Liga Mistrzów 2022/23

PSG lub Benfika i tak samo Real lub Lipsk, tutaj nie wiadomo

Edit: sprawdziłem i nie mogą trafić na siebie, więc mamy Porto, Bayern, PSG/Benfika lub Real/Lipsk

Oglądam Juve - PSG i w mojej opinii PSG jest słabe. Nie grają nic, mają indywidualności i pojedyncze zrywy i to tyle, jako drużyna nie istnieją. Szybko zakończą swoją przygodę w fazie pucharowej.

Niesamowita Benfica zajmuje 1 miejsce w grupie bo ma wiecej goli na wyjezdzie i moze byc naszym rywalem w 1/8.

1 polubienie

Na flashscore Befica jest druga…

Fajnie, ale to nie oznacza, że jak na nich trafimy to wywalczymy awans. Ale chętnie bym widział dwumecz Liverpool-Benfica.

Sami nie wiedza na psp 6, mowili ze punkt g regulaminu i bramki strzelone na wyjezdzie, a na psp1 ze psg z 1 miejscem :slight_smile:

Nasi potencjalni rywale:
image

Bardzo ciekawa sprawa, Benfika i P$G mają tyle samo punktów, bramek zdobytych i straconych oraz równy bilans bezpośredni (oba mecze po 1:1). Skoro w fazie pucharowej od poprzedniego sezonu bramki wyjazdowe nie premiują awansu to na logikę nie powinny premiować awansu z grupy. Powinien być więc dodatkowy mecz między portugalczykami i paryżanami.


jakim cudem Benfika jest pierwsza? Wygrała grupę z powodu … bezwzględnego alfabetu? :smiley:

1 polubienie

Większą liczba goli wyjazdowych.
W regulaminie musi to być jakoś określone, gdyby gole wyjazdowe były po równo to pewnie kolejnym wskaźnikiem byłaby np. mniejsza liczba kartek, może bilans z drugą, potem trzecią drużyną… ostatecznie losowanie.
Dodatkowego meczu raczej bym się nie spodziewał.

3 polubienia

Juz widzialem oczami wyobrazni Mbappe zostawiajacego Flaco 20m za sobą a potem objeżdzającego Arnolda, ale to jeszcze nie teraz. Szykuje sie bardzo ciekawe losowanie mozw byc pojedynek Mane albo Nuneza z bylym klubem i mysle ze tak bedzie, lub kolejny rewanz z Realem. Czuje, ze szwejki trafia na siebie.

LFC w sezonie 18/19 miał podobną sytuacje. Wtedy zdecydowała zasada fair play (żółte kartki)

1 polubienie


No chyba nie.

Dla nas Benfica z pierwszego to super news, teraz szanse 50/50 na spoko rywala. Ale patrzac na drugie miejsca to itak jest przepasc, tylko borussia i psg wyglada mocno.

Dobrze, że nie trafimy na PSG. Zdecydowanie najgorszy rywal ze stawki. Grają świetnie, mają najlepszy atak na świecie, a mecze z nimi nie mają żadnej historycznej otoczki. Nawet nie mają jakiegoś polskiego forum kibiców, na który się wchodzi aby się pośmiać po wygranej. Dramat.

Chciałbym ekipę z Portugalii, ale jeżeli będzie Real to nie będę płakał. Real Madryt trzeba ograć w dwumeczu, bo w finale to jest niemożliwe

1 polubienie

Ooo a miałem uwierzyć kuczkowi na słowo… no czyli sytuacja dość klasyczna gdzie mamy zwyczajnie więcej strzelonych goli (inna również liczba zwycięstw) A to z Benfiką no to jest sytuacja unikatowa wręcz. Chyba nigdy czegoś takiego nie widziałem. W lidze pewnie najsprawiedliwiej byłoby zrobić dodatkowe spotkanie. W tym przypadku raczej kwestia logistycznie kłopotliwa więc pewnie sto innych możliwości wyłonienia zwycięzcy jest zaszytych w regulaminie.

Na oficjalnej stronie UEFA Benfika jest pierwsza

Według jakiegoś wzrostu mamy aż 40% szans na trafienie Bayernu. Na Real Madryt 20%. Czyli nie nastawiałbym się na ekipę z Portugalii, szanse małe

PSG gra świetnie? Ma najlepszy atak na świecie? Zupełnie coś innego widziałem oglądając dzisiejszy mecz.
Jako kolektyw nie istnieją, bazują na pojedynczych zrywach. Słabe Juve siedziało na nich większość meczu, mecz wygrali ale lepsi nie byli.

PSG bazuje na indywidualnych blyskach, najczęściej Mbappe, ale jako zespół nie mają stabilizacji, potrafią wygrać gniotąc rywala w jednym meczu, żeby w drugim drżeć o wynik. Chociaż z naszej perspektywy Kylian objezdzajacy Flaco i Trenta jest całkiem realnym widokiem.
Te prawdopodobieństwa wynikają pewnie z dodatkowych założeń przed losowaniem, Bayernowi odpadają trzy niemieckie kluby z drugich miejsc.