Fenway Sports Group (FSG)

“They had a tonne of money to spend, they made no secret of their intentions to spend it, and then they got outbid on every single player on the market.

“Maybe some of that is on [chief baseball officer] Chaim Bloom, but I have to feel like a lot of it is on Henry and what he is prioritising as an owner now, which is being efficient with how you spend your money and all of that stuff.

“Mieli kupę pieniędzy do wydania, nie kryli się z tym że chcą ją wydać. Po czym zostali przelicytowani przy próbie kupna każdego zawodnika na rynku.”

“Może część winy ponosi (chief BAseball oficcer-odpowiednik dyrektora sportowego) Chaim Bloom, jednak mam wrażenie, że głównym winowajcą jest Henry i to co on priorytetyzuje jako właściciel. Czyli bycie efektywnym z tym jak wydajesz pieniądze i tak dalej”.

To wypowiedź oczywiście o Henrym w kontekście Red Sox wraz z źródłem. Jakoś dziwnie brzmi znajomo nieprawda?

1 polubienie

Oby jak najszybciej wywieźć ich na taczce z Anfield. Booo

1 polubienie

W Liverpoolu pod rządami Kloppa wystarczyłby ktoś taki jak ten w Chelsea. Przyszedł i Chelsea wyda w dwa okienka transferowe 500 mln euro. Nie potrzeba żadnych szejków jak widać, bo hamburgery też dysponują odpowiednimi środkami.

2 polubienia

To tez nie sztuką jest wydać jak najwięcej się da, tylko sztuką jest wzmocnić się tak żeby zminimalizować ryzyko tego że ten transfer się nie sprawdzi. Ja nie oczekuje od naszego klubu że nagle będziemy walić kwotami po 80-100 mln za każdego zawodnika. Ale widzą w zarządzie że pomoc wymaga wzmocnienia i przebudowania i to minimum dwóch zawodników którzy wzmocnią od razu nasz skład powinno przyjść. Nie wiem na co my czekamy, uważam że nie kupimy nagle dwóch pomocników w lecie. Nie da się ciągle jechać na jednym wózku przez ileś tam lat. Widzimy ile wydaliśmy na przestrzeni kilku lat na transfery, i zobaczmy ile jesteśmy w tyle nawet za takim Arsenalem, który ostatnie lata ma bez Ligi Mistrzów i bez żadnych znaczących sukcesów. Ja już kilka miesięcy temu pisałem, że powinniśmy systematycznie odmładzać nasz skład, bo nasi kluczowi zawodnicy mają już prawie lub ponad 30 lat, i coraz im bliżej do emerytury niż do najlepszego okresu w karierze.

2 polubienia

Mi jest po prostu smutno. Po tym jak wygraliśmy LM a potem po 30 latach odzyskaliśmy mistrzostwo Anglii - wydawało się, że czekają nas złote czasy. Że za kadencji Kloppa zdobędziemy chociaż 3 tytuły mistrzowskie i dorzucimy kilka innych pucharów. Tymczasem zaczynamy się staczać, sytuacja Kloppa powoli upodabnia się do schyłku Rafy Beniteza. Wielka szkoda, zmarnowaliśmy wielką szansę. Bo łatwiej kupować topowych zawodników będąc na topie. A jak wypadniemy z top4 ( co jest bardzo prawdopodobne) to latem a Bellinghamie czy kimś podobnym możemy zapomnieć. A przecież 2 klasowych pomocników jest potrzebnych jak tlen, inaczej będzie tylko coraz gorzej. FSG doprowadziło nas wysoko a teraz ciągnie z powrotem w dół

7 polubień

Ale cyrk się dzieje w tym klubie.
Trenerzy kondycyjni ignorowali raporty medyczne klubowych lekarzy i wystawialiśmy piłkarzy, którym lekarze zabraniali grać. Między innymi wystawiony był Salah

a źródło tych rewelacji to?

2 polubienia



taka ciekawostka, najstarsze 11tki wystawiane przez klub, jak widać od zeszłego roku bardzo często się tu pojawiamy i od lat 50 nie miało miejsca wystawianie tak zaawansowanego wiekowo składu u nas w klubie

wstawię jeszcze tu Arsenal z tego sezonu ich 11tki mają średnio 24-25 lat


my w tym sezonie

My w sezonie 18/19


Ogólnie doszło nam średnio te 2-3 lata. Bo jesteśmy pasywni na rynku transferowym i chcemy wyciągnąc ile się da z zawodników, co już dawno powinni być odstawieni na boczny tor. To musiało się w końcu zemścić i teraz mamy właśnie kulminację.

