La Liga

Moim zdaniem szanse Lewego na Złota Piłke są bardzo niewielkie. Podobne jak naszej kadry na wygranie kolejnego Euro :smiley:

@Clashman samo to wlasnie jak konkurencja byla slabsza i gral sezony zycia nie wygral. To teraz wydaje mi sie, że nie zrobi te około 50 bramek w sezonie. Tyle bedzie trzeba zrobić, bo Erling raczej tempa nie zwolni. Teraz złapie piłkę Messi, albo Haaland. Na przyszły rok to już Lewy będzie mial 36 lat. By musiała Barca właśnie wygrać LM i on te 40-50 bramek walnac, żeby dostać ZP i właśnie w to trochę wątpie i w jedno i drugie. Kolejny rok to 37lat, a w tym wieku to nawet Ronaldo wysiadł.

@Loku64 Wszystko w nogach Lewego. To nie jest kwestia naszych ocen czy wróżenia z fusów, a raczej tego, jak Lewandowski będzie sobie radził a najbliższych latach. Ja mu z całego serca życzę Złotej Piłki, bo za to, czego dokonał, należy mu się jak psu buda. Odwołanie gali w 2020 roku z powodu Covida, gdy Lewy był murowanym faworytem do zwycięstwa, to było czyste chamstwo ze strony France Football. Rok później, również mu się należała, a nieznacznie wygrał Messi, co było absurdem, dlatego uważam, że Lewandowskiemu Złota Piłka się zwyczajnie należy. Wracając do 2020 roku, przecież mogli zorganizować galę on-line lub wręczyć Lewandowskiemu Złotą Piłkę za 2020 rok na gali 2021, a oni tego nie zrobili. To jest wstyd, co odwaliło France Football i tak naprawdę nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Takie jest moje zdanie.

2 polubienia

To fakt, Lewy został okradziony w tamtym sezonie. A, jak widać po nagrodzie dla Benzemy za zeszły rok - Lewandowski też może ją zdobyć.

3 polubienia

Jude potwierdzony ponoć 103 mln ojro

@Edum też właśnie widziałem kilka ważnych spotkań BVB i w żadnym się nie wyróżniał. Natomiast na mundialu wyglądał bardzo dobrze. Chłopak jeszcze nie skończył 20 lat, więc pewnie i tak będzie co najmniej na poziomie wystarczającym na 11tke Realu.

@Edum rzeczywiście niektórzy mają tendencje do grania w reprezentacji na 110% (Kuba u nas, Ochoa, czy też choćby nasz Hendo), jednak też często jest odwrotnie często ( wiele lat Lewy, większośc w Anglii przez dobrą dekadę przed 2020). Jednak jeśli w wieku 19 lat rozgrywa taki mundial, to świadczy, że jest dojrzały i ma niemałe umiejętności. Raczej powinien być tylko lepszy, choć historia zna przypadki zawodników co błyszczeli jako nastolatkowie, a kariera potoczyła się średnio - Owen, Delle Ali, Ben Arfa…

Kibice Realu, w przeciwieństwie do kibiców LFC, nie widzą w nim zbawiciela.

image

@Loku64 Akurat piłka reprezentacyjna rządzi się swoimi prawami, tam nawet Maguire wygląda na wybitnego zawodnika.

Real kolejny raz pokazuje dominację na rynku transferowym. Jeśli dorzucą jeszcze Mbappe (teraz czy za rok), to będzie można już śmiało mówić o nowej erze w Madrycie, gdzie w zasadzie domknie się wymiana całej generacji kluczowych piłkarzy.

Valverde, Camavinga, Tchouameni, Bellingham. Abstrahując już od tego, kto ile minut dostaje, to zwyczajnie robi ogromne wrażenie. Sukcesywnie, co roku zbierają z rynku największe talenty młodego pokolenia, które są już niejako gotowymi produktami piłkarskimi w tak młodym wieku. Jako kibic Liverpoolu, szczerze zazdroszczę.

6 polubień

Niech jeszcze dorzucą Kane to już w ogóle będzie zamiecione :wink:. Trzeba przyznać Realowi, że na rynku transferowym serio są królem. Może historia zatoczy koło i znowu będą 2 giganty Real, City i 2 zawodników bijących rekordy Haaland i Mokambe.

