Darwin Núñez

No akurat filmik idealnie pasuje do sytuacji. Całe szczęście, że Edwards nie jest debilem, żeby go wywalać bez powodu.

Odważne stwierdzenie mając w pamięci nasze transfery z ery Hodgson-Kenny-Rodgers xD

Jedyną setkę jaką miał akurat, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, wykorzystał perfekcyjnie, na spokoju. Niestety odrobinę się Trent(?) spóźnił z podaniem i był spalony. :slight_smile:

1 polubienie

Nunez zagrał słabo dziś to fakt. Jednak zawsze ktoś musi być najsłabszy. Tym meczem sobie nie pomógł, ale nie ma powodów do bicia na alarm. Swoje powalczył wybiegał. Przy sytuacjach zachowywał się solidnie, to on podawał do salaha przed pierwszą bramka. Także solidny mecz bez blysku

To chyba Salah podawał.
Problem jest taki, że lepszy napastnik jak widzi że podanie będzie spóźnione to by zwolnił i utrzymał linie do obrońcy, a Darwin wygląda jak zakodowany i potrzebuje 3 sekundy żeby wymyślić coś innego. Ma biec to biegnie i nie zwraca uwagi co się dzieje.

1 polubienie

Trent się spóźnił? Przecież znowu wyskoczył za szybko przed obrońców, mimo że to była najprostsza sytuacja. Podpala się tak za każdym razem. Cały mecz miałem wrażenie (albo i już cały trwający sezon), że on z nikim nie potrafi się zgrać. Stwierdzenie odważne, bo dawno takiego „kołka” w polu karnym nie widziałem, a transfery z tamtej ery pomijam, bo po nich niczego się nie spodziewałem.

Jeszcze rok temu sam go broniłem.

3 polubienia

No nie kolego, akurat tutaj podający przespał jedno tempo i widać to było już oglądając w czasie rzeczywistym.

Mówisz tak, jakby klasowi napastnicy nigdy nie dali się łapać na spalone. Akurat tutaj winy Nuneza nie ma żadnej, dobrze wystartował, a to podający przespał odpowiedni moment na podanie. Miał się wtedy zatrzymać? To wtedy gdyby poszło podanie stałby w miejscu, i byłoby gadanie, że zepsuł kontrę bo nie wybiegł.

Czepiajcie się chłopa za resztę występu, ale w tej sytuacji wszystko zrobił dobrze.

No to rzeczywiście bardzo obiektywnie. Pomińmy wszystkie transfery gorsze od Nuneza żeby móc stwierdzić, że Nunez jest najgorszym transferem. xD

Nie do końca masz rację. Nunez po prostu niedomaga jeżeli chodzi o inteligencję boiskową. Potrafi bezmyślnie, ale szybko pobiec do przodu i to wszystko. W ogóle nie kontroluje spalonego, nie widzi co się dookoła niego dzieje.

W obecnym sezonie Haaland rozegrał 539 minut + 151 w LM i tylko 1 spalony. Nunez rozegrał 134 minuty + 83 w LM i już 3 spalone. W poprzednim sezonie Haaland zaliczył w PL 6 spalonych a Nunez… 33. Po prostu nie ma inteligencji boiskowej.

I teraz wisienka na torcie - obejrzyj sobie bramkę Haalanda z Arsenalem. Tam to dopiero podanie dostał co najmniej w drugie jak nie trzecie tempo. Jednocześnie wręcz idealnie trzunal linię spalonego, kontrolował ja, zwalniał, cofał się o pół kroku. Nunez tego nie potrafi. Po prostu biegnie na oślep przed siebie.

13 polubień

Niestety ale ogólna decyzyjność Nuneza woła o pomste do nieba. Spalone to jedno, ale często mam wrażenie, że on zamiast podać strzela, a zamiast strzelać podaje. Często na odwrót. Nie grzeszy Urus inteligencją na boisku i obawiam się że to się już u niego nie zmieni.

1 polubienie

Obejrzałem tę sytuację jeszcze raz - podawał Trent, piłka była idealna do tego żeby zagrać z pierwszej piłki, on przeczekał dwa tempa i dopiero wtedy zagrał, w ostatniej chwili obrońca zdążył wyskoczyć. Dla mnie Trent zawalił, być może Nunez mógł też zrobić więcej, ale na pewno wina nie leży tylko po jego stronie. Za to wykończenie miód, wreszcie nie ładował z całej siły w bramkarza tylko wewnętrzną częścią spokojnie go ominął, może to jakiś dobry prognostyk :wink:

2 polubienia

Panowie czy my w końcu przestaniemy porównywać nuneza do haalanda. Umówmy się reling to prawdopodobnie najlepszy napastnik jeśli chodzi o czutkę i inteligencję boiskowa w historii piłki nożnej. Właściwie każdy gracz przegra to porównanie.
Jakoś joty nikt do Norwega nie porównuje a mówimy o naszym starterze który dalej ma jedną bramkę w sezonie.

