Darwin Núñez

Weź rozbieg i wjeb się w ścianę o potem wytrzeźwiej bo pierdolisz głupoty.

6 polubień

Czy mógłbyś podać mi jakiekolwiek statystyki przeczące mojej opinii?
A te zapędy zachowaj dla rodziny przy wigilijnym stole.

Na dzień dzisiejszy Darwin wchodzi na drogę Keity. Pamiętam jak na początku przygody Keity w LFC też nikt do siebie nie dopuszczał myśli, że to transferowy niewypał. Jakieś pojedyncze dobre mecze podtrzymywały wciąż tą nadzieję, która w tym sezonie zgasła całkowcie.
Darwin nie idź tą drogą

1 polubienie

Tyle że on ma racje, Nunez to kolejny Werner/Aubameyang/Lukaku, który może i dochodzi do sytuacji i czasem mu sie coś uda z uwagi na warunki fizyczne, ale pod względem techniki i inteligencji boiskowej jest tragiczny.
Taki zawodnik to jest fajny jak się za niego płaci 20 milionów i ma byc rezerowym, ale rekord transferowy 80 milionów za takiego placka to jest nieporozumienie

5 polubień

Gramy najprostszymi środkami i Nunez dobrze to realizuje, zagrał dzisiaj katastrofalny mecz jeżeli chodzi o wykończenie, niemniej przecież elementy w których można go wykorzystywać- jest masa. Ludzie kochani (cytując pewnego patomejewena piłkarskiego) on gra cały czas tak samo i w ostatnich meczach ligowych dawało to sporo jakości. Wygraliśmy też m.in. 2 mecze dzięki tej jego grze.

Zabrakło tutaj drugiego napastnika, który mógłby do Nuneza schodzić przy tych akcjach jak przy naszym drugim golu. Przy ostatniej jego sytuacji sam na sam- dwukrotnie podniósł głowę, szukając Salaha- jak dla mnie był tak pewny, że Egipcjanin go dogoni, że pod koniec spanikował i strzelił taką “szmatę” kiedy Momo jednak tam nie było.

Widać, że te niewykorzystane sytuacje mu siedzą w głowie, bo teraz przed podjęciem decyzji o strzale- zawsze stara się znaleźć kogoś do podania, przynajmniej w sytuacjach w których ma więcej czasu na podjęcie decyzji.

Statystyki z premier league.
Werner- 10 goli w 2 sezonach, xG na poziomie 20.
Auba - 2 pierwsze sezony genialne po 22 goli, potem w 2 kolejnych miernie, przestał dochodzić do jakichkolwiek sytuacji xG praktycznie równe liczbie goli.
Lukaki- 8 goli, xG na poziomie 7, znowu kwestia całkowitego braku dochodzenia do sytuacji.

Kolejne genialne porównanie xd

3 polubienia

Tylko że Auba i Lukaku w swoim czasie byli uważani za jednych z najlepszych napadziorow na świecie.
Porównywanie do nich jest w sumie chyba komplementem?
Ogólnie jak dla mnie dziś zagrał dobrze. Jest strasznie szybki, do tego jak widać szuka Salaha, dziś aż za bardzo. Tam przy tej sytuacji zakończonej strzałem prosiło się o uderzenie na sile z prostego podbicia.
Jak dla mnie tez wykazuje spory progres, wcześniej w paru meczach nie podnosil głowy, szukał tylko wykończenia akcji. Teraz leci jakby miał motorek podpięty cała lewa strona, mija rywali. Do tego gra cały mecz i w końcowych minutach, nadal gubi rywali.
Niektórym to chyba nigdy nie dogodzisz.
@AquerdationLFC przede wszystkim Torres czy Suarez dziś by kosztowali 200, a nie 80. Tu mamy materiał na zawodnika co może być drugim Torresem/Suarezem. Tez przypominam, że Suarez dopiero w 3cim sezonie wskoczył na kosmiczny Level, a przychodził do nas będąc nieco starszym od Darwina.

Wgl jak już porównywać to do Wernera co najwyżej, ale to dalej jest kompletnie inny piłkarz. Nunez wypracowuje sobie sytuacje często “sam”- poprzez swoją szybkość i bardzo dobrego wklejania się w linie obrony z 3 razy myślałem, że był na spalonym dzisiaj, a powtórki pokazywały, że jednak nie. Werner był wypadkową niezłej gry Chelsea i marnował dogodne sytuacje, które stwarzali mu koledzy.

Być może Nunez to nie jest na ten moment drugi Suarez ani Torres, ale gdzie mu do Carolla czy Wernera. Ja uważam, że on konsekwentnie potrzebuje czasu, jest napastnikiem za 80mln, ale jednocześnie jest piłkarzem z jednym sezonem w poważnej piłce.

