Jürgen Klopp

Myślę że każdy z nas będzie to przeżywał na swój sposób. Niby człowiek wiedział już od kilku miesięcy ale ja osobiście napewno nie jestem gotów aby pożegnać naszego Jurgena. W niedzielę napewno będą łzy będzie smutek i pozostanie ta pustka której nie sposób będzie wypełnić. Napewno trudne zadanie przed nowym trenerem ale kto by to nie był tej energii i niepowtarzalności Jurgena chyba nikt nie przebije.

2 polubienia

Ze względów sentymentalnych wielka szkoda i smutek. Ale z praktycznych: jego czas w klubie niestety minął. I po tym, jak kończył sie ten sezon (ale i dwa poprzednie), gdybym miał możliwość zatrzymania Kloppa na nastepny - z żalem, ale jednak nie skorzystałbym z tego. Coś się w marcu defnitywnie zepsuło.
Ale jakie jest drugie dno tego wszystkiego? Może kiedyś się dowiemy?

Będę płakał jak bóbr w tę ostatnią niedzielę. Piękny człowiek.

@Wlodert a ja bym skorzystał. Dlaczego? Bo nawet w tym sezonie wyciągnął maxa z tego zespołu, a że popuścili w majtki na koniec to nie wina Niemca.

5 polubień

9 polubień

To odwieczny temat do dyskusji - na ile sukces jest zasługą trenera i na ile porażka jest jego winą. Nikt z nas tego nie stwierdzi obiektywnie i bezdyskusyjnie. Pozostają subiektywne wrażenia i przypuszczenia. Faktem jest, że przez ostatnie cztery sezony nic ważnego nie zdobyliśmy, jedynie Puchar Anglii i dwa razy Puchar Ligi. To prawda, byliśmy w grze o mistrzostwo Anglii i LM, ale wygrywali inni.
Gdyby ten sezon skończył się inaczej, choć w części, też bym żałował, że Klopp odchodzi. Poza tym przebudowa też nie okazała się (nie tylko z winy Kloppa, to jasne) taka trafna i obiecująca. Slot to krok w tył (obym się mylił), ale pozostanie Kloppa to byłoby dreptanie w miejscu, a nie rozwój. To jak z Wengerem - był w Arsenalu do 2018, a od 2004 zdobył tylko Puchar Anglii (3x).
Szkoda, bo było naprawdę blisko, aby stworzyć potęgę na lata. A jednak coś nie zagrało. Czasem zabrakło naprawdę niewiele, jakiegoś łutu szczęścia. Oczywiście nie winię tylko Kloppa, to byłoby absurdalne. Ale wyniki go nie bronią. Prawda jest brutalna. Czy za pieniądze jakimi dysponował naprawdę nie dało się dokonać lepszych wyborów?

Prawda jest taka, że dzięki Kloppowi rywalizowaliśmy z Realem w Europie i z MC w Anglii, ale koniec końców to tamci wygrywali. I to jest chyba najbardziej bolesne, że nawet Klopp nie był w stanie (z dwoma pojedynczymi wyjątkami) zniwelować różnicy potencjałów między tymi klubami. I w dającej się przewidzieć przyszłości nic tego zmieni, a może być wręcz gorzej.

Jak więc widać, nie jestem krytykiem Kloppa. Po prostu ten model działania się wyczerpał.

1 polubienie

:smiling_face_with_tear:

Niedługo ten temat zapłonie więc skrobnę teraz coś od siebie.

Przypominam sobie jak marzyłem o Kloppie gdy był jeszcze w Bvb i jak tylko do nas trafił byłem wniebowzięty. ( zmieniłem wtedy hasło na JurgenMusisz :smile: i zrobił to…)

Dałbym wtedy wiele żeby przywrócil nas do gry, żebyśmy zdobyli w końcu to mistrzostwo, żebyśmy nie byli dziadami. No i faktycznie nam to dał. Oczywiście mogło być dużo lepiej ale wiele czynników złożyło się na to, że czuć niedosyt, ale to chyba gen tego klubu.

Uwielbiam Cię chłopie i dziękuje za te wszystkie piękne chwile.

Ps. Wiem, że ma klase i tego nie zrobi ale marzę aby na koniec w mediach rozjechał tych wszystkch szmaciarzy przez których nie mamy więcej niż jednego mistrzostwa :slight_smile:

1 polubienie
6 polubień

Ciekawe, że Gerro - mimo, że w Arabii - wystąpił. Hendo, w Ajaksie - nie…
Coś to mówi o relacji klub-Jordan. Albo go nie poprosili albo się nie zgodził/nie znalazł czasu.

1 polubienie

Henderson się strasznie odkleił po odejściu do arabii i po tym co wygadywał na klub wcale się nie dziwię, że nikt go o nic już nie prosi

1 polubienie

Henderson to jeden z powodów przez które Liverpool tylko raz wygrał ligę za Kloppa.

