Fenway Sports Group (FSG)

Zgadzam się, że bylismy w złej sytuacjji wystarczy spojrzeć na kadrę jaką FSG zatało. Jednak też warto dodać iż za Beniteza na papierze nigdy nie wyglądaliśmy na potęge może za wyjątkiem 08/09, ale jednak wyniki robiliśmy.

1 polubienie

Moim zdaniem fakty świadczące o braku większej ambicji u FSG to niesięganie po topowych trenerów( zatrudnienie Dalglisha, który już był emerytem od dawna, następnie młody Rodgers, który topowym trenerem nigdy nie był i już raczej nie będzie) i po fatalnym sezonie 14/15 chcieli się tego Rodgersa trzymać. Jednak poddali się w końcu ogromnej presji ze strony kibiców i też po fatalnym starcie 15/16. JK był wtedy przypominam bezrobotny po rezygnacji z BVB i mocno przez kibiców zarządowi “reklamowany”. Ogólnie dążę do tego, że to nie FSG mądrym zarządzaniem zrobiło nam potęgę. Tylkoz JK trafili jak szóstke w totka i to nie jest do końca ich zasługa. Oni po prostu mieli środki i możliwości by pójść za głosem kibiców i to zrobili. To jest ich największa zasługa.

2 polubienia

JK z Liverpoolem też nic wielkiego nie ugrał. W zasadzie to trafił w szóstkę bo trafili mu się Mane, Salah czy VVD w formie. Przypominam też że Klopp tylko stoi przy linii, to drużyna niesiona dopingiem kibiców strzela decydujące gole. Juz pomijam że taktyka została stworzona przez Buvaca a zawodników kupował Edwards.

3 polubienia

Nie da się tych bzdur nawet brać na poważnie.
Przez kibiców to właśnie został wybrany Sir Kenny Dalglish (nie Kevin Daglish fanie z 20 letnim stażem), a Rodgersa trzymali się w tamte lato tylko dlatego, że Jurgen sam powiedział, że robi sobie rok przerwy. Sam mówił o tym, że FSG truło mu dupę i postanowił zrezygnować z tych planów i przyjść już w październiku.
Faktycznie, FSG nic mądrego nie zrobiło, obecne sukcesy to też nie Jurgena tylko kibiców. Dzięki wszystkim!

4 polubienia

Ja w ogóle nie rozumiem tego dlaczego zatrudnienie Kloppa miałoby w ogóle być zasługą FSG.
Przecież Klopp sam chciał tu trafić ze względu na kibiców i historię klubu, Henry musiałby być w tamtym momencie niepoczytalny żeby nie skorzystać z okazji i go nie zatrudnić.
Kiedy właściciele mieli okazje rzeczywiscie sie wykazac i wesprzec trenera odpowiednimi transferami to mieli klub w dupie i maksymalnie co trener mógł dostać to dyrdymały o moneyballu i niesamowitym zarządzaniu klubem przekazane przez artykuły pseudodziennikarza Pearce’a.

1 polubienie

@GrzegorzLFC zacznijmy od tego, że Jankesy totalnie się nie znają na piłce. Nazywają to soccer, meczy to pewnie obejrzeli mniej niż przeciętny kibic w miesiąc. Ich wiedza o piłce jest znacznie mniejsza od wiedzy przeciętnego użytkownika LFC.pl.

Klub funkcjonuje dzięki doradcom. Ktoś doradził FSG zatrudnić Edwardsa i Kloppa. Henry nie wiedział wcześniej, że tacy ludzie istnieją

3 polubienia

Widać, że w tych czasach się klubem nie interesowales i nie wiesz jak to wyglądało. Wyciągasz pojedyncze rzeczy i szukasz sensacji. Ja akurat używam przykładów i pamietam jak to w klubie i dookoła wtedy wyglądało. Za to Ty chyba przeczytałeś kilka nagłówków z tamtych czasów i udajesz znawcę. Popełniłem błąd rzeczywiście może mnie poprawił słownik, pisałem to w pracy już się poprawiłem. Co do zatrudnienia Kloppa myśle, że bez akcji kibiców nie zainteresowali by się nim nasi właściciele i możliwe że Rodgers by został dłużej. Pewności mieć nie mogę, ale jest to moim zdaniem wielce prawdopodobne.

Ta wypowiedz jest równie idiotyczna, co niemerytoryczna.