1 polubienie

Jaki z tego morał?
Że największy wpływ na jakość naszej gry miała sprzedaż Filipa Coutinho :laughing:

Simon Hughes, dziennikarz Telegraph czy The Athletic, bardzo silnie związany z LFC

A tak wszyscy po nim jecvhali , ze plecy go bolały. Teraz sie okazuje, ze to nasze zbawienje bylo.
Co do sredniej wieku to widze, ze Dalglish tez mial takie stare a wtedy sie zaczal schylek ery Liverpoolu.

2 polubienia

Tylko tak zostawiam wiadomość dla zwolenników właścicieli

Opis naszych działań z oficjalnych źródeł

  • „chcemy odpowiedniego zawodnika, byliśmy przygotowani na Tchoumaniego”
    po kilku miesiącach( i braku transferów)
    „Nie mamy pieniędzy na transfery musimy sprzedać klub/jego cześć”

  • „nie kupimy nikogo, nikogo nie potrzebujemy”, kupujemy Melo

Pierwszy przykład z reszta z drugim tez się wyklucza. Do tego w Red Sox sytuacja i narracja w okol wyglada podobnie.

Zaczyna się tworzyć dziwne teorie, że facet który doprowadził ten klub do zwycięstwo w PL i LM, przejmując tak na prawdę klub środka tabeli. Wcześniej jeszcze słabsze BVB doprowadził dwukrotnie do triumfu w Bundeslidze oraz dobrych wyników w Europie.
Jest niekompetentny, uparty, nie chce robić transferów, a być może jest marionetka w rękach swojego asystenta.

Tymczasem z faktów:

  • mamy najstarsza wyjściowa 11-tke od lat 50.
  • z drużyny co była na 1. Miejscach w rankingach intensywności w lidze , spadamy na okolice 15. Miejsca
  • zrobiliśmy 1 transfer do środka pola w przeciągu 4,5 roku
  • nasz manager, mimo że stara się gryźć w język. Ewidentnie daje znać, że coś nie gra.
    „ nie możemy wydawać swobodnie”
    „ chciałbym więcej ryzykować, ale nie ja o tym decyduje”

Na argumenty o tym, że dotąd sobie radzili i wyprowadzili klub z bagna.

Kręcili się w okol własnego ogona dopóki Jurgen nie przyszedł. Wystarczy spojrzeć na wyniki i transfery.
0 spójności, 0 sukcesów realnych
Tak na prawdę Jurgen przejmował drużynę w kryzysie, ze składem na środek tabeli, a nawet tam się znajdująca.
Chyba według fanów FSG powinnismy im dziękować za to, że nie spalili klubu czy coś.

W ogóle mógłbym pisać tak jeszcze długo i podawać argumentów pełno przeciwko.

Dostrzegam tez plusy, główny taki, że udało in się Jurka zatrudnić, a nawet go kilka razy wsparli.

Życzę wszystkim oprócz wyznawców FSG, żeby przejął nas ktoś, kto będzie chciał klub rozwijać.

Wyznawcom FSG życzę, aby oni powrócili do działań z lat 16-18, wtedy reszta kibicow będzie w stanie ich przeboleć także😀

6 polubień

Co to są te twoje “oficjalne źródła”? Jakoś nie przypominam sobie, żeby Henry powiedział coś takiego, a chyba nie traktujesz dziennikarzy jak pracowników klubowych, co nie?

Antyfanom FSG życzę rozsądku i trochę rozumu. Nic więcej, bo tyle zdecydowanie wystarczy by zobaczyć w jakim miejscu nas FSG przejmowali, a w jakim nas zostawiają(?). Z klubu pałętającego się gdzieś w okolicach 6-7 miejsca tabeli, stworzyli monstrum, które wygrało wszystkie najważniejsze puchary (pozdrowionka PSG i City :heart:). Kto ma staż ponad 3 lat, ten wie, że te kilka lat temu oddalibyśmy nerkę za zdobycie choćby pucharu carabao - tak, dobrze czytacie, Carabao, aż tak bardzo brakowało nam jakiegokolwiek sukcesu. Kto jeszcze pamięta “Liverpurz”? Kto jeszcze pamięta “syndrom sztokholmski”? Ja bardzo dobrze pamiętam. Przecież jak Klopp na swojej pierwszej konferencji powiedział, że przyszedł tutaj zdobyć trofeum, w domyśle chyba miał na myśli ligę, to wszyscy zbywaliśmy go uśmiechem politowania sądząc, że to niemożliwe i usprawiedliwiając go, że chyba chodziło mu o jakiś Audi Cup i może akurat z nim się nam to uda. Wraz z sukcesami, przyszli tez nowi kibice, rozpieszczeni najlepszym momentem naszego klubu od czasu Paisleya i Shankly`ego a z tym ego i oczekiwania niektórych na forum wyjebały w kosmos. Przypominam - 5 miesiecy temu walczylismy do ostatnich minut o poczwórną koronę. Nikt ultra ważny nas w lato nie opuścił (tak wiem Mane). Mamy dokładnie ten sam skład. Nie, nie staliśmy się w te kilka miesięcy z klubu walczącego o wszystko, nagle średniakiem. Mimo waszych usilnych prób narzucenia właśnie takiej, apokaliptycznej wręcz narracji.

