Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Nie wiem czy esport to dobry kierunek na IO. Nie chciałbym aby moje dzieci patrzyły na otyłych, pryszczatych gości którzy w życiu tylko siedzą, jedzą i grają na kompie, a będą zdobywać medale jak inni sportowcy którzy poświęcili naprawdę wiele czasu i zdrowia żeby być w tym miejscu. Prędzej dałbym snooker, bilarda czy darta, chyba że już to jest a mi jakoś umknęło

2 polubienia

o kurka, sam nie jestem jakimś wielkim fanem gier komputerowych i dopuszczam argumenty przeciw, ale tutaj to aż mnie zatkało. Co za idiotyczny wpis oderwany od rzeczywistości. Gdzieś Ty się chłopie uchował. MASAKRA.

pomijając to co napisał ‘kolega’ to jestem zdania, że skoro mamy takie dyscypliny jak np. strzelectwo gdzie liczy się (tutaj pisze bardzo ogólnie - z punktu widzenia kogoś kto się na tym nie zna) precyzja, spokój, opanowanie, lata ćwiczeń i w zasadzie pociągniecie spustu, to dlaczego by nie dopuścić esportu gdzie również liczy się to co wyżej + klikniecie klawisza zamiast spustu.

1 polubienie

Ok, z tymi otylymi i pryszczatymi gośćmi to trochę wyolbrzymilem. Pisząc to wyżej miałem w głowie strzelectwo ale jednak trenując czy ćwiczac strzelectwo musisz wytrenować postawę, koncentrację i spokój jak sam napisałeś. A grając to się garbisz i psujesz wzrok. No ale skoro Ty mnie wyzywasz od oderwancow no to wiem z kim mam do czynienia. Graj sobie w gry dalej i wmawiaj znajomym i rodzinie że jesteś sportowcem

1 polubienie

Duzo esportowcow na tym zarabia, a poza tym mogą prowadzić zdrowy tryb życia. Przecież pełno społeczeństwa pracuje w trybie siedzącym, a nie każdy z nich jest otyly.

Ja sam pracuję głównie siedząco, nierzadko po pracy gram w gry komputerowe, a myślę, że mam sylwetkę ponadprzeciętną, z pewnością zdrową, mimo niemal 35 lat na karku. Jednak poza pracą i grami zdarzają mi się długie spacery, treningi siłowe i treningi siatkówki.

Nie ukrywam, że tak - chciałem Cię obrazić ponieważ nie znoszę takiego stereotypowego podejścia w żadnej dziedzinie. Tak jak wspomniałem nie jestem fanem gier i nie gram (a widzę, że edytowałeś post więc tym bardziej nie wmawiam nikomu, że jestem sportowcem :smiley: ), aczkolwiek lubię śledzić różne tematy - również esport (co prawda powierzchownie) i wiem że nie masz ani trochę racji w tym co piszesz.

już prawie 10 lat pracuje w IT - siedzę przed kąkuterem i jakoś i nie mam garba i wzrok odpukać nadal bardzo dobry, rozglądam się dokoła i garbatych brak, ze wzrokiem może i trafiłeś bo większość w okularach.

Strzelectwo sportowe wymaga równie długiego treningu jak inne sporty, nie chodzi tylko o samo strzelenie do tarczy, ale o kwestie kondycyjne, wytrzymałościowe aby bez problemu utrzymać właściwą postawę itp.
Akurat trenuję rekreacyjnie, więc trochę znam temat.
Zresztą podobnie jest w innych dyscyplinach, nawet tych ‘siedzących’ typu szachy, lata temu jeden z mistrzów opowiadał o swoich treningach, w sporej części związanych z wysilkiem sportowym.

Tu nie chodzi o stereotypy. Sam dużo grałem za młodu i oglądałem mecze w csa na streamach. Ale czy nie bolał by Cię widok gdyby jakiś leniwy grubas odebral złoty medal olimpijski o tej samej wartości jak w każdym innym sporcie olimpijskim gdzie żeby go zdobyć trzeba jeździsz na treningi, dbać o dietę, o zdrowie, kondycję itd?
Nie mam nic do esportu, ludzi którzy grają na kompie, do turniejów csa czy Fify, fajnie ze są, że ludzie na tym zarabiają ale esport a igrzyska olimpijskie to dwa różne światy.
Pozdrawiam serdecznie nikogo nie obrażając

1 polubienie

Grając dla siebie tak, wielu e-sportowców musi regularnie ćwiczyć poza komputerem, bo tak jak napisałeś potrzebuje:

bo bez tego w e-gammingu nie wygrasz niczego.
W darta niejednokrotnie zawodnicy wyglądają dużo gorzej od zawodowych graczy e-sport, a to przecież nie jedyny sport w którym tak jest, a możliwe że wystąpi w najbliższych latach na którejś olimpiadzie.

XDDDDDDDDDDD
Widzę starsze pokolenie jak usra sobie jakiś stereotyp, to nie ma chuja, nie zmieni się. No trudno, w sumie to wjb, idę dalej się wkurwiać na telenowelę z Zubimendim.

