Darwin Núñez

Pal licho system. Nunez jest obcym elementem w układance przez swoje deficyty w inteligencji. To takie ładne określenie, by nie napisać otwarcie, że jest za głupi, by wejść poziom wyżej.

2 polubienia

Nie ma problemu, nie musimy porównywać do Haalanda.

Nunez - 2046’ - 33 spalone
Jackon - 2804’ - 28 spalonych*
Antonio - 1710’ - 9 spalonych
Vardy - 1770’ - 17 spalonych (Championship)
Trossard - 1645’ - 9 spalonych*
Havertz - 2639’ - 15 spalonych
Isak - 2266’ - 17 spalonych*
Watkins - 3221’ - 16 spalonych*
Son - 2945’ - 20 spalonych*

*więcej bramek niż Nunez

6 polubień

Masz rację dlatego uważam że dla Urugwajczyka ten sezon jest kluczowy. Jak się nie odkręci, a meczy dużo to trzeba będzie po sezonie kogoś poszukać.

Kluczowy nie kluczowy … a kto w jego jego miejsce i za ile ? I za ile sprzedamy Darwina? Dla mnie on zostaje o ile sam zechce . Robi szum, jest nie przewidywalny , duzo słupków ok! Ale lubie goscia i trybuny tez ! To widac i slychac

Np. ten Pan. Kontrakt kończy się po sezonie. Do wyjęcia zimą pewnie za 20-30 mln

1 polubienie

Ja również sądzę, że Darwina nie sprzedamy chyba, że przyjdzie jakaś Chelsea i da ofertę z rzędu 60/70 mln.

Z drugiej strony trzeba kogoś do ataku kto by grał na bardzo wysokim poziomie i się nie łamał.

Tak czy inaczej prawdopodobnie odejdzie Salah, a nie wiadomo jak będzie z Chiesa, więc jakieś przetasowania będą.

Może przyjdzie ktoś uniwersalny kto mógłby grać na środku i prawej stronie.

Płacic 20-30 mln jeśli za pół roku bylby za darmo? Nie, to nie w stylu FSG. Wziąć za darmo, też nie, bo trzeba dać mu kasę za podpis + wyższą tygodniówkę. To nie w stylu LFC. Poza tym jest Darwin za 80 mln i trzeba mu placic, chętnych na niego raczej nie będzie, no chyba, że za 20-30 mln, ale to już za duża strata. Więc może odpali przez przez te pozostale lata kontraktu, ten swój mega talent, jak nie, to podpisze się z nim nowy kontrakt : :crazy_face: i bedzie mial kolejne kilka lat czasu, jak chcieli z zrobić z Keitą, chyba że podobnie jak on nie będzie chciał, to trzeba będzie spisać inwestycję na straty i rozlądać się za nowym snajperem, a te rozglądanie może potrwac kilka okienek, bo to nie jest tak hop siup kupić jak nikogo nie ma.

1 polubienie

Rynek 9 jest obecnie w opłakanym stanie, a kogoś o profilu Firmino to już w ogóle. Ten David albo Openda to moje dwa typy. Dać im Nuneza w rozliczeniu i wszyscy zadowoleni.

Pod warunkiem, że graliby znacznie lepiej.

Zdaje się, że David z Lille jest w kręgu zainteresowań Juventusu i innych klubów Serie A. Włosi lubią przejmować wolnych zawodników i gdzieś tam wyląduje.

Poza Matipem to my w ostatnim czasie nie wzielismy nikogo za darmo. Wiec nie ma co liczyc.
Ale jakby tego Davida dalo sie sciagnac za darmo to sprzedac Nuneza za 30 i bysmy wyszli na swoje.

Gyokeres - w typie Nuneza, ale wydaje się inteligentniejszy i lepszy technicznie. Za rok będzie miał 27 lat, to minus.

Joao Pedro - w typie Firmino.

Jhon Duran - siedzi w Aston Villi, siedzi w Kolumbii, dla mnie to jest absurdalne.

