Darwin Núñez

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że przeciwnicy Nuneza starają się zauważać jakieś plusy, biją się w pierś gdy zaliczy dobry występ i trzymają za niego kciuki - mimo wszystko (między innymi ja).
Natomiast druga grupa to jakieś upośledzone fanboye, które odbicie od piszczela nazywają klejem niczym R10, nieudolny traf głową idealnym strąceniem piłki do kolegi a nietrafione setki „dość trudnymi sytuacjami, bo wiatr wiał od boku a z naprzeciwka leciał ptaki, który przysłonił słońce”.

Padają tu argumenty o niesamowitym pechu i tak dalej.
Chłop nie trafił setki i przypadkiem piłka odbiła się od słupka, po czym wczorajszy parodysta Cash wpakował ją do własnej bramki - jak dla mnie to więcej tu szczęścia jak rozumu

Nieudolny wyskok do rożnego, w którym to dostał piłką w głowę i ktoś wpakował ją do bramki - to też nie jest szczęście?

To pudło z metra to już w ogóle nieśmieszny żart, dobrze że przy takim wyniku - i gdzie tutaj ten pech, o którym wspominacie?

Nunez jest szybki i nie tyle co piłka go szuka a zawodnicy go szukają - w końcu jest napastnikiem co nie?
I to tyle w sumie z jego plusów. Czy było to warte 90 milionów? Czy było to warte choć połowy tej kwoty? Śmiem wątpić.

Zresztą użytkownicy broniący Nuneza i strzelający tymi śmiesznymi argumentami ZA nie bez powodu w innych wątkach zapierają się rękoma i nogami po stronie lewicy. To wiele wyjaśnia.

1 polubienie

Występ występem…
Ale dalej nie umie zabrać się z piłką a co lepsze wszystko co można podawać do niego trzeba to czynić po “ziemi” bo w locie z piłką ma ostre problemy… Liverpool jest na fali;) pomoc dobrze gra to i dlatego są wyniki. Jest dużo pracy dobrej z strony Nuneza ale jeszcze mi brakuje, szkoda że gapko trochę stracił rytm.

1 polubienie

Przed Darwinem jeszcze co najmniej 5 sezonów w czerwonej koszulce. Bez względu na to jak bardzo będzie piekło was dupsko. Gość podobnie jak Salah i Diaz jest nieprzewidywalny i potrafi stworzyć coś z niczego, dlatego przekładam go ponad Jote czy Gakpo, którzy mimo wszystko mają inne atuty. Uważam, że stanowi świetne uzupełnienie naszej linii ataku.

5 polubień

Ja się zastanawiam czy Wy oglądacie inny mecz, po podania Salaha Nunez miał zamiar wcisnąć piłkę do siatki nogą, po strąceniu jej przez bramkarza uderzył głową, miał dosłownie sekundę. Wiadomo, że sytuacja była dogodna, ale to bramkarz wykazał się tutaj dobrą interwencją.

Asyste do Salaha nazywacie fartem ? Przecież to było celowe przedłużenie, doszedł do piłki i wiedział, że nie odda strzału to przedłużył.

Samobój spowodowany odbiciem się piłki od słupka po jego strzale, no faktycznie zupełnie nie brał udziału w tej akcji.
W moje ocenie gra z przodu po jego zejściu siadła. A ujmowanie mu, że to nie piłka go szuka a koledzy to śmieszny żart. Darwin jest jednym z najlepszych napastników na świecie pod względem wyjścia na pozycję.

Ja rozumiem, że forum jest do dyskusji, ale niektórzy chyba zapomnieli, że kibicują LFC. Obrażanie, wyzywanie piłkarzy LFC to kpina. Krytyka jak najbardziej, ale nie ślepa wrogość.

Pierwszy sezon w PL - Kadra: 29, Pierwsza jedenastka: 19, Wprowadzenie: 10, Bez występu: 0, Zawieszenie: 3, Kontuzja: 6. 9 goli i 3 asysty.

Roberto Firminio - Kadra: 31, Pierwsza jedenastka: 24, Wprowadzenie: 7, Bez występu: 0, Zawieszenie: 0, Kontuzja: 5 - 10 goli, 8 asyst.

# Luis Suárez - Kadra: 32, Pierwsza jedenastka: 29, Wprowadzenie: 2, Bez występu: 1, Zawieszenie: 5, Kontuzja: 0, - 11 goli, 6 asyst. Pamietajmy, że on zanim rozegrał pierwszy pełny sezon grał już pół roku w PL - 4 gole i 5 asyst na 13 meczy.

