórkiem? Też nie. Strzelil dla nas w 2 lata 33 bramki i 17 asyst. Czasami grając jako skrzydłowy. Czy wybitny wynik? Nie! Raczej dobry. Nazywanie go totalnym niewypałem i flopem jest przesada w drugą stronę. Zrozumcie to wreszcie. Gra powyżej średniej, ale pieniądze były duże więc transfer na ten moment 5/10. To jak nazwać takiego Antonego? Super hiper ultra mega bombowa wpadka transferowa? Absurd. Dla porównania w tym samym okresie
Jota- 22g 12a
Diaz- 18g 8a
Gakpo - 23g 9a (on miał pół roku mniej)
Jak ktoś chce powiedzieć że Darwin grał więcej od np joty to dodam że to nie jego wina że jest zdrowy i trener wybiera go do pierwszego składu a innych nie. Nie pisze tego żeby pokazać jaki Darwin jest genialny i lepszy od reszty naszych graczy. Jest po prostu na ten moment średni i tyle.

12 polubień

Osobiście bym nie porównywał Darwina do Joty. Problem w tym, że Jota jest dużo lepszy, bo z góry wszyscy wiemy, że to tylko zmiennik. Wchodzi i robi swoje. Wartościowy człowiek.
Nunez jest raczej wybierany jako członek podstawowej jedenastki, to i oczekiwania względem Jego osoby są zupełnie większe.

Jak robisz takie porównania bramek to dobrze by było gdybyś dodał mecze lub minuty.
Jota miał w poprzednim sezonie 1 bramkę mniej w PL grając 900 minut mniej niż Nunez.

a to wina Nuneza, że Jota był ciągle połamany?
Druga sprawa tutaj padł zarzut niezaangażowania, a tego to akurat mu odmówić nie można. Mozna się przyczepić do marnowania setek, spalonych i słabego przyjęcia, ale nie tego, że nie biega w obronie i ataku.

2 polubienia

Jeśli coś chcesz porównywać to wypadałoby na tej samej próbie. Skoro jednak chcesz porównywać na nierównej próbie to i tak 1 bramka mniej w 900 minut mniej wypada o wiele lepiej.

To może niech w środku pomocy gra tam bardziej się takie cechy przydają niż w ataku.

Ale czy ty doczytałes do końca? Jasno napisałem że jest to wynik z 2 lat czyli to naprawdę długi odcinek czasu. Rozumiem że to wina nuneza że jota jest wiecznie kontuzjowany. Rozumiem też że kloppa widział ich na treningu i na piłce się nie zna bo wybierał słabszego i dlatego miał więcej minut? Kolejna sprawa jest to że ja nie napisałem że jota jest słabszy!! Napisałem że po nunezie jedzie się strasznie a jeśli wgłębić się na spokojnie w jego wpływ na nasz grę to na tle resztę nie odstaje, nawet wygląda lepiej.

Co do komentarza wyżej. To błąd leży w myśleniu. Jeśli ktoś gra w pierwszym składzie to trzeba założyć że jest lepszy niż ten na ławce. Proste.
Powtórzę po raz kolejny bo ludzia gniew chyba zaciemnia myślenie.
Darwin jest transferem na ten moment średni! 5/10
Wydaje mi się że całokształt owo jest powyżej średniej premier league, ale z racji ceny tak trzeba to ocenić.
Ciężko mi zrozumieć kogoś kto ogląda mecze i twierdzi że nunez odpuszcza :person_facepalming: facet biega i walczy ile może. Liverpool aby wrócić na szczyt potrzebuje graczy elitarnych!!! Elitarnych!! Nie wystarczy być dobry. Darwin napewno się stara ale po prostu mimo dobrych checi może nie dać rady. Po prostu. Może będziemy musieli go kiedys sprzedać, ale u mnie zawsze będzie miał szacunek bo dawał całe serducho za barwy które kocham.

1 polubienie

Zgodzę się z z tobą. Ale napewno nie pasuje tu pisać , że jest rasowym napastnikiem .