2 polubienia

Wypowiedzi głównie Kloppa i Pepa.

Tu np zadowolony ze składu przed transferem Melo
Tu, że próbowałaś kogos sciagnac co odszedł gdzie indziej
https://www.liverpoolworld.uk/sport/football/liverpool/were-going-jurgen-klopp-drops-aurelien-tchouameni-hint-in-latest-liverpool-transfer-update-3825014

Z tym, że sprzedają by jakas kasę na transfery wygenerować, to nie do końca potwierdzone, ale skoro każdy czyta to w ten sposob( poważne źródła). To pewnie sporo prawdy w tym jest.

Poza tym sorry za atak personalny, ale jesteś tu najmniej rzetelna osoba, największym hipokryta i totalnie wykazujesz zero refleksji

Jakby ktoś jeszcze nie zdawał sobie z tego sprawy to:

Druga wypowiedz z sierpnia tego roku

Tak oszukują, grają na czas

2 polubienia

Super. Jedyna róznica ze żródłem i tym co napisałeś, jest taka, że… Klopp nigdzie słowem nie wspomniał o Tchouamenim… :slight_smile:

Fajna manipulacja z twojej strony, fajna. 4 osoby sie nabrały, ze tak powiedział…

A co rzeczywiście powiedział Klopp, nawet w Twoim źródle, ale tego już nie zacytowałeś? A na przykład prawie to samo co ja pisałem na początku sezonu, jeszcze w lato:

“The situation is the following: we started the season with nine midfielders and every aspect was in — creativity, speed, excitement, young players, technique, runners, fight, stuff like this. Whatever you wanted, it was all in.”

WOLNE TŁUMACZENIE: Sytuacja jest następująca: zaczęliśmy sezon z 9 pomocnikami i maja oni każdy aspekt gry - kreatywnosć, szybkość, zaangazowanie (ekscytację?), młodość, technikę, wybieganie i podobne rzeczy. Cokolwiek chcesz, my to już mamy.

E: Spoko, dla mnie tez jesteś jakimś 4-5 od dołu w postaci wiarygodności forumkowej. Pokazałeś to felietonem, pełnym manipulacji na stronie głównej, tam z 3 tygodnie temu.

P.S. To podasz nam ten nasz lepszy skład niż za czasów FSG :joy: :joy: :joy:

Oni przejęli klub, co tylko raz nie grał w lidze mistrzów przez 5 lat, przed przejęciem. Przez kolejne 5 lat ich rządów był tylko raz w lm i odpadł w grupie.

Przed nami Carbao wygrało Bieminham, po nas Swansea.

Klopp mial na myśli Ligę Europy, w której awansował do finału. Mnie to nie bawiło, mi to pozwoliło marzyć.

Znasz pojecie „labedzi śpiew”? „Ostatni taniec”?
Zawodnicy dali z siebie wszystko i nie wyszło, już wielu z nich przekracza dobry piłkarski wiek. Do tego psychicznie są widocznie podłamani. Do tego fizycznie wyglada na to, że także.

2 polubienia

Przeciwnikom FSG zajęło 2 posty by zwyzywać zwolenników od “upośledzonych umysłowo” i “pacjentów szpitali psychiatrycznego” :clap: :clap: :clap:

Poziom forumka znowu wzrósł!

Tylko w 1 się zgadzamy - nie ma co z wami dyskutować. Zamiast argumentów manipulacja albo bezczelna próba “cytowania” Kloppa, gdzie absolutnie nawet słowem nie wspomniał o tym co się cytuje.

