Fenway Sports Group (FSG)

Ale my gramy w inny sport, nie brzmi to jak dobry argument :smiley: W każdym razie mi się wydaje, że to chodziło o kwestię sprzedaży i czekali na dobry moment stąd totalnie ograniczyli finansowanie klubu.

Akurat ten przykład z Twojej strony jest niezrozumiały. Sam fakt zdobycia tylu tytułów oznacza, że United po wejściu na szczyt, utrzymało się tam bardzo długo. Skupiłbym się jednak na latach 1993-2013, gdzie w ciągu 20 lat aż 13-krotnie wygrywali ligę. Byli na absolutnym topie przez dwie dekady. W końcu z tego szczytu spadli, ale to już raczej w myśl życiowej zasady “nic nie trwa wiecznie”. Nie traktuj tego personalnie, poza tym jednym kwiatkiem napisałeś mądre rzeczy :wink:

1 polubienie

The Qataris want to buy a full or a controlling stake. As for FSG, greed has increased. They want to sell only 49%. The Qataris are optimistic

Jeśli to prawda to popieprzeni są ci Amerykanie… Chcą kupić klub w NBA to niech sprzedadzą Liverpool. Po co im 4 kluby sporo nie będzie ich stać na inwestowanie w żaden z nich (a już na pewno nie nasz)?

1 polubienie

O, znalazło się te “ukradzione” 150 milionów, według wyliczeń Loku. Po prostu zapomniał wspomnieć o takim drobnym wydatku jak klubowe pensje. Cóż, za przypadek, że wyszła tak bardzo podobna liczba. Ale nie szkodzi. To jakieś grosze, klub prowadzi się sam :wink:

Do jakeigo momentu? Do walczenia o absolutnie wszystkie 4 najważniejsze trofea, zaledwie parę miesięcy temu?Jak wygrywalismy co roku trofea, za tych złych właścicieli to było fajnie, co nie? Do wtedy to było wszystko ok. A teraz chorągiewy po 5 gorszych meczach - leeee to już koniec, apokalipsa, katastrofa. Niektórzy już nawet Kloppa chcą zwalniać, pojawiają się takie komentarze raz na jakis czas w wątkach meczowych na stronie. Taki wasz obraz. Wy oczywiście już przed sezonem wiedzieliście o wszystkich kontuzjach i wszystkich słabych formach naszych zawodników. Szkoda, ze nie wiedzieliście, ze Darwin za 80 mln będzie pudłował na potęgę i nie wysłaliście listy do Henrego, żeby kupił kogoś innego. :rofl: “Dopóki było dobrze to nie było źle i mi nie przeszkadzało” - i ja mam was poważnie traktować? Ja nie udaję, ze nie ma problemów. Te problemy są, ale nie są spowodowane złym zarządzaniem, albo wręcz sugerowanym okradaniem klubu przez FSG.

A co spowodowało dzisiejsze problemy według obrońcy FSG Radbuga, jeśli nie samo FSG? Dla mnie to odejście Edwardsa i zaufanych ludzi, którzy przez wiele lat zakulisowo tworzyli naszą obecną potęgę (tak, wbrew płaczkom, my nadal jesteśmy na światowym topie, jeden sezon, który nadal trwa, tego nie zmieni). Nie wiem czy to Klopp dostał po nim większa władzę, czy inna osoba jest teraz odpowiedzialna za naszą politykę transferową, jednak nie wykonuje swojej roboty na poziomie poprzedników. Symbolem jest przepłacony transfer Nuneza. O ile sam zawodnik, jest może jeszcze do poprawy, ok, ja go często krytykuje za marnowanie setek, tak kwota jaka za niego wydaliśmy jest skandaliczna. Nigdy taka suma nie powinna zostać wydana na 1 zawodnika z nasza polityką transferową. Pisałem to już w jakimś wątku, albo transfery, albo Nunez, że ten zakup był złamaniem wieloletniej polityki transferowej FSG. Przez to mamy teraz kłopoty. Osobiście i szczerze uważam, ze zamiast Darwina powinniśmy kupić 3 innych zawodników po 30 mln z mniejszymi nazwiskami, tak jak to robiliśmy od lat. I dopiero Klopp zrobiłby z nich gwiazdy. Takie transakcje sa bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy chodzi o kontuzje, których nam nie brakuje - 1 złapie, to zostaje jeszcze 2 sprawnych. Darwin złapie - nie mamy dostępnego napastnika, kreowanego na gwiazde, ze względu na wyłozoną na niego sumę.

