Darwin Núñez

Niech angielskiego się poduczy, bo o to ma Klopp do niego pretensje

1 polubienie

Darwin stał się też trochę ofiarą transferu Gakpo, który bardziej pasuje Jurgenowi pod swoją klasyczną taktykę. Obawiam się trochę co z nim będzie w przyszlym sezonie, bo wypychanie Darwina na skrzydło jest bezsensu. Zobaczymy jak Jurgen poukłada drużynę po transferach i co będzie z Darwinem.

Ja jestem fanem transferu i samego Nuneza. Jego akcje lewą stroną dawały świeży powiew nowości i lekkości tak dawno nie widzianej u Nas w ataku. Bramki piętką, dryblingi i wejścia w pole karne robiły spustoszenie w obronie rywali. To, że zesrało się wszytko po mundialu to fakt - być może też jest to przyczyną - niektórzy zawodnicy po mistrzostwach w Katarze przyjechali na świeżości, z nową energią, a wielu padło raczej mentalnie. A krew ma gorącą, co widać było w meczu z CP i tym bardziej z United :slight_smile: - Klopp go poprowadzi i będzie git. W końcu nie możemy narzekać na brak rotacji i głębię składu w ofensywie, prawda? PRAWDA?

5 polubień

A czym jak słupek czy poprzeczka po zmarnowanej secie jak nie brakiem umiejętności? To nawet nie jest celny strzał w statystykach.
Przynajmniej dwa sezony z 20+ golami w lidze ale nie wiesz kiedy to nastąpi, ale jesteś tego pewny.
Ty przypadkiem nie pichcisz jakichś kryształków w garażu rodem z Breaking Bad z twojego profilowego?

Ktoś tu w ogóle usprawiedliwia Nuneza tym, że pauzował w dwóch meczach… pauzował, bo zaliczył idiotyczne czerwo i kończyliśmy mecz w 10.

PięTKI? Chłop nie trafił raz czysto w pilke i odbiła mu się od piszczela a Wy z niego Ronaldinho robicie xd

Porównanie ze skrzydłowym Mane czy ŚPO Firmino w ogole pominę, bo Nunez poza szczęśliwymi statystykami nie daje nam kompletnie nic, a statystyki nie grają. Ja to chciałbym zobaczyć zobaczyć sensowne statystyki - procent wykończenia, celność strzałów, udane dryblingi (bo ludzie tu piszą, ze Nunez wkręca zawodników BPL w ziemie a według mnie i ludzi znających się na piłce potyka się o własne nogi).

I jaka ofiara Gakpo? Gakpo jest po prostu lepszy. Lepszy jest też Jota który wrócił po długiej kontuzji i z miejsca posadził go na ławce. Lepszy jest też Diaz, który zrobił to samo. A może Nunez jest trochę ofiarą… :man_shrugging:

Stał się ofiarą Gakpo bo jest po prostu od niego gorszy, pod każdym względem. To teraz mamy nie kupować lepszych piłkarzy, żeby Darwin nie był ofiarą?
Hierarchia na przyszły sezon to Salah, Gakpo, Diaz, Jota, Nunez. Miejsce jest tylko dla trzech. W przypadku braku kontuzji nie widzę dla Nuneza innej opcji jak głownie siedzenie na ławce, granie z jakimiś leszczami w pucharach lub wchodzenie na końcówki.

2 polubienia

Nunez strzelił 15 goli i wszyscy twierdzą, że ma słaby/ujowy/meganędzny sezon, to ile tych goli strzeli jak będzie miał dobry sezon? Też mnie mocno irytował w tym sezonie, ale trzeba mu dać jeszcze szansę, chcę zobaczyć jaka to będzie liczba, możecie po mnie jechać ile chcecie, ale ja wolę Nuneza niż Diaza, nie lubię w naszym zespole mało efektywnych kiwaczków :blush:, o Jocie już nie wspomnę, dla mnie on powinien grać z lewej w podstawie, ale Diaza też bym nie skreślał, ja bym go chciał od czasu do czasu zobaczyć z prawej strony, jako zamiennik Salaha.

3 polubienia

Na poprawe humorów filmik z popisów Darwina na treningu. Gdybym nie wiedział to nie uwierzyłbym że to profesjonalny piłkarz xD

https://twitter.com/AnfieldAgenda/status/1667145055520317442?s=20

1 polubienie

Nunez pod Jotą xD Dobry żart.

Z Nunezem jest kilka problemów.
Pierwszy to taki, że brak mu podstawowego wyszkolenia. Chłop ma naprawdę jak na ten poziom minimalnie wymaganą technikę. Piłka mu ciągle skacze, trudności z opanowaniem, szybkim graniem na jeden kontakt. Do tego problemy z decyzyjnością. Do tej pory nie rozumiem jak w jednym ze spotkań nie wypuścił Salaha 1v1 tylko się zakiwał i skończył ze strzał zza pola karnego.

Drugi problem to taki, że on w ogóle nie pasuje do filozofii Kloppa. To jest typowy lis pola karnego, bez umiejętności rozgrywania, przeglądu pola, dryblingu na małej przestrzeni. Całkowite przeciwieństwo Firmino. Pytanie, które się więc narzuca - po co kupowaliśmy za 90mln zawodnika, która nie pasuje do naszego stylu? Żeby był rezerwowanym Diaza? Bo do Diaza na skrzydle to też mu dużo brakuje i nie wyobrażam sobie by miał pierwszeństwo przed Luisem.

