La Liga

Griezmann wczoraj zrobił klasycznego “Salaha” https://www.youtube.com/watch?v=T3kpLESCXeE

A tymczasem w Hiszpanii Barcelona wyleciała z Pucharu Króla po porażce 4:2 po dogrywce z Bilbao na wyjeździe w ćwierćfinale.
Chyba tylko udany występ w LM(bardzo wątpliwe) może uratować posadę Xaviego.

Chciałbym tego Williamsa z Bilbao u nas. Oczywiście młodszego.

2 polubienia

image

Niech, że ten Pep się już zlituje (nad nami również) i wróci do tej Barcelony.

1 polubienie

Niech ten Xavi siedzi tam jak najdłużej, to najlepsze co spotkało piłkarski świat w ostatnich latach (obok Ten Haga w Utd)
A ja bym bardzo chętnie widział u nas Jao Felixa, chociaż wiem że to abstrakcja. Mam przeczucie że pod Kloppem był by to world class.

1 polubienie

Z tym Felixem to zabawna historia, bo gra tak długo w piłkę, że wydaje się że ma z 28 lat. Porównując do takich wiecznych talentów jak Rashford(26 lat) Eze (25) Grealish (28) McTominay (27)

Barcelona dostała manitę od Villarealu, mam nadzieję że Xavi pozostanie tam wiecznie
E> No i się nie nacieszyłem, Xavi z końcem sezonu opuści Barcę.

WTF. Trenerzy wielkich klubów ogłaszają odejścia. Co się dzieje ? Czy to sprawa czysto sportowa czy jednak grubsza sprawa ?

Niie, po prostu zbieg okolocznosci. Xavi chyba zdawal sobie sprawę, ze zaraz go wywala wiec zapowoedzial, ze sam odejdzie z koncem sezonu. Majac na uwadze jaka legenda klubu jest - jest to pewnie uklon w jego strone. Aby nie burzyc pomnika wywalaniem.

Uprzedzajac komentarze - nie sadza aby Kloppo poszedl do Barcy w jego miejsce. Zrobi sobie wolne. Pewnie 12 mcy nue wytrzyma ale pol roku na bank.

Grubo. Jaka mogła by byc to grubsza sprawa? Jakaś zmowa trenerów wielkich klubów? :laughing:

2 polubienia

Nie zdziwię się, jak Klopp wyląduje w Barcelonie. O ile Laporta uruchomi jakaś dźwignie xd.

Skoro się czuje wypalony to pomyśl co by czuł w Barcelonie. Przecież tam to dopiero jest burdel. Ile stresu żeby to ogarnąć… Klub zadłużony po uszy, nie stać ich na transfery. Ściągają emerytów. To się nie może dobrze skończyć

Pep trenuje tylko kluby dysponujace ogromnymi budzetami przewyzszajacymi swoich ligowych rywali. Przyszle lata Barcy raczej krucho wygladaja pod tym wzgledem i chyba nie ma co liczyc, ze gosc tam pojdzie. Wg. mnie on bedzie jeszcze kupe lat siedzial w Manchesterze City bo nie ma innego klubu, ktory bylby na tyle prestizowy i dawal takie mozliwosci jak City.

1 polubienie

Przecież to kwestia czasu była bo tak słabej Barcelony nie było od lat, Xavi to najgorszy trener Barcy od czasów łysego.
Co mnie dziwi jedynie, że odejdzie po sezonie, zamiast teraz aby nowy trener mógł zacząć układać drużynę po swojemu, kibice Barcelony będą się katować jeszcze pół roku.
Kolejny przykład, że świetny piłkarz może się okazać fatalnym trenerem i niewątpliwie Xavi naruszył bardzo poważnie swoją legendę.

Fatalny trener to byl Pirlo, Xavi mistrzostwo jednak zdobyl w pierwszym sezonie, mając ograniczone możliwosci, mocno przebudowując zespol, wprowadzil wielu nowych czy tez mlodych zawodnikow do skladu. Przeciez oni mieli przez znaczną czesc sezonu straconą absurdalnie mała liczbe bramek i to grając np. takim Christiansenem ktory byl poswiewiskiem w Chelsea. Moze i to tylko la liga, ale zdetronizowac Real z marszu zupelnie nowym skladem, nie majac duzego doswiadczenia trenerskiego to jest coś. A ze ten sezon juz slabszy, no cóż taki już żywot trenera, nie kazdy potrafi sobie radzic z kryzysami, teraz wlasnie wychodzi troche jego brak doswiadczenia a czasem to po prostu taka robota ze za chwile zastepuje cie ktos inny.

1 polubienie

Wkrótce zostanie ujawniona kolejna część tzw. listy Epsteina

2 polubienia

A Koeman? A Santien?

Mbappe na 99% w Madrycie. Wszystkie inne kluby mogą się pożegnać z wygraniem Ligi Mistrzów, a La Liga zostanie przez nich ostro zdemolowana. Kylian to chłop, co sam mecze potrafi wygrywać, a w dodatku trafi do tej super drużyny Juda i Viniego. Sam ograłby Real, gdyby nie idiotyzm jego kolegów z ekipy (sezon 21/22). Wiem, że płaczę, ale co poradzić :wink:

2 polubienia

Gwarantuje Ci ze to City bedzie najlepsza druzyna dopoki prowadzi ich Guardiola.

LM nie bedzie juz tak zdominowana przez Real.

Atak: Vini-Mbappe-Rodrigo
Pomoc: Bellingham-Tchouameni-Valverde (nie licząc świetnych pozostałych graczy)
Obrona: Rudiger-Alba-Camavinga-Mendy
Na bramce Courtois.

Perez w tym momencie kończy Galaktycznych 3.0. Tym razem zrobił to nie jednym/dwoma wielkimi okienkami, tylko systematyczną budową zespołu, wykupując największe, młode perełki, jakie były dostępne na rynku.

Oprócz tego, są plotki o wzmocnieniu obrony, na ławce do przyszłego roku siedzi Ancelotti, a kto wie, czy nie zastąpi go Klopp.

Moim zdaniem, chociaż City jest na piekielnie wysokim poziomie, po najbliższym okienku transferowym będą musieli ustąpić 1 miejsce na rzecz Realu.