Zgadzam się jednak że stwierdzeniem że nunez boiskowa inteligencja nie grzeszy. Jak wcześniej grzał się przy samym wykończeniu tak jego pozycjonowanie było kapitalne i sytuacji było sporo. Tak teraz ma on problem z jakimkolwiek dochodzeniem do sytuacji.
Nie będę wchodzi w dyskusję kto akurat wczoraj źle zrobił, bo dla mnie to oczywiste że Darwin źle trzyma linie spalonego. Już od dawna przypala się i startuje za wcześnie. Jest to tym bardziej dziwne że gaz ma taki że i tak większość wyprzedzi.
Mnie martwi u niego też że podczas dośrodkowań czy strzałów on nigdy nie jest w świetle bramki i przez to wiele piłek które powinny paść jego łupem jest wybijana.
Na plus można uznać że wykończenie wydaje się na odpowiednim poziomie i lepiej radzi sobie z obrońcom na plecach. Wczorajszy mecz bez fajerwerków, ale też nie sądzę ze zrobił coś takiego aby wzmogła się na nim krytyka. Jota na wolves dał 2 asysty więc wysuwa się on na prowadzenie w rywalizacji, ale myślę że dalej jest ona nie zamknięta.
@FroncQ
Straszny komentarz. Takie transfery jak ox, keita, sakho, voronin, balo i wisienka na torcie carroll. Piszesz człowieku że w 21 wieku a potem jednak że nie tamta era to kur… Napisz że w ostatnich 3 latach co i tak pewnie nie jest prawdą.
W tym klubie nie możesz być rezerwowym bo jak nim jesteś to od razu flop. Nakręcanie spierali na nielubianych graczy po średnich występach przez takich jak ty to najgorsza część tego forum w mojej opini

1 polubienie

Zagrał fatalnie, ale w niedziele nie był nawet w składzie bo był chory. Innych usprawiedliwiamy a na niego wieczny pocisk, może dla tego staram się go bronić, bo niestety nie traktujemy zawodników równo.

Ja oberwując jego reakcję po ostatnim golu mam wrażenie, że on psychicznie siadł. Brakuje mu pewności i wiary w umiejętności. Może warto by rozważyć jego wypożyczenie do HIszpanii zimą na pół roku. Jakieś Villareal czy inna Valencia.

Chłopak powinien się trochę tam lepiej spisywać. Podobna kultura, słoneczko, mniejsza presja. Jakby odpalił to może wróci w lepszej formie albo podbije wartość na rynku hiszpańskim i Athletico czy Barca się skusi za 60 mln …

Niestety ale tak jak w zeszłym sezonie robił wiatr na boisku, który należy ocenić pozytywnie - mimno braku goli - tak teraz widać, że chłopina się męczy :confused:

A do kogo mamy go porównywać, jak nie do najlepszych? Mamy specjalnie szukać słabszego napastnika, żeby Darwin wypadł dobrze? Watkinsa też się porównuje z Haalandem, i co? Lewandowskiego z Benzemą, a Ronaldo rywalizuje z Messim, a nie z Pedro o miano najlepszego zawodnika globu.

W teście oka, jak dla mnie, wypada słabo. Ktoś wrzucił jego statystyki odnośnie spalonych – to jest dramat. Zgadzam się, że od czasu do czasu strzeli jakąś bramkę, ale czy to nie jest zbyt mało jak na napastnika?

1 polubienie

Póki co oceniam transfer Nuneza na 3/10. Jest to chyba jego już 3 sezon i widzę, że postęp zwłaszcza strzelecki jest mizerny. Nie łudźmy się nigdy to nie będzie Lewandowski, Benzema, Haaland lub kun Aguero. Od niego wymagam co najmniej 20 bramek w sezonie, ale chyba już nigdy tego nie dokona. Jedynie na + to przebłyski i praca w defensywie i pressingu

Ile razy jeszcze można wymyślać ten argument braku pewności siebie. Tu po prostu brak umiejętności i chłodnej głowy.

Zresztą nawet Slot się ostatnio wypowiadał, że Nunez jest zawsze pewny siebie.

No a co miał powiedzieć? W TV powiedzieć, że jest ujowy, słaby psychicznie i zachowuje się jak dziewczynka? Ty pracownika krytykujeszz publicznie czy starasz się go podbudować?

Jak ktoś jest niepewny siebie to na pewno by nie mówił totalnej przeciwności, że jest zawsze pewny siebie. Zresztą mową ciała Nunez wygląda na takiego krewkiego głupka, więc nie podejrzewał bym go o wielkie rozmyślanie o sobie.

No to salaha też wyrzućmy bo nie gra jak Messi. Szobo nie jest dr bruyne. Wylot. Konate to nie Ramos. Sprzedaż. Robertson sprzedaż bo Ashley cole wyglądał lepiej. Nunez jest cały czas zestawiamy z haalandem i trzeba naprawdę być durniem żeby po 2.5 roku nie zdawać sobie sprawy że to inna liga. Tak samo jota jest przy EH pionkiem. Jak 99,9% napastników na świecie. Właściwie tylko Kane wytrzymuje to porównanie. Nunez w tym sezonie to takie 5/10 może 4. Trzeba się z tym pogodzić ze sezon jeszcze będzie trwał jakieś 50meczy. I jeśli nunez się nie obudzi to trzeba go będzie pożegnać, ale ciągle zestawianie go z haalandem jest bez sensu. Czemu kolego nie wejdziesz na temat poświęcony jocie i nie napiszesz że od transferu haalanda strzelił pewnie z 15 goli dla liv a Norweg 100 dla city? Przecież 45milionow które zapłacilismy za Portugalczyka który po kilku latach wreszcie gra w pierwszym składzie to nie jest tka dużo mniej niż 70m 3 lata później bodajże

1 polubienie

Wystarczy mi, że Jota strzelił w lidze 10 bramek w 21 meczach, a Darwin w 36 spotkaniach 11.

Poza tym mówię za siebie i moim zdaniem chłopak kompletnie tu nie pasuje.

Ale uwaga – ty, jak chcesz, możesz przykleić sobie na sufit jego plakat i ściągać skórę, jak nikt nie patrzy – nie ma zakazu. A żeby lepiej wypadł w twoich oczach, to porównuj go sobie do, nie wiem, Origiego.

Darwin nie zrobił żadnego progresu w 3 lata. Tyle.

6 polubień

Według mnie Darwin zostanie sprzedany. Może nie w zimę, ale w lato puścimy go gdzieś. Nie pasuje do systemu Slota.

2 polubienia