Hokej na lodzie

Czy są tu jeszcze inni fani najlepszej dyscypliny sportowej wymyślonej przez człowieka :slight_smile: ?. Zapraszam do debaty. Na “tu i teraz” mamy półfinały konferencji w NHL oraz (co bardziej interesujące !) MŚ elity w Finlandii. Polska (po znakomitym turnieju) w tym roku awansowała na zaplecze elity i myślę, że w przyszłym roku (z tym trenerem) jest w stanie się utrzymać. Z elity (raczej) spadną Wielka Brytania i Włochy, a to są rywale w naszym zasięgu.

Tampa albo Avs wygra NHL.

Siemka. Na starym forum pamiętam, że coś tam kiedyś pytałem o NHL właśnie i ktoś tam się zgłosił, że oglądał. W sumie mogę zaprosić na fajne podforum, gdzie jest trochę osób, które się tym sportem interesują.

ps. Śmiało się logujcie. Mimo, że forum ogólnie koszykarskie to jest też normalnie dział NHL, więc każdy kibic NHL mile widziany :wink:

Ale finał MŚ w Finlandii!
Fantastyczne widowisko w Tampere :finland:

Co tu się odpier…
Z 3:1 na 3:3 w 6 na 5 krótko przed końcem wyrównanie Kanady! :ok_hand:

Całe mistrzostwa są niesamowite. 4 mistrzostwa z największą liczbą goli (od zmiany formatu rozgrywek). Tradycyjnie w meczu o brąz padło mnóstwo goli. Finał jest wisienką na tym torcie :). Ogólnie jestem za Finami. Filpulla ma szansę zostać pierwszym Finem z triple-gold. Kanada jest jednak niesamowita (jak zawsze z resztą).

Obie ekipy zasługują na :1st_place_medal:
Powrót Kanadyjczyków to poezja hokeja!
Teraz do skutku czyli głowa i… szczęście.

W sumie to pierwszy mecz :rofl: który oglądam bo byłem na urlopie.

Kanadyjczycy już w ćwierćfinale odrobili trzy gole straty w meczu ze Szwedami. W dogrywce ich dobili. Barzal robi robotę w końcówkach meczy.

SUOMI MISTRZAMI ŚWIATA !!!. Po dogrywce pokonali Kanadę 4-3. Manninen z golem na wagę złota.

Brawo Suomi🥇
Złoto na IO oraz teraz na MŚ!

Strasznie mocno cieszy mnie perspektywa naszego powrotu do elity hokejowej po tylu latach blakania sie w drugiej,ba! nawet trzeciej lidze na arenie miedzynarodowej.
Jako bytomianina rozwoj tej dyscypliny lezy mi szczegolnie na sercu,po prostu uwielbiam ta gre! :grinning:

Tak wiec do boju Polacy! :poland: po marzenia i oby za rok udalo sie utrzymac na szczycie :smile:

1 polubienie

Mega! Jest awans :poland: :ice_hockey:
Doczekałem się :muscle: :blush:

Oby tylko nie spadli po roku :wink: ale na pewno jest to sukces i to bez Czerkawskiego czy Oliwy :wink:

Hey. Śledzi ktoś ten temat? Muszę przyznać, że zabójstwo podczas oficjalnego meczu, to dość niecodzienna sprawa…

Już wczoraj widziałem ten nienaturalny ruch nogą drugiego zawodnika, ale nikt o tym nie pisał (a ja nie znam się na tym sporcie). Natomiast widzę, że dziś sprawa zaczyna się rozkręcać i może być o tym głośno.

*link do video przedstawia scenę dosyć drastyczną, więc nie zamieszczam go.

https://twitter.com/OszkiOL/status/1761686656120168742?t=v7u3snw2jQTxvDsXpI8F9w&s=19

I to jest sport dla prawdziwych mężczyzn, a nie jakiś Gabriel Jesus, który się kładzie od wiatru.

1 polubienie

Zamiast niebieskich kartek może też w piłce powinni wprowadzić takie 1 na 1.

Fajnie byłoby zobaczyć takiego Van Dijka z Sterlingiem.

Czy właśnie Konate z Jesusem. :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

W hokeju raczej wszyscy sa w podobnej kategorii wagowej. VvD to polciezka a Sterling piórkowa :joy: