La Liga

Według Valverde to powtórzył te życzenia w ostatnim meczu. Ogólnie nietypowa sprawa, ale jak dla mnie nie powinna mieć wpływu na zawieszanie, raczej po prostu przejść przez sąd i tyle. Niech płaci odszkodowanie, czy tam odrabia godziny społecznie, czy tam jedno i drugie. Bez sensu go zawieszać, skoro nie zrobił tego na boisku. Raczej za darmo piłkarz Villareal nie wyłapał :smiley:

  1. Zawieszenie
  2. Gracz Realu Madryt
  3. Sędziowanie na poziomie

Wybierz jedno

https://www.sport.pl/pilka/7,65082,29691606,barcelona-przeszla-do-historii-absolutny-rekord-niesamowity.html

No nieźle :rofl:

No i Barcelona zdobyła w tym sezonie mistrzostwo.
Sam zespół w sumie mnie nie interesuje, ale fajnie, że nasz rodak udowodnił, że potrafi grać w innej lidze oprócz Bundesligi.

Dorzucił sobie do listy sukcesów mistrza Hiszpanii, a całkiem prawdopodobne, że również będzie miał króla strzelców i to już w jego debiutanckim sezonie.

Szkoda, że pewnie nie zobaczymy go choć na jeden sezon w Premier League, ale nigdy nie wiadomo…

Gratuluję Robert

Kibice Espanyol jaka dzicz, hołota :poop: :poop:

https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1657854059628331011?s=20

Pewnie wychodzą kumulowane latami kompleksy wobec sąsiada odnoszącego sukcesy, ale faktycznie dno.

Dno i metr mułu. Zapewne nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje mogą spotkać ich osobiście oraz sam klub. Rozmawiałem kiedyś ze znajomym, kibicem LaLiga i mówił, że sytuacja Espanyolu jest podobna do sytuacji Evertonu - poza poziomem sportowym jest jeszcze sprawa rozmieszczenia kibiców - Espanyolowi/Evertonowi kibicują rodowici mieszkańcy Barcelony/Liverpoolu z klasy niższej średniej i niższej natomiast Barcelonie/Liverpoolowi (w skali lokalnej) bogatsi mieszkańcy przedmieść i okolicznych zespołów miejskich. Jest to możliwe choć nie wiem czy tak w rzeczywistości w 100% jest - jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę mnie poprawić :wink:

Sportowo jest sporo podobieństw, Espanyol walczy o utrzymanie w lidze i dostaje z reguły baty od Barcy i przyglądają się, jak sąsiedzi regularnie walczą o najwyższe cele - zupełnie jak Everton i my.
Do tego przepaść dzieli globalną popularność obu klubów i perspektywy na przyszłość.

Tylko sukcesy w ujęciu historycznym to zupełnie inna półka, więc i oczekiwania kibiców na innym poziomie…

Tyle ze Everton to 9 krotny mistrz Anglii i 5 krotny zdobywca pucharu Anglii. Kiedyś to był naprawdę dobry zespół. Zreszta pompują nie małe pieniądze w skład ale jakoś nie potrafią trafić.

@qba3 Ale wiesz, że to nie takie proste złożenie wniosku o popełnieniu przestępstwa jeżeli wiadomo, że sprawa stałaby się medialna. To nie jest robione na podstawie komentarza randomowego gościa z reddita tylko jednego z największych dzienników hiszpańskich. Nikt kto nie ma dowodów w tej sprawie nie pisałby takiego artykułu narażając się na wielokrotnie większe odszkodowanie niż to o co oskarżają Negreire i Barcelone. Oskarżenie jest na tyle wysokie, że przyłączył się Real, który także nie narażałby się na utratę reputacji gdyby nie mieli jakichś informacji w tej sprawie.

