Jürgen Klopp

A jakby zagrał drugim składem ze Spartą Praga, to byście pisali, że zawodnicy są bez rytmu meczowego I dlatego odpadliśmy. Mędrcy z kosmosu.

Idąc tym tokiem, to zawodnicy United nie mieli rytmu meczowego, bo grali tydzień temu, to jak dziś wygrali? xd

2 polubienia

Tak, tak, jasne :wink: A ja od 69 lat już z klubem siedzę na tym formku.

Ale może faktycznie, bo ze wzrokiem już problemy powoli się pojawiają.

Tak właśnie jest: można zagrać albo 90 minut albo 0.

Dzięki, że jesteś xD

3 polubienia

A co by było gdyby te nasze baranie głowy w czerwonych koszulkach zagrały asekuracyjnie rzut rożny i dograli do rzutów karnych? Hmm.

To może byśmy dzisiaj grali w półfinale- tylko to się nie stało, oceniamy to- źe Salah wyglądał dzisiaj żle, tak samo Szobo. (A przy tym przynajmniej Salah wyglądał nieźle ze Sparta i z City).

Mógł mieć zły dzień albo być zwyczajnie zmęczony po 90 minutach w czwartek. Nie wiem tego, pewnie nikt nie wie- ale przy takim ułożeniu pierwszego meczu ze Spartą- nie było sensu ryzykować. Ani Szobo ani Salah nie musieli grać pełnego meczu.

Były dzieci (całkiem zdolne, które sobie radzą) i ewentualnie szeroka ławka. Nie było żadnego sensu w tak długiej grze tej 2 i tutaj jest ta maksymalizacja szans. Czasem trzeba sobie pomóc.

Wyśmiewany ETH wystawił na nas Maguirea i Bruno w obronie, a my celnego strzału nie oddaliśmy. To nie jest po prostu normalne.

7 polubień

Na razie Xabi nie ma żadnych papierów. Już nie takie cudaki były co się świetnie zapowiadali; Villas Boas w Chelsea, Gerrard w Rangersach, Nagelssmann w Lipsku, Potter w Brighton. Daj na wstrzymanie, to dopiero pierwszy pełny sezon w prawdziwej trenerce u Xabiego. Nie wiadomo czy nas nawet wybierze, bo już raz się na nas wypiął i odszedł do Realu, ciekawe czy znowu tam nie pójdzie jak pies za suką gdy Perez mu coś obieca.

@Edum Tak, nie byłem pewny co do Villasa czy dobrze klub trafiłem.

Nagelssmann nie jest zły jeśli chodzi o warsztat, ale bałbym się zaufać mu po przygodzie z Bayernem, nie wiadomo czy to on robił kwasy czy jednak drużyna.

A Xabi niech wygra, ale stawianie go już tak wysoko jak Kloppa i pewność że nam da sukcesy to trochę za dużo.

Jak dobrze policzyłem, Alonso jako trener Leverkusen przegrał 10 spotkań (On nie jest trenerem Bayeru od tego sezonu :wink: )

Chyba Ci się pomyliły kluby, bo dobrze zapowiadającym się trenerem to On był w Porto.

Nagelsman to nie jest słaby trener, On robił lepsze wyniki z Bayernem niż Tuchel. imo Jego zwolnienie to nieporozumienie.

Jak wygra dublet z Bayerem to już jakieś będzie miał, a jest to wielce prawdopodobne.

2 polubienia

Heee?
Przecież Xabi w pierwszym swoim sezonie przegrał w Buli 7 razy!

Chcecie sukcesów? Zatrudnijcie Zidana. Będzie nudna i szarpana gra, ale taktycznie tak ustawi team, że trudno nas będzie pokonać.

Albo Simeone, ale on też ma predyspozycje do przegrywania finałów.

Jest też Papszun który wygrywał finały i jest dobrym taktykiem. Tylko nie wiem czy legenda Rakowa zgodzi się na przyjazd do Anglii, trochę daleko.

Zidane taktyk - ja pierdole chlopie xD

3 polubienia

Albo nie zatrudniajmy nikogo, bo nikt nie dorasta do pięt JK i Liverpool czeka teraz potężny downfall xd

1 polubienie

Niech Edwards nas prowadzi, będzie podejmował decyzje po zrobieniu dokładnych i szczegółowych analiz. No i też chłopak grał w piłkę, ma doświadczenie.

@mateo227 wyluzuj, trzeba się trochę wyciszyć po popisie naszych feniksów w dzisiejszym dniu. Dobrze że zaraz się odrodzą :wink:

GI5LmOQWYAAuVmh

Chłopina już zaciera rączki. Będzie miał władzę absolutną.

1 polubienie

Znaczy ja rozumiem że można Kloppowi dużo zarzucić ale to jest chłop który obok Ancelottiego i Guardioli jest wymieniany jako najlepszy trener na rynku. A co do jego przegrywania to okej finały idą mu cieżko ale nie obwiniałbym go za to że np. lige z City dwa razy przejebaliśmy o dosłownie 1 pkt.

