Liverpool - Real Madryt (Finał LM)

Kroos nigdy nie przegrał z Liverpoolem (5 spotkań), Thiago nigdy nie wygrał z Realem w LM (6 spotkań).

Real nigdy nie wygrał finału LM/PE z LFC w Paryżu (1 spotkanie) a LFC wygrał tam z Realem (1 spotkanie) :wink:

8 polubień

Powiem wam, że w Liverpool panują dobre nastroje wśród lokalnych kibiców, mowa oczywiście o tych którzy zostali w mieście.
Są bardzo optymistycznie nastawieni co do meczu i wyniku.
Ostatni, z którym rozmawiałem mówił mi, że LFC gładko i na luzie wygra 4:0.
Ja do pesymistów raczej nie należę ale dwa razy sie go pytałem o jego przewidywania wyniku bo nie wierzyłem co usłyszałem​:grin::grin:.
Tak, że drodzy fani i fanki, głowy do góry, dość jęczenia a wiecej wiary.
Ja obstawiam 3:1

@firo9 z czym człowieku masz problem? Ja bardzo lubię finały, ale kiedy się już skończą i można świętować.

Dawać tą 21:00 godzinę!

Jakieś kierowanie się przeszłością itp jest dla mnie zawsze naprawdę śmieszne. To nie będzie miało dzisiaj nic do rzeczy. Po pierwszym gwizdku wszystko zostanie z głów wyłączone i będzie się liczyć tu i teraz. Jeżeli zagramy swój futbol, czyli wysoki pressing, piłka na jeden kontakt, agresywnie i z głową to nie będzie co zbierać z Realu. Oni zaczęli grać bardzo podobnie do Atletico Simeone, czyli cofają się i wyprowadzają kontry, marzy mi się spotkanie podobnego do tego na Anfield w grupie właśnie z drużyna z Madrytu. Wiadomo szacunek i pokora to podstawa, ale jeżeli zagramy jak pisałem swoje, swój „heavy metal” to w Paryżu z Realu nie będzie co zbierać

4 polubienia

Ja nie jestem w stanie prognozować dzisiejszego wyniku, po prostu chcę by to nasi dzis świętowali.

Jeżeli ktoś jest przesądny to może będzie wierzył w te ciekawostki, ja osobiście nie zwracam nawet na to uwagi :smiley: Real nigdy nie przegrał finału LM w nowej formule (7 razy), oby dzisiaj im się ta statystyka popsuła. Marzę o tym by rano się obudzić, zrobić kawę, usiąść i oglądać ceremonie i nasze zwycięstwo! COME ON ! YNWA!

1 polubienie

Ja błagam tylko o jedno… tylko nie karne… Nie wytrzymam tego nerwowo.

No i co, że Real wygrał ostatnie 7 finałów jak nie patrząc na 1998 rok gdzie potencjały tamtego Realu i tamtego Juventusu były porównywalne to w pozostałych 6 Real był już przed meczem zdecydowanym faworytem.

Valencia, Leverkusen i 2 razy Atletico były wyraźnie słabsi już przed meczem.

Juventus z 2017 i my w 2018 też nie byliśmy faworytami przed meczem a gdyby nie uraz Mo i Karius to nie wiadomo jakby się tamten final potoczył.

Statystyka wygranych finałów RM nie ma nic do rzeczy. Trzeba wierzyć, chłopaki dadzą z siebie wszystko bo to ostatni mecz sezonu. Kibicujemy

Real wygrał 7 finałów w formule LM to fakt.
A my dzisiaj wygramy 7 raz PE/LM i to będzie fakt :slightly_smiling_face::muscle::red_circle:

Jak śpiewał Jan Kaczmarek “pero, pero bilans musi wyjść na zero” :rofl:

