Diogo Jota

No ale jakby nie było PSG zdobywa gwiazdami co sezon lige xD.

Na LM trzeba mieć za to skutecznych i dobrze zdyscyplinowanych taktycznie zawodników, a nie gwiazdeczki grające pod siebie i na siebie.

Co to w ogóle za porównanie z dup*. w Ligue 1 to kluby z Championhip walczyłyby o Ligę Mistrzów. Przecież to PSG to tam sobie klepie tych ogórków z zaciągniętym ręcznym i najeb**ym po melanżu Neymarem (swego czasu)

Widzisz, nie wychwyciłeś mojej ironii xD

1 polubienie

Diogo mordo ty moja :heart_eyes:

1 polubienie

W poprzednim meczu potrzebowal 1 sytuacje zeby strzelic gola, dzisiaj akcja: prowadzenie pilki, wyjscie na pozycje, szybkie myslenie i inteligentne podanie z wystawieniem patelni zamiast walenia na pałe. Pan pilkarz i jedyna opcja na 9 w tej chwili.

9 polubień

Darwin pierdzielnąłby z całej siły prosto w bramkarza z zamkniętymi oczami 100%

2 polubienia

Na Jotę trzeba dmuchać i chuchać to może być klucz do zgarnięcia tytułu.

8 polubień

Diogo wspaniały piłkarz, po powrocie z kontuzji wydaje się być lepszy niż z początku sezonu

1 polubienie

Jeden z moich ulubionych naszych zawodników :blush:
Tylko żeby mógł w końcu przez dłuższy czas grać bez kontuzji!

Jedyny poza Mo nasz zawodnik w tej chwili mający skuteczność ponad 20%. Pozostali napastnicy - Darwin, Luis i Cody mają połowę tego. Pod nieobecność Egipcjanina to na nim będzie pewnie spoczywał główny ciężar zdobywania bramek, chyba że któryś z reszty się ogarnie, albo pomocnicy pomogą. I oby tak było bo przeciwnicy też znają te statystyki i pewnie Diogo będzie miał szczególną “opiekę” na boisku. Jak dzisiaj został pod koniec meczu skoszony to miałem duszę na ramieniu.

Uwielbiam gościa. To piłkarz który prawie nie podejmuje złych decyzji, a jakim cudem on wygrywa główki z Salibą (dziś w ogóle chyba miał wszystkie pojedynki powietrzne wygrane) to naprawdę nie wiem…

1 polubienie

Jota jest niesamowicie inteligentny na boisku. Oby zdrowie mu dopisało to będzie po Salahu najważniejszą postacią naszego ataku

1 polubienie

Jota w każdym meczu z ostatnich zrobił liczby i miał kluczowy udział:

  1. Z Burnley: 1 bramka,
  2. Z Newcastle: 1 asysta i wywalczenie karnego,
  3. Z Arsenalem: 1 asysta.

Oby tak dalej, chłop może nas utrzymać przy życiu przez styczeń i luty.

Jeden z moich ulubionych zawodników😊
Lis pola karnego potrafiący również rozegrać piłkę a już prawdziwy fenomen to, przy jego wzroście, gra głową!

5 polubień

To jest fenomen jak on gra głową a wcale nie jest wysoki (1,78) gdzie Nunez (1,87) kompletnie nie potrafi grać głową.
Jota wystarczy że magicznie dotknie piłkę, wszystko jest takie na granicy, na granicy przechwytu, na granicy wturlania się do bramki ale to wszystko się udaje, + znakomity pressing - dzisiaj fenomenalnie odebrał piłkę na połowie rywala wyskakując zza pleców, wie kiedy przyśpieszyć. Inteligencja level max

3 polubienia

On ma zmysł do znalezienia się we właściwym miejscu i czasie, mimo dość niskiego wzrostu porównując go do obrońców rywali potrafi się odpowiednio ustawić i wygrać główkę w tłoku w polu karnym. Do tego ma dobrą technikę strzału, świetnie panuje nad piłką, potrafi się urwać i minąć rywala na małej przestrzeni.

Jest świetny i myślę, że gdyby nie ciągłe kontuzje to mógłby być ustawiany w jednym szeregu z Salahem i Mane. W tym sezonie zaczął jako zawodnik pierwszego składu, z Newcastle ustąpił miejsca Gakpo, ale i tak został wprowadzony przed Nunezem, któremu pomógł dublet ze Srokami.

W każdym razie jak oglada się statystyki, to wygląda to bardzo dobrze.

Oto one:
JOTA
2022/23 - 162 minut na gol w PL, 28m 7g 8a
2021/22 - 158 minut na gol w PL, 55m 21g 8a
2020/21 - 124 minut na gol w PL, 30m 13g 1a

SALAH
2022/23 - 174 minut na gol w PL, 51m 30g 16a
2021/22 - 120 minut na gol w PL, 51m 31g 16a
2020/21 - 140 minut na gol w PL, 51m 31g 6a

MANE
2021/22 - 177 minut na gol w PL, 51m 23g 5a
2020/21 - 256 minut na gol w PL, 48m 16g 9a
2019/20 - 153 minut na gol w PL, 47m 22g 12a

PL = Premier League, a dalej statystyki ze wszystkich rozgrywek

Warto wziąć pod uwagę, że tylko Salah ma tutaj karne.

Niestety przez kontuzje można mieć problemy ze złapaniem formy i przede wszystkim trzeba Jocie dozować czas gry, Klopp musi go częściej ściągać i częściej sadzać, ponieważ wydaje się, że gdyby grał tyle co Salah czy wcześniej Mane, to by jego ciało nie wytrzymało.

Ale jest bardzo dobry.

Nawiasem mówiąc Luis Diaz też miał znakomite pierwsze pół roku gry. Dzisiaj jakimś cudem to nie jest ten sam zawodnik. Z jakiegoś powodu gorzej drybluje, częściej traci piłki, jest mniej dokładny. Nie wiem, co się z nim dzieje, bo Diaz wszedł do zespołu z taką lekkością, jakby grał tu od lat. Świetnie rozumiał z całym zespołem, zwłaszcza grającym wówczas jeszcze bardzo ofensywnie Robertsonem. Grał też bardzo, bardzo inteligentnie. A dzisiaj? Jest nazywany jeźdzcem bez głowy. Myślałem, że może brak obiegającego ofensywnie Robertsona tak na niego wpłynął, no ale nie wiem.

1 polubienie

Dzięki komu mamy tą bramkę? Spokojnie może sobie dopisać 50% udziału w tym golu.

2 polubienia

Jaka to jest genialna odmiana jak grasz na 9 kimś z taką technika i z taką pewnością siebie jak Diogo.

Jota to ma jakiś dar przebitki jak Suarez.

1 polubienie

Diogo to jest taki lis pola karnego jakich już niewielu w obecnym futbolu!
Oby grał do końca sezonu bez kontuzji :blush:

7 polubień