Amen. Nie da się lepiej podsumować tego mitu o wielkim Edwardsie mastermindzie.
zabrakło Kloppa to i 500 mln nie wystarczyło do zrobienia chociaż 1 transferu na miarę Salaha/Mane/Robbo/Firmino/VVD/Alissona/Fabinho itp itd.
@Kajojojek13 a ty się naucz dyskutować normalnie xD uwielbiam jak ktoś szatkuje czyjś post na pojedyncze cytaty składające się z kilku słów. Wiadomo, że łatwiej jest obalić czyjeś argumenty jak wytnie się je z kontekstu całej wypowiedzi, ale to jest taka retoryka z forów dyskusyjnych z lat 2000
Ale wrzucanie obecnego sezonu w ramach dyskusji jest bez sensu.
Cała rozmowa polegała na opcjach jakie mamy i oskarżeniach i olbrzymie braki w kadrze.
Ja tylko wykazałem że inni trenerzy potrafili odbudować zawodników i wykorzystać ich jeszcze jako bardzo dobrych zamienników.
Ostatnie 2 sezony Gnabrego też były bardzo naznaczone urazami a poziom występów zbliżony do tych chiesy. I co mamy 2 lata później? Gnabry śmiga jak za najlepszych lat i jest bardzo przydatnym zawodnikiem. U nas chiesa wygląda bardzo źle.
To samo z młodym. Tam gra Lennart i prezentuje się wybornie.
U nas Rio już nie może być głębokim zmiennikiem gakpo bo za młody.
Ludzie po prostu pomijają to że nie jest problem w Rio tylko w tym że gakpo który w zeszłym sezonie był bardzo dobry w tym jest fatalny. Gdyby gakpo grał tak jak w zeszłym sezonie i salah choć w 70 % to alternatywa w postaci
LWF gakpo/wirtz/ekitike/Rio/chiesa
RWF salah/chiesa/frimpong
OMF wirtz/szobo/maca
ST isak/ekitike/chies
Byłaby w zupełności wystarczająca.
Po prostu kluczowi gracze pod Arne wyglądają słabo/fatalnie i żadna głębia składu by nas przed tym nie uratowała
Kojarzycie żeby w jakimś klubie było tak mało dostępnych zawodników na daną pozycję jak u nas obecnie, biorąc pod uwagę podatność na urazy Gomeza i kontuzje Leoniego? Wydaje mi się, że w klubach z topu tylko w Liverpoolu to jest możliwe, żeby zakupić napastników za 400 mln i kompletnie zignorować inne pozycje. Inna taka sytuacja miała miejsce… też u nas, czasy świetności Nata Phillipsa. To jest niepojęte dla mnie jak się tu buduje kadrę
Popatrz sobie na liderów z lig. Wszyscy mają po czterech środkowych obrońców. Z reguły kluby mają po czterech lub pięciu środkowych obrońców i nawet ci którzy grają trójką z tyłu nie mają więcej niż pięciu. Moim zdaniem histeryzujesz mocno.
Na przykład City: Dias, Gvardiol, Ake, Stones, Khusanov + dokupiony zimą szósty ŚO bo kontuzje
A na LO: o’Reilly, Ait-Nouri.
Generalnie należy też wziąć pod uwagę sytuacje zdrowotną konkretnych zawodników. Wejście w sezon, w którym zamierzasz pozamiatać ligę, bo hurr durr nakupiłeś gwiazd do ataku i rozwalisz wszystko z przewagą 20 pkt, z obroną w postaci:
Konate, VVD, Gomez + nieopierzony dzieciak z Italii w nowym kraju
@josif
Tyle ze u nas z tych potencjanych 4 SO dwaj to polamance a jeden z nich w dodatku elektryk a mlodzian w zamian za Jarella to kompletna bzdura.
Jak juz Arne nie lubil obecnego gracza Leverkusen to trzeba bylo sprowadzic kogos w wieku 24-26 jako porzadna alternatywe/zastepstwo na wypadek dnia X na tej pozycji a ze ten nadejdzie to bylo nawet pewniejsz niz amen w pacierzu.
“noale” moze Rysiek z Edziem to nie chrzescijanie ?
Są dwie pozycje do obsadzenia w Liverpoolu na czterech zawodników z tym, że jedną pozycję okupuje Van Dijk, a pozostałych trzech potencjalnie walczyłoby o bycie jego partnerem.
Już pomijam City, bo oni mają przepych wszędzie, ale skoro lider to Arsenal. Niby też czterech, ale czwórka czwórce nierówna.
Saliba z Gabrielem jak najbardziej odpowiada Konate z VVD.
Natomiast już Gomez, który zawsze jest bombą wybuchającą niespodziewanie (a raczej spodziewanie) + dziecko Leoni to nie jest odpowiednik Hincapie + Mosquera. Pierwszy jest po prostu dostępny, ograny, klasowy a Mosquera już jest realną opcją do grania po 2 pełnych sezonach w wyjściowym składzie Valencii.
I tu czwórka, i tu czwórka ale jakby inaczej.
Z tą z Arsenalu możesz wchodzić w sezon spokojny. A jak dodasz jeszcze Calafioriego, który już we Włoszech grywał na ŚO jako opcja “w razie W” to o czym tu gadać.
Pełna zgoda. Jednocześnie ten sam Arsenal nie ma ani jednego napastnika (Jesus jest zdrowia gomeza, havertz to nie napastnik dodatków miał zerwane więzadła a gyo jest słaby). Mimo że budują Artecie ekipę od 6 lat za ponad miliard.