Przed nami mecz sezonu czyli finał Ligi Mistrzów, który po prostu MUSIMY wygrać jeżeli chcemy liczyć sie walce o takie trofea jak Superpuchar Europy czy Klubowe Mistrzostwo Świata FIFA. Jeżeli chodzi o same skłądy to nie należy się spodziewać jakichś większych zmian, warto też podkreślić, że oba zespoły mają długą lawkę rezerwowych i sporo opcji w ataku i pomocy. Jeżeli chodzi o wynik tyo typuje 2:0 dla Liverpoolu po golach Salaha i Mane. A oto moja wyjściowa jedenastka Liverpoolu na finał LM przeciwko Realoiwi Madryt
---------------------------------Alisson----------------------------------
-Trent-Arnol------Matip--------------Virgil----------Andy----------
-----------------------------Hendo--------------------------------------
---------------------Keita---------------Thiago------------------------
-----------------Salah---------------------Luis DIaz-----------------
-----------------------------Mane--------------------------------------

Ławka rezerowych
Kelleher, Giomez, Konate, Tsimiikas, Fabinho, Elliott, Jones,Oxlade Chamberlain, Firmino, Jota, Minamino

Przewaga Realu: Królewscy lepiej panują nad piłką w środku pola (mają genilanegoi Modrica) i mają zabójczo skuteczny duet w ataku Vinicius - Karim
Przewaga Liverpoolu: Liverpool dużo bramek zdobywa po stałych fragmentach gry i ma możliwość rotacji w ataku - mamy parę niezłych piłkarzy takich jak Bobby Firmino, Jota czy Takumi Minamino

@MKrzysiek Przecież Fabinho to nasze zabezpieczenie środka pola. Musi zagrać i koniec

2 polubienia

Zdecydowanie Fabinho za Keite i Milner na ławce to obowiązek. Obawiam się tego meczu choć czysto piłkarsko jesteśmy od nich lepsi, no ale kto oglądał Real w LM ten wie, że mogą być gorsi a i tak zawsze coś muszą dziabnąć, oby dziś szczęście było po naszej stronie.

Pierwsza podstawowa zasada to wyrzekać się błędów. Gdy będzie choć minimalne ryzyko, że rozgrywana przez Matipa czy Virgila piłka może paść łupem Benzemy lepiej wybić ją jak najdalej od własnego pola karnego. Pamiętajmy, że Real jest najgroźniejszy z kontry, także ciągle nabijanie podań i posiadanie piłki na poziomie 70-30 niekoniecznie będzie nam sprzyjać. W ataku wiadomo dynamiczna trójca musi szarpać cały mecz - obrona Realu to zdecydowanie nie jest monolit i trzeba to wykorzystać.

Go The Reds po 7 puchar YNWA

Jakiś mały ruch na stronie

Sobota :slight_smile: handlowa :slight_smile:

Ciekawe za kim dzisiaj będzie Pep Guardiola? XD

1 polubienie

mały ruch, ludziom nieco spowszedniały sukcesy, zwycięstwa a nawet trofea, na szczęscie te czasy gdy awans do fazy grupowej LM był niemal szczytem marzeń po latach posuchy a człowiek cieszył się jak dziecko gdy mógł od święta usłyszeć w środe hymn champions league na Anfield już daleko za nami. Wszyscy marzą aby zagrać w LM, my możemy dziś ją po raz kolejny wygrać, najwazniejszy mecz w sezonie. I to już czas, żeby odpalić przyśpiewki przed studiem i wprowadzic sie w nastrój meczu.

Pewnie nasi siedzą na forum Realu :slight_smile:

Ogólnie kibice Realu mają ogromy ból dupy, jadą po nas jakby byli królami wszechświata: 14 w drodze, LFC cieniasy, Klopp to burak itd…

Także czekam z niecierpliwością aż utrzemy im nosy!

Do boju!

YNWA :slight_smile:

3 polubienia

Mały ruch bo większość ludzi pewnie szykuję się właśnie do wyjścia do pubu, kina czy to na spotkanie ze znajomymi i żeby wspólnie cieszyć się tym świętem futbolu. Tak więc życzę wszystkim aby to był nasz szczęśliwy dzień i wieczór i do zobaczenia miejmy nadzieję jutro a jak nie to za jakiś czas :slight_smile:

YNWA!

2 polubienia