Ligue 1

Zmiany, zmiany, zmiany. W PSG dochodzi do sporych roszad. Nowym dyrektorem został Luis Campos.

„Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Paris Saint-Germain, który uważam za najbardziej ambitny i ekscytujący klub w świecie futbolu. Podzielam tę samą wizję. Wizję, w którą mocno wierzę ." [paris united]

Podsumowanie

https://twitter.com/parisunited6/status/1535208116018679810?s=20&t=KgGglmcDxS8H-yQRTDpfOQ

Sporo się mówi o tym, że Poch jest na wylocie z PSG. Jego następcą ma być Zidane. To oznacza jedno. Chcą wygrać LM. Nie ma to tamto. To będą poważni rywale w nadchodzącym sezonie.

Nie ma obecnie klubu, który może sobie pozwolić na zawodnika, który nie musiałby biegać w pressingu, w psg jest aż 3 takich zawodników i każdy z nich jest “nie do posadzenia”. Niemniej jednak ich potężna liga może pozwolić na odpoczynek i może gwiazdy będą spinać się tylko na te mecze w środku tygodnia.
Ciekawi mnie czy psg zrobi w końcu ruchy, które są im potrzebne czyli pomocnicy od brudnej roboty, ewentualnie defensywny pomocnik, czy znów sprowadza jakąś gwiazdę jak Pogba i będą zadowoleni. Do tego chętnie zobaczę jak Zidane poradzi sobie w innym klubie niż real, ciekawi mnie jego rzeczywisty warsztat.
Życzę im serdecznie aby znów szybko odpadli z lm i najlepiej przegrali ligę :slight_smile:

2 polubienia

Wijnaldum z nagrodą najwiekszej wtopy transferowej w Ligue1.

A pamiętam, jak wszyscy płakali, jak odchodził.

Cou i Wijnaldum bez Kloppa to dno. I pewnie to samo spotka Mane. Ten trener generuje piłkarzy, tak samo było w BVB - kto odchodził od Kloppa z reguły miał potężny zjazd. Chyba tylko Lewy wypalił konkret i też nie w pierwszych sezonach.

1 polubienie

Co nie zmienia faktu, że mając Giniego w składzie mieliśmy pewność, że nie będzie trzeba się martwić, czy nievwypadnie ze składu na kilka tygodni.
Ale faktycznie - w ostatnich latach strach odejść z Liverpoolu. Ciekawe, jak sobie Divock poradzi na San Siro.

Też nie trzeba było się martwić, że ktoś będzie hamował akcje w środku pola :wink:

Gini “ciągle się zastawiam” Wijnaldum.

Tak jak pisałem w zeszłym roku - bardzo dobre mecze Holendra w naszej koszulce można policzyć na palcach jednej ręki.

Przykre, że pomocnik, który byłby numerem dwa w naszej kadrze określany jest mianem najgorszego transferu w L1. To świadczy o naszej pomocy, a my nie chcemy dalej transferów
Ogólnie też tą “nagrodę” z przymrużeniem oka traktuje. Messi ZłotaPiłka był taki genialny, w porównaniu do oczekiwań? Albo Ramos?

1 polubienie

Że Cou to dno to się nie zgodzę.
Przecież miał bardzo dobre wejście do nas i bardzo dobrze grał pod skrzydłami Brendana. Pod Jurgenem się tylko rozwinął. W Barcy coś poszło nie tak. Nie wiem z jakich przyczyn. Nie śledzę bezpośrednio meczów Barcy i po transferze też nie śledziłem. Niektórzy moi znajomi kibice Barcy twierdzili że źle go ustawiają na boisku, może nie był do końca tym gościem na boisku jakiego oczekiwali. W Bayernie za to grał świetnie (opinia kibica Barcy - mojego znajomego). Ale podsumowanie Coutinho że piłkarsko jest dnem to jest jakieś nieporozumienie.
Bardzo dobry grajek, w Villi też sobie dobrze radzi.
Nie wiem czemu jego kariera się nie rozwinęła, ale nie na pewno przez to że był słaby. Może to co prezentował w Liverpoolu to był jego top a gdzie indziej już jakoś tego nie potrafił pokazać, ale na pewno to nie jest słaby piłkarz.
Wijnaldum też nie jest słaby, po prostu miał tu trenera który idealnie potrafił wykorzystać jego cechy piłkarskie, W kadrze przecież też dobrze grał.
Ale mówienie o tych graczach że są dnem to… dno.
A co do przewidywań o Mane to myślę, że bardzo dobrze piłkarsko będzie sobie radził na boiskach Bundesligi.

1 polubienie

Messi bądź co bądź liczby miał. A Ramos praktycznie nie grał przez kontuzje.

Piorunujące te liczby a zwłaszcza te potężne 6 bramek robi wrażenie w mocarnej Ligue 1, złota piłka jak nic

Złotą piłkę to na pewno nie dostanie. Dostanie Benzema. I jeszcze oprócz tych 6 bramek, miał 14 asyst w 26 spotkaniach, czyli 0.8 gola albo asysty na mecz, a był to najgorszy sezon Messiego w karierze, w dodatku z dala od Barcelony, co miało spory wpływ, bo było widać, że za bardzo mu się nie chce.

Pochettino zwolniony z PSG. Teraz Mbappe pewnie kogoś zaproponuje i zatwierdzi zgodnie z nową umową. Ciekawe czy Mauricio wróci do PL, chętni pewnie się znajdą.

Nie bardzo jest miejsce dla niego w PL, chyba, że jakiś klub z dolnej połówki.

Sugerujesz, że jest za słaby, czy obecnie nie ma wolnych wakatów ?

W PSG już akurat Galtier jest potwierdzony jako nowy trener.

1 polubienie

Nie ma wolnych miejsc na tym etapie, a juz zwłaszcza w klubach z top 7-8 plus tych z aspiracjami (Newcastle, AV), a nie wydaje mi się, żeby chciał obejmować jakiś klub bijący się o utrzymanie.
Możliwe, że w trakcie sezonu coś sie zwolni, jeśli nie w PL, to w Hiszpanii czy Włoszech. Chociaż magia nazwiska Pochetino trochę wyblakła.

3 kolejka fr ligi

Neymar: 5 goli, 6 asyst.

I tak jak dojdzie do 1/4 LM to juz bedzie kontuzjowany

2 polubienia

Nie jego wina, że wymyślili sobie grać ćwierćfinały LM w tym samym czasie, gdy jego siostra ma urodziny.

4 polubienia

Formę to on obecnie ma, ciekawe na ile wytrzyma fizycznie. Mundial cały zagra o ile zdrowie pozwoli, miejsce ma zapewnione.
Z taką formą może nawet złota piłka?? Kto wie, ale to dalekie teorie

Nie chciałbym żebyśmy trafili do grupy z PSG. Wiem, że w mediach sporo się mówi o awanturach w szatni, ale piłkarsko tam jest gigantyczna jakość co przekłada się na szalone wyniki w meczach. Pięknie się to ogląda. Nie potrafię sobie jednak wyobrazić jak TAA miałby obronić nas przed jakimkolwiek atakiem Mbappe, albo Hendersona z Milnerem, którzy wygrywają cokolwiek w środku przeciwko Verattiemu i cofniętemu Messiemu.