Drużyny młodzieżowe

Jeden z moich ulubieńców czyli Mateusz Musiałowski dobrze się zaprezentował w meczu z Evertonem. Mega cieszy. W sumie w październiku będzie miał 20 lat czyli jest kilka miesięcy starszy od Lavi. Został mu ostatni rok kontraktu, a nikt go nawet nie chce wypożyczyć zbytnio. Niby Leganés czy polskie kluby się nim interesowały. Fajnie jakby złapał formę, nabrał trochę masy i klub przedłużył jego kontrakt.

Po co mają przedłużać kontrakt z zawodnikiem, który nigdy się nie zbliży do pierwszego zespołu? Ma to sens, jeżeli się zakłada, że zgłosi się ktoś po niego i sypnie jakąś gotówką. Za 21 letniego zawodnika bez meczu w seniorskiej piłce nikt nie da więcej niż kilauset tysięcy. Mija się więc to z jakimkolwiek sensem. Pogra ten sezon w rezerwach i odejdzie za darmo do Ekstraklasy. Jeżeli trafi do niezłego klubu (np. Raków, Legia, Lech) i dadzą mu tam dużo swobody (pressing, destrukcja i taktyka u niego leżą) to może wyląduje jeszcze na gdzieś na zachodzie. Ale znając kariery ekstraklasowiczów byłaby to bardziej Belgia, Holandia czy druga liga niemiecka, a jeżeli Premier League.

Lubię gościa. I nie bez powodów dostał jakiś czas temu możliwość trenowania z pierwszym zespołem. Jak nie dostanie jakiejś poważnej kontuzji jak Kaide Gordon to mogą być z niego ludzie.

1 polubienie

Jeden z większych talentów w akademi, oprócz niego warto obserwować najnowszy nabytek akademi 16 letniego Treya Nyonego, w 3 meczach 4 gole i 2 asysty.

1 polubienie

Ale brameczkę załadował Trey Nyoni. Coś w stylu Thiago przeciwko Porto.

Nyoni 4 gole w 5 meczach.

Amara Nallo - 16 letni obrońca zagrał po raz kolejny w u21 zamiast u18 [tzn zaliczył wszystkie starty dla u21 od razu]. Podobno trenerzy widzą w nim ogromny potencjał. Lewy środkowy obrońca.

Warto śledzić poczynania przede wszystkim tych dwóch zawodników.

1 polubienie

Jayden Danns

W swoich ostatnich 25 meczach na poziomie akademii zdobył:

  • 23 gole
  • 4 asysty

16 goli już w tym sezonie.

Strzelał gola we wszystkich meczach z wyjątkiem jednego dla drużyny U18.

3 polubienia

La Axa :clap:

1 polubienie

Wrzucam w ramach ciekawostki:

Nie wiem jacy zawodnicy zostali uwzględnieni w tym zestawieniu, możliwe że są to wychowankowie według przepisów UEFA.

Liverpool u18 wygrywa 7;1 z Arsenalem u18.

Po dwa gole strzelili Doherty i Danns, a hattricka zanotował Koumas. Przy okazji drugi gol Dannsa to gol imienia TAA, absolutnie genialny gol. Amaro Nallo w tym meczu był po prostu G E N I A L N Y w obronie. Nie wiem czy już można mówić o nim jak o talencie na miarę Quansaha. Warto dodać o Miściurze na bramce, a w drużynie Arsenalu zagrał Michał Rosiak.

Mamy tam absolutnie zdolną młodzież, a Klopp będzie miał z czego wybierać. Warto było obejrzeć ten mecz.

1 polubienie

Danns przypomina Kane’a. Naprawdę bardzo dobrze wygląda sytuacja w akademii.

1 polubienie

Niektórzy zapowiadają się naprawdę dobrze

Dość dobrze poczynają sobie nasi u-18, są na 2 miejscu w lidze ale co martwi, na pierwszym miejscu jest młodzież United z bilansem 12-0-0 i bramkami 38-7. To są prawdziwe koksy. Dla porównania LFC u-18 ma bilans 8-0-4 i bramki 32-23.

Spokojnie, jeśli nie uciekną z MU, to MU ich zniszczy, jak każdego tam xd a co do naszych młodzików, to lepiej się nie napalać, bo takich ,talentów", to mieliśmy mnóstwo a potem kończyli w niższych ligach. Aczkolwiek, ostatnio chyba coś drgnęło w lepszą przyszłość.

Mam nadzieje że po przyjściu nowego trenera nasza akedemia jeszcze bardziej odżyje i będzie on stawiał na młodych. Po latach średniości w końcu wydaje mi się że nasza akademia wspieła sie na topowy poziom i wypuszcza fajnych grajków z dużym potencjałem. Do tego sieć scoutingu i ściąganie piłkarzy z innych akademi też zaczyna fajnie działać. Quansah, Bradley, Eliott, Bajcetić, Doak i piłkarze jeszcze póki co na niższym poziomie: Danns, Nyoni (zwłaszcza tą dwójke podkreślam z tych mniej znanych), Doherty, Morisson, Pinnington, Koumas, Clark i McConell wyglądają naprawde obiecująco i mam nadzieje że słuch o nich nie zaginie

Doak to bym zaliczył do tych z niższego poziomu, bo w przeciwieństwie do wyżej wymienionych, kompletnie nic nie pokazał.

Bardzo dobra robota wykonana przez Kloppa, Lijndersa, Matosa i ogólnie sztabu oraz FSG. Bardzo dobrze wyglądają gracze wychodzący z akademii. Liczę, że po przyjściu nowego trenera oraz dyrektora sportowego, będziemy sprowadzać też graczy z Ameryki Południowej.