Fenway Sports Group (FSG)

Uh oh, jacy my ślepi jesteśmy, Uh oh! Mało! Klopp jest ślepy, nie widział tego co kibice widzieli, czyli, zę trzeba kupić drogiego 10 pomocnika do skłądu! My ślepi, Klopp ślepy, tylko przeciwnicy FSG nie ślepi :rofl:

@down

Jak to jak? Normalnie! Trochę sie z cytatu usunie, trochę sie doda, wybierze sie fragment wyrwany z kontekstu… ludzie tego nie sprawdzą. Jak bedzie wydźwiek anty FSG, FSG złe, to uwierza we wszystko! :wink:

Czyli jak Klopp sam przyznaje się na konferencji, że nie chciał pomocnika… to z pewnością kłamał, ale jak mówi, że nie ma pełnej swobody- to nagle każde słowo staje się prawdą.

Zresztą jak łączysz jedną wypowiedź z drugą? Tak, Liverpool nie jest Manchesterem City i nie może wydawać bez opamiętania, nic co powiedział nikogo nie szokuje. Jest jednak wyraźna różnica w tym jak mówi, że nie ma pełnej swobody, a tym, że nie jest w stanie nikogo sciągnąc.

Klopp dostał nazwiska do wyboru w lato, żadnego nie chciał- to Klopp chciał zatrzymać Hendersona za wszelką cenę itd.

Liverpool nie będzie wydawał 300 mln w okienko, ale jesteśmy w stanie robić transfery rzędu 50-60 mln, które radykalnie odmieniały naszą grę.

2 polubienia

Nie jestem człowiekiem religijnym ale myślę że do opisu działań FSG pasują słowa z Biblii “Po owocach ich poznacie”. Ten sezon przyniósł nam gorzkie owoce i trudno nie winić za to Amerykanów. Ja wiem że Klopp się też pogubił ale gdybyśmy kupili klasowego pomocnika już po odejściu Giniego zamiast naiwnie liczyć na Keite - to dzisiaj byśmy byli w zupełnie innym miejscu

Biorąc pod uwagę, że jest podwładnym wykonującym usługę to tak właśnie jest.

1 polubienie

Właśnie dobrze ujęte, wielu sobie nie zdaje sprawe, że Klopp jest rzecznikiem klubu i zwykle mówi to co musi, jeśli wypowiada się w imieniu klubu(czyli na konferencjach).
Henry się praktycznie w ogóle nie wypowiada.
@AquerdationLFC on stara się to tłumaczyć polityka klubu itp.
Wiec sprzedaje to jako „dobra, szlachetna” rzecz. Tylko raz wypalił z tym ryzykiem, co raczej świadczyło, że mówi niezgodnie z tym co od niego oczekują.
Pooglądaj w ogóle konferencje i zobacz sposób w jaki on odpowiada na pytania o transfery. Na papierze nie ma emocji.

To jakim cudem na rękę klubowi jest to, kiedy twierdzi, że rzekomo nie dostaje żadnych środków xD? Czy wtedy nagle i automatycznie przestaje być tym rzecznikiem i mówi co chce?

@Loku64 nikt tego nie kupuje podobnież, skoro Wy twierdzicie, że robi to tylko i wyłącznie w celach “marketingowych”. No to jak to jest?

1 polubienie

Ogólnie myśle, że szkoda czasu poświęcać na ta dyskusje, bo ani ja Cię nie przekonam, a tym bardziej Ty mnie. Wiec „lets agree to disagree”.
Mamy inne odczucia, nie musimy na sile sobie tego udowadniać.
To nie jest zerojedynkowa sprawa.

wystarczylo kupic takiego Bruno, jak Newcastle po niego szlo, ale no tak pieniedzy nie było. Kupilismy 4 do ataku, liczac Elliota i Carvalho to 6 a do pomocy tylko Thiago przez 4.5 roku. - to cos chyba nie tak z tymi proporcjami. Origiego nie moglismy niby sprzedać, a jakims cudem wyladowal w Milanie, to naprawde nikt go nie chcial kupic, bo słaby a potem ląduje w mistrzu Włoch? Oddajemy zupełnie bez sensu graczy za darmo.

na to wychodzi, bo jakos mamy najstarszą 11 od lat 50-tych i nic nie biegamy. Co z tego, ze kupujemy młodych skoro oni i tak nie grają.

no skoro mamy w tym sezonie najsilniejsza 11 wszechczasow, to dlaczego się pałętamy tak nisko w tabeli? a no tak bo to 11 bez kontuzji - sorki. Tylko naszym problemem są tracone bramki a w obronie to chyba na kontuzje nie możemy narzekać.

1 polubienie

Możemy narzekać na wszystko. Niektórzy o zgrozo narzekają nawet na FSG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z naszych środkowych obrońców przez te pół sezonu kontuzji nie złapali jedynie Gomez i Phillips. Boczni też się nie ustrzegli i Robertson i Trent (choć krótką) odpuścili parę spotkań. A w innych formacjach, nie licząc bramki, jest przecież jeszcze gorzej.

Jeżeli jest jakiś afrykański szaman, który za kasę by nas ustrzegł przed kontuzjami, to tutaj pieniędzy bym nie żałował. Niestety, prawdopodobnie takiego nie ma.

