Fenway Sports Group (FSG)

Czym dla Ciebie jest słaby sezon ?
Bo 2 lata temu , przy tylu kontuzjach złapanie się do top 4 to sukces.
Sezon temu to wiadomo.
Ten sezon jeżeli załapiemy się do top 4 to też będzie sukces patrząc na kontuzję.
Nawet łącząc te sezony to obok City jesteśmy 2 najlepszą ekipa w całej lidze.
To chyba nieźle ? Czy nie ?

1 polubienie

Mieliśmy okno, żeby zareagować, a ściągnęliśmy Kabaka, czekając z Konate na koniec sezonu. To właściciele skazali nas na granie takimi zawodnikami. Jeszcze w sezonie po zdobyciu mistrza PL, pierwszy raz od 30 lat.

W tym sezonie nie zrobimy top4. Liga jest trudniejsza i na ten moment wiele zespołów gra lepiej od nas. Do tego strata już jest spora.

Jedyny sposób na CL w przyszłym sezonie, to wygranie jej w tym. To dla mnie jest bardziej realne niż ukończenie w top4.
Klopp jest genialnym trenerem/motywatorem. Może na te kilka meczy ogarnac drużynę, a nie na pozostałe 19 w lidze.

Jeszcze dla uzupełnienia:





Sprawdziłem sobie i tak w ostanie 5 lat w top 4:
City 5 razy
Liverpool 5 razy
Mam Utd 3 razy
Chelsea 4 razy
Tottenham 3 razy

Dla nas anomalią jest właśnie obecny sezon, dlatego ja nawet jak wypadniemy z top 4 dam czas Trenerowi i zarządowi na reakcję .
Bo obok ukochanego Arabskiego klubu to właśnie znienawidzony FSG walczy z nimi łeb w łeb.

3 polubienia

Właśnie moim zdaniem to nie FSG tylko Klopp walczy, bo jakby FSG walczyło to te walki byłyby zwycięskie.
Klopp złożył świetna drużynę, która mu się zestarzała, osłabła i nie dostał wsparcia na które zdecydowanie zasłużył.
Jakby właśnie FSG chciało powalczyć o najwyższe cele, to by dorzucili coś mu na potrzebne wzmocnienia.
Od kiedy Klopp przyszedł do klubu to przecież wymienił praktycznie cała drużynę, jakaś większa role w sukcesach odegrali tylko Gomez, Henderson, Milner i Bobby. Każdy z nich oprócz Hendo przyszedł kilka miesięcy przed Kloppem.
Wymieniał praktycznie bezwydadtkowo. Dopiero zaszalał z Keitą i Alim. Z czego z Keity pożytek w klubie prawie żaden.

2 polubienia

Tylko, że Ty nie wiesz kogo to jest zasługa?
Faktem jest , że w erze sukcesów byli zarówno FSG jak i Klopp.
Czy jeżeli teraz będziemy mieli pod rząd 5 bardzo słabych sezonów też będziesz je przypisywał tylko Kloppowi?

Sadze, że w każdym innym klubie nie obracającym każdego grosza, Klopp miałby dużo więcej sukcesów na koncie. To jest mój największy zarzut do FSG.

1 polubienie

A z tym się zgodzę , być może nie wykorzystaliśmy pełnego potencjału Kloppa, ale to znowu tylko przypuszczenia.
Sądzę , że właśnie w lato to Klopp zdecydował, że Keita, Henderson, Fabinho, Thiago to wystarczająca ilość i jakość pomocników.
Ale to właśnie tylko domysły, bez oficjalnego komunikatu nikt z nas nie wie co w trawie piszczy.
Przespaliśmy 2 okienka i jeżeli w lato, nie naprawimy sytuacji w środku pola to wtedy trzeba będzie szukać winnych.

To nie jest prawda i dał o tym nieraz znać. Tylko nie bezposrednio, stad właśnie takie potem domysły FSG obrońców.

Ale prawdą jest , że FSG odmawia transferów?
Czyli w niektórych kwestiach wiesz co się dzieje za drzwiami i co jest prawdą , a w niektórych nie ?
Ja nie mam pojęcia w żadnym wypadku.
Patrzę tylko na nasze poprzednie sezony i staram się wyciągać wnioski.

Po prostu mówił, że chciałby więcej ryzykować. Ostatnio wrzucałem filmik z konferencji. Jak jasno mówi, że to nie jest tak, że ma kasę w banku na transfery i ich nie robi. To jest właśnie myślenie życzeniowe fanów FSG, że Jurek nie chce wymieniać składu.

Ale czy on wprost powiedział, że nie ma na transfery?
Zapewne ma mniej od Guardioli, ale nikt nie broni nam robić ruchów transferowych.
Wstrzymałbym sie do takich wniosków do jakieś autobiografii Kloppa, wtedy się dowiemy co i jak .

To o tej kasie w banku było wprost, widzę jesteś pelikan jak tego nie rozumiesz.
Naprawdę, aż tak będziesz zaklinał rzeczywistość :sweat_smile:

Dla was chyba Klopp by musiał wyjść na konferencje powiedzieć”pi…. Nie robię, nie mam kasy na transfery”, żeby można było jasno stwierdzić, że FSG nie chce przeznaczyć środków dodatkowych.

