Jürgen Klopp

Fakt: Milner powiedział podczas wywiadu na Anfield po ostatnim meczu ligowym, że chciał przedłużyć kontrakt, że Klopp chciał go zatrzymać, ale klub nie wyraził zgody.

It’s all good because the manager wanted to keep me – which as a player is what you want,’ he said. ‘Obviously the club decided a different way.

Dyskusja toczy się o tym, czy Klopp za bardzo przywiązuje się do ludzi. Ty mówisz, że fakty temu przeczą, bo zawodnicy odchodzą. To jest najgorszy argument, jaki można podać.

Inny fakt - Klopp mówił na konferencji prasowej, że chce, by Gini przedłużył kontrakt z Liverpoolem. Nie przedłużył. To są fakty, na których można wyrabiać sobie swoje zdanie.

Faktem jest też, że żaden piłkarz nie spędza całego życia w jednym klubie z różnych powodów - jest za słaby, za dobry, chce więcej pieniędzy, chce zmiany otoczenia, kończy karierę. Wiele zawodników odeszło, dzieje się to niezależnie od preferencji trenera.

@kojojojek
A co do dyrektora sportowego. Rozmawialiśmy z Paulem Mitchellem - wg dziennikarzy Klopp nie chciał z nim współpracować.

3 polubienia

Ja wiem o tym, co mówił Milner, ale nie wiemy, czy rzeczywiście tak było. Równie dobrze mógł mu Klopp tak powiedzieć, żeby po prostu nie zrobić mu przykrości. To właśnie nie są żadne fakty.

Fakt jest taki, że Milner tak to widział/opisał i fakt jest taki, ze Milner kontraktu nie dostał.
Nie można obarczać winą Jurka, że chcial/nie chciał skoro do tego nie doszło. Myśle, że ma na tyle siłe przebicia, że jakby mu na zatrzymaniu Jamesa zależało to by go zatrzymał.

Co więcej kojarze wywiad z początku sezonu zeszłego, albo końcówki 21-22 to Jurek opowiadał, że widział już Jamesa w sztabie przed zeszłym sezonem, tylko James chciał grać wciąż, co mocno Jurka dziwilo.
I to jest fakt, że taka sytuacja miała miejsce i Jurek o tej sytuacji mówił w ten sposób. Nie dziwi Cie, że niby po kolejnym roku miałby znowu chcieć przedłużać Milnera?

Co do Giniego, to wypowiadał sie o chęci go zatrzymania na początku sezonu, jakby mu zależało to by duzo wcześniej podpisał z nim kontrakt, taka sama śpiewka jak z Firmino. Niby chcemy, ale nic w tym kierunku nie robimy, a zawodnik odchodzi na konec sezonu, ja mywsle,że są to PRowe gadki…

@theshowmustgoon ale Ty wciąż nie operujesz na faktach i sam sobie przeczysz. Pierw mówisz, że chcial zatrzymać Milnera i sugerujesz, że to coś złego. Potem piszesz, że w sumie sam bys chciał jego zatrzymać. W każdym razie tylko opinie i pogłosy, a fakty sa zupełnie inne.
I o dziwo historia Firmino i Giniego wygladala identycznie, wiec raczej od razu byli skazani na odejscie, a Jurek robil dobra mine do zlej gry.

Poza tym w lidze Milner dostawał małą ilośc minut, raczej na nabijanie licznika, niż na rzeczywisty jakiś impakt.

A na Real to mieliśmy poszatkowaną kadre…

Klopp wyznał w kwietniu, że każdy rozumie, dlaczego Milner chce grać dalej. O jakim zdziwieniu więc mowa?

We have different plans for Milly, but Milly wants to keep playing," the German said. "And when you see him play the other night (against Wolves), I think everyone understands that. You can’t judge him because of his age or whatever.

I jak mówię, ja wierzę, że Milner mówił prawdę w wywiadzie. Wierzę też, że Klopp nie okłamywałby Milnera w sprawie kontraktu. Sam jestem uczciwy i obracam się wśród uczciwych, dobrych ludzi, więc może mam zakrzywiony obraz?

Milner zagrał w 31 meczach na 38 w lidze. Zagrał 8 meczów na 8 w Lidze Mistrzów. Startował przeciwko Realowi. Zagrał 3 mecze na 4 w angielskich pucharach. Zagrał w meczu o Tarczę. Teraz jest starterem w silnym Brighton. Zdziwiłbym się, gdyby Klopp nie chciał przedłużać z nim kontraktu. Gdyby tak było, to by nie dawał mu tyle szans.

tu masz potwierdzenie, że Millie nie był przewidywany u nas do gry, a raczej do sztabu. Do tego nie było żadnych konretnych rozmów o kontrakcie. Więc wiesz sięgaj głębiej, a nie na siłe kierując się jedną wypowiedzią naginasz rzeczywistość, potem pełno sie pojawia opinii, że Klopp go chciał itp itd Jaskiniowiec Klopp , szwagier Kloppa. A nikt nie pomyśli szerzej…