No ciekawe słowa, szczególnie biorąc pod uwagę, że niby przez długi czas byliśmy jego pierwszym wyborem

Cringe

Myślę, że powiedział to trochę pod beczkę, żeby wbić nam szpilkę, ale nie ma co się oburzać jakby zrobił jakiś straszny pojazd

Dystans

Co do wypowiedzi, to piłkarze muszą słodzić kibicom, ja tam nie mam z tym problemu.

A co do decyzji, że wybrał Real zamiast Liverpoolu?
W pełni słuszna decyzja, lepszy piłkarsko klub, Real po letnich wzmocnieniach może bić się o mistrzostwo, a w lidze mistrzów zawsze są faworytem do wygrania.

Jedynym argumentem przeciwko to w sumie tylko brak minut przy ewentualnych innych dobrych piłkarzach, ale jak mu to zapwenili przy rozmowach to na każdym innym polu nie mieliśmy nic więcej do zaoferowania niż królewscy.

pewnie od dziecka był ich kibicem

A w sumie co miał powiedzieć? “Wolałem do Liverpoolu, ale tylko ze względu na to, że dali dupy poszedlem do Realu”? Może i Jude wolał grać dla nas i w Anglii niż dla Realu, ale jeśli my po dwuletnim pierdolomento o tym jak idziemy po niego, bo jest right playerem wycofujemy się rakiem z walki o jego podpis zanim tak naprawdę wszystko się zaczęło to co innego mial powiedzieć. Może byśmy powalczyli o transfer gdyby w klubie znalazł się nowy własciciel/inwestor, a tak FSG zrobiło to co zwykle przyżydziło

Wszystkie wypowiedzi piłkarzy należy traktowac z przymrużeniem oka, bo one sa tak skontruowane, żeby dopasowac je do każdej sytuacji. To kibice nadinterpretowują słowa, aby znaleźc w ich wypowiedziach nawiązania do swojego ukochanego klubu

2 polubienia

Mnie jego wypowiedzi z teraz w ogóle nie grzeją, ale może dlatego że nigdy nie uważałem żeby było chociaż blisko jego transferu do Liverpoolu. Jakiś specjalnych sukcesów też mu nie życzę bo nie lubię jego nowej drużyny, niech sobie po prostu tam kopie

Ale to bardziej Liverpool go odrzucił przez wymagania Borrusi. Pewnie i tak wybrałby Real, ale fakty są takie, że to LFC pierwszy odszedł od stołu.

Ja jestem pewny, że gdyby BVB chciała go sprzedać rok temu to trafiłby do LFC zamiast Nuneza. Mane zastąpiłby ktoś tańszy.

W sumie to było ostatnie okienko w którym mieliśmy na niego szanse, po mundialu już był poza zasięgiem fsg

Rozumiem, że musiał podać jakieś powody tej niby decyzji, ale serio? Zrobiło na nim wielkie wrażenie autobus Realu, mecz życia bramkarza i lagi na Viniciusa? Jude trzeba było iść do Romy, tam taka taktyka jest co mecz

2 polubienia

No mógł już podać ten mecz 2:5 z nami bo tam faktycznie się upokorzylismy, a w finale rok temu real był zzz

Ile razy w życiu można być drugim? Myślę, że wystarczyło mu frajerzenia się na samym półmetku w Borussi, jesteśmy dwoma cholernie podobnymi klubami.
Fajnie byłoby mieć Bellinghama ale w dobie naszych potrzeb lepiej zainwestować ten pieniądz w dwóch - trzech “jakościowych” pomocników, aniżeli jednego, bardzo jakościowego.

Z tym bardzo jakościowym, to bym poczekał, bo co gość grał w “dużym” meczu, to nie istniał.

Wiele ekip się tobą interesowało, najmocniejszych ekip z Premier League, płacących nawet więcej niż Real Madryt. Dlaczego wybrałeś Real Madryt?
Jude: Po pierwsze, pieniądze nie mają dla mnie znaczenia. Przy takich decyzjach w ogóle nie myślę o pieniądzach.

Liverpool i pieniądze.