No tak, ale ja w tym komentarzu właśnie odpowiadałem na inny, gdzie Bartek twierdził, że nie zna innego klubu, który wszedł na szczyt a potem z niego szybko spadł. United jeszcze nie tak dawno temu, było ogromną potęgą. Dziś nie są.
Za pochwałę dziękuję. :wink:

W tym raporcie finansowym są ujęte klubowe pensje :smiley: Mam Cię w ingorowanych, ale specjalnie zajrzałem, bo czułem, że coś do mnie się odezwiesz, w sumie odblokuję Cię. Tylko nie zamierzam się licytować, jak to lubisz :smiley: Miłego dzionka życzę i trochę jednak więcej refleksji :slight_smile:
@Radbug to nie są ukradzonie pieniądze, są właścicielami i mają do nich prawo. Co do raportu, to nie ma ich tam, gdyż raportu jeszcze nie ma za zeszły rok :stuck_out_tongue:

edit Ale nie moge go odnaleść, stąd nie powołuje się na niego. Wiedziałem, że to na licytacji sie skończy

@radbug jednak rozmowa z Tobą była błędem :smiley: Poignoruje Cie jeszcze przez miesiąc, może właściciel się zdąży zmienić :smiley:

Tak tak, szkoda, że w tym raporcie nie ma “ukradzionych przez FSG piniondzów” z Liverpoolu, co ciągle insynuujesz :rofl:

No ale ty “widziałeś gdzieś artykuły” gdzie zarobiliśmy miliard, to tego, no. Jeden raport powie 700, inny powie miliard. Raz wliczamy wszystko + pensje, raz dochodów z Ligi Mistrzów nie wliczamy, bo ty tak mówisz. Oj tam oj tam, można sobie wybrać w którą wersje Loku mamy bardziej wierzyć, a w którą mniej. Ogólnie to wierzymy ci na słowo.Tak.

E: jakby mieli prawo, to by sobie wprost wypłacali dywidendy, dokładnie tak jak to całkiem legalnie funkcjonuje United.

Jednak jakoś tego nie robią.

Pomijając kwestię, że w dzisiejszych czasach kontroli albo dokładnych sprawozdań finansowych, do których wgląd ma każdy itp. taki wałek byłoby ciężko przeprowadzić. No ale ty wiesz swoje… Milijard! :wink:

E2: zgadza się, ludzie o słabych nerwach, nie potrafiący dyskutować na argumenty, zazwyczaj krótko ze mną wytrzymują. Co pokazał już w tym wątku hubertus i paru innych. Cóż zrobić :person_shrugging:

1 polubienie

I co z tego że walczyliśmy skoro finalnie te dwa najważniejsze przegraliśmy. To jest właśnie problem Liverpoolu - często jesteśmy blisko ale finalnie to inni zgarniają puchary. Nie jestem żadnym sezonowcem bo kibicuję LFC od 2001 roku. Pamiętam lepsze i gorsze czasy. Przecież symptomy słabszej gry były już w zeszłym sezonie. I Fabihno i Hendo w końcówce grali słabiej. Było oczywiste, że potrzeba dodatkowych opcji. United w ostatnim sezonie Fergussona pewnie zgarnęli tytuł a potem co? Wszystko się zmienia

1 polubienie

Ogólnie wszyscy w temacie mam wrażenie się krecimy w kółko.
Jest to bez wątpienia najbardziej dzielący forum temat. Ja odpuszczam wypowiadanie się w tym temacie, do momentu rozwiązania kwestii sprzedaży. Wtedy będziemy mogli sobie podsumowywać :smiley:

4 polubienia

Tylko, że za obecne 30 mln nie kupisz jakości którą kosztowała jeszcze kilka lat temu. 6 lat temu za Mane zapłaciliśmy niecałe 35 mln funtów, rok później za Salaha niecałe 37 mln funtów. Kogo dzisiaj kupisz za te pieniądze? Codiego Gakpo? Cena za Nuneza jest według mnie adekwatna do pierdolca na rynku transferowym. Tanio już było.

1 polubienie

Dokładnie tak. Niestety, teraz to kluby z dołu tabeli kupują piłkarzy za takie pieniądze… Inflacja. Nic nie poradzimy

I przez to trudniej jest budować topowy klub po mniejszych cenach. Jeszcze kilka lat temu było to możliwe i FSG wiedziało jak to zrobić. Dzisiaj byle jaki piłkarz się wybije i cyk 60 milionów.

Ale tutaj muszę się wtrącić, że Gakpo to właśnie poziom tamtego Mane i Salaha. W sensie hipotetycznie przed przystąpieniem do LFC.

1 polubienie

NIE MOGE TEGO CZYTAĆ.
Kiedy do Was dotrze że siła Liverpoolu nie jest FSG tylko Klopp.
Siła City jest Guardiola.
Siła Borussi był Klopp.
Oni poza zadłużeniem klubu na poziomie Barcelony nic. Dosłownie NIC nie zrobili.
Rozbudowa stadionu? A w co inwestują bogaci? Słyszałem że w nieruchomości :grin:

Jaki tutaj potencjalny zysk ma FSG w rozbudowie stadionu? Rozbudowa długofalowo daje bonus w postaci większych przychodów z dnia meczowego oraz potencjalnych wydarzeń kulturowych/sportowych, które mogą się tam pojawiać. FSG nie sprzeda Liverpoolu drożej, bo ma większy stadion- co najwyżej Liverpool zarobi te kilka milionów, a może i więcej - co sezon na dniu meczowym.