No i trzeci problem - cena. 90 mln za wybrakowany, niegotowy do gry produkt, który na dodatek wychodzi na to, że będzie rezerwowym. Szkoda nam 120 mln na Bellinghama, ale możemy kupić rezerwowego za 90mln? Komuś tabelki w excelu się tam pomyliły.

A po czwarte jedyne co Nunez na ten moment potrafi to szybko biegać.

Zobaczymy co pokaże w następnym sezonie i jaką będzie pełnił rolę.

1 polubienie

80 mln jak już. Nie 90.

No ta, lepiej walić w środek bramki niż celować przy słupku. Najbardziej idiotyczna Polska myśl szkoleniowa. „Uderz przynajmniej w światło bramki, może bramkarz się pomyli”. Zamiast pracować nad strzałem nie do obrony lepiej liczyć, że bramkarz akurat się pomyli. Dalej nie czytam tych wypocin

7 polubień

ja tam jako “zaślepiony” obronca Nuneza uwazam, że to calkiem dobry pilkarz. Ale faktycznie zauważalnie gorszy od Gakpo i na ten moment napewno nie wart swojej ceny. W hierarchii dla mnie również raczej 5 w kolejności. Z tym, że to się może szybko zmienić. Przyszły sezon będzie chwilą prawdy. Jeśli znowu z trudem dobije do 15 goli we wszystkich rozgrywkach no to raczej bez szału. Jak będzie miał 15ke w samej lidze no to dla mnie już sztos będzie.

Masz jakieś wątpliwości co do tego, że Nunez jest gorszy od Joty?
Podkreślę - obecny Nunez od obecnego Joty.

Ja pierdziele, myślałem że nie trzeba tłumaczyć czemu stał się ofiarą transferu Gakpo, to jasne, że Gakpo po paru pierwszych meczach się rozkręcił i grał lepiej niż Darwin. Tym bardziej mam obawy o Nuneza w przyszłym sezonie.

Nunez jest specyficzny. To wielki talent, ale późno rozwojowy, jego wchodzenie w peak będzie za rok, dwa. Pracuś i to widać, jest wstanie wiele rzeczy poprawić. Wystarczy, że trochę złapie więcej luzu i powinno być parę goli wiecej, z tym, że… i tu zaczynają się schody. O tyle Liverpool na początku sezonu grał jak na klasyczną 9, bo taką rolę też pełnił u nas Mane w drugiej części sezonu 2021/2022. Tak Nunez nie znał systemu gry i jak ma grać. I co gorsza mu to nie pomogło, a jego najlepsze mecze przypadają na najgorzej grający Liverpool. Dlaczego? Bo grali szybką piłkę z kontry i Nunez miał dużo miejsca. Po przyjściu Gakpo, albo raczej przesunięcie do środka TAA zmieniło nasz styl gry, gdzie zmniejszyliśmy odległości między formacjami, zaczęliśmy grać wyżej. I Nunez nie istnieje. W tej formacji jest gorszy niż jakikolwiek nasz piłkarz grający na 9. Więc albo Nunez pójdzie w rozwoju kogoś al’a Lewandowski i rozwinie się grając na kilku pozyjach, albo zostanie przemianowany na średniego skrzydłowego rodem Dirka Kuyta. A najlepszym wyjściem to wiem, nie powinno się tak robić, ale to będzie najlepsze dla nas i dla niego. Sprzedać go i kupić np. jakiegoś zmiennika na skrzydło.

Ale i tak Urugwajczyka uwielbiam i będę trzymał kciuki

Jak ma być takim średnim graczem jak Dirk Kuyt to chyba lepiej żeby jednak został🙂

2 polubienia

Uważam że LFC jeśli nadarzy się okazja sprzeda Darwina z korzyścią dla obu stron. Wcale nie wykluczam że zrobią to w tym oknie. Trudno mu będzie zaistnieć w ekipie która zaczęła kiełkować pod koniec sezonu bariera językowa dodatkowo nie pomaga.

Jak Darka Kałta uwielbiam to nie był to dobry piłkarz, pracowity itd. Ale pasował do tamtego Liverpoolu, do tego mieliśmy takiego nazywał się James Milner i nie powinno być go w klubie od paru lat bo nie ogarniał nic. Nie chcę takich piłkarzy.

Milner kilka lat temu był świetny, pamiętasz ile asystował w LM, lata robią swoje, a jak Darwin ma być takim speedyKuytem i ma nad sobą Kloppa to ja jestem o niego spokojny🙂.

2 polubienia

Że Darwin nie odnalazł się w naszym systemie to truizm, Gakpo wpasował się o wiele łatwiej.
Są teraz możliwe 3 główne scenariusze. Albo Jurgen oszlifuje system “pod niego” z 9 na szpicy - co by przy okazji dało nam więcej możliwości zaskoczenia przeciwnika. Albo nauczy go grać na którejś z naszych pozycji (i angielskiego przy okazji). Albo Darwin zacznie nam ciążyć i będzie trzeba się rozejrzeć za potencjalnym kupcem, myślę że nawet byśmy na nim nie stracili gdyby znalazł się jakiś chętny klub szukający klasycznej 9.
Będzie okres przygotowawczy (mam nadzieję że zaplanowany lepiej niż ostatni), będzie LE i puchary więc pewnie więcej okazji żeby trochę poeksperymentować ustawieniem. Ja w każdym razie wstrzymam się z wyrokami do końca przyszłego sezonu,