2 polubienia

:+1:

Bardzo trafne spostrzeżenie. Też byłem zdziwiony intensywnością i składem. Ale odebrałem to jak hmm trening meczowy taktycznych założeń. Ale dzisiaj się okazało po raz kolejny, że na boisku jednak są ludzie a nie roboty od pressingu i biegania.

Dobrym przykładem nomen omen jest chociażby Mourinho. Dawno odjechała mu nowoczesna piłka, jego drużyny od ~10 lat grają srakę a i tak chłop potrafi tak, jak stwierdziłeś zmaksymalizować szanse na sukces, że z przeciętną, nie wygrywającą trofeów Romą, otarł się o dwa trofea europejskie w przeciągu roku.

2 polubienia

Lepiej za to iść twoim tokiem rozumowania, czyli nic w życiu nie osiągnać, ale być najmądrzejszym w papciach przed telewizorem.

W meczu ze spartą druga połowa była grana w głównej mierze na chodzonego.

Podejście Kloppa czy się to komuś podoba, czy nie, jest skuteczne. Z ligowych średniaków robi topowe drużyny i wygrywa największe trofea. Ktoś nieźle spadł na łeb, żeby pisać o przegranych mistrzostwach czy finałach. Jak już to można mówić o wywalczonych vicemistrzostwach i wywalczonych finałach LM - pomimo prowadzenia drużyn o dużo niższym potencjale niż przeciwnicy.
W samej Premier League zajmujemy 9 miejsce pod względem net spend na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Porównanie trofeów z ETH też niezły fikoł zrobiłeś. Nie przypominam sobie, żebyśmy za Kloppa ośmieszali się w LM czy mieli srakę w szatni pomimo wydania grubych milionów na transfery. Ale wiadomo pasowało pod tezę spłakanego moderatorka, to trzeba wstawić, że pewnie tyle samo osiągnie co ten ETH w united.

Gdzie jest taki mój tok rozumowania? Co Ty za chochoły stawiasz to ja nawet pytań nie mam. Nie uważam się za najmądrzejszego- oceniam pewne decyzje. 90 minut Salaha i Szobo ze Spartą to mógł być błąd- Klopp nie zmaksymalizował szans na wygraną. Ostatecznie i Salah i Szobo zeszli przed czasem- bo wyglądali źle. To wina tych 90 minut? Nie wiem- jak już wcześniej napisałem.

Dalej jesteś w meczu, dalej biegasz do piłki, wymieniasz się pozycjami - nie ma czegoś takiego jak chodzony w piłce.

Nom, ale popełnia przy tym błędy- często niewymuszone, często nie wyciąga długo jakichś wniosków- no klasyka jak u każdego trenera. Czasami jednak kłopotliwa i bolesna. Dzisiaj to mógł być jeden z jego błędów i o tym rozmawaimy.

Jezus, Maria i wszyscy święci!
Rozumiem wku… e , emocje po meczu ale litości no :man_facepalming:t2:
Jürgen to był najlepszy wybór w 2015 roku i tu nie ma dyskusji.
Czy mogliśmy pod jego rządami wygrać więcej?
Przy odrobinie szczęścia (brak karnego dla Evertonu, gol Kompanyego czy “obsranie” Aston Villi) tak 2 tytuły w PL.
W finałach LM szczególnie ten drugi mecz z Realem to jakiś błąd Matrix, że nie zeszliśmy z boiska jako zwycięzcy.
A finał z Sevillą… zapomnieliście o graniu rękami w polu karnym przez Hiszpanów i braku reakcji na to przez arbitra?

Dlatego ja cieszę się, że dane było mi kibicować LFC te 9 lat za kadencji Jorgusia i nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego stanowisku.

A nowemu, oby Alonso, życzę aby stał się drugim Paisleyem co przebije mistrza Billa/Kloppa :red_circle::muscle::blush:

8 polubień

Dokładnie tak. Ja uwielbiam Juergena ale ma gdzieś ten gen przegrywania. 3 przegrane finały LM, 2 przegrane tytuły mistrzowskie o 1 punkt mimo zdobycie 97 i 92 punktów. I jeszcze kilka przegranych “mniejszych” finałów. Oby Alonso miał więcej szczęścia

1 polubienie

Panowie i ukryci fani United się trochę zagalopowali. Dziś Klopp nie przegrał żadnego pucharu, a United go nie wygrało, ćwierćfinał jakich wiele przez ostatnie lata, okrojona kadra z kontuzjami i tymi, którzy powrócili w tym granie w podstawie kilkoma młodzikami robi swoje. Oceniałbym jednak ten sezon jak się skończy, kubeł zimnej wody (zapomnieli chyba, że gra się do końca no i ten nieszczęsny Gakpo) i jedziemy dalej.

1 polubienie