Dla mnie to są trzy ciekawe propozycje.

Samu Omorodion - strzela jak opętany w Porto, ale nic o nim nie wiem, więc warto go obserwować.

Podobno jest dość specyficzny, pozytywnie walnięty i próbują go dostosować do standardów.
https://www.meczyki.pl/newsy/plus/premier-league-ma-nowego-potwora-w-ataku-kopia-balotellego-moze-byc-najlepszy-na-swiecie/250516

Ciekawy zawodnik, pamiętam gdy były plotki łączące go z Liverpoolem gdy jeszcze grał w MLS. Wyglądał tam na bardzo sztywnego kloca i nikt z nas nie chciał go tu widzieć.

1 polubienie

Wspaniały pomysł. Weźmy do Liverpoolu za nuneza gościa który ma w premier league na ten moment 10goli. I grzeje ławę w Aston Villa i kolumbi. Gdzie w 12 m ma 1 bramkę. I ruszamy na ligę mistrzów :wink:

Panowie trochę zdrowego rozsądku. Duran ma talent, ale granie w Liverpoolu to inne skrzypce.
Mi się podoba joao Pedro który tak jak pisałeś jest napastnikiem coś pomiędzy firmino i jota. Cofa się, rozgrywa, wyciąga obrońców, inteligenty i nawet sporo strzela. Rozwija się co roku.
Jeśli chcielibyśmy iść po klasyczna 9 to dobra opcja wydaje się sesko. 25 goli w 50 meczafh dla lipska na ten moment. Świetne warunki fizyczne.
Generalnie dużo może zależeć od tego czy przedłuża chłopaki swoje kontrakty. Bo jeśli odejdzie 2 z nich np to może być dużo wymian na jedno okienko i nunez dostanie kolejny rok

1 polubienie

Nie chcemy. Slot ewidentnie nie szuka klasycznej 9.

1 polubienie

Dlatego według mnie najlepsza opcją będzie joão Pedro z Brighton. I też dlatego że przypomina mi firmino

1 polubienie

Staramy się znaleźć inne sposoby na ustawienie Darwina niż Diogo [Joty], to zupełnie inni piłkarze. Ich partnerzy na boisku też dostosowują się w zależności od tego, kto z nimi gra. Ja jako menedżer też muszę brać to pod uwagę, tak właśnie robimy. Jasne, w swoim ostatnim spotkaniu nie strzelił gola, ponieważ znalazł się na spalonym. Kiedy stwarzamy mu sytuacje potrafi strzelać bramki, nie udało nam się jednak wykreować zbyt dużo kiedy był ustawiony na pozycji, na której chcieliśmy. Jeśli mam być zupełnie szczery, a lubię to zupełnie tak samo jak dziennikarze, nawet Diogo nie strzelił tak dużo. Wydaje mi się, że jak do tej pory większość bramek pada po akcjach skrzydłowych, a Diogo zanotował dwa trafienia w meczu z West Hamem, kiedy grał na pozycji numer 10. Ciekawa wypowiedź Slota, ale oczywiście co mial innego powiedzieć, szkoda że nie czyta naszego forum, przecież tutaj sa sami fachowcy, trenerzy UEFA PRO, skauci z najlepszych klubów itd…

1 polubienie

Może warto spróbować Jote na 10, a Nuneza na 9.
Szobo na tej pozycji gra słabo, a Jones to mimo wszystko nie jest zawodnik na podstawę, na dłuższą metę.
Chciałbym choć raz zobaczyć pełny mecz właśnie z tak grającą naszą 2 napastników.

Żeby bylo jasne ja uważam, że Darwin nie gra na miare swoich możliwości i zawodzi, ale krytyka jest znacznie przesadzona.

1 polubienie

Graliśmy tak z Milanem i wyszło dobrze. Jota moim zdaniem jest nawet lepszy na 10, za plecami napastnika, niż na 9.