Zaraz, zaraz. Ty chcesz winić WŁAŚCICIELI z FSG za “błędną politykę środka pola” albo obrony? Serio? To chyba Ty (a razem z tobą 90% wypowiadających się na forum “kibiców”) tutaj czegoś nie ogarniasz. To WŁAŚCICIEL - człowiek odpowiedzialny za zarządzanie biznesem i działaniem CAŁEGO KLUBU ma jeszcze zajmować się kadrą i transferami? Ja to żartowałem z tym obwinianiem FSG o brak zmian Kloppa do 85 minuty, a widzę, że jednak wy jesteście takie zdolniachy, że jesteście skłonni oskarżać ich nawet o to.

Kasa w tym okienku była. Osoby odpowiedzialne za transfery (plot twist, właściciele nie są za to odpowiedzialni) mogły kupić napastnika za 40 milionów i pomocnika za 40 milionów.Oni i Klopp wybrali jednak opcję z jednym napastnikiem za 90 milionów.

Chcecie narzekać? Kierujcie żale w odpowiednie miejsca. A jak nie wiecie za co odpowiada właściciel firmy to najpierw sprawdźcie zanim się ośmieszycie z jego krytykowaniem.

tyko wtedy chęć pracy zglosili tylko Rodgers i Martinez. To o jakich topowych mowisz, skoro tu nikt nie chciał przyjsc. Żeby nie ten super sezon Rodgersa to pytanie, czy taki Jurgen tu by zawitał, a tak widział, że jakis potencjał jednak jest.

1 polubienie

Zgłosili się a co to posredniak :sweat_smile:? Przecież można było spróbować sciagnac kogos o większej renomie. To już całkiem odleciales. Z czego pamietam poza nimi był jeszcze 1 albo 2 kandydatów, już nawet nie pamietam kto, ale tez nikt z czołówki.

Tak poprawiłeś, że dalej nie wiesz jak pisze się nazwisko najważniejszej legendy klubu. Przeczytaj kilka nagłówków z tamtych lat, to może zapamiętasz.

Zaraz po przejęciu klubu przez FSG były informacje, że właściciele kontaktowali się z Kloppem i Ragnickiem którzy byli kandydatami do przejęcia, ale faworytem the Kop był właśnie Sir Kenny, któremu ostatecznie został powierzony klub. Kloppa z Borussi i tak nie dało się wyciągnąć, tak samo jak teraz nic go nie wyciągnie z Liverpoolu, prędzej sam odejdzie tak jak miało to miejsce w Dortmundzie.

“Klopp odrzucił poprzednią propozycję współpracy ze strony Liverpoolu w czerwcu 2012 roku, kiedy klub z Merseyside poszukiwał trenera, który miał przejąć stery po Kennym Dalglishu. Niemiec zdecydował wówczas, że pozostanie w Dortmundzie, gdzie poprowadził swój poprzedni klub do mistrzostwa Bundesligi, a w następnym roku do finału Ligi Mistrzów.”

Faktycznie " Tylkoz JK trafili jak szóstke w totka i to nie jest do końca ich zasługa. Oni po prostu mieli środki i możliwości by pójść za głosem kibiców i to zrobili." Dzięki kibice!

2 polubienia

Nie wiem skąd ten cytat o Kloppie wziąłeś. Równie dobrze sam sobie mogłeś go napisac. Nie pamietam i tez nie znajduje nigdzie wzmianek o Kloppie i LFC z 2012. Masz dziś założone konto i na sile próbujesz błyszczeć, bez odbioru.

no nie, bo trenerzy nie mają swoich agentów, którzy szukają im pracy. Skoro nie bylo żadnych głosów o kimś z czołówki, to nie było takich chetnych.

Tez trzeba umieć zachęcić odpowiednie nazwisko, przyciągnąć. Bardziej chodzi o to, że nie było takiej ambicji. Z czego pamietam target był na młodego trenera, co potrafi pracować z młodymi zawodnikami.

Idź już się schowaj proszę i najlepiej nie wracaj. Albo przestań cały czas srać nowymi postami skoro po chwili już nie pamiętasz co sam parę minut wczesniej pisałeś, panie “konto założone 3 miesiące temu”…

Haha z innego konta piszesz :joy:? Chodziło o cytat o podchodach do Kloppa z 2012. Na stronie jestem od 2011, na forum od niedawna.

Można to skwitować krótkim “XD” ale napisze kilka zdań więcej. Co do wątku zasług kibiców na zatrudnienie Kloppa, myślisz że wielomiliardowy biznes mając swoje pomysły na rozwój i nazwiska w głowie przejęłoby się tym, czego kibice danego klubu chcą? Kibice chcieli też, np. Haalanda i Mbappe i jakoś ich nie ma w zespole ciekawe czemu. Odpowiedź Ci podam od razu- bo mają swoje struktury, odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach i podejmują suwerenne decyzje, co jak co ale o zespole rekrutacyjnym stworzonym przez FSG można mówić prawie same dobre rzeczy, pokusiłbym się o stwierdzenie że 9/10 decyzji jest zwykle trafnych, gdy kogoś kupujemy/wybieramy. Inna sprawa, że jak widać Twoim zdaniem to co dobre to od wszystkich innych tylko nie właścicieli.

Wątek o niesięganiu po trenerów z wyrobionym nazwiskiem, czy jak to napisałeś topowym to już konkretna groteska, jakby kluby myślały jak Ty to tacy trenerzy jak Guardiola, Luis Enrique czy Zidane by sobie 5 szczebli ligowych musieli przebyć żeby być w tym miejscu, w którym są a i nie wiadomo, czy po drodze by się gdzieś nie zgubili.

@down ok czyli Barcelona i real nie chciały osiągać sukcesów i dlatego zatrudnili trenerów bez doświadczenia z rezerw, wszystko już jest jasne. Ja bym wywalił na miejscu kibiców Barcy i Realu z klubu Pereza i Laporte za działanie na szkodę nie biorąc sprawdzonego w bojach trenera, na moje oko powinni brać Roya Hodgsona z doświadczeniem.
Edit2- Maradona też był legendą, świetnym piłkarzem, a trenerem słabym więc nie ma tu zasady więc zatrudnienie Guardioli i Zidane to było ogromne ryzyko ze strony Barcy i realu, a wywołany przez Ciebie Xavi nie przeszedł żadnego szczeblu młodzieżowego i przyszedł gdy Barcelona wręcz nie miała żadnego budżetu. Ile jeszcze potrzebujesz argumentów i czy będziesz wszystkie traktował jako słabe, bo inne od Twoich? Ty dla przykładu nie podałeś żadnego(chyba że liczyć te nieprawdziwe).

3 polubienia

Argument Twój do trenerów jest bez sensu. Moze tak Ci wytłumaczę, że zwykle klub pragnąc osiągnąć sukces sprowadza kogos sprawdzonego do zarządzania drużyna, kto podłoży podwaliny pod przyszły sukces. U nas dopiero dokonano to po 5 latach zatrudniając JK. Można powiedzieć, że po drodze był Kenny, ale on był tylko w pierwszych założeniach tymczasowym trenerem, który się sprawdził i dostał szanse na dłużej.
Argumenty co do Zizou i Xavi tez słabe. Byli oni legendami, błyszczeli na boisku jak zawodnicy przez nich prowadzeni dorastali. Przeszli jako trenerzy przez chyba wszystkie szczeble młodzieżowe klubów. Mieli spore budżety, całkiem inna bajka.

Tak tak. Oczywiście. Jak każdy. Kibic Liverpoolu od 1891 roku, zaglądał na stronę od 50 lat, tylko mu się konta akurat nie chciało zakładać, ale jak już założył to oooo panie, klękajcie narody - sraczka komentarzy.

Najśmieszniejsze, że podczas wprowadzania nowego forum, konto dostał automatycznie każdy kto już wcześniej na tej stronie był. Dlatego tak wiele kont ma tę samą datę dołaczenia: 2-3 października 21.Ktoś kto by tutaj regularnie zaglądał pewnie by się zorientował. Ale już mi się nie chce tobie tłumaczyć prostych rzeczy, bo jak widać nic do ciebie nie dociera.:wink:

E: nie interesuje mnie od kiedy masz konto, możesz mieć nawet od wczoraj. Ważne, żebyś umiał z niego korzystać. Poczytaj sobie regulamin i sie do niego dostosuj. Nie sraj tymi postami co 5 minut, daj się wypowiedzieć innym, jak chcesz coś dopowiedzieć to skorzystaj z opcji “edit” a nie dodawaj nowy post z 1 zdaniem itp.

no widać właśnie…