11 polubień

Ty się chyba w 2010 obudziłeś. 20 mln za Nuneza xD Daj spokój, dziś się płaci 20 mln za byle łacha. Darwin jest przepłacony ale napewno nie aż tyle.

5 polubień

Myślę, że Nunez ma ciężki start bo po prostu zespół gra słabo. Jakbyśmy grali dobrze to i on by się poczuł swobodniej i grał na większym luzie. Ja bym go absolutnie nie skreślał. Diaz miał bardzo dobre wejście ale wtedy całą drużyna grała naprawdę dobrze. Darwin umie gole strzelać i jeszcze to pokaże.

4 polubienia

No właśnie. Suarez mimo, że robił dużo wiatru to przez pierwsze pół sezonu strzelił 4 gole a w pełnym drugim sezonie - 17 goli we wszystkich rozgrywkach.

1 polubienie

Chłop gra u nas pół roku, na skrzydle, traifł na okres że gramy gówno, a i tak ma bramke lub asystę raz na 86 minut. Czy wy myślicie że każdy jest Mbappe czy Haalandem?
Jesus ma bramkę lub asystę raz na 121 minut i wszyscy mówią jakim to on zajebistym transferem nie był.

5 polubień

Aha, a ten twój Werner miał przez cały sezon 3 bramki więcej niż Nunez teraz.
Weź czasami zajrzysz do statystyk i skończ pieprzyć, bo tylko wkurwiasz ludzi swoim wiecznym narzekaniem. Wszystko źle, jak prawdziwy Polak.

1 polubienie

To nie bedzie zaden hejt(co za durne slowo moim zdaniem) tylko w mojej opinii sluszna krytyka naszego Darwina.

Na wstepie trzeba go pochwalic za to,ze potrafi znalezc sobie miejsce na boisku tak aby partnerzy potrafili obsluzyc go dobrym,otwierajacym droge do bramki podaniem.
Jednak juz w momencie kiedy owo do niego dotrze to w wielu przypadkach zaczyna sie klopot.A to sa problemy z przyjeciem albo sobie za daleko wypusci badz pobiegnie z nia gdzies w sektory,z ktorych wynika niewielkie zagrozenie dla rywala.
Jednak jezeli “zbiegiem okolicznosci” znajdzie sie przed bramkarzem i ma ta swoja szanse na zdobycie gola to wtedy,przynajmniej odnosze takie wrazenie,nie za bardzo wie co z tym fantem zrobic i jest taki…jednowymiarowy :grimacing:
Wczoraj skutkowalo to tym,ze za kazdym razem strzelal w dlugi rog ale byly to proby fatalne gdyz ani razu! nie trafil nawet w swiatlo bramki a tak nie da sie pokonac bramkarza.

Uwazam,ze nasz sympatyczny swoja droga Urus, musi mocno popracowac nad technika uzytkowa z naciskiem na poprawienie jakosci strzalow.
On ma naprawde zadatki na wybitnego snajpera i wierze,ze takim sie stanie ale droga do tego nie bedzie uslana rozami co dla nas kibicow oznacza “cierpliwosc jest cnota” :joy:

1 polubienie

W którym momencie pojawiło się tylu Januszy futbolu na tym forum?
O czym Wy w ogóle tu piszecie? Że wypracowuje sobie okazje? Że podnosi głowę? Że mija rywali? Proszę o filmik, w którym minął On rywala i wypracował sobie dogodną okazje. I nie, wypuszczenie sobie piłki i zaciągniecie się w kozi róg nie jest minięciem rywala.
Gość kosztował 80 milionów i został okrzyknięty (na tym forum) lepszym od Haalanda a dla Was wystarczy, że zaczął podnosić głowę XD

Statystyki… kolejny Januszowski argument. Statystyki nie pokażą Wam tego, że chłop ma fatalną technikę, problemy z przyjęciem prostej piłki, fatalne podania i strasznie słabe wykończenie. Trzeba liznąć trochę piłki na jakimś poziomie ażeby to dostrzec. Albo po prostu znać się na piłce aniżeli oglądać statystyki.
Pominę w ogóle komentarze z porównaniem do Suareza, bo to jakiś żart.

Mi też jest przykro ale trzeba powiedzieć sobie prawdę w oczy że mamy dosyć szybką kłodę za 80 milionów, która nie nadaje się ani do kombinacyjnej piłki ani nawet do tej prostej, bo ma wykończenie na poziomie Wernera.

2 polubienia

On ma 23 lata i to jego pierwszy sezon w najbardziej wymagającej lidze świata. Poluzujcie portki bo więksi od niego się od Premier League odbili, a on tak naprawdę stawia tutaj pierwsze kroki. Dajcie mu zagrać chociaż jeden sezon histerycy.

8 polubień

„W którym momencie pojawiło się tutaj tylu Januszy futbolu na tym forum”

Wtedy kiedy zalało to forum fala malkontentów i krzykaczy na czele z kilkoma nazwiskami.