Moim zdaniem Klopp z szacunku do piłkarzy nie mówi wprost, że ich już nie chcę. Aby to wyglądało, że zawodnicy sami decydują o odejściu. Myslę, że w 4 oczy sobie wyjasniają sprawy odejścia, a przy mediach robią teatrzyk…

Kolego sympatyczny, ale my się w takim wypadku zgadzamy. Klopp nikogo nie trzyma na siłę bo nie umie się pożegnać. Niechęć Kloppa do pozbywania się takich średnich zawodników jak Gini czy Hendo to raczej nie ufność Kloppa wobec zarządu. Ja też wolałbym zostawić kogoś kogo już znam gdybym nie był pewien, że dostanę godne zastępstwo. raz, że każdy transfer to ryzyko, a dwa, że FSG poza świetnymi strzałami typu Becker, Salah czy van Dijk to lubi czasem przyoszczędzić i nie kupić nikogo. Np. odejście Lovrena i paniczne zakupy Kabaka i zawodnika Preston.
Ogólnie jak ktoś mi mówi, że to Klopp jest największym problemem LFC to mi się nóż w kieszeni otwiera. Gdyby nie Jurek to co roku klepalibyśmy góra w LE. Wystarczy spojrzeć co prezentują Nasi byli piłkarze w nowych klubach. Prawda jest taka, że każdy zaliczył zjazd. Nie ma chyba jednego, który utrzymałby poziom albo wyrósł na gwiazdę gdzie indziej.
Co nie zmienia faktu, że za rzadko odświeżamy skład, zawsze spóźniamy się o rok z zastępstwami czy zostawiamy te 1-2 dziury, które mogą o wszystkim zaważyć. Problem w tym, że to bardziej wina zarządu. Bo sorry, ale jak nasz NET SPEND to pewnie okolice 12 miejsca w PL (optymistycznie patrząc), a oczekujemy walki o mistrza i LM co sezon to chyba za dużo wymagamy od naszego trenera.
@Loku64
A już najpiękniejsze jest to jak niektórzy biorą te plotki o Enzo i Bruno jako prawdę objawioną. Jeden pismak rzucił kontrowersyjne hasło bo dobrze służy zasięgom, a Nasz moderator już zbudował wokół tego cały akt oskarżenia wobec Kloppa

1 polubienie

Jakbyś poczytaj niektórych szpecow to wychodzi na to, ze De Zerbi by wygrał u nas lige…
Klopp jest skończony i nie wie co robi, a Tottenham jest świetny bo ich trener tak ładnie mówi :joy:

W sumie bez większego wydawania oprócz nas, jedynie Leicester mial jednorazowy wyskok w ostatniej dekadzie. Tak to wszystkie kluby co zajmują miejsca w top 4 wydają wiele więcej od nas. Samo to świadczy bardzo dobrze o naszym managerze, ale niektórych bardziej interesują plotki, niż fakty…

@foxtrote92 to właśnie jest przykład opierania swoich tez na plotkach/opiniach a nie rzeczywistych wydarzeniach. Starałem się to dziś piętnować.

@foxtrote92 Ale jak mam inaczej opisać sytuację skoro to wszystko już kiedyś było? Przecież Klopp już to raz zrobił w BVB odchodząc, pozostawiając skład starzejący się, z kontuzjami i ogólnie w ruinie. Przyszedł Tuchel i generalnie można powiedzieć, że szybko ogarnął zespól, bo już w pierwszym sezonie jego rządów BVB miała drugie miejsce. To nie jest tak, że ja to sobie wszystko wymyślam. Klopp po słabym sezonie w BVB się sam zwolnił, a w Liverpoolu powiedziano, że ma zaufanie u właścicieli. Zresztą ja nigdzie nie napisałem, że uważam Kloppa za słabego menadżera tylko kogoś kto nie powinien zajmować się transferami, bo nie powinien, więc bez takich tekstów proszę.

PS: Masz taką samą pewność siebie i lekkość bytu jak wtedy kiedy wykłócałeś się ze mną, że Liverpool nie podpisze Nuneza, bo tutaj nie chcą klasycznej 9. :slight_smile:

Tylko Klopp w ciągu roku zrobił z najstarszego składu w historii( czy tam jednego z najstarszych), jeden z młodszych w lidze . Widzę fakty nie przeszkadzają Twojej „prawdzie” :joy:

@everlast ale jakby nie Endo to poza wiecznie połamanym Thiago najstarszy w pomocy jest 24 letni Mac, nie dziwie się Jurkowi, ze chciał kogos bardziej doświadczonego…

Na koniec sezonu odejdą Matip, Thiago. Może Salah i Virg, to za rok będziemy mieli kadre na poziomie średniej wieku 24 -25 lat. A właśnie kolega probowal pokazać, ze będzie odwrotnie…

no i żeby nie wyszedl mu za młody ,wziął 30 latka na 4 lata? tak, żebby dobrze te średnią jeszcze 4 sezony podnosił.
Jak mi powiesz, że to nie był pomysl Kloppa, on tego nie akceptował, ale musiał się zgodzić , bo nie ma kasy na kogos lepszego. To przeproszę , że też uważam, że to Klopp stoi za taką ilościa transferow przez ostatnie lata.