16 polubień

To już drugi samobuj po, strzale Darwina który się odbił od słupka (pierwszy to Faes w spotkaniu vs Leicester City) - Darwin jest tak dobry, że już nie wystarczają mu zwykłe gole, więc wali o słupki, żeby nabijać obrońców, a ludzie się doszukują jakiś braków w wykończeniu. Genialny piłkarz :slight_smile:

2 polubienia

O to to, ale nie ma co, on pewnie specjalnie w słupek strzelał bo przewidział co zrobi Cash, to wszystko tak miało być, dobrze wydane pieniądze

On juz zawsze taki będzie więc radzę się przyzwyczaić, nie bez powodu często go określają jako Król Chaosu.

3 polubienia

Proszę wyślij nam zdjęcie z notatek Krawietza z rozpiską wszystkich rozwiązań naszych stałych fragmentów gry. Wiemy, że ją masz.

Ganienie Nuneza za tę asystę jest co najmniej niesmaczne. Plan jest taki, że dośrodkowujący piłkarz ma zagrać w określone miejsce, atakujący zawodnicy muszą wygrać walkę o pozycję z obrońcami i skierować piłkę do siatki lub przedłużyć na długi słupek. Nunez nie mógł z tej piłki uderzyć, bo leciała za wysoko, ale zdołał uwolnić się od krycia i wyłożył Salahowi niemal do pustaka.

Dla mnie wczoraj Nunez zagrał bardzo dobrze, może nie wybitnie, ale był pod grą, napędzał akcje zaliczył asystę i był zamieszany w drugiego gola. I mimo że zagrał chaotycznie to wnosił do naszej gry dużo ruchu. Ale szukają się z Salahem to mi się podoba. Wiadomo trochę szczęścia nam zabrakło. Ale fakty są takie okradł z Salaha dwóch asysty i przy 2 golach na 3 miał udział.

1 polubienie

XD no nie no tego się nie da poważnie traktować. Z tematu bronienia Darwina wyskoczyć z tezą o korelacji sympatii do zawodnika, a lewicowymi poglądami, ty w ogóle czytasz drugi raz coś co napiszesz? XD

Czemu ten komentarz ma w ogóle służyć swoją drogą, co on niby “udowadnia” xD

17 polubień

Po meczu z Newcastle na chwilę zamknąłeś grzecznie buźkę i omijałeś ten dział szerokim łukiem, a teraz znowu się pojawiasz.

Jesteś zwykłym hejterem człowieku. Chwalić nie potrafisz ale do krytyki pierwszy.

5 polubień

Blancik odjechał, nie pierwszy raz zresztą. Sympatie polityczne związane z oceną zawodnika? To i sympatycy Salaha muszą być lawicowi, wszak Mo korzysta głównie z lewej nogi.

1 polubienie

Hejterzy Nuneza największy problem widzą w jego cenie, zawsze padają debilne teksty “nie tego oczekuję od napastnika za 80 mln” albo “napastnik za 80 mln powinien to trafić”.

Po pierwsze, Darwin jest jeszcze względnie młodym zawodnikiem, nawet jeśli u nas nie wypali, co jakiś czas dorzuci liczby w postaci bramek i asyst. Klasowych 9 na rynku jest niewiele, na ten moment 60 mln spokojnie bylibyśmy w stanie za niego odzyskać, więc skończcie płakać o tą cenę, to nie 30 letni Wataru, za którego nie odzyskamy choćby 1 mln funtów (co oczywiście nie jest jego winą i nic do niego nie mam).

Po drugie wypowiedzi typu “Ło Panie Haaland by to strzelił”, być może tak, ale Haaland jest na świecie jeden i tak się składa, że gra w Manchesterze City.

Oglądając Nuneza, należy się z tym pogodzić, że nie będzie klinicznym snajperem, który zamieni każdy strzał na bramkę, vide mecz z Newcastle. Co nie zmienia faktu, że bardzo wiele wnosi do naszej gry, ciągle się rozwija i ma ogromny potencjał na najbliższe lata. Wierzę, że z każdym meczem będzie lepszym zawodnikiem i jeszcze nie raz sprawi nam radość ze swoich licznych bramek :slightly_smiling_face: . Nie wiem jak Wy, ale osobiście, cieszę się, że trafił właśnie do naszego klubu i dopóki tu gra będę za niego trzymał kciuki w każdym meczu.