Prawda jest że mamy za słabo obsadzona defensywę. Głównym problemem nie jest liczebność i tu zgadzam się z josifem, a osoba Gomeza. To piłkarz wydmuszka. 4 stoperów na pozycję która jest najmniej wymagająca pod względem wydolnościowym to odpowiednia opcja. Jednak nie jeśli masz chłopa któremu katar łamie zebra.
Pamiętajmy też że chcieliśmy to zmienić transferem guehiego, ale zostaliśmy trochę oszukani przez CP (przyjęcie oferty czyli problemem nie była kasa).
@ynwa19 daruj sobie ciągły najazd jeszcze tak durny na panów H i E. Bo poziom niski. Równie dobrze możemy powiedzieć że ich przyjście i od razu mistrzostwo. To bez sensu. Prace dyrektorów ocenia się często w dłuższej perspektywie czasu. Szczególnie podczas transformacji zespołu jaka i nas zdecydowanie trzeba było przeprowadzić po odejściu i końcu ery kloppa
Timber w Ajaxie był środkowym obrońcą. Ben White w Brighton był środkowym obrońcą. Arsenal ma mnóstwo środkowych obrońców. My jeśli chcemy teraz kupić lewonożnego środkowego obrońcę, to musimy wybrać takiego, który będzie potrafił grać też na lewej obronie, bo van Dijk ma taką pozycję, że raczej nie zostanie wygryziony ze składu. Jakbyśmy kupili Guehiego, to wszystko byłoby cacy na papierze, no ale nie kupiliśmy, więc nawet znając okoliczności fiaska, można mieć pretensje do robiących transfery, bo może zamiast czekać na ostatnią chwilę, trzeba było skierować wzrok na kogoś innego, zwłaszcza że Guehi to nie był ten mityczny super right player, dla którego klub byłby skłonny rozbić bank. A na świecie każdy gra dwójką lub trójką środkowych obrońców, więc nie wierzę, że nie można było znaleźć kogoś innego.
Ale żeby nie było, jestem daleki od zwalniania Hughesa. Uważam, że pracę dyrektora należy oceniać z większego dystansu czasowego. Półtora roku to mało na odcisnięcie swojego śladu. Trzy letnie okienka to już coś. W Bournemouth zrobił bardzo dobrą robotę. U nas na starcie miał trudną sytuację spowodowaną kontraktami Salaha, van Dijka, Trenta i potrzeby przebudowy drużyny, która mimo rewolucyjnych okienek latem 2023 i 2025, nie jest jeszcze zakończona.
To nie Hughes trenuje zespół i nie jest jego winą, że cała drużyna kopie się po czołach.
Na papierze drużyna była niezła, z zastrzeżeniem braku DM i/lub stopera.
Po oststnim meczu mówienie o van dijku ze jest podstawą do gry w wyjściowym składzie to bardzo odwazna teza. Gość ma zaraz 35 urodziny. Siła rzeczy powinien byc rotowany. Patrz jak zmieniła sie sytuacja robertsona. Gość byl naszym najsłabszym ogniwem w obornie. Teraz moim zdaniem wygląda lepiej i nie jest tak dojechany fizycznie. Jezeli chcemy rywalizować z najlepszymi w lidze to zobacz sobie jaka jest konkurencja na środku w Arsenalu i city. Kanonierzy mają jeden z lepszych duetów. W ostatnie okienko kupili dwóch zawodników do rezerwy. To nie sa zapachaj dziury tylko młodzi zawodnicy z możliwością rozwoju. Tymczasem u nas jest tak sipnie zakorzenione przeświadczenie ze lawka nie musi być silna. Powodzenia z takim nastawieniem. Kopejny tytuł za 10 lat. To jest parodia zarządzania klubem. Warto też wspomnieć ze calafiori i timber to też środkowi obrońcy. Tez mogli wyjsc z założenia ze jak coś się stanie to przesuną kogoś do środka, ale nie konsekwentnie budują rywalizację i opcje.tymczasem Liverpool nie moze mieć rezerwy bo van dijk i Salah będą nie zadowilenii. Parodia.
Zaraz usłyszysz, że opowiadasz głupoty. Przecież VVD jest wpisany do składu na stałe. Salah to samo. Szobo też. Wnioski bardzo proste: po co Tobie silna ławka, jak i tak nie będą grali?
Z kolei jak już mamy tą denną ławkę, z opcjami dość teoretycznymi to jest żal do menago, że nimi nie gra xD
Opowiadasz głupoty. Przecież VVD jest wpisany do składu na stałe. Salah to samo. Szobo też. Wnioski bardzo proste: po co Tobie silna ławka, jak i tak nie będą grali?
Dlatego Liverpool jest w tym miejscu i dlatego każde spotkanie to sa czyste emocje. Żadnej refleksji. Przecież pol roku temu byliśmy tutaj faworytem do mistrzostwa. Gdzie ten entuzjazm?
Zobaczcie sobie jakim skladem gra arsenalt. y. Mecz u siebie. Grają rezerwy. Tymczasem Liverpool prawie na galowo.
No dobrze, a teraz powiedz czy zamieniłbym jakiegokolwiek zawodnika od nich? Po za saka oczywiście? I nie mówię o tym sezonie a o na najbliższe lata. Mała ściąga