„poproszę o filmik, w którym minął on rywala i wypracował sobie dogodna sytuacje” No to chociażby w poprzednim ligowym meczu z City

„Gość kosztował 80 mln i został okrzyknięty (na tym forum) lepszym od Haalanda.”

Przecież to właśnie najwięksi krytycy Nuneza obecnie to ci sami, którzy tworzyli głupie memy od Haalandzie i opowiadali jak to Nunez go nie zje. Ja konsekwentnie od samego początku pisałem, że to idiotyczne podejście i należy spokojnie czekać, bo różnie to wygląda.

Ta sytuacja kolejny raz obrazuje pewną falę użytkowników, aczkolwiek bawi, że zauważasz to w innym kontekście.

„Statystyki… kolejny Januszowaki argument”

No właśnie… nie. Statystyki są pomocne i potrafią obrazować to co się dzieje na boisku. Januszowskie jest opieranie się tylko na swoich własnych wypaczonych i subiektywnych odczuciach w meczu.

Ile jest warte stwierdzenie, że Nuneza źle gra, albo dobrze gra- bez jakiejś głębszej analizy tematu xd?
Piszesz, że jest fatalny w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, a ludzi, którzy się z Tobą nie zgadzają- nazywasz… Januszami. Naprawdę kuriozalne się to robi. Jeszcze te wstawki o tym jak to się trzeba nie znać albo znać na piłce. Ego top, mógłbyś czasem zdublować naszego Rudego Bonka.

Nunez ma cały szereg wad, problemy z wykończeniem, ale ma całą masę pozytywów, które mogą determinować to, że będzie lepszym czy nawet bardzo dobrym graczem. Możliwe, że nigdy się to nie stanie- bo piłka jak turbo nieprzewidywalna, ale Darwin wielokrotnie pokazywał, że ma wiele atutów.

Premier League jest trudna, jemu ciąży cena, głowa nie dojeżdża itd. Niemniej trzeba wyjątkowo nie chcieć mieć minimum samozachowawczości, żeby arbitralnie stwierdzać, ze jest drugim Wernerem, klodą, Andy Carollem i co teraz się jeszcze o nim wymyśli.

@down to przestańcie go wreszcie do tego Haalanda porównywać, gość ma za sobą 3 sezony w poważnej piłce, to jest szmat czasu. Wszedł do drużyny absolutnie kompletnej, perfekcyjnej, która dominuje i Haaland może sobie pozwolić na marnowanie sytuacji. To jest kompletnie inna sytuacja.

6 polubień

Haaland ma 22 lata i z buta wjechał w Premier League. Nikt nie mówi o jego wieku czy zadaje pytania, czy jest gotowy na grę w PL. City kupiło lepszego piłkarza, a Liverpool jak zawsze kupuje podróbkę. Czas aby najwięksi optymiści przejrzeli na oczy - Nunez to wpadka transferowa. Tak się właśnie kończy kupowanie wonderkidów po jednym udanym sezonie, dlatego też mam tyle obaw co do Enzo. Nawet z klubu docierały informację, że Klopp nie jest zadowolony z Urugwajczyka. Darwin jest bardzo jednowymiarowy, a dodatkowo ma fatalne wykończenie. Może być dobrym napastnikiem, ale to nie poziom jakiego oczekuje się na Anfield. Pamiętacie takiego Benteke? Wielki, silny byczek. No, to Nunez jest 9 o tej samej charakterystyce.

@up nie można Nuneza porównywać do innego napastnika ze względu na cenę. Skoro obaj kosztowali te 100 milionów, to znaczy, że na papierze są taką samą jakością.

Ja bardzo wierzę w ten transfer i widzę dużo atutów u Urugwajczyka, jedyne co martwi mnie jego psychika, mentalność czy jak to inaczej nazwać. Szybko się frustruje, łatwo go wyprowadzić z równowagi i niestety kolejna czerwona kartka to tylko kwestia czasu. Jeśli chodzi o umiejętności to nie wątpię że ma ogromne jednak od strony charakteru, osoby mam wrażenie że jest nieobliczalny.

2 polubienia

To że Halaand jest lepszy to każdy wiele. Do dziś nie mogę się pogodzić ze z Salzburga kupiliśmy Minamino a nie Norwega. Ale też trzeba powiedzieć, że City to jest maszyną do wygrywania w której regularnie przeprowadza się serwis i wymienia części. Czy Liverpool sprzedałby Sterlinga i Jesusa żeby kupić Alvareza i Halaanda? Wątpię. Darwin trafił do nas w trudnym momencie, zespół potrzebuje przebudowy, problemów jest masa. Norweg trafił do zespołu kompletnego

Dla tych co marudzą na Nuneza to mam statystyki. Z nimi ciężko dyskutować.