4 polubienia

Ja wychodzę z założenia, że nikt nie jest większy od klubu czy to właściciele, trener, piłkarze. Coś dają od siebie, bo coś dostają w zamian. Normalna wymiana handlowa znana od czasów starożytnych. Ale śmieszne jest to, że osoby, które teraz starają się kogoś umoralniać nie tak dawna przez rok czy dwa lata z pełną pasją wyzywali naszego już nieobecnego Hendersona kapitana i to znacznie bardziej wyszukanym slownictwem. Hipokryzja to jest dobre określenie.

A co do Nuneza to zmarnował dwie patelnie i taka jest prawda. Jestem jego największym fanem na tym forum i go zawsze broniłem, ale nie widzieć takich podstawowych błędów to jak można wymagać, żeby ktoś zobaczył przeciętność Ricea czy ułomność Artety.

2 polubienia

Kurczę często się z Tobą nie zgadzam, ale tym razem twój Post jest w punkt.
Tak będzie wyglądała gra z Nunezem. Być może w przyszłości jego wykończenie się polepszy, ale na pewno niewykorzystane sytuacje będą, z tym, że dla mnie z innymi piłkarzami my tych sytuacji w ogóle nie mamy.

Wyobraźcie sobie teraz Gakpo czy Jotę w tej sytuacji?
A w tym meczu z Aston Nunez doszedł do paru takich piłek.
To nie przypadek, że bez niego i Diaza gra w ataku siadła.
To nie przypadek, że bez niego mamy w meczach 1/2 celne strzały na bramkę , a z nim w składzie tych strzałów 8/10.

Dopóki będziemy mieli tyle tych sytuacji, że nawet niski procent ich wykorzystywania daje nam parę goli i 3 pkt to dla mnie jest ok.

14 polubień

Ale co Ty tlumaczysz. Wiekszosc nie potrafi dojsc do tego, ze wiele sytuacji zmarnowanych przez Nuneza to wlasnie takie sytuacje, w ktorych gosc biegnie sprintem 50 metrow i oddaje strzal w jakis ekwilibrystyczny, trudny sposob. Przeciez zalaczona sytuacje niektorzy tutaj traktuja jako “patelnie” czy “setke”. Tak sytuacje, w ktorej chlop wywalczyl/utrzymal pilke na wslizgu 60 metrow od bramki przeciwnika, pozbieral sie, pobiegl za podaniem prostopadlym, podal do kolegi, pobiegl dalej i bedac w odleglosci 2 metrow od linii koncowej boiska (bo takie podanie zwrotne dostal) bedac atakowanym przez bramkarza i obronce trafil w poprzeczke. Setka jak sie patrzy. Żota czy Gakpo w zyciu by takiej “setki” nie zmarnowali bo akcja skonczyla by sie na tym 60 metrze od bramki przeciwinika i nikt by do nich nie mial pretensji. To nie jest jednorazowy przyklad tylko takie sytuacje sie regularnie powtarzaja.

No jak tutaj powaznie takich ludzi traktowac, dajcie sobie spokoj. xD Na pewno zmarnowal ta jedna patelnie, ktora mial na glowe, ale co z tego skoro przyczynil sie do dwoch pozostalych bramek w wygranym meczu 3:0 i jest naszym najgrozniejszym zawodnikiem kiedy tylko jest w podstawie. :tipping_hand_man:

Żota i Gakpo to fajne chlopaki, ale to totalnie nie jest level Diaza, Nuneza czy juz nie mowie Salaha. Gakpo do tego ma zalete uniwersalnosci wiec zawsze warto takiego wszechstronnego pilkarza miec, ale to nigdy nie bedzie “9” na poziomie Nuneza.

18 polubień

Podobną sytuację miał Salah, o ile dobrze kojarzę, i strzelił ponad bramką. Oczywiście fala krytyki na niego nie spadła za to xD

Znalazłem ciekawe statystyki, porównuje zeszły sezon, strzały tylko z gry :

Salah - 107 strzałów - 12 goli, 8,9 strzałów/gol , 38 spotkań
Nunez - 74 strzały - 8 goli, 9,2 strzałów/gol, 29 spotkań

Mam wrażenie, że ludzie nie pamiętają jak Suarez był irytującym piłkarzem.
Potrafił wszystko, ale przychodziło wykończenie i słupki. Wtedy mówiono o pechu, nawet był taki mem, że jakby Liverpool zamienił słupki i poprzeczki na gole to byłby w top4. Dopiero sezon później nabrał spokoju w wykończeniu, też był gigantycznie chaotyczny.

sezon 2022/2023

2 polubienia