Jürgen Klopp

Smutne, że prawdopodobnie (bo wierzyć trzeba, póki matematycznie i zdroworozsądko - bo to nie jest 1/2 kolejki do końca mimo wszystko, a i w Bergamo przy dniu konia naszych z przodu możemy “spokojnie” odrobić) kończymy sezon dwiema porażkami i to przed swoimi kibicami, w naszym domu, na Anfield. Na pewno nie tak chciał widzieć koniec swojej przygody Jurgen i obyśmy jeszcze odżyli i żeby zawodnicy dla niego dali jeszcze parę koncertów Heavy Metalu!

Kiedyś gryzłem się z myślami. Klopp czy Guardiola ? Uważałem Jurgena za najlepszego trenera na świecie. Z prostych względów. Pieniądze City nie mogły wyjść na prowadzenie w starciu trenerów. Jednakże już dziś czuję, że Jurgenowi brakuje to, co posiada Pep, tworzenia, kreowania taktyki w momencie który tego wymaga. Dziwię się, że Klopp przez ponad 8 lat, nie nauczył się, że w końcówkach sezonu trzeba działać nieszablonowo….

3 polubienia

Klopp musiałby podjąć pewne decyzje, których po prostu nie podejmie - jak ta o niewystawianiu Salaha- bo my naprawdę gramy z gosciem, ktory traci każdą piłkę.

W ataku wszystko co przechodziło przez Momo to były straty, które kosztowały nas dodatkowe siły i stratę czasu.

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii, a czuje jakby grał tam jakiś manekin.

Klopp niech nosi na koniec sezonu van Dijka na plecach, że mu wygrał Carabao Cup. Od klęski na Wembley to my daleko nie byliśmy…

Klopp przywrócił Liverpool na szczyt w wielkim stylu. Teraz potrzeba kogoś kto wykona następny krok. Jurek nie dał rady, ale należy mu się dozgonny szacunek od kibiców LFC.

2 polubienia

Jurgen wyciągnął z tego zespołu co się dało. To oni go zawiedli. Duży wkład też mieli w to kibice, bo na tych ostatnich dwóch meczach była stypa na trybunach.

Przyznaję że też czułem się zaślepiony poziomem naszego zespołu w tym sezonie. Ale jednak mimo że kadra jest szeroka, to jest bardzo przeciętna. Za mało jest tutaj zawodników takich jak Allister, co pociągną zespół za sobą, co dadzą impuls

Wszystko się zgadza, ale Klopp nie jest bez winy. Jest mega uparty, przywiązany do jednego i tego samego (taktyka, gra, zawodnicy), nie dostrzegając lub nie chcąc przyjąć do wiadomości, że coś nie trybi.
Na przykład taki Elliott mało gra tylko końcówki z ławki, a jako jedyny coś wymyśli i zapieprza bez przerwy w każdym spotkaniu, ciągle prezentując dobrą formę. Co robi w pierwszym składzie Jones kosztem Elliotta to nie mam pytań tym bardziej dopiero co wrócił po kontuzji. Kolejny Gakpo zaczął lepiej grać to oczywiście ławka. Siedzieć to powinien wtedy jak grał słabo. Za to z ławką powinien się zadomowić Salah z Darwinem, bo od dłuższego czasu nic nie wnoszą wręcz przeszkadzają. Co do ekspertów z LFC.pl - mniej komentowania innych typu Arsenal się zesra, bo po raz kolejny zrobił to Liverpool. Będzie tylko 3 miejsce i malutki pucharek, a taki nadmuchany był balon na wszystko co możliwe i to śmianie się z innym. Teraz śmieją się z nas…

Byłem w szoku i załamany informacją o odejściu Kloppa. Zacząłem niedawno sądzić, że to może być dobre wyjście dla klubu i nowy bodziec. Może klub wskoczy na wyższy poziom dzięki temu co zbudował Klopp i wpadnie więcej pucharów. Czas pokaże.

5 polubień

O to to to! My gonimy, przegrywamy, a ludzie siedzą jak pikniki. Też mnie to wkurwiło, ale nie tłumaczy to piłkarzy, więc nie chciałem o tym pisać.

myślicie, że feta zostanie odwołana? Ja wiem, że Klopp odchodzi ale robienie parady po wygraniu Carabao to wstyd. Cała liga będzie się śmiała i będą wrzucać memy.

Dokładnie. Tak patrząc na chłodno, i znając działanie naszych właścicieli to sprzedaż Salaha może być jedyną opcją aby można zbudować mocny skład na przyszłość. Salah swoje zrobił, ale sam nie jest w stanie pociągnąć nas do wygrywania pucharów a i młodszy nie będzie. Moim zdaniem odejście Salaha, za kwote jaka sie przewija od Arabii czyli ok 150mln funtow jest potrzebne jeżeli chcemy patrzeć długofalowo. Potrzebujemy defensywnego pomocnika, nowego skrzydłowego w miejsce Mo, oraz ewentualnie wymiana kogoś za Diaza. Chociaż sezon mógłby jeszcze w sumie zostać. Wtedy możemy pomyśleć jeszcze o ŚO.

Pep ma to coś, czego nie ma Jurgen, jest bezwzględny. W City jak coś nie gra, to on nie ma skrupułów i wymienia klocki. U nas Jurgen zakochuje się w piłkarzach, przez co blokuje rozwój klubu.

9 polubień

Święta prawda i kto wie czy przez to przypadkiem dzisiaj i w przeszłości nie przegraliśmy przypadkiem kilka pucharów. Śmiem twierdzić, że tak.