Nasza wyjściowa jedenastka na Newcastle miała 28,2 chyba

Trochę niższa około 27,5 zgadza się, ale tylko dlatego, ze grał Matip za Konate. Wraca Konate i Endo wymieniamy na Bajcetica i robi się zaraz okolice 25-26.

W każdym razie mamy mnóstwo młodych zawodników, a @josif sugerował, ze mamy kadre emerytów. Emerytów się właśnie pozbyliśmy.

nie no to super młoda kadra 27.5. ale przepraszam, bo Konate nie zagrał.

No kurde a jak zostanie Endo i zamiast Szoboszlaia wejdzie Thiago i bedzie 28.5
Kolego tu brakuje 2 transferów a Endo to w ogole nie powinno być. Wiec nie tłumacz jak to odmłodzilismy kadre kupując DWÓCH zawodników.

2 polubienia

Ale ja nie mówię, ze nie brakuje po pierwsze(2 transfery są moim zdaniem potrzebne do optymalnej kadry).
Po drugie zmiany to raczej nas odmładzają niż postarzają. Mamy tylko 3 zawodników w kadrze po 30tce(4 licząc Adriana). Na prawdę tak ciężko jest samemu pomyśleć ?

Edit. Żeby zaraz nie było po 30tce miałem na myśli więcej niż 30, jeśli ma się 30 liczyć to mamy 2 wiecej(Endo i Ali)

1 polubienie

Jurgen Klopp , odnośnie okienek transferowych. Cytaty.
, W idealnym świecie…,

:slightly_smiling_face:

Pewnie to ten zły Klopp tak wymęczył Edwardsa i Grahama, że aż chłopaki nie chcieli już pracować w żadnym innym klubie na stałe tylko poszli własną drogą i firmę założyli. Strach pomyśleć jak ten despota wpłynął na Warda.

1 polubienie

Założyli własną firmę, więc będą pracować na własnych warunkach. Jeżeli taki Liverpool by się do nich zgłosił to będą współpracować na zasadach określonych w umowie w przeciwieństwie do pracy dyrektora sportowego etc. Chyba nie myślisz, że tu chodziło o pobudki finansowe, bo Liverpool jest wystarczająco bogatym klubem, którego stać na opłacanie swoich najważniejszych pracowników. Na miejscu Edwardsa zrobiłbym podobnie, bo po co ma obrywać za dziwne decyzje innych ludzi.

5 polubień

Bardzo często jest tak, że ludzie ambitni, najpierw pracują w pewnych strukturach, po czym, gdy udowodnią swoją wartość, zaczynają pracę na własny rachunek :slight_smile:
Lepiej jest pracować na swojej działalności, niż się kopać po czole w jakiejś korporacji.

Wydaje mi się, że Edwards doszedł do takiego właśnie wniosku. Taka forma funkcjonowania zapewni mu, nie tylko elastyczność i niezależność, ale też sprawi, że stawiane przed nim wyzwania będą dla niego ciekawsze i bardziej różnorodne.

Teraz pytanie, czy Liverpool skorzysta z usług Ludonautics :wink:

7 polubień

Tak a propos, przypomniał mi się news dotyczący przyjścia Jürgena Kloppa do Liverpoolu. Przypomnijcie sobie te komentarze, tę zbiorową euforię i te ogromne oczekiwania :smiley:

Część spośród komentujących już się na naszej stronie nie udziela, ale warto sobie przypomnieć jak ważna była dla nas ta nominacja konkretnie w tamtym momencie i jak wiele oczekiwań zostało przez Jürgena spełnionych.

Niektórzy forumowicze czasami “odlatują”, twierdząc, że Klopp jest wypalony i że w Liverpoolu przydałaby się zmiana, dlatego warto tutaj przypomnieć, w jakim bagnie byliśmy pod koniec kadencji Rodgersa.

Jak wiadomo, niestety mamy podstawy, by twierdzić, że w podobnym bagnie możemy się znaleźć po ewentualnym odejściu Kloppa w przyszłości. Jaki z tego morał? Nawet, jeśli komuś Jürgen spowszedniał, doceniajmy go, póki u nas jest, ponieważ zdecydowanie mamy za co! :wink:

To takie moje “Słowo na niedzielę” :smiley:

9 polubień

Wszyscy są zadowoleni że Niemiec pracuje na Anfield. Ale jest pewien niedosyt- dwa przegrane finały LM, dwa przegrane mistrzostwa o 1 punkt… Oczywiście to w większości wina FSG które nie dofinansowało składu tak jak nasza konkurencja. Ale o ile teraz Klopp jest uwielbiany to gdybyśmy zgarnęli te 4 puchary to byłby ubóstwiany