Fenway Sports Group (FSG)

A ja powiadam, że jak/jeśli Curtis będzie zdrów dłuższy czas to będziemy mieli z niego jeszcze pociechę. Na moje oko to jest zawodnik ze sporym potencjałem. Tylko te wieczne problemy ze zdrowiem są mocno niepokojące. Ponoć możliwe, że dziś będzie ujęty w składzie. Oby chłopakowi zdrowie dopisywało, bo naprawdę może się nam przydać, szczególnie przy tych brakach w środku.

1 polubienie

Stworzyc takiego potwora i tak szybko to spierdolic przez skapstwo przez 2.5 roku o szczyt wszystkiego.

10 polubień

Atletico tez było mocarne. Tez również odstawało finansowo od reszty potentatów. Może zwyczajnie jesteśmy skazani na poziom Napoli, Atletico czy Borussi :confused:

1 polubienie

O nowym właścicielu/inwestorze cisza…Niepokoi mnie mnie to bo z tymi żydami u sterów daleko nie zajedziemy

1 polubienie

Nie cieszysz się na myśl, że Klopp będzie miał szanse wygrać dosłownie każdy możliwy puchar? xD

Podobno transakcja może zająć nawet cały 2023, więc właściciel może przyjść dopiero np. w grudniu. O ile w ogóle jest chętny ktoś o zasobnym portfelu.

Ale skoro Klopp tak oszczędza te monety na Jude to wyraźnie pokazuje, że nowy właściciel nie przyjdzie do czerwca. A zresztą cholera ich wie, bo Klopp już któryś raz zmienia swoje zdanie o 180 stopni.

Pewnie Glazerowie prędzej opchną klub niż nasze ślimaki z FSG. Zobaczymy wtedy jak w morzu rekinów jakim staje się PL nasza mała łódka sobie poradzi. Nie liczyłbym na jakieś większe sukcesy.

3 polubienia

„Liverpool kupił jednego pomocnika w ciągu 4 i pół roku i teraz wraca, by ich prześladować.⁣

„Przypomina to Arsenal Arsene’a Wengera, który nigdy więcej nie wygrał, kiedy stał się zbyt techniczny. Nie wiem, czy ma to coś wspólnego z Pepem Lijndersem, który ma duży wpływ

„Thiago nie stanowi dla mnie problemu, jeśli pozostali dwaj są bardzo energiczni i pracują.⁣

„Harvey Elliott i Fabio Carvalho nie wyglądają na graczy Jürgena Kloppa.⁣

„To nie jest drużyna Jürgena Kloppa i chcę wiedzieć dlaczego.⁣

„Pomoc Liverpoolu działa na oparach. 1 pomocnik pozyskany w ciągu 4,5 roku.⁣

„Ludzie transferowi Liverpoolu zostali okrzyknięci najlepszymi w światowym futbolu – żaden pomocnik nie podpisał kontraktu w ostatnich dwóch okienkach – to ich wina.⁣

„Jeśli Liverpool myśli, że może dostać się do pierwszej czwórki bez kupowania pomocnika – nie ma absolutnie żadnych szans.⁣

„Liverpool wygląda, jakby próbował grać na sposób Jurgena Kloppa, ale bez graczy Jurgena Kloppa.⁣

„Liverpool zachowuje się jak normalny zespół pressingiem, ale wciąż gra wysoko.⁣

„Naby Keita nie jest dla mnie i nie jest wystarczająco dobry.⁣

„Konate dociera tam [do trzeciego gola], ale popełnia błąd. Jest czołowym młodym środkowym obrońcą, ale młodzi środkowi obrońcy będą popełniać błędy. On jest przyszłością obrony Liverpoolu.

Macie cytaty z Carry wczoraj, przez google tlumacz. W końcu ktoś z otoczenia po ludzku gada o sytuacji w klubie.

5 polubień

To ja jeszcze dorzucę ciekawy cytat z tego wywiadu:

[Komitet transferowy, albo ludzie stojący za Jurgenem, albo sam Jurgen] dopuścili aby drużyna, która w ubiegłym sezonie walczyła do końca o cztery trofea dziś jest na etapie walki o Top 4, ponieważ w pomocy w przeciągu czterech i pół roku podpisali tylko jednego gracza i wszyscy oni [Thiago i reszta] biegają na oparach sił.

Osobiście sądzę, że to uparty Niemiec nie chciał zmian (co oczywiście pasowało FSG) i to on ponosi w głównej mierze odpowiedzialność za stan linii pomocy na dzień 03.01.2023 roku.

Akurat nie wiem skąd wziąłes ten cytat, ale to ewidentie źle przetłumaczone jest :smiley: Pierw opowiadał o stanie kadry, potem że są chwaleni(Klopp i komitet) i to w sumie ich wina(stan kadry). Potem powiedział o pucharach i o tym pomocniku jednym. Tu ewidentie obwiniał FSG. Z resztą w trakcie wypowiedzi, mówił o tym, że Klopp musi zostac, a FSG powinno odejść.

“Liverpool’s transfer committee – or the people behind Jurgen Klopp – and Jurgen Klopp, who have been bringing the players into the club, have been absolutely lauded more than any scouting network in world football.

“This is on them.