4 polubienia

Ja juz chyba wiem o co w tym chodzi… Przynajmniej ja mam takie odczucie. Nie będziemy tęsknić za Jurgenem jako trenerem, tylko Jurgenem jako osobą. On miał w sobie coś takiego, że faktycznie każdy wierzył w ten sukces. On był główną twarzą tej wiary. Ja nie wiem jak się odnajdę po jego odejściu. Jego zachowanie przy linii bocznej, ogólnie jego osoba. Coś jak przy odejściu Steviego G. Mimo, że pod koniec już grą nie zachwycał to jego osoba dawała wiele. Jednak na przyszłość nie mamy wpływu. Możemy tylko próbować ją nakierować, ale co z tego wszystkiego wyjdzie?

1 polubienie

Tu nie o to chodzi jakim jest menedżerem (świetnym) tylko chodzi o to jakim jest człowiekiem. Dzięki takim ludziom ten sport jest piękny, to romantyk, osoba rodzinna, jak dobry ojciec który nie odrzuci żadnego dziecka. Motywator, ale i ktoś za kogo się po prostu chce iść w ogień. Człowiek z piękną duszą. Czuję jak umiera we mnie jakaś cząstka siebie, te 8 lat to było dla mnie prawie jak wieczność, dorastałem na oglądaniu Kloppa w Borussi, płakałem gdy stamtąd odchodził, teraz znowu cykl się powtarza. Żaden człowiek w świecie sportu nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten Niemiec. Przemiana wątpiącego w wierzącego to dewiza Jurgena, niejednemu pomogła wstać na nogi i pójść dalej. Byłem jedną z tych osób.

6 polubień

Klopp załatwił Hendo długi kontrakt, a ten w podzięce uciekł do Arabów, jak pomachali mu dolarami przed oczami i jak Klopp zapowiedział, że już nie będzie tyle grał. Później Henderson już całkiem się odkleił różnymi wypowiedziami.

Ja tam się nie dziwię, że nikt w klubie nie chce mieć z nim kontaktu, bo okazał się zwykłym hipokrytą, który dosłownie zdefektował na klub, Kloppa i wszystko co niby wspierał. Człowiek bez kręgosłupa moralnego. Wstyd, że ktoś taki nosił opaskę kapitana i czerwoną koszulkę.

3 polubienia

Mam podobne odczucia panowie odnośnie Jurgena. Kibice innych drużyn nie koniecznie mogą to zrozumieć, ba mogą mieć nawet bekę (jedynie chyba BVB czuje ten ból). Klopp to wspaniały trener bez dwóch zdań, ale jednak będziemy za nim tęsknić bardziej jako za człowiekiem, sam Ali powiedział tu na filmiku (ojciec, przyjaciel), niesamowity behawiorysta, fantastyczna energia, uśmiech, zjednoczył praktycznie cały Liverpool i wyprowadził na szczyt. Mi to się oczy pocą jak tylko myślę o tym odejściu, porycze się jak bóbr, nie wiem czy się doczekamy podobnego człowieka u nas w klubie, ale jeśli już to będę wtedy co najwyżej starym 80 letnim dziadkiem. Takie wybitne osobistości trafiają się raz na kilkadziesiąt lat. Już kij z tym że tak mało dzbanków nam dał, nie czuję kompletnie żalu z tego powodu, zresztą jakby ktoś wam powiedział 9 lat temu że będziemy najlepszą drużyną na świecie, 3 krotnie zagramy w finale LM i co rok będziemy się bić o tytuły, czy mając jeden zapewniony praktycznie 10 kolejek przed końcem ligi to byście się pukali, walili po głowie, mówiąc "co za pojeb xD). YNWA bracia.

7 polubień

To był materiał SkySports, a nie klubu. Ale skoro poprosili o wypowiedź Gerrarda siedzącego w Arabii, Carraghera, Dalglisha, Milnera i Lallanę, to tym bardziej powinni poprosić Hendersona, który był przecież kapitanem u Kloppa i jest Anglikiem. Pewnie Henderson nie miał czasu na wypowiedź, bo walczył o prawa LGBT w Arabii Saudyjskiej.

1 polubienie

Ze złotej drużyny pozostało już tylko 9 piłkarzy. Era dobiega końca :smiling_face_with_tear:

3 polubienia

Wiecie może gdzie będzie można obejrzeć pożegnanie Jurgena po meczu? W jednym z artykułów pisało, że po końcowym gwizdku ma się odbyć jakaś uroczystość i nie wiem czy czasem transmisji na streamie nie przerwą, dlatego wolę spytać z wyprzedzeniem, bo nie chce tego przegapić.

3 polubienia

Szkoda że nie ma możliwości by na pożegnanie Jurgena w jutrzejszym meczu wybrali się starzy zawodnicy: Mane, Milner, Fabinho, Hendo, Firmino, Shaqiri, Origi, Lallana etc. To byłoby bardzo symboliczne i po prostu piękne.

4 polubienia

A skąd wiesz kto będzie a kto nie będzie?