Fábio Carvalho

Bo inaczej miałby te swoje 140 cm wzrostu, a tak doszlusował do prawie 170

1 polubienie

Powiem wam, że jest mi bardzo przykro że Fabio z jakiegoś powodu w ogóle nie jest wpuszczany na boisko

Szczególnie biorąc uwagę jaki dramat mamy w środku pola i jego obecność na pewno by nie pogorszyła sytuacji

Ciekawy jestem czy jest jakiś spór między nimi czy co się stało, że młodzian nie jest już wystawiany

A szkoda bo bardzo go polubiłem i zauważyłem w nim duży talent i potencjał

Edit: plus kurde no cierpimy na stagnację w środku pola a nie dość że gracz kreatywny to jeszcze młody i będzie biegać i się starać, a chyba tego nam właśnie najbardziej brakuje w pomocy XD

6 polubień

Mi tez, bo bedzie kolejnym po Origim zawodnikiem ktory sie u Kloppa zepsuje a chlopak ma talent.

No tak + warto zauważyć, że jest to kolejny zawodnik, który traci tym, że u Kloppa nie gra na swojej pozycji, tylko jest rzucany na skrzydło na którym nie czuję się zbyt dobrze.

Szkoda, że nie gramy czasem 4-2-3-1, gdzie pozycja ofensywnego pomocnika mogłaby być wykorzystana, szczególnie przy takim kalectwie środka pola przy 4-3-3.

za wątły. Musi nabrać masy, bo przegrywa każdy pojedynek fizyczny.

ciekawe czy on sobie nie mysli, ze bylo lepiej zostac w Fulham, by mial pewnie miejsce, na swojej pozycji i za 2-3 lata moglby atakować wyżej.

1 polubienie

Może i tak, ale przynajmniej by nadrabiał to bieganiem i chęcią

A nie jak obecny środek pola co przegrywa piłki ale za to dodatkowo też nie pressuje xD

3 polubienia

Jurka pytali o Fabio dziś, to powiedział, że to decyzja sportowa, że mało gra. Coś może jednak mało się Fabio stara :upside_down_face:

@roberthum W meczu z City strasznie wyglądał fizycznie, więc może Jurgen chce aby nabrał tężyzny/siły zanim zacznie go wystawiać.

Chłopak musi fatalnie prezentować się na treningach, skoro spadł w hierarchii nawet za Oxa. Coś czuję, że latem Fabio pójdzie na wypożyczenie. Gdyby nie problemy kadrowe, to pewnie teraz w styczniu poszedłby na półroczne wypożyczenie

Od początku pobytu wyglądał jak żywcem wyciągnięty z piłki juniorskiej. Techniki nie można mu odmówić, ale nie pamiętam, żeby wygrał pojedynek 1vs1. Przy każdym fizycznym starciu leżał i tracił piłkę. Szybkościowo też miałem wrażenie, że znacznie odstaje chociażby od wspomnianego wyżej Oxa. Myślę, że wypożyczenie na ten moment to jedyna rozsądna opcja. Skoro nie gra przy tak zredukowanej przez kontuzje rywalizacji, to nie sądzę by minuty dostawał jak do zdrowia wrócą Jota, Diaz, Darwin i Firmino. Do środka pola w ogóle się nie nadaje na ten moment. Nie to tempo gry. Nie ta motoryka.
Talent ma, co było widać na zapleczu PL, ale nawet na tle młodszego Elliotta wypada jak junior.

1 polubienie

Bez przesady, grał cały sezon w championship i był kluczowym zawodnikiem w środku pola Fulham i to nie był problem.

Natomiast według mnie zarówno on jak i Elliott cierpią na zmianie pozycji, gdzie jeden został ze skrzydłowego pomocnikiem, a drugi odwrotnie. Fabio to typowa 10, gośc szukający luk, dryblingu w środku pola, gdzie o faul łatwiej, niż przy lini bocznej boiska.

Minamino też przeciwko nam grał cudowne mecze właśnie na pozycji 10, gdzie czuł się zdecydowanie najlepiej, a gdzie potem grał wiadomo, na skrzydle, bądź jako środkowy napastnik.

5 polubień

Pół roku temu Fabio wyglądał pewnie dokładnie tak samo, więc jeśli uznano, że musi nabrać masy czy doświadczenia to powinien był zostać na rok w Fulham. Z drugiej strony jeśli radził sobie fizycznie w Championship to znaczy, ze pod tym względem jest gotów na PL.

Coś bardzo niedobrego dzieje się w naszym dziale scoutingowym jeśli przed transferem nie wiedzieli jak dobry fizycznie jest Carvalho.

Jak on sobie radzil w championship, ktora jest niby najbardziej fizyczna liga europy, to chyba fizycznosc nie jest problemem.

1 polubienie

Myślę, że to wahania formy bo jest jeszcze młody. Musi też zacząć łapać minuty by zacząć łapać regularność i tu byłoby dobre takie wypożyczenie np. do Brighton na nowy sezon. Bo jak Jota, Salah, Gakpo, Diaz, Nunez, Firmino (jak zostanie jeszcze rok) będą zdrowi to Fabio może mieć mało możliwości by grać.

Tylko lepiej było od razu dogadać się z Fulham (albo wlasnie BHA czy Brentford) żeby Fabio na wypożyczeniu ograł się w PL i zaczął dopiero kolejny sezon w barwach LFC już jako gotowy zawodnik.
A tak to można powiedzieć, że poki co sezon na straty, bo od siedzenia na ławce nie stanie się lepszym zawodnikiem.

Jakiej straty. Trenował, mógł się wdrożyć w filozofię. No akurat teraz jest kryzys i to wszystko brzmi trochę śmiesznie ale tak właśnie jest.

Co się z nim stało ? Ma jakaś kontuzje ? Nie pamietam nawet kiedy ostatnio zagrał mecz.

Zagral 30 sekund z realem

1 polubienie

Jest słaby i bezużyteczny.

1 polubienie