“To allow a team who also won four trophies last season to end up at a stage where they’re fighting for top four, because midfield now has only had one player signed in four-and-a-half years and they’re absolutely running on fumes.”

Jest tak jak piszesz, najpierw ich chwali, a później jebie :smiley:

W każdym razie sens wypowiedzi taki, że jest tragicznie w środku i potrzebujemy spore inwestycje. FSG daje ciała, Klopp jest w stanie jeszcze wiele ugrać tylko potrzebuje finansów.
Czyli w skrócie, to co większość tu wałkuje, poza największymi obrońcami FSG i jakimiś chorągiewkami, co chcą zwalniać Kloppa :smiley:

5 polubień

Obraz jaki się wyłania z tego wszystkiego jest taki, że FSG już dawno by kupiło kogoś do środka, ale byłyby to półśrodki, a Jurgen nie chce półśrodków. Czy rację ma Jurgen w swojej upartości, że albo bierzemy top albo żadnego pozostawiam do oceny. Przy takiej postawie Jurgena tym bardziej potrzebna jest zmiana właściciela, bo będziemy grzęźli w przeciętności.

Załóżmy ten utopijny moim zdaniem scenariusz, że kupimy tego wymarzonego Jude’a w lato.
Lecz on sam nie zlikwiduje nam problemów w II linii!
Dlatego są potrzebni jeszcze co najmniej dwaj inni pomocnicy a więc jednego trzeba by było sprowadzić już teraz.
I to nie muszą być mega grajkowie(nie tylko z takich musi się składać ta formacja) lecz solidni zawodnicy coś w typie Wijnalduma na przykład czyli owe “półśrodki”.

Dla mnie to gadanie o tym jednym, jedynym mister X to mydlenie oczu.

Te półsrodki robiły robotę jak cholera.Wijnalduma sprowadził sam Klopop,milner już był,Hendo też.Pressing huczał aż milo

1 polubienie

Jeśli ma do wyboru Amraabatow, czy innych Arthuropodobnych to nie dziwie się, że Jurgen nie chce robić transferów. Po co mu kolejny złom, jak już tego trochę w klubie ma.
Może rzeczywiście podchodzi na zasadzie albo progres, albo nic. Już w końcu z Keitą i Oxem się buja po 4-5 lat. Przy transferach FSG dadzą mu właśnie jakiegos przeciętniaka i każą z nim się bujać znowu do końca kontraktu. To by miało jakiś sens, jakby to on przeciwstawiał się transferom.
Trochę już ma doświadczenia jako manager i może rzeczywiście woli mieć jeden sezon tragiczny, skończyć 3 kontrakty i kupic 2-3 zawodników. Żeby to zaprocentowało za rok, dwa.
Przecież zapłaciliśmy w końcu za wypożyczenie Athura 4mln, może tyle właśnie dano Kloppowi na wzmocnienie środka :smiley:

Zresztą te półśrodki to zdaje się okolice 30-40 mln euro, piętro wyżej są zawodnicy za 60-80 mln i tutaj myślę, że Jurguś by nimi nie pogardził, zaś topka do której każdy wzdycha to oklice 100 mln i wyżej. Więc obraz jest taki, że chyba Jurgen ma dość tych wszystki Oxledów, Arthurów i Amraabatów. Nie dziwię mu się.

Nie zlikwiduje. Tutaj trzeba 3 wybieganych, motorycznych zawodnikow ktorzy nie beda czesto lapac kontuzji i udzwigna gegenpressing. Wtedy nasz zespol wroci do gry. Elliott to nie jest material na takiego pomocnika. Thiago jest ok, ale zeby otwierac konserwy na ciezkich rywali i z dobrym wsparciem, Fab to woz z weglem, jego czas w tym klubie przemija.

Caicedo, Rice i (oby, ale patrzac na nasze dzialania transferowe to coraz mniej realne) Jude. To bedzie pomoc na lata, silna fizycznie, idealna pod system Kloppa. Odciazy to i Robbo i TAA, a takze da wiecej w ofensywie. Bez silnej pomocy nasz zespol juz nie podola. Wczesniej mielismy tura Giniego i Hendo z Fabem w formie, teraz juz z tej pomocy nic nie zostalo.

Czas zaczac wydawac, jak nie potrafili tego zrobic stopniowo kolejka po kolejce to musza na gwalt wydac 200 milionow na przebudowe pomocy.

Cóż, cokolwiek nie zrobi teraz FSG to jest spóźnione. Ten sezon naprawdę jest ciężki. O żadnych pucharach nie ma mowy a top4 to będzie duże osiągnięcie. Możemy się irytować pudłami Nuneza, słabszą formą Salaha czy van Dijka ale prawda jest taka, że druga linia jest kluczowa - dlatego że zarówno asekuruje obronę jak i napędza ataki. A z obecnego składu to tylko Thiago sobie radzi. Zarówno ten mecz z Leicester jak i wczorajszy pokazały, że po prostu nie potrafimy zdominować słabszych zespołów, gramy chaotycznie. Tak się nie da wygrywać.

Półśrodek w postaci Tsimikasa pozwala luzować czy zastępować Andy’ego gdy jest taka potrzeba. A brak półśrodków nie daje takiej możliwości w przypadku np. Fabinho czy Trenta, czego efekty widzimy od kilku/kilkunastu miesiecy.

1 polubienie