Jürgen Klopp

Co nam szkodzi zagrać z Wolves 4-4-2 gdzie Stefan z Thiago operowaliby w środku pomocy a Fabio z Harveyem na bokach. Szpica to Cody i Mo, który oczywiście grałby bardziej centralnie niż teraz.

Lecz “uparciuch” Jürgen na to nie pójdzie i będzie kolejne “męczenie buły” Fabsonem😡

Póki nie wróci Jota, Firmino, Diaz będzie ciężko coś zmienić. Wtedy można by było spróbować znowu 4231.

Czy w pomocy zagra obok Thiago Fabinho z Hendersonem czy Eliot z Carvalio nie ma znaczenia. Wszyscy są daremni. Na keicie nie da się nic budować. 433 straciło racje bytu przy tak słabych pomocnikach. Jedynie przyjscie jeszcze dziś Caicedo mogło by coś zmienić z tą formacją.

Nic się nie nauczyliśmy na błedach. Przed sezonem bajdurzenie o 9 pomocnikach a już sezon temu było ich ledwie 2 - Thiago i Fabinho w formie, Henderson niby grał ale już słabiej. Wiadomo było że już ktoś musi przyjść to był MUS. Przypomniec należy sobie grudzień i granie Mortonami. Klub na tym pułapie chcąc grac 433 powinien mieć przynajmniej 5 równorzędnych pomocników. Tak samo jak na trasnfery tak samo czekam na czystki w lato. Nie mogę już na niektórych ludzi patrzeć.

Bez 300 mln w lato to wszystko jebnie. Teraz piłeczka po stronie właścicieli. Z obecnej pomocy nic się już nie wycisnie. Przecież nam jest potrzebny Caicedo, DM, i Belingham. Budowanie pomocy na Thiago to też 50/50 bo kontuzje. Fabinho to już zgliszcza.To wzystko jest straszne. Wczesniej byl Gini który grał przyzwoicie na DM. Dużo lepiej od Hendersona. Ale oczywiście nikim go nie zastąpiliśmy.

To wszystko było raczej do przewidzenia niestety po tych katastrofalnych okienkach 2019 i 2021.Tylko namnażaliśmy sobie problemów odkładając je na następny rok… A wystarczyło dokładać tylko klocuszki. Mieliśmy świetną koniunkture i nie wykorzystaliśmy w pełni miejsca w którym byliśmy. Brak kupna swego czasu SO i SP w to lato to błędy ogromne. Tamten sezon był w wspaniały ale też jak na to wszystko spojrzeć to nie pokonaliśmy nikogo na swoim pułapie - drabinka LM to kpina, nie wygraliśmy też z nikim z top 4.

Nie mam jednak pretensji to piłkarzy. Nie miałem do Mane jak gral słabiej, do Firmino teraz Fabinho. Piłka to cykle. Kloppa trwa z 5 lat. Guardioli też. Fergusona też. Było to wiadomo już dawno, że daje maksimum ale potem trzeba wymieniać pół składu. Trzeba mieć nadzieje, że wiedzą że się przeliczyli i spróbują to naprawić. Lepsze jednak to niż zmiana trenera i ładowanie w ciemno setek milionów jak w menczesterach i chelsea. Tutaj przynajmniej jest duża pewność, że Klopp zrobi z kogoś pana piłkarza.

Trzeba czekać :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Zgadzam się z większością o czym napisałeś. Dla mnie nasz atak i obrona jest ok, w tym momencie wygląda słabo, ale to raczej przez kontuzję. Pomoc całkowicie do przemeblowania, tylko Thiago jest ok, Milli i Fabs na ławkę ok, młodzi na puchary . Dla mnie odpowiedzią czy tam w zarządzie jeszcze coś ogarniają czy nie, będą nasze ruchy do końca stycznia, jak nie przyjdzie żaden bardzo dobry pomocnik to nie dość , że ten sezon będzie stracony to i może następny, bo nowi zawodnicy u Kloppa potrzebują czasu na wskoczenie na odpowiedni poziom. Jak oni to sobie wyobrażają w lato, nowych 2/3 pomocników ?! Zanim my zgramy nową linię pomocy to być może następny sezon do stycznia też będzie stracony. Teraz i tak oprócz ligi mistrzów będzie cokolwiek ciężko ogarnąć do wakacji, więc dobrze by było kłaść już podwaliny pod następny sezon. Okienko się jeszcze nie skończyło, więc się wytrzymam z całkowitym narzekaniem i liczę , że mnie pozytywnie zaskoczą. Sam jestem w sumie zwolennikiem FSG i również uważam , że przy tylu kontuzjach każdy inny trener oprócz Kloppa miałby ciężko o wyniki w naszej sytuacji, ale serio to czas na zmiany! Nie w lato, Teraz!

1 polubienie

„W zasadzie to po meczu powiedziałem niewiele. Nic, co na ten moment myślę, by nie pomogło. To nie jest dobra chwila, abym zaczął mówić. Jeżeli będę mógł powiedzieć komuś coś, co pomoże, na przykład go obudzi albo podniesie na duchu, to mam na to czas jutro. Tego popołudnia nie byłem w odpowiednim nastroju. ”

To daje dużo do myślenia.

Może tym razem wypadałoby uruchomić konkretną suszarkę w szatni zamiast uśmiechać się i być dla wszystkich dobrym wujkiem. Był czas na uśmiechy i pochwały, jest też na powagę. Pora obudzić tych mentalnych potworów, o których Klopp niejednokrotnie powtarzał.

Na poważne wietrzenie szatni przyjdzie czas latem i mam nadzieję, że pod okiem nowych właścicieli.

