Jürgen Klopp

Bo ludzie jak widzą 4-3-3 to im się wydaje, że zawsze gramy to samo. Jednak nie widza roszad jakie się dokonują. Np grywamy 4-2-1-1-2, albo 2-3-1-1-3, podstawa to jakoś u nas było zwykle 4-1-2-1-2 ogólnie Jurek wiele kombinuje i raczej nie wygrywa, dlatego, że zawodnicy mu biegają więcej niż inni, choć ostatnio nawet to nie jest prawdą :stuck_out_tongue: Ciężko się połapac czasem, co my gramy w ogóle :smiley: Teraz coraz więcej drużyn kombinuje z hybrydowymi rolami, stoperzy grają coraz wyżej, często wręcz jak 6 i Jurek nadąża za zmianami, sam często jest kopiowany, gdyż kreuje nowe rozwiązania. Np ciekawą rolę u nas miał Jones na koniec sezonu.

3 polubienia

Klopp i Pep nie mają problemu z taktyką, ale problem jest z upartością Kloppa, bo jak już coś wymyślą to działa. I ta drużyna przechodziła przez parę ewolucji. 2017-2018 - Heavy Metal, potem 2018-2020, graliśmy już bardziej pragmatycznie, wręcz nudno, ale wygrywaliśmy seryjnie. Potem był ten straszny sezon 2020-2021, a potem 2021-2022 gdzie byliśmy w grze o wszystkie trofea i zupełnie zmieniliśmy działanie środka pola na bardziej techniczny mniej wybiegany, tutaj kluczem było zdrowie Thiago i na początku próbowano Elliotta, co się posypało w zeszłe okno bo nie było odpowiednich pomocników do tej gry, a potem przez większość sezonu TAA grał na PO kiedy większość domagała się go do środka, co spowodowało kolejną ewolucję drużyny. Dodatkowo indywidualne przygotowania pod mecz też mamy bardzo dobre, dlatego też myślę że z Chelsea wyglądaliśmy słabiej niż w dwóch ostatnich meczach przez to, że po Chelsea nie wiadomo kompletnie czego się spodziewać. Drużyna i sam Klopp kuleje w innych rzeczach niż taktyka.

- Wiadomo, że w Anglii jest trochę inaczej niż w Niemczech. Trener, który tutaj nazywany jest menedżerem, jest osobą decyzyjną i decydującą. Tak więc Jürgen Klopp decyduje w Liverpoolu. Zasadniczo jestem usługodawcą, asystentem Jürgena i tym, który jest odpowiedzialny za wdrażanie pomysłów i działań.

- Czuję się komfortowo. Nie mam żadnych problemów z tym inaczej zaprojektowanym zadaniem. Od samego początku byłem świadomy swojej pozycji. Znałem zakres obowiązków i podjąłem się tego. Akceptuję i szanuję panujące tu zasady. A w konkretnym przypadku, gdy moim przełożonym jest Jürgen Klopp, jest mi jeszcze łatwiej. Nazwisko Klopp mówi samo za siebie.

Ja chyba śnię. Niech mnie ktoś wyrwie z tego snu.:slight_smile:

Fajnie ze podałeś źródło i autora, No ale można się autora domyśleć.

Co do tego, to żadna tajemnica. Jurek mówił po co mu dyrektor i właśnie ma go wyręczać z rozmów z agentami, negocjacji z klubami itp.

2 polubienia

to wywiad ze strony głównej ze Schmadtke dla Liverpool Echo

1 polubienie

Mógłbyś sprecyzować, co konkretnie Ci się nie podoba w tej wypowiedzi?
Pewnie oceniając dotychczasowy dorobek tego pana zgadzamy się, ale nie zmienia to faktu, że w tej wypowiedzi nie widzę niczego złego. Każdy klub ma prawo mieć swoją strukturę. W jednym menadżer może tylko ustalać skład i taktykę, w innym może też mieć decydujące zdanie przy transferach, a w jeszcze innym brać nawet udział w negocjacjach i co komu coś do tego?

Pewnie jest w szoku że tak otwarcie przyznał że klopp ma pełną władzę i że ten pachołek będzie tu rok

Schmadtke mówiący, że jego przełożonym jest Klopp. Carragher mówiący “nie bronię FSG, ale chciałbym wiedzieć kto jest odpowiedzialny za odejście Edwardsa i Warda”. Brak transferów pomimo, że mieliśmy milion rozwiązań oprócz Caicedo i Tchouameniego i przekonanie zarządu do zrobienia wyjątku dla Endo. Dopiero co się pozbyliśmy Milnera, a tu Klopp przyprowadził jego klona. Dopóki Klopp będzie wygrywał nikt nie będzie drążył tematu. Ale jestem ciekawy jak przyjdą kontuzje (może nie przyjdą) i pójdzie seria trzech/czterech meczów bez wygranej i takie pytanie jak Carraghera wrócą. Jestem ciekawy co będzie Klopp mówił o braku transferów, transferze Endo czy o tym kto jest odpowiedzialny za odejście Edwardsa i Warda.