Ale jaką rzeczywistość?
Rozmowa z tobą przypomina mi rozmowę z moją żoną…
Jak się pytam skąd to wiesz to odpowiada przecież to miałeś na myśli!
Kiedy się pytam kiedy wypowiedziałem te słowa to odpowiada , mówiłeś co innego , ale dawałeś to do zrozumienia.
Wiesz jestem prostym chłopem. Jak zobaczę wypowiedź Kloppa w którym wprost to powie to uwierzę.

To nie jest dla Ciebie jasne ?
Właśnie Klopp jak ja, nie lubi wszystkiego wykładać, stad go rozumiem. Tu nie mógł znieść właśnie takiego toku rozumowania dziennikarza jak Twój.

No niemożliwy jest…

Byc możę bez FSG byłoby więcej mistrzostw - na pewno, tak, to ich wina!!!

W lato nie zrobiliśmy transferów, bo być może Klopp sam tak zdecydował, że mając 9 zawodników na 3 miejsca w pomocy i znajac jego upartość i przywiazanie do zawodników to wystarczy? - nie to niemożliwe, to tylko domysła fanów FSG, to na pewno była decyzja FSG, zeby zablokować Kloppowi transfery

Pelikanem to jesteś tutaj ty Loku. Jeżeli chodzi ci o ten śmieszny parosekundowy filmik z konferencji, który niedawno tu wrzucałeś,to Klopp tam powiedział tak do dziennikarza: “mamy pieniądze w banku i są niektórzy dostępni zawodnicy. Jak myslisz, dlaczego ich nie kupujemy?” Oczywioscie ty sobie to zinterpretowałeś, ze przychodzi wujek Henry, grozi Jurgenowi paluszkiem i mówi oj Jurguś Jurguś, nie wolno pieniażków wydawać, mimo, zę są!!!

A przyszlo ci do głowy geniuszu, że odpowiedzią na pytanie Kloppa jest to, że to ON SAM nie chce tych zawodników którzy są dostępni? Woli poczekać na przykład na Bellinghama, tak samo jak to miało miejsce w sytuacji z Van Dijkiem pare lat temu, gdzie poczekaliśmy an niego pół roku, mimo presji kibiców takich jak ty domgajaćych się natychmiastowego transferu kogoś innego juz w tamto lato.

Przestań zaklinać rzeczywistość i robić z logiki sam wiesz co…

4 polubienia

A moze takiego jak Twój?

OD 5999 konferencji wstecz FSG blokuje mu transfery? Żadnego transferu nie zrobilismy do klubu od lat? No gdyby założyć Twoja logikę, to tak właśnie jest, jeżeli mamy interpretować słowa Kloppa na Twoja modłę…

A nie, że Klopp JAK TO ZAWSZE ROBIŁ, woli poczekać na odpowiedniego zawodnika, a nie kupić pierwszego lepszego tylko dlatego, zę ma trochę pieniędzy i ten “pierwszy lepszy” jest akurat dostępny.

2 polubienia

Czyli całą swoją teorię opierasz na fragmencie wyciągniętym z wywiadu z którego tylko wynika , że Klopp jest zmęczony tymi samymi pytaniami?
I mówi, że może powiedzieć co dziennikarze chcą usłyszeć żeby już go nie męczyli?
Ciekawe, że nie wstawisz fragmentów gdzie Klopp jest przeciwny wydawaniu bez opamiętania.
Czy ignorujesz ignorujesz fakt, że w lato pobiliśmy klubowy rekord transferowy, a w teraz w zimę wydaliśmy pieniądze na Gakpo?
Problemem nie są pieniądze, a fakt jak je spożytkujemy.

4 polubienia

Ty dalej swoje, na koniec zeszłego okienka tez mówił nie wprost, ale jednak o braku funduszy, a potem pojawił się Arthur. Naprawdę wy jesteście głusi i ślepi na wszystko co może złe świadczyć o FSG, to po co taka rozmowa w ogóle.
Tylko jeden naprawdę zrobiliśmy transfer i zaczęliśmy z najstarsza 11tka od 70 lat. Hmmm

No właśnie głuchy nie jestem .
I nic wprost Klopp nie powiedział.
Teraz to przypominasz mi polonistkę która próbowała ganić, że ktoś nie zgadza się z jej interpretacją wiersza.

3 polubienia

No spoko, ale starsza jedenastka to wypadkowa kontuzji i…. upartość Kloppa. Ja się dziwię, że ktoś poddaje teraz to jakoś argument.

Uwaga, nikt Kloppowi pistoletu do głowy nie przystawia i nie każe grać Hendersonem czy Milnerem.

Kilkukrotnie Keita był dostępny, a Klopp i tak grał Hendo, był dostępny Nunez to grał Firmino.

Byli zdrowi i lepsi zawodnicy, ale to Klopp często podejmował w tym sezonie irracjonalne decyzje vide ta z Chelsea- gdzie „ściągnął Keite i wpuścił za niego Hendo”, a nasza gra się posypała.

Klopp pokazywał wielokrotnie, ze jest w wielu sprawach uparty i nie zawsze kieruje się formą czysto-sportową.