2 polubienia

Mam o jedno żal. Wkurwia mnie to że mamy takie “gwiazdeczki” (nie wszystkich) co głównie błyszczą na social mediach w ciuszkach od gucci i odpoczywając na Ibizie albo w Katarze, a nie dali od siebie nic by wygryźć wygrane w ostatnich meczach. Te Diazy, Jonesy, Salahy, Szoboszlaie… bo to jak załatwili Kloppa w ostatnich tygodniach i jakie mu pożegnanie wyrządzili zasługuje na niezlą pogardę. Prędko tego z siebie nie zmyją.

To miał być piękny, rycerski koniec. O czym robić ten dokument? Przecież zawodnicy położyli cały sezon w sposób komiczny. 3 tygodnie - 3 puchary. Ale dobra, odpadli, okej. Ale w jakim stylu? W jakich okolicznościach. Niesamowite jak oni zaprzepaścili cały sezon w tak krótkim czasie, ale mało tego, zepsuli pożegnanie niemieckiej legendy…żal patrzeć na koniec Jurgena.

Ale to wszystko to jest tez pokłosie głaskania i wiecznej wiary w przeciętnych kopaczy.

Bredze juz. Po prostu nie tak to mialo wygladac. Zwykly wstyd.

1 polubienie

Niestety mleko się rozlało i jedyny heavy metal jaki może być teraz grany to ten bez publiczności i przy zamkniętych drzwiach, stało się.

Teraz nie towarzyszy mi taki typowy smutek z przegranego ważnego meczu jak po finałach LM z Realem czy po meczu z Atletico na Anfield. Bardziej to jest taki trochę smutek, a trochę wdzięczność i nawet radość, takie uczucie skończonej świetnej długiej przygody. Też tak macie? To Carabao jest tak cholernie symboliczne jak cały ten sezon, że taki scenariusz chyba był pisany w gwiazdach. To takie podsumowanie tej świetnej przygody z Jurgenem, czyli tak niewiele brakuje do czegoś większego, wszystko w swoich rękach, piłkarze mają patelnie na nodze i… troszkę brakuje do większych sukcesów, zostaje ten jeden mniej istotny puchar. Żal, że drużyna zawiodła Jurgena w najważniejszych momentach, ale będę powtarzał zawsze, że sam sobie takich napastników sprowadził. Ten sezon jednak był wyjątkowy nie tylko przez gorzki koniec, który na zawsze zostanie zapamiętany, ale też przez to, że w głowach kibiców tak naprawdę pierwszy raz zaczęły rodzić się myśli czy to odejście Kloppa faktycznie nie wyjdzie klubowi na dobre (trollów z KloppOut pomijam). Zresztą dokładnie te same odczucia co do Salaha, ale to inny temat. To wypalenie widać na samej twarzy, znamy tych facetów tyle lat i nie da się tego nie widzieć. Dziękujemy Jurgen za wszystko, mimo wszystko piękna to była przygoda! :slight_smile:

2 polubienia

Nie macie wrazenia, ze od powrotu Robbo znowu meczymu bule i najpierw obroncy sobie podaja 100x, pozniej podanie do boku i wrzutka. Czyli stara taktyka.
Przestalismy prowadzic pilke srodkiem. Przez to moze srodkowi pomocnicy wygladaja znowu gorzej.
Czemu my nie potrafimy zrobic takiej akcji jak dzos CP i podac po ziemi do kogos na 5-7m. Albo chociaz na kogos wbiegajacego na 10-12m.

Najgorzej, ze przewalilismy sezon w 3 dnj majac dwa mecze u siebie.
Oby Klopp zrobil podwaliny i bylo jak kiedys.
Decyzja o odejsciu w polowie sezonu moim zdaniem bledna, a nie pomocna, zeby wygrali dla niego. Razczej podcinajaca skrzydla.

Klopp dal wiele radosci, ale tez dal to co mielismy zawsze, moze teraz, moze za chwile. A ostatecznie i tak w dupe.
Moze rzeczywiscie trzeba tutaj świezej krwi na ławce

2 polubienia

Coś w tym jest, Robbo to hamulcowy niestety jest z powodu ograniczeń technicznych i jest to zauważalne.

Nie powiedziałbym, że Robertson jest słaby i hamulcowy. To przez innych słabo gramy. Przypominam jaka była panika jak wypadł przez kontuzję i jak grał dobrze. Może lepszy już nie będzie i do dawnej formy nie wróci, ale to ciągle dobry, ważny dla nas piłkarz. Opylić Greka i szukać kogoś lepszego od Szkota do walki o skład.

2 polubienia
  • Jürgen Klopp to legenda Liverpoolu to raz! :blush:
  • Wyprowadził nas znów na salony to dwa! :blush:
  • A że popełnił trochę błędów to po prostu normalne u ludzi czyli trzy! :smiley:
  • Dzięki Jorguś za te 9 sezonów pełnych wrażeń, emocji, cudownych zwrotów ale i rozczarowań bo takie jest życie kibica futbolu to cztery! :smiley:
8 polubień

Nowy trener przede wszystkim musi ogarnąć ofensywę. Nunez i Diaz są katastrofalni, Salah gra tylko dobrze pierwszą część sezonu.

Kurczę ja w tym meczu miałem zupełnie inne wrażenie.
Tak jak ogólnie w tym sezonie mi się nie podobał, to w samym dzisiejszym spotkaniu na tle reszty wyglądał jako jeden z nielicznych jak powinien zawodnik Liverpoolu walczący o 3pkt.

Pełen energii, non stop próbował pchać do przodu, walka o każdą piłkę.

Potem patrzyłem na ciepłe kluchy jak Szobo, Salah, Jones, Endo którzy sobie grali jakby mecz miał trwać 6 godzin i planowali swoje siły żeby wytrzymać do końca.