W dluższym bilansie- to klub zyskuje co raz więcej, mając większy stadion. Bo możliwe, że za rok czy dwa- będzie możliwość sprzedaży 150 tys. wejściówek więcej co sezon, licząc około 30 spotkań na stadionie plus inne.

O jakim zadłużeniu mowa? Jak na razie to oni spłacili ponad 300 mln długu, który powstał za Amerykanów.

2 polubienia

No i wydaliśmy 80 na jednego zawodnika a i tak tej jakości nie kupiliśmy. Co najwyżej kupiliśmy “potencjał” na odległą przyszłość. Kupując 3 zawodników masz 3 razy większe szanse, że ktoś wypali i będzie to dobry zakup. kupując 1 sam prosisz się o kłopoty. Za 30 milionów nie byłyby to żadne ogórki. Thiago nie tak dawno temu kosztował podobne pieniądze.

Możecie już przestać kłamać przeciwnicy FSG? To nie jest aż takie trudne, a jednak was przerasta…

@CzerwonyBartek nie byłbym zadowolony. To byłby właściwie jeden z najgorszych dealów jaki może nas spotkać. “Dwuwładza” nigdy nie kończy się dobrze, bo powinniśmy to jako kibice LFC doskonale wiedzieć i pamietać jak skończyły się sprzeczki poprzednich właścicieli. Do tego do naszego klubu wchodza szejkowie/Arabowie ze wszystkimi minusami i ze swoją opinią, która od tej pory by na nas ciążyła. Jednocześnie, nie będąc właścicielem czy chociaż wiekszościowym udziałowcem, nie wykładali by na nas aż tak dużych sum jakich tutaj niektórzy oczekują. Bo dlaczego niby mieliby to robić i pracować na czyjś a nie swój sukces?

P.S. do sprzedaży konkretnie 49% udziałów nie dojdzie, bo FSG nie miałoby wtedy 51% tylko mniej. Nasze udziały maja tez inne podmioty jak RedBird i kilka innych mniejszych itp.

Gdyby skończyło się na takim dealu to byłby i wilk syty i @Radbug cały :rofl: :sweat_smile:

No przepraszam Was za ten spam, ale to tak mocne, że nie mogę tego odpuścić :smile:
Podsumowując nasza rozmowę - piszesz, że FSG wyprowadziło 150mln, a może to być i pół miliarda, choć to oczywiście niepewne, ale warto zasiać to kłamstewko i później pisać, że “no ale nie napisałem że to pewne”,
następnie ktoś Ci odpisuje, że no nie fsg nie wyprowadza pieniędzy, nie płaci dywidendy sobie, to prawda przychód 700mln ale ten miliard przychodu to między bajki, w skrócie ze kłamiesz,
następnie piszesz ze koszty to około 500mln (co prawda to koszty z poprzednich lat, ale no pewnie urosly do max 600 więc przyjmijmy to) więc gdzie to 150mln,
no to odpisuje, że amortyzacja, spłacanie pożyczek (bo UWAGA UWAGA to że FSG bierze pożyczki i tym splaca stadion i splacilo już chyba ośrodek treningowy itd, ale istotna rzecz-POŻYCZKI KOSZTUJĄ), ale oczywiście nie trafia bo złodzieje ukradły nasze piniondze.
Na koniec ostatecznie mam Ci wierzyć na słowo i to ja się zaplątałem i nie potrafię przyznac się do błędu. :slight_smile: przyznaje się do błędu teraz - niepotrzebnie wchodziłem w dyskusje, po 1 z Tobą, po 2 gdy nie mam czasu żeby od razu odpisywać. A i polecam dla wszystkich kolegę hubertusia blokować, bo z nim nawet nie ma dyskusji. Loku nieraz wrzuci coś wartościowego, nawet Grzegorz który nieraz poklamie jest w stanie być obiektywny jak nie chodzi o fsg, ale hubertus to jednozdaniowiec który tylko prowokuje.

Jeśli fakty nie są po naszej stronie tym gorzej dla faktów, nie zapominaj o tym :slight_smile:

3 polubienia

Qatar want 70/30 but as it stands, FSG want the controlling stake. 51/49.

Nie ma sensu kupować 3 zawodników po 30 mln. Można kupić 1 takiego zawodnika. Kogo kupimy za 30 mln? Np. Tielemansa. Ok, dobry zawodnik do poszerzenia składu. Ale to nie jest człowiek który odmieni naszą grę i poprowadzi do walki o tytuł. To po co nam trzech takich gości? Wielkim zaniedbaniem jest brak skautingu w Brazylii czy szerzej - Ameryce południowej. To jest kopalnia talentów. Lepiej kupować zdolnych młodych zawodników stamtąd niż płacić potem innym klubom które ich kupią a potem wypromują