A to ciekawy artykuł z lutego:

3 polubienia

Jak ja czasem czytam te Twoje wywody, to ja zastanawiam się czy Ty w ogóle jestes kibicem Liverpoolu. Wieczne najazdy na Jurka, teraz na zawodników(Salah,Endo,Milner?), nie wiem czym Milner i Endo sa podobni, chyba wiekiem, w jakim tu przyszli i wzrostem…

@lfc96pp juz nawet nie pamietam kiedy ostatni raz napisałem coś krytycznego na temat FSG, kolega za to co chwilę najeżdza na Jurka.

Poza tym są fakty i “fakty” często widzę te drugie w wypowiedziach krytycznych o Jurku.

@lfc96pp wspomnieć o czymś od czasu do czasu(o polaryzujących właścicielach klubu), a walić w niemal każdym poście krytyke najlepszego managera w bieżącej historii klubu jest różnica.

Od kiedy konstruktywna krytyka i powielanie FAKTÓW jest najazdem.
Za to bym się zastanowił, czy Ty w pierwszej kolejności jesteś kibicem Liverpoolu, czy anty fanem FSG.

Ale robisz to, stąd moja zagwozdka.
A kolega w moim mniemaniu, ma prawo do własnej opinii tym bardziej, że wielokrotnie czyni to w sposób merytoryczny i konstruktywny.

Szmatke przekazał dużo informacji nt tego, jak działa klub, a nie powinien. Jurgen powinien się w 100% skupić na prowadzeniu drużyny, a skoro to DZIAŁAŁO to sztabowi zostawić ruchy transferowe rozmawiając z nimi o potrzebnej charakterystyce zawodnika. Jestem ciekaw czy po prostu ego Jurgena tu na to nie pozwala, bo gdy on chciał jednego zawodnika, to dostawał innego i “musiał” z nim pracować. Jeszcze inna sprawa gdyby Jurgen w tym całym zamęcie potrafił oddzielić sentyment od spraw sportowych i przy zjazdach jakie zaliczali gracze potrafić ich w odpowiednim momencie pożegnać i ściągnąć na ich miejsce nowych, młodych, głodnych sukcesów. W Liverpoolu tyle lat czekali na mistrzostwo, że mam wrażenie niektórzy zawodnicy byli najedzenie JEDNYM mistrzostwem i takie zużyte trybiki powinno się w tej machinie wymieniać szybko. Brakuje tutaj jednak chęci Jurgena do tego, wiele osób tutaj pisało że on nie potrafi się żegnać ze swoimi “żołnierzami”, którzy chociaż raz mu pomogli w jakimś wielkim sukcesie (jak właśnie PL czy LM), taki Sadio Mane to chyba sam musiał wypracować to pożegnanie, bo jestem mocno przekonany, że Jurgen średnio tego chciał.

Ogólnie to wszystko domysły, fakty przecza temu. Gdyż właśnie pożegnaliśmy w ostatnich miesiącach Milnera, Hendo, Fabsa i Firmino. Wcześniej Giniego i Mane. Też nie bralbym za pewnik tych problemów Jurka z rozstawaniem się z zawodnikami.
Te mówienie, że nie chciał to wszystko może być po prostu gierka na dobre stosunki z zawodnikami i na jednośc itp w drużynie.

Bo Jurgen jest największym problemem tego klubu w chwili obecnej a konkretnie jego uprawnienia a nie warsztat trenerski sensu stricte.

Czy Henderson czy Fabinho odeszliby, gdyby nie świetne oferty z Arabii?
Czy Firmino odszedłby, gdyby nie to że chciał odgrywać większą rolę?
Milnera to mu w klubie wybili z głowy, by przedłużać.

Ilu tych zawodników chciał pozbyć się Jurgen sam, a ilu odeszło z własnej woli? Jurgen nie robi większych problemów, jeśli zawodnik sam chce odejść, ale jeśli to zależy od niego, to by pewnie wszyscy byli dalej w klubie.

2 polubienia

No ale fakty mowia co innego. Wy sie kierujecie opiniami, fakty im przeczą. Więc spokojnie po co wysnuwać wnioski na temat opinii.
Fakty są takie: nie ma tych zawodników w klubie, przyszli młodsi, lepsi. Tylko przyszło ich za mało, tu jest mój jedyny problem/zarzut, ale też niekoniecznie wiemy, czy to wina Jurka, czy jednak trochę bardziej ma ograniczony budżet, niż oferta za Caicedo by wskazywała.

@foxtrote92 to też ciekawe spojrzenie, a widzisz co się dzieje tutaj. Pojawia się coraz więcej głosów, że Jurek nie chce zmieniac itp itd, a Jurek zmienia sukcesywnie, a że budzetów nie ma na poziomie rywali, to zmienia powoli i nie może sobie pozwolić na błędy.

