Diogo Jota

Salah jest pół bogiem, ale Jota to prawdziwy kocur. Już dawna nakrył czapką Bobiego, ale od pewnego czasu jest lepszy od Mane. To przyszłość tej drużyny.

1 polubienie

Na chwile obecna hierarchia wyglada tak:

  1. Salah
  2. Jota
  3. Mane
  4. Firmino
1 polubienie

Przecież SEB chciał sprzedawać Salaha codziennie jak był kryzys w tamtym roku.

2 polubienia

SEB to i Kloppa zwalniał a Thiago skreślił na starcie

1 polubienie

Oj, Salaha nigdy nie chciałem sprzedać. Kloppa za jego upartość nigdy nie pokocham tak jak Brendana. Za to Thiago do dzisiaj nie nadaje się do gry w lidze angielskiej.

A po czym to wnioskujesz że się nie nadaje? Z ciekawości zapytam o argumenty

Zapewne brakuje idei „futbolu na tak” i takiego „turbo”, a zaraz „podostrzenia” :slight_smile:

Teraz będę cały dzień chodził i nucił :face_with_hand_over_mouth::wink:

1 polubienie

Są jeszcze spece, którzy stawiają Firmino nad Jota?

Największym hejterem transferu Joty był Abes(SEB)

2 polubienia

Uwielbiam chłopaka, ma coś z Suareza w swoim poruszaniu się, lubi założyć siatkę, kwinąć - świetny transfer.

No i dodatkowo ten mecz pokazał, że o wiele lepiej czuję się na lewym skrzydle, czyli jego nominalnej pozycji, myślę, że jeśli Mane odszedłby w lato, powinnśmy skupić się na nowym napastniku, a lewe skrzydło zostawić dla Diogo.

Jota - Vlahović/Haaland/David - Salah

3 polubienia

Nasze skrzydła mają bardzo duże możliwości dzięki Robo i Trentowi, Salah to wykorzystuje Mane nie. Może powinniśmy grać Jota Firo Salah a Mane w 60 minucie.

Ależ niesamowity jest Diogo, świetny transfer i pomyśleć, że gość skończył dopiero 25 lat miesiąc temu. Nie dość że ma instynkt snajpera to jeszcze ta jego świetna praca w pressingu. Bardzo podoba mi się też ta jego zadziarność. Oj będzie z niego duży pożytek.

Ale tutaj też ma znaczenie taktyka, gdzie zwlaszcza w początku tego sezonu, gdy Harvey grał, tworzyliśmy zabójcze połączenie z prawej strony w trókącie Harvey-Mo-Trent. Później Hendo pełnił tą rolę, a z lewej strony grał Thiago, który był bardziej cofnięty. Zbiegło się to z fantastyczną formą Salaha i Trenta oraz gorszą Robbo i Mane.

Moim zdaniem nie ma co teraz się nad tym zastanawiać, bo najbliższy mecz po PNA gramy dopiero z Leicester 10.02.

A co nam daje Firmino? Jest ktoś wierzy w bajki, że to najważniejszy gracz Kloppa?

Od początku sezonu Jota miał więcej zmarnowanych patelnii niż Mane i Salah razem wzięci. Zawodnik na tym poziomie nie może marnować okazji, gdzie z 2-3m przenosi piłkę nad bramką albo po minięciu bramkarza mając pustą bramkę i obrońcę, który się nie rusza trafia w obrońcę. Jota z początku sezonu i Jota obecny to dwaj różni zawodnicy, ale nadal trafia mu się blokada zwojów w mózgu. Wygląda na kogoś kto nie miał jeszcze wybicia najlepszej formy i jego prime dopiero nadchodzi. Ja mu kibicuję, żebyśmy mieli dwóch Salahów, chociaż czasami ostro drażni.

Z dwójki Firmino Mane na dzień dzisiejszy wolę Firmino.

Ma ktoś może statystykę w której widać gdzie Jota lepiej się czuje i ma lepsze liczby? Skrzydło czy środek. Ciekawi mnie bo Diaz to też może być konkurencja dla Diogo, no chyba że ten już na szpicy zostaje

Przecież Jota praktycznie zawsze gra w środku, to logiczne, że tam ma najlepsze liczby. Zresztą On w ogóle nie pasuję na skrzydło. Gość ma instynkt, dobre wykończenie, dobrze gra głową (mimo wzrostu) i bez różnicy mu czy lewa, czy prawa. Gość jest idealny na “9”, On mi stylem gry przypomina Kuna Aguero.

Jota wygląda o wiele lepiej na środku ataku, wg. mnie sprawdziłby się również jako 10 ale u Kloppa ta pozycja praktycznie nie występuje. Pamiętam jedno spotkanie z Newcastle w zeszłym sezonie gdzie zagraliśmy całą ofensywna czwórka i z przodu wyglądało to bardzo dobrze, niestety fatalna skuteczność i brak balansu nie przekonała Jurgena.
Swoją drogą chętnie zobaczyłby czasami Firmino czy Jotę w drugiej linii na przełamanie autobusów.

Jota na środku, wymiennie z Bobbym.
Diaz na skrzydło jako konkurencja dla Mane.