P.S. Podajesz to jako rzekomy atak na mnie, ale…gdzie niby w tej wypowiedzi nie miałem racji? Nie przedłużyliśmy kontraktu Salaha? A z, owszem spóźnionym, transferem Gakpo wydaliśmy netto w ubiegłym roku jakieś 60 milionów, a licząc już wczesniej zaklepane transfery Grujica i Daviesa jakieś 75. Ile lat ma Gakpo? Ile lat ma Nunez? Ile lat ma Ramsay i Carvalho? Zwiększyli nasza średnią wieku? No ja wiem, że Nottingham i Fulham wydaja wiecej, ale… nikt ci nie broni im kibicować, skoro wydawanie kasy, dla samego jej wydawania jest najważniejsze :joy:

Nie dziwie się, że zgadzasz się z Grześkiem. Dwóch kąłmców i manipulatorów z pewnoscią znajdzie wspólny język. Owszem nazywanie kogoś upośledzonym to szczyt waszej “kultury” :+1:

Nigdzie tak nie twierdziłem. Kłamca Grzesiu, jak zwykle znowu kłamie.

Oczywiscie możecie zacytować moja wypowiedź, korzystajac z opcji forum ze słowem “sprzedane” albo “przekupione”. Fajnie by było jakby chociaz 1 tak kłamiąca osoba potrafiła udowodnić swoje słowa. :wink: Niestety do tej pory się nie doczekałem. Czyżby rzeczywiscie nie było mojej takiej wypowiedzi? Szok! :exploding_head:

Oczywiście Grzesiu nią nie będzie bo to zwykły kłamca.

P.S. @Loku64 Oczywiści zjadasz. jak każdy “kibic z długim stażem” z 6 miesiacami na forum, który zaglądał tutaj od 1950 roku tylko sie nie wypowiadał. Zejdź na ziemie i trochę zmniejsz swoje ego, bo nie zmieścisz sie razem z kłamcą Grzesiem na jednym forum.

1 polubienie

Dobra, krótka piłka Loku.

Dawaj te twoje OFICJALNE źródła, które powiedziały DOKŁĄDNIE te slowa, które podałeś. Czekamy, lub po prostu bedziesz typowym kłamca antyfanem FSG.

P.S. “to nie były cytaty, tylko takie tam, kiedyś słyszałem, kolega kolegi mówił, jestem długo kibicem i nie musze sprawdzać, trzeba sobie trochę dopowiedzieć” za 3…2…1… :slight_smile:

E: Cytat to cytat. nic nie trzeba do niego “dopowiadać” albo sobie dodawać według woli. Dopowiedziałeś to sobie ty z tym trofeum za wygraniem Ligi Europy przez Kloppa, gdy dopiero do nas przychodził i jeszcze zadnego meczu nie rozegrał.

Na przyszłość dawaj albo jako swoje własne przemyślenia i własne opinie ALBO jako “opis działań z OFICJALNYCH ŹRÓDEŁ”

Po prostu skłamałeś w tym momencie, jesteś zwykłym kłamca. :wink:

1 polubienie

To Klopp stwierdził, że się mylił i nie chciał pomocnika. Nie wiem jak kto może łączyć krytykę FSG z faktem nieściągnięcia pomocnika… kiedy to Jurgen nie chciał żadnego ściągnąć, a potem zdecydował się na paniczny ruch w postaci Melo.

Tak, Klopp jest uparty i wielokrotnie to udowadniał. Przypominam jego upór w kwestii grania Flaco albo Hendo w obronie w sezonie Covidowym. Przypominam upór Kloppa w przypadku stawiania na swoich ulubieńców i niechęć do zmiań w wyjściowego 11 przez przeszło kilka lat.

Spadek internsynowści jest związany m.in. z decyzją Kloppa o chęci zatrzymania części zawodników, błędami w przygotowaniu fizycznym itd.

Zarządzanie klubem… to popełnianie błędów, na szczęści Henry potrafił wielokrotnie je naprawiać, a zatrudnianie Kloppa to jeden z największych jego sukcesów. I nie. Kloppa nie zatrudniali kibice, bo takie argumenty się już pojawiały.

1 polubienie

Kolejny co przypisuje Kloppiwi brak transferów. Gdy Klopp jasno mówi o braku swobody i że nie zależy to od niego (wydatki) . Ahh przykro mi, że jesteście tak ślepi.
Poza tym Carra mówi, że Klopp sobie zażyczył 250mpn na transfery. Wiem, że to nie jest oficjalne stanowisko.
Jednak takie info od Kloppa raczej nigdy do wiadomości publicznej nie wyjdzie.
Ja znalazłem wypowiedzi i przytoczyłem o tym, że brakuje swobody i chciałby więcej ryzykować Ty za to rzucasz tylko słowam.