To że gra Nunez w podstawie moim zdaniem nie wynika, że jest stabilniejszy bądź lepiej mu wychodzą sesje treningowe, choć może tak być a tylko klopp nie chciał pokazywać jak jego 80 baniek zasługuje na ławkę rezerwowych , bo czuł że trochę ktoś tu źle obliczył wpasowanie do drużyny bądź innaczej ,ze tu będzie jak w Portugalii xD

2 polubienia

Z relacji dziennikarzy wynika, że rodziny zostały ewakuowane na boisko w oczekiwaniu, aż uspokoją sytuację między kibicami, a piłkarzami itd więc czemu kłamiesz?

@madman99 - może dlatego, że napisałes, że rodziny zostały ewakuowane, a to nie była prawda ,może i ktoś został ewakuowany ale część rodzin została na boisko “ewakuowana” a część z tych partnerek sama uciekała "Mina z dzieckiem na rękach ucieka z miejsca dotkniętego tymi skandalicznymi obrazkami i kieruje się w stronę murawy. " więc pisanie o tym, że nie było żadnego zagrożenia i policja świetnie zadziałała (tak tak nie pisałeś nic takiego ale to w domyśle tak to wygląda).

Nie wiem z jakiej paki sie przypierd*lasz, że niby kłamie, widac czytalem relacje innych dziennikarzy.

“…Według reportera Faviana Renkela rodziny urugwajskich piłkarzy zostały wyprowadzone ze stadionu innym wyjściem, aby zapewnić im bezpieczeństwo…”

I tak, częśc rodzin przeniosla się na murawę, i byla juz bezpieczna gdy reszta się naparzała, rzekomo w ich obronie.
Ech, za pare godzin zapowiada się ostatni mecz Nuneza w tym roku, obstawiam 6 miesiecy rozbratu z pilka, moze 3 jak bedzie miec farta. Bez odbioru.

Jak efekt będzie taki sam jak po banie na Suarezie to mogą Darwina zawieszać

Spływają już pierwsze oficjalne informacje o zajściu na trybunach. Niezależni dziennikarze, wraz z pomocą kibiców Liverpoolu, przeprowadzili własne śledztwo, które jednoznacznie wykazało, że faktycznie potwierdza się wersja piłkarzy Urugwaju o obronie ich rodzin i bliskich.

1 polubienie

A dziękuję Ci dobry człowieku za ten obrazek :grinning:

2 polubienia

Moje zdanie na temat ewentualnego zawieszenia Darwina.

Porównanie do ugryzienia przez Suareza Chielliniego.
Otóż w tym przypadku zdarzenie miało miejsce podczas MŚ a więc imprezy organizowanej przez FIFA czyli związku ogólnoświatowego mogącego nakładać kary na całym świecie.
Natomiast sytuacja z Nunezem odbyła się w trakcie czempionatu kontynentalnego pod auspicjami CONMEBOL a więc organizacji ograniczonej do jednego kontynentu, która w mojej opinii nie jest władna zawiesić danego piłkarza gdzieś poza własnym podwórkiem.
Oczywiście w to wszystko może wmieszać się FIFA ale wątpię ponieważ rozgrywki kontyntalne to nie ich sprawa-patrz co robi afrykański związek a “łysy” nie ma na to żadnego wpływu.
Możliwe jest też porozumienie południowoamerykańskie z europejczykami ale to chyba jakaś utopia.

Konkluzja:nasz gracz wespół z paroma kolegami dostaną pewnie bana na 3 mecze pod egidą CONMEBOL z czego 2 w zawieszeniu na rok/dwa lata i tyle z afery.
To oczywiście tylko takie moje dywagacje :smiley:

Na koniec jeszcze ocena zdarzenia: nie podejmę się ponieważ nie znam wszystkich faktów, nie widziałem filmu ukazującego całość tego incydentu i stąd mój osąd byłby nieobiektywny.

PS na miejscu graczy Urugwaju zaskarżyłbym organizatorów do sądu o odszkodowanie z powodu zagrożenie utraty zdrowia a nawet życia ich rodzin.
Pieniędzy na bardzo dobre “papugi” nie powinno im zabraknąć :grimacing: