Fenway Sports Group (FSG)

Nawet gdybyśmy sprzedali latem 2022 Keitę oraz Oxlade’a i kupili dwóch środkowych pomocników, ale nie byliby to Tchouameni oraz Bellingham, bo pierwszy wolał Real, a drugi do sprzedaży dopiero w 2023, to i tak nie włączylibyśmy się do walki o mistrzostwo, nadal mielibyśmy duże problemy, które są konsekwencją poprzedniego sezonu. Oczywiście byłoby trochę lepiej niż jest teraz, ale jak widać można gromić bez przebudowanej pomocy, a tak samo byłyby problemy z naszą grą, bo tu wszystkim brakowało intensywności, do tego swoje piętno odcisnęły kontuzje. W przyszłym sezonie wracamy do poważnej gry.

2 polubienia

Nie musimy gromić co mecz.
Za 1:0 dają tyle samo punktów, co za 7:0.

Ponadto gdybyśmy kupili pomocników, a nie byliby to Jude ani Aurelien, to kto wie czy nie wnieśliby niewiele mniej, niż oczekiwano by po wymienionej dwójce?

jakbyśmy mieli dwóch biegających a nie dwóch człapiących to gwarantuje Ci, ze teraz nadal bysmy byli w FA cup. z Realem bysmy nie dostali 2-5 u siebie i bysmy nie drżeli do końca sezonu o top 4.
Bo że dzis Hendo biegal a Fabinho odbierał jak za najlepszych czasów , nie jest żadną gwarancją, że tak będzie w następnych meczach. Po mundialu Hendo tez 2 mecze biegal, a co było potem to każdy widział.

Trzymajmy kciuki za mocne lato. Ale nie po to aby zamknąć komuś buzie tylko po to aby niezbędne pozycje zostały wzmocnione i żebyśmy wszyscy mogli tutaj w przyszłości świętować :wink:

Ja bym jeszcze fal takie porównanie - Guardiola i Klopp. Dwóch wybitnych trenerów. Ja bym nawet powiedział że Niemiec jest trochę lepszy. Czemu więc to Hiszpan wygrywa więcej trofeów? Bo on jak ma jakieś braki w kadrze to natychmiast je zapełnia, wymienia słabsze ogniwa ma lepsze. On nie szuka okazji - chce kogoś to kupuje. Klopp nie miał nigdy takiego komfortu. Stąd różnica. Ja wiem, że FSG to nie szejki. Ale gdyby chociaż trochę więcej tej kasy dali to Klopp mógłby wygrywać z Pepem a nie oglądać jego plecy

Sytuacja Kloppa vs Guardiola jest mniej więcej taka, sytuacja z życia.
U Pepa: przełożony potrzebuje nowy czajnik dla swoich podopiecznych, bo się zepsuł. Idzie do kierownika i prosi o nowy. Jedyna kwestia jaki kolor chce.
U Kloppa: ta sama sytuacja jednak kierownik każe najpierw sporządzić protokół wymiany, ew. podjąć próbę naprawy, może jednak to oni sami zepsuli i powinni się złożyć na nowy. Po kilku tygodniach udaje się sprowadzić tańszy model, wszyscy zadowoleni, bo mogli zostać z samą grzałką.

9 polubień

@Kijoraptor

Z tymi porównaniami to można się bawić cały dzień:
• Czajnik Pepa zakupiony za większe pieniądze, ale już bez faktury, gdzie przy rozliczeniu rocznym robią się problemy.
• Czajnik Kloppa, woda tak samo ciepła, cherbatka smakuje tak samo, nie trzeba było przepłacać, a jak się okazuje ma nawet funkcje które nie posiada czajnik sąsiada ( wygranie ligi mistrzów).

:joy: Na dzisiaj już się nie udzielam w tym wątku…
Dobry Humor trwajjjj w najlepsze

1 polubienie

A Ty myślisz logicznie? W którym miejscu? Klopp jest zmuszony szukać okazji. W pomocy jedyną okazją jaką znalazł od 2018 roku był Thiago- który mimo niewątpliwej klasy ma swoje wady. Czy Guardiola by sobie pozwolił żeby właściciele go tak traktowali?

Wzmocnienia może nie, raczej zastępstwa, bo po sezonie odejdzie z 5 zawodników pierwszego składu. W nowy sezon będziemy wchodzić z tymi samymi problemami - brakami dublerów.
A tymczasem co powinno zrobić FSG:

Już emocje opadły? Przemyślały sobie pewne osoby pewne rzeczy? To proponuję swego rodzaju rozejm czy tam zawieszenie broni, nazywajcie to jak chcecie. Warunki?