1 polubienie

Jestem bardzo ciekaw czy Jürgen pokaze w sobote “cojones” i mecz z Chelsea rozpoczniemy bez fatalnego Faba i rownie slabego Hendo?
Obydwaj na dzisiaj po prostu nie nadaja sie do gry w podstawowej jedenastce i mam ogromna nadzieje zobaczyc ich na lawce a nie na boisku.

Jezeli chodzi o pozostale formacje to zostawilbym ten SO z potyczki z Wolves natomiast wstawilbym nasza standartowa dwojke “boczniakow”-Trent wykazuje tendencje zwyzkowa jezeli chodzi o forme.

Natomiast w ataku powinien zagrac Harvey z prawej,na szpicy niech hasa jednak Mo (tutaj bedzie bardziej przydatny) a po lewej albo Darwin, o ile bedzie zdrow i gotow, badz Cody.

1 polubienie

Co do Hendo i Fabsa to jak widać po moich wypowiedziach 100% zgody :smiley: Matipowi też bym dał trochę czasu na przemyślenie. Na Chelsea skład jeśli nie dojdą kontuzje to widziałym jakoś tak
Ali
Trent-Gomez-Konate-Robbo
Thiago-Bajcetic-Millie/Keita
Salah-Nunez-Eliott
@PyrkaLFC w sumie tak nie gramy, ale kto wie. Cieszę się, że kolejna osoba widzi Gomeza w składzie. Za dużo mu sie ostatnio tu obrywało, a prawie w ogóle nie grał. Mam wrażenie, że będziemy mieli okazję jeszcze go tutaj nie raz chwalić :smiley:
@PyrkaLFC tylko właśnie Matip był w rytmie meczowym, a Gomez w tym sezonie raz grał raz nie, a potem tylko końcówki dostawał. Przy takiej formie Joela, to może w końcu dostanie kilka meczy w podstawie z rzędu i chłopak ustabilizuje formę. W końcu ma status wychowanka, więc na pewno będziemy starać się go w klubie trzymać jak najdłuzej, stąd jego dobra forma to dla klubu świetna sytuacja.

Ja akurat spróbowałbym gry na 2 DMów, w rezultacie puścił Thiago trochę wyżej i może by to nawet tak źle nie wyglądało, gdyby zmieniał go np. Elliot

Ali
Trent-Gomez-Konate-Robbo
Bajcetic-Fabinho
Salah-Thiago/Elliot-Gakpo
Nunez

IMO Keita już i tak nie będzie sobie wyrywał rękawów, póki nie podpisze nowego kontraktu. On i tak rozsypuje się co 5 kopnięcie piłki, raczej nie będzie ryzykował dla klubu, w którym go nie będzie za pół roku

@Loku64 Skupiłem się na pomocy i ataku. W sumie obecnie nie wiem czy jest jakaś różnica między Matipem a Gomezem - mankamenty każdego z nich zostają obnażone przy słabej grze w środku pola i braku Van Dijka.

2 polubienia

Ja bym sprobowal reaktywować prawdziwa pozycje 10. Mamy Elliotta i Carvalho wiec az zal nie wykorzystac ich atutow.

5 polubień

Jeśli Klopp chciałby zmotywować zespół i pokazać (przypomnieć) jak mają grać to powinien puścić im mecz Fulham ze Spurs. Wszystko to, czego nam brakuje, a co było naszym znakiem rozpoznawczym - zaangażowanie, pressing, szybkie rozgrywanie akcji, płynne przechodzenie z obrony do ataku… my przy nich wyglądamy jak zespół oldboyów.

1 polubienie

Niedzielne starcie z Brighton byłoby idealną okazją dla takiego rozwiązania.

Czyzby to był nowy menadżer Liverpoolu po odejściu Kloppa?

Ciekawy artykuł autorstwa Neila Jonesa. Oczywiście traktować nie jako prawdę objawioną.

W kilku miejscach widziałem już artykuły na ten temat. Dajmy mu pierw nabrać opierzenia😂 Dopiero ma kilka miesięcy w poważnej piłce jako manager. Ponoć Stevie go namaścił już w 2013, mówiąc coś na zasadzie, że czuje, że Xabi będzie świetnym managerem i może kiedyś objąć Liverpool.

ktoś może coś więcej napisać o grze Aptekarzy pod wodzą Alonso? Z tego co widzę ładnie punktują od kilku kolejek i są na fali wznoszącej.

Kiedyś bardzo mocno śledziłem Bundesligę, teraz skupiam sie bardziej na spotkaniach ligi angielskiej, jednak dzisiaj może obejrzę mecz Aptekarzy z Borussią Dortmund (17:30).

Szacun dla Jurgena, ze nadal wystawia napastnika na lewym skrzydle (w dodatku takiego, ktorym glownym atutem jest odnajdowanie sie w polu karnym), a lewo skrzydlowego na ataku. xD

9 polubień

Chyba się zmienili na 5 min do końca na odpowiednie pozycję. Może to taka zmyłka. Udawajmy, że nie wiemy gdzie mamy grać, żeby w ostatnie 5 min zdobyć bramkę …:joy::joy::joy::joy:

P.s nieważne , taktyka wyszła nie w tę stronę

Może dlatego, że jedynym atutem Nuneza jest szybkość? Ale w sumie nie ma lepszego eksperta, niż Janusz z piwem w ręku oglądający mecz z pozycji fotela

Wyglada na to, ze o sobie mowisz :wink:

5 polubień

Idz tam bronic Gomeza xD Chlopie zrob sobie przerwe bo kazdy twoj post to jest taka kompromitacja, ze az szkoda odpowiadac xD

1 polubienie