3 polubienia

Czy ktoś z Was w ogóle pomyślał dlaczego Klopp do końca trzymał tu Firmino, Giniego czy Hendo? A może dlatego, że w zamian dostałby 50ml na transfery i musiał lepić z gówna. JAk ma dostać takiego Arthura czy innego ananasa to chyba logiczne, że woli znane zło.

2 polubienia

Manipulujesz w tym momencie faktami, bo używasz przykładu choćby Milnera, który ma posłużyć za argument, że nie jest prawdą, że Klopp ma problemy z rozstawianiem się z zawodnikami. Wszyscy piłkarzy odchodzą i przychodzą, kończą kariery, więc rotacja jest normalna i nieunikniona, ale nie można uczciwie powiedzieć, że Klopp nie ma problemu z rozstaniem się z piłkarzem, bo Milner odszedł. Milner chciał przedłużyć kontrakt, Klopp też tego chciał. Klopp chciał przedłużyć kontrakt z Firmino, Brazylijczyk zdecydował inaczej. Klopp chciał przedłużyć kontrakt z Ginim, to Holender nie zaakceptował warunków klubu. Klopp chciał dalej trzymać Hendersona i Fabinho, jest to oczywiste. Dla Kloppa byłoby lepiej mieć tę dwójkę niż Endo.

Adrian dostał nową umowę w klubie tylko dlatego, że jest sympatyczny. Philips jest dalej w klubie tylko dlatego, że jest sympatyczny.

Nie mogę się z tym zgodzić. Dajmy na to atak, mieliśmy i mamy szeroki wybór zawodników. Który klub ma taki komfort jak my, że mamy na ławce Jote i Nuneza, zawodników potrafiących zmienić oblicze meczu?

Nie było potrzeby brania Arthura za kilka milionów. Trzeba było wziąć za darmo Kamarę z Marsylii i dzisiaj nie byłoby kupowania Endo za 20 mln… Potrafimy robić dobre transfery w rozsądnych cenach.

100% racji. Jurgen trzymał takich zawodników ponieważ wiedział że lepszy dobry/średni fabinho niż nikt. On się ich nie pozbywał dlatego że ciężko u nas o zastępstwo. Czy wy serio myślicie że klopp trzymał by słabo grającego np matipa gdyby klub chciał kupić mu odpowiednie zastępstwo. Lub że to klopp blokował odejścia oxa czy keity? To kogo kupiliśmy za fabsa? Śmieszne jest mówienie że sprzedaliśmy ich tylko dlatego że były oferty z Arabii. Przepraszam ale 13 milionów za Hendo to taka góra złota? 40 za fabsa jest ok ale to żaden majątek. I kto za nich przyszedł? Obudźcie się ludzie jedynym hamulcowym tego klubu jest zarząd!!! To on nie znalazł żadnego dyrektora więc aktualnie go nie mamy!! Proszę o choć jeden dowód rzetelny że to przez jurgena odszedł ward i edwards

1 polubienie

Ale to sa opinie i o tym mówię, a Ty tego nie rozumiesz . Własnie Ty mówisz o opiniach, chcial/nie chciał itp itd, efekty sa inne, ale ponoc chcial inaczej i gdzie tu logika? Gdzie ja manipuluje :smiley: ?
Twoim i wielu zarzutem jest, że Jurek chcial inaczej niż wyszło, ale skoro wyszło jak wyszło, to ja nie wiem po co w ogole ta dyskusja…

Po prostu wy sie łatwo dajecie zmanipulować gładkimi gadkami i na ich podstawie zajmujecie stanowisko, mimo, ze fakty są zupelnie inne.

Jakby dalej u nas był Hendo, Gini i Milner, moglibyśmy rozmawiać, że Jurek przesadza, ale ich nie ma.

Kolejny zarzut, że trzymał na siłe Oxa i Keitę sie pojawiał. To dlaczego nimi nie grał? Albo nie było chętnych na nich , albo dostał zakaz ich sprzedaży/wypozyczenia za pół darmo…

1 polubienie

Czy to nie logiczne że wolisz mieć Hendersona niż nikogo? I skoro chciał te wszystkie rzeczy i one się nie wydarzyły to przeczy temu że ma taką władze jak mówicie. Lepiej było wziasc mbappe jak był jeszcze w monaco, albo bellinghama jeszcze z Birmingham. Jezu jak beznadziejne jest pisanie o tym że nie kupiliśmy jakiegoś gracza który później okazała się super. A czemu nie piszecie o tych wszystkich graczach którzy wydawali się super a okazali sie słabi. Sancho, mount(narazie), Dembele, pogna, bojan, Felix itp. To tylko kilka talentów którzy uważani byli za największych kupowani za wilka kasę a potem flop. U nas się pisze tylko o tych co się wybili i czemu ich nie wzięliśmy xd

1 polubienie