Wy nie piszecie po każdej naszej porażce “FSG out” i jaka to wina Henrego ten zły wynik, jak to robiliście przez 3/4 sezonu.
Ja nie piszę jakie FSG jest wspaniałe po każdym naszym zwycięstwie, tak jak zrobiłem to po pogromie z United.

Fajnie byłoby też to rozszerzyć na powstrzymywanie się w ogóle od pisania w tym wątku w dni meczowe - żeby żadna strona ani my ani wy nie bazowała na dobrych lub złych emocjach, ale to do przemyślenia.

Myślę, że jako “skrajny fanatyk FSG” i “przydupas Henry’ego” mogę to zaproponować ze strony forumowych zwolenników władz. U was sprawa indywidualna czy się do tego zastosujecie czy wolicie drzeć koty w nieskończoność. Myślę, że byłoby korzystnie dla wszystkich, oszczędziłoby nerwów i wam i nam, a i na forum zapanowałby w końcu jakiś porządek.

9 polubień

Najrozsądniej byłoby zamknąć ten wątek do letniego okienka transferowego. Dopiero wtedy będzie merytoryczna podstawa do dyskusji. W tym momencie to nie ma sensu. Każdy jest okopany na swoim stanowisku i nie ustąpi. Zobaczymy kogo kupimy latem i ile wydamy - wtedy powrót do dyskusji będzie miał sens

6 polubień

Nie. Nie widzę powodu by zamykać cały watek. Wciąż czekamy na ogłoszenie inwestora mniejszościowego, może się on pojawić w każdej chwili. Henry i inny członkowie FSG co jakiś czas udzielają też interesujących nas kibiców wywiadów z planami na przyszłość i inwestycje. Kompletujemy sztab, szukamy nowego dyrektora sportowego i osoby odpowiedzialnej za transfery, a i info o nowych lekarzach powinno pojawić sie raczej w tym wątku, nie widzę innego odpowiedniego z nazwą “sztab LFC” czy coś.

Po prostu nie wchodźmy tutaj w dni meczowe. Ale też uważam, że wszystko co powinno zostać powiedziane, na temat tego jakie jest samo FSG, już zostało powiedziane.

Wszystko się wyjaśni do ostatniego dnia sierpnia. Czy widzą popełnione błędy i się z nich czegoś nauczyli czy uparcie pójdziemy w inną stronę, niestety nie ścieżką mistrzowską.

Nie, czy awansujemy do LM czy też nie (wierzę, że tak), nie ma nic do rzeczy, a przynajmniej nie powinno. Temat można zamknąć, bo jest wylęgarnią spamu.

Patrzenie na 250 milionów United z pryzmatu jednego meczu na przestrzeni sezonu jest nieobiektywne.

Tak wydali dużo, ale patrząc, gdzie byli przez ostatnie lata, a gdzie są obecnie to jednak widać efekt tych pieniędzy, bo skok jakościowy i sportowy widać. Ten mecz to tylko wciąż 3 pkt.

Graliśmy fenomenalnie to nie ulega wątpliwości, ale sezon mamy nie najlepszy. Odpadliśmy już z krajowych pucharów, zaraz zapewne odpadniemy z LM. Ten mecz to raczej jedyne co wygramy w tym sezonie. Zostaje nam walka o TOP4.

W międzyczasie to fatalne 250milionow United, wygrało już jeden puchar, wciąż ma szansę na 2 kolejne, ma 7 pkt przewagi nad nami i raczej zakończą sezon na 3 miejscu z miejscem w LM w przyszłym sezonie.

1 polubienie

Abes/Seba nie bez powodu przestał się udzielać na forum. Ma ostatnio kupę roboty w Melwood xD

rozumiem, że piszesz o Liverpool FC pod rządami FSG i Kloppa?

Największy skok sportowy to mieli po transferze Pogby. Skok na główkę :sweat_smile:

Mike Gordon wraca po przerwie. Miejmy nadzieję, że z dobrymi informacjami.

Ktoś musi dopiąć transfer Mbappe :joy:

3 polubienia

John Henry o transferze Bellinghama:“Miałem taką sytuację parę dni temu, że wykonywałem bardzo duży przelew na jedno z moich marzeń. I ja zazwyczaj jak robię przelew, zwłaszcza taki wielki, zwłaszcza na moje marzenie to robię sobie taki rytuał z Tomem z mojego teamu i robimy taki rytuał płacenia. Siedzę z nim na telefonie, robię ten rytuał płacenia, jestem przeszczęśliwy, że wysyłam te pieniądze, puszczamy muzykę, napięcie rośnie i nagle ja mówię oohhh nie. Tom nie przeszedł ten przelew. A co się stało pyta Tom? No jest napisane, że mam zwiększyć limity. I ja mam takie woooow. Mam zwiększyć limity. Miałem ciarki na całym ciele.”

15 polubień