2 polubienia

Skoro nie FSG - to kto jest Twoim zdaniem winny słabej grze i bardzo przeciętnym wynikom Liverpoolu?

1 polubienie

Darwin Nunez, oczywiście /sarkazm :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Piłkarze??? przynajmniej dla mnie

1 polubienie

Nikt. Kontuzje są w sumie wydarzeniami losowymi. Po wyczerpującym poprzednim sezonie na pewno widać, że zeszło tez sporo powietrza z naszych gwiazd i wyglądają na nieco wypalone (głównie Fabinho i Van Dijk). Tak samo jak mieliśmy 2 sezony temu gdy cała obrona nam się posypała. Nie przewidzisz. Przed sezonem mieliśmy 9 pomocników na 3 pozycję. Dziś to tutaj mamy największy problem bo połowa się posypała a reszta ma słabą formę. Szalony terminarz z mundialem tez nie pomaga, chociaż graliśmy źle już przed nim.

Szczerze? Nie chcę zwalać winy na 1 konkretnego zawodnika, ale gdyby wykorzystał przynajmniej połowę z tych 16 zmarnowanych setek (big chances)… gdybyśmy mieli o te 8 goli więcej… nasza pozycja w tabeli mogłaby być kompletnie inna.

2 polubienia

Błagam nie błagam nie błagam nie

Arabów i tak się nie pozbędziemy z piłki. Gdyby zostali udziałowcem mniejszościowym… mielibyśmy w pewien sposób sytuacje w której zjadłeś ciastko i masz ciastko. Tylko jak by to wyglądało np. w takiej lidze mistrzów z dwoma klubami które maja takiego samego właściciela?

1 polubienie

Ty tak serio? Kontuzje? A nie czasem to że Fabihno i Hendo są bez formy a na ławce nie mamy odpowiedniej jakości?

3 polubienia

Nie jestem aż tak dobry z matematyki żeby to policzyć, ale odnoszę wrażenie, że więcej punktów przewaliliśmy przez brak pomocy niż przed pudła Nuneza. Od zakupu Thiago nie kupiliśmy żadnego CM, druga linia ma już w sumie ze 30 lat i poza Thiago nikt nie potrafi tam grać w piłkę.

Jakbyśmy mieli pomoc, to Nunez miałby prawdziwe big chances do wykorzystania, a nie sytuację, w których się znajduje w dużej mierze dlatego, że ma nogi konia

Jeśli - odpukać - Thiago wypadnie nam na dużej, to można zacząć oswajać się z wejściówką Ligi Europy

Btw. daleko mi do kogoś kto skandowałby hasła typu FSGOUT. Jak były wyniki i / lub styl, można było bronić braku transferów. Dziś nie ma ani wyników, ani stylu i osoby odpowiedzialne za to to FSG oraz sztab z Kloppem na czele. Wiele wskazuje na to, że pomocnika zimą nie uświadczymy i bardzo prawdopodobne, że w konsekwencji Ligi Mistrzów jesienią również.

10 polubień

Sorry ale to wytłumaczenie jest bardzo mgliste i pozbawione sensu. Czy chcesz mi powiedzieć, że Ox i Keita mają… słabą formę? Oni nie mają formy od bardzo dawna. W większości klubów z topu zwyczajnie nie byłoby już ich dawno w składzie gdyż ich ‘słaba’ forma to nie forma a niedostateczne obecnie możliwości. Nie znaczy to oczywiście, że zawsze tak było. N lat temu jeden i drugi był dobrym piłkarzem. Z tym, że n lat temu to ja miałem piękną dziewczynę z Hiszpanii. Jakie to ma dzisiaj znaczenie? Dalej niesłusznie często deprecjonowany duet Milnerson. Panowie dali klubowi naprawdę wiele i zasługują na miano legend. Natomiast ich zasługi nie strzelą bramki ani nie skasują groźnej kontry na boisku. Z tej 4ki to na dobrą sprawę w klubie powinien być jeszcze tylko Hendo. Dalej jest Curtis który nie rozwija się tak dobrze jak można było się spodziewać, Harvey który chyba jednak trochę nie radzi sobie z powierzoną mu rolą i Stefan wonderkind dopiero raczkujący w dorosłej piłce. To już jest 7 i zaprawdę powiadam Ci, żaden z nich nie wygląda na piłkarza pierwszej jedenastki walczącej o najwyższe cele. Jedyna zmienna która jest niemałym rozczarowaniem to forma Fabinho. Reszta to kwestie które niedzielny kibic mógł sobie przewidzieć przed sezonem.

1 polubienie

Stan naszej pomocy z końcem letniego okienka transferowego:

  • Thiago - szklanka, wspaniały
  • Henderson - troche szklanka, troche koń, ale stary
  • Fabinho - koń
  • Keita - szklanka, niewypał
  • Jones - szklanka, młody
  • Chambo - szklanka, poza golem z City 5 lat temu niewypał
  • Milner - koń, ale stary
  • Elliott - to, że u nas grał w pomocy nie znaczy, że to pomocnik
  • Bajcetic - przed sezonem 99% fanów pewnie nawet nie wiedziało o jego istnieniu
  • Arthur? :smiley:

Nagromadziliśmy szrotu to i teraz tym szrotem jeździmy. Błąd w zarządzaniu linią pomocy popełniono dużo wcześniej niż latem 2022.