Joël Matip

Joël nominowany do tytułu Piłkarza miesiaca
miesiąca.

1 polubienie

W pełni zdrowy jest to nasz podstawowy obrońca do pary z Van Dijkiem. Joel daje nam element zaskoczenia oraz niesamowite dodatkowe opcje w ofensywie

2 polubienia

IMO przy golu na 2-0 on doskonale wiedział co należy zrobić, jeszcze długo przed tym jak dostał piłkę - mam wrażenie, że widział ustawionego Mane i tylko czekał na piłkę zwrotną od Diaza, ani sekundy się nie zastanawiał. Świetny gracz.

2 polubienia

Po cichu liczyłem, że jeszcze Matip jakąś bramkę strzeli z City :wink:

Myślę, że warto odnotować, że Joel właśnie rozgrywa swój najlepszy sezon w Premier League, jeśli chodzi o liczbę rozegranych minut. Do tej pory było to 2455 minut w 29 spotkaniach w pierwszym sezonie, teraz jest to 2520 w 28 spotkaniach (wszystkie zagrane od deski do deski). Pozostały jeszcze 4, więc na pewno jest szansa na poprawienie rezultatu. Dobrze oglądać zdrowego Matipa i to w wysokiej formie.

9 polubień

Profesor Matip w akcji

7 polubień

To jest pewniak do gry obok VVD na Real jesli bedzie w pelni zdrowy

6 polubień

Niekoniecznie. Real w przybliżeniu będzie z nami gral tak jak Villareal, a przecież z Villa gral Konate i dobrze gral.

Dużo zależy od taktyki. Z Benzemą który nie jest szybki pewnie lepiej poradziłby sobie Matip, ale znowu do asekuracji Trenta przy Vinim lepszy mógłby być Konate. Mimo wszystko chyba jednak bym postawił na Matipa, bo u Konatę widzę czasami panikę w niektórych zagraniach, a finał też w dużej mierze trzeba sobie ułożyć w głowie i potem na boisku realizowac plan a nie panikowac

3 polubienia

Ciężki dylemat dla Jurgena kto powinien zagrać - z jednej strony Matip to większe doświadczenie spokój i dodatek ofensywny (a to może się przydać, bo niemal na pewno Ancelotti w jakiś sposób zneutralizuje Nas w ataku pozycyjnym), z drugiej Konate jest dużo szybszy co pomoże przy Viniciusie. Z trzeciej Strony Konate może się “spalić” przy okazji finału. Z czwartej strony wiemy, że współpraca Trenta i Matipa nie wygląda idealnie i zdarza im się robić babole prowadzące do utraty bramki przez brak asekuracji. Ja osobiście bym postawił na Konate, ale każdy wybór Jurgena się obroni.

zdecydowanie Matip i będę zdziwiony jeśli postawi na Konate. To finał LM, a nie puchar sołtysa Pcimia Dolnego. Wszystkiego argumenty są po stronie Matipa. Konate może nie wytrzymać presji i wyjdzie z pełnymi gaciami. To jeszcze nie ta liga co Joel.

2 polubienia

Jeżeli wszystkie argumenty są po stronie Matipa to czemu Konate w CL grał częściej? Z City w FA CUP też zagrał młody Francuz. Ja nie widzę przewagi ani Matipa, ani Konate. Wszystko zalezy od typu przeciwnika i co siedzi w glowie Jurgena.

może ze względu na terminarz i dbanie o zdrowie Joela?

1 polubienie

To nie jest raczej dobry argument. Thiago gral w kazdym istotnym meczu w CL jesli byl tylko zdrowy. Keita tez gral gdy mogl. Robbo z kolei mimo, ze ma dobrego zmiennika to gra mecz w mecz bez mozliwosci regeneracji. Jezeli Matip bylby wg. Kloppa znacznie lepszy od Konate to tez by zagral z chocby Villareal.

Ja widze jedyna mozliwosc na taki stan. Jurgen wykorzystuje konkretne atuty u Matipa i Konate ktore akurat sie sprawdza na konkretny typ przeciwnika. Konate ma lepsze warunki fizyczne, jest szybki, Matip za to lepszy technicznie i lepiej czyta gre. Obaj sa klasowi, tutaj nie ma wielkiej roznicy w jakosci, ale wszystko zalezy od tego co Klopp wystruga w trakcie rozważań taktycznych. Jesli uzna, że Konate bylby lepszym wyborem na dany zespol to po prostu na niego postawi. Gdy sie ma bogactwo w wyborze, to mozna sie zastanawiac. Jurgen moze z powodzeniem wymieniac partnerow do srodka dla Virgila jak i trio ofensywne wg. preferencji i mysli taktycznej.

Kiedys to zbytniego wyboru Jurgen nie mial. Dzis ma komfort i tak to chyba trzeba rozumiec.

1 polubienie

Czy ktoś z Was ma statystyki Matipa z bramkami samobójczymi czy golami po rykoszecie od Joëla? Ja kojarzę na szybko dwa rykoszety po strzalach KdB w tym sezonie i gola na Allianz z Bayernem w 2019 w wygranym meczu 3-1.
Nie żebym się czepiał Matipa, jestem jego wielkim fanem, ale tak sie zastanawiam, że jak tracimy bramkę samobójczą czy po rykoszecie, to zawsze jest Joël.

Matip jest obrońcą, więc jest na pierwszej linii strzału, rykoszety są wkalkulowane w jego grę ale trzeba też zwrócić uwagę, że bardzo dużo strzałów blokuje, które potencjalnie pewnie mogły być bramkami. Oficjalnie ma tylko 2 samobóje bo tego z City zaliczyli KDB, ostatnie kilka samobójów w LFC:
Alisson z WHU, OX z City, Boyes z AV, Matip z Bayernem, Milner z Romą, Matip z WBA, później szalał już głównie Skrtel który ma chyba z 8 swojaków

No tak, ale czy można gdzieś znależć bramki po rykoszetach. Jakos od VVD nie wpadają bramki a od Matipa owszem.

Inny styl gry, wg mnie Matip dużo więcej strzałów blokuje niż Van Dijk

Matip zagrał 125 spotkań w PL, przegrał tylko 10, czyli przegrał 8% spotkań. To najniższy % wśród zawodników, którzy zagrali 100+ spotkań w historii PL.

Chyba najbardziej niedoceniany stoper świata.

10 polubień

podbijam w 100% :DDDDDDDDDD

2 polubienia