1 polubienie

Ehh, wy nadal nie rozumiecie…
To wy myślicie stereotypowo bo wam się wydaje że mówiąc “leniwy grubas” mam na myśli każdego kto gra na komputerze. To może tak:
Czy leniwy grubas wygra w tenisa? Nie
Czy leniwy grubas wygra w szermierce? Nie
Czy leniwy grubas wygra w pływaniu? Nie
Czy leniwy grubas wygra w “wpisz sobie jakikolwiek sport olimpijski”? Nie
A czy leniwy grubas wygra w turnieju csa? MOŻE WYGRAĆ
Nie musicie się ze mną zgadzać ale napiszcie ktoś proszę że wiecie o co mi chodzi. I nie bierzcie wszystkiego dosłownie. Wiem że jest wielu esportowcow z dobra sylwetka ale nie o tym mowa…

1 polubienie

Przywołując strzelectwo nie chcialem sugerować że jest to coś lajtowego, wrecz przeciwnie. Teraz te wszystkie dyscypliny (równiez esport) wchodza na bardzo wysoki poziom i liczy się każdy możliwy detal. Szachy to juz wgl bardzo ciekawy temat w którym bardzo ważna role odgrywaja za kulisami Ci zgarbieni, pryszczaci, grubi programisci :laughing:

Wracając do esportu, arguemntem za powinna być również medialność i wyjscie na przeciw młodszemu pokoleniu.

Golf, łucznictwo, strzelectwo i pewnie coś by się jeszcze znalazło, gdzie tusza by nie przeszkadzała
LENIWY grubas nigdy nie osiągnie poziomu potrzebnego do wygrania mistrzostw e-game, więc skończ w końcu pierdolić. Tak samo i powyżej, nawet gruby, ale pracowity i jedynie nie trzymający diety ma szansę.

Mam to w nosie szczerze powiedziawszy i chętnie zobaczę esport i dart na IO z prostych przyczyn. Trzeba zachęcić młodzież, bo sam myślę widzisz co się dzieje. Sam będąc dzieciakiem z wypiekami na twarzy oglądałem IO, teraz dzieciaki wolą tiktoka. Mam 28 lat na karku, ale też muszę przyznać że CS’a czy darta oglądałem mnóstwo razy i o wiele częściej emocjonowałem się na nich bardziej niż na chociażby jakimkolwiek meczu piłkarskim.

1 polubienie

I nie nie bolałby mnie obrazek jakby gruby Karrigan odebrał złoty medal, za to bolało by mnie jakby złoty medal odebrał chłop co się przebrał za babe w imię lewackiej idei.

1 polubienie

A jak baba za chłopa, to by dopiero było :yum:

1 polubienie

Nooo i rugby kobiet z tym że w bikini i kasku.

1 polubienie

Nie. Leniwy człowiek nie bedzie wyróżniającą się jednostką w żadnym aspekcie życia. A pokusze sie o stwierdzenie ze nawet pracowitość nie wystracza nawet w tych gierkach.

3 polubienia

cager ma rację, w tych wszystkich turniejach grają tylko spaślaki bez pasji i przyszłości. Powinni wprowadzić ustawę która zakazuje grać powyżej 18 roku życia. Żeby nie być goło słownym to tutaj możecie zobaczyć tych ulańców:

W 16 sekundzie widać ultra lenia, co prawda kibic ale co za różnica? Koleś pewnie tak cały życie leży i nic nie robi.

6 polubień

Te kontuzje to pewnie symulka-L4, żeby parę sezonów w fifke pyknąć :sweat_smile:

Ale głupoty… :rofl::rofl:
Ja do esportu nic nie mam, ale niech to będzie olimpijski poziom, a nie jak breakdance w tym roku.

Dla mnie to poziom jak obrażanie Magnus Carlsena który by wygrał złoto w szachach na olimpiadzie.

Loop bo nie wysportowany koleś tylko siedzi i gra.
Sam za małolata grałem w szachy na interi!!!

Przecież są gry w których żeby pewien poziom osiągnąć to trzeba godzinami codziennie trenować, też się sporo wyrzekając np gracze StarCrafta.

To taki poziom który naprawdę mały procent graczy potrafi wskoczyć.

Na moje każda dyscyplina jest ok jeżeli jest na światowym poziomie i zależy od umiejętności ludzkich, a nie np od sprzętu.

Ogólnie w esporcie jest znacznie większa konkurencja niż w 95%(szacunkowe liczby, jednak myślę, że może być nawet 100%) dyscyplinach olimpijskich. Bo wystarczy jako taki komputer i jako takie łącze aby wejść w esport. Do tego z miejsca masz rywalizację z ludźmi z całego świata, a jak jesteś dobry to i przeciwnicy coraz lepsi są Ci dobierani.

@ElFirmino a co nie każdy, może biec, pływać, strzelać z łuku, czy rzucać oszczepem(nie licząc oczywiście, jakiś niepełnosprawnych osób)? Nawet nie wiesz jak mocno się mylisz.