2 polubienia

Oczywiście, co nie zmienia faktów ze literalnie tych dowodów po prostu nie ma. Z tego co wiem Barcelona już składa pozwy o niszczenie wizerunku, moim zdaniem te odszkodowania się posypią i Barcelona się wybroni bez większego problemu. Powiem więcej, moim zdaniem to jest sprawa nie tyle kupowania sędziów i korupcji, co wyprowadzania pieniędzy z klubu. Z tego co czytałem w ciągu chyba 15 lat (lub więcej) kwota która poszła do Negreiry to nieco ponad 7mln. Jesteś człowiekiem o zdrowych zmysłach więc pomysl, czy mniej niż pół miliona rocznie starczyłoby na kupowanie sędziów w lidze? Te raporty, które firma Negreiry dostarczała to też dość żałosne, w większości mogłaby je zrobić każda firma analityczna, moim zdaniem to była podkładka, ale nie pod kupowanie sędziów. Zresztą oglądałem większość meczów Barcelony w tych latach, w lidze zdecydowanie nie jesteśmy faworyzowani a sędziowie w większości sprzyjają realowi. Mógłbym się pochylić nad słynnym meczem z chelsea w lm bo tam był ewidentny wałek, ale nie tego ta sprawa dotyczy.

@Loku64 już dawno się przyznałem :wink: sprawa Negreiry tyczy się ligi hiszpańskiej, można wymienić wiele decyzji dla danych klubów w ciągu kilku lat, np. w meczu realu z bayernem, czy gol ze spalonego z atletico na wagę dogrywki(jak się pewnie domyślacie używałem tych przykładów do fanów realu :wink: ). Także pojedyncze decyzje na przestrzeni kilku lat w Europie nie są żadnym wyznacznikiem. Poza tym jak wspomniałem sprawa Negreiry dotyczy wyłącznie ligi hiszpańskiej.
@josif no to konkretnie płatności są od początku XXI wieku kiedy Negreira zasiadał w zarządzie, a nie sędziował więc nie miał wpływu na mecze, nie miał wpływu na wyznaczanie sędziów, jego dane na temat sędziów to analizy kartek, stosunku do piłkarzy i ogólnie ich charakteru. Każda dobra firma analityczna mogłaby zrobić takie raporty, a moim zdaniem nawet lepsze, bo niektóre z nich czytałem to były naprawdę żałosne. Powtórzę kolejny raz, minęło kilka miesięcy, jest 0 dowodów, raporty od Negreiry są(które są moim zdaniem podkładką), jestem przekonany że ta sprawa nie ma nic wspólnego z kupowaniem sędziów.

Widzę mamy kibica Barcelony :stuck_out_tongue:
A pamiętasz czerwoną kartkę Pepe na Alvesie w Champions League. Tam nawet kontaktu nie było. Czy też czerwoną dla RVP za strzał po gwizdku? Ogólnie w Europie pełno wałków było na korzyśc Barcy.
Co do La Liga mało oglądam, nie wypowiadam się.
Przezwisko Ueafalona też się nie wzięło z niczego.

@qba3 w każdym razie Barcelona przez kilka lat coś wyjątkowo często dostawała prezenty, jak na moje oko. Jednak Mogę być lekko uprzedzony. Barcelona to jedyny rywal Przeciwko któremu kibicuje Manu. Krótko mówiąc nie darze ich sympatia :joy:

Tak propo pomocy Realowi, to raz Nani dostał kontrowersyjna czerwona na OT, jak Realowi nie szło

3 polubienia

Ale nie chodzi o kupowanie innych sędziów tylko konkretnie Negreiry i jego danych nt innych sędziów. Jako wiceszef miał wiele ciekawych informacji. To zmienia postać rzeczy.

1 polubienie

Do tego słynny przekręcony mecz z Chelsea, po którym wielu zawodników The Blues nie gryzło się w język.
Chelseas-Didier-Drogba-sh-002

W tamtych czasach dało się odczuć korzyści jakie Barca “otrzymywała” od sędziów.

1 polubienie

Ogólnie mamy tu jeszcze dodatkowo aktywnych kibiców Arsenalu oraz jednego Evertonu.

A w nawiązaniu do wątku i dla odmiany coś niezwiązanego z wałkami Barcy, ostatnio w LaLiga miała miejsce przykra sytuacja w meczu Realu Madryt. Dwie piłki na boisku, obrażanie na tle rasistowskim, kłótnia z kibicami, szarpanina na boisku i VInicius z czerwoną kartką. Hiszpańska piłka coraz bardziej się pogrąża.

E. Kartka dla Viniciusa anulowana. XD A Barcelona się ewidentnie podkłada, żeby spuścić Espanyol do niższej ligi.
Kabaret LaLiga

Myśle, że każdy kto dobrze pamięta tamte czasy ten wie, że nie było meczu na tzw. styku w LM gdzie nie byłoby jakiejś grubej kontrowersji na rzecz Barcy. Mecze z Arsenalem to wgl było jakieś kuriozum. Plus chamskie symulki Busquestow i innych pajaców na których do dzisiaj nie jestem wstanie patrzeć jak na legendy a boiskowych oszustów. I dziwnym trafem zawsze nabierający się na nie sędziowie.

Z sędziami i Barcą jest trochę jak z ffp w ManCity. Każdy się domyśla ale nie idzie tego udowodnić. No chyba, że byliby Juventusem. Wtedy byłaby inna gadka :joy:

1 polubienie

Sędziowie w meczach Barcy byli po prostu uczciwi - “zapłacili za 3:0, więc jest 3:0”

W meczowym protokole arbiter zapisał, że Vinicius otrzymał czerwoną kartkę “za uderzenie przeciwnika ręką w twarz, gdy piłka nie była w grze, w masowej konfrontacji zawodników obu drużyn”. Real odwołał się od tego orzeczenia i dopiął swego. Komisja Rozgrywek po siedmiogodzinnym posiedzeniu i analizie dowodów przedstawionych przez klub postanowiła, że Vinicius nie będzie musiał pauzować.

Czyli jezeli uznamy jakis tekst za rasizm to mozna komus wylutowac bombe na ryj bez konsekwencji. No niewiele zdziwi w dzisiejszych czasach, ciekawe ile meczy kary dostanie “rasista”. :slight_smile:

Takze chlop skleił lepe drugiemu podczas szarpaniny, pozniej pokazywal jakies obsceniczne gesty do kibicow, sedziego i pilkarzy przeciwnika i nie zostal zawieszony.

Tymczasem cham, brutal, niewychowane bydle Robert Lewandowski z 3 meczami kary:
FhEigdEXkAAfmfC

xD

@edit
A przepraszam, doczytalem teraz (wladze La Liga moze nie doczytaly xD ). To nawet nie ten co dostal bombe na ryj go obrazil tylko kibice. Taka ot reakcja na wyzwiska z trybun, zalutowanie rakiety na dziąsło przeciwnikowi, wszystko git. xD

8 polubień

Rasizm to sie zrobil taka karta jak wyjscie z wiezienia z monopolu. Odwalaja cos pilkarze o ciemnej karnacji skory i potem, ale przeciez rasistowsko mnie obrazal. Zaczelo sie od Evry z Suarezem w sumie. Teraz to codziennosc. Czesto nawet pikarze sugeruja sedziemu, ze ich sie rasistowsko obraza, a pewnie to niewiele ma wspolnego z rzeczywistoscia.
Mielismy cos z Henderesonem niedawno mala aferke, ogolnie mozna czasem sie spotkac w trakcie spotkan, ze wlasnie ciemny pilkarz juz zaraz rasizmu szuka w kazdej odzywce.
W ta strone idac to tylko do bialego hetero bedzie mozna cos na boisku powiedziec. Ogolnie wyzwiska sa niestety czescia gry od b klasy po lige mistrzow. Zapewnie niezaleznie od wyznania, czy koloru skory :smiley:

Co do sytuacji to kibice na pewno go obrazali rasistowsko i to powinno byc potepione. Z samym zawodnikiem to bylo po prostu sytuacja, ze starli sie i Vini sie odwinal. Ogolnie mial ciezkie zycie w tym meczu, plus wlasnie zachowanie kibicow itd to odreagowal. Tez zdaje sie zawodnik Valencii go dusil od tylu, to w sumie normalna reakcja obronna byla :smiley: