Luis Díaz

Jak mnie on imponuje. Widać, że jeszcze, że sporo do dotarcia się z zespołem, ale potencjał tu jest kosmiczny. Czego tu człowiek doczekał: w jednej ofensywie Salah, Mane, Jota, Diaz i Firminio, a byli Borini, Carroll i Benteke.

2 polubienia

Powtórzę się - w moich oczach gość ma trochę Suarezowy styl! Niesamowity walczak, świetna technika. Do tego chyba bardzo sympatyczny, przynajmniej takie sprawia wrażenie i tak sugeruje reakcja całej drużyny po jego bramce.

Generalnie przypomniała mi się sytuacja z Suarezem, kiedyś w meczu z Chelsea strzelił bramkę na bodajże 1-1, pobiegł do narożnika i okazało się, że celebruje totalnie w pojedynkę, ani jeden kolega z zespołu do niego nie dołączył (link). Serce pękało na ten widok, gość, który zostawiał 100% siebie na boisku, nie zasłużył na takie traktowanie. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego w drużynie prowadzonej przez Kloppa - i było to widać po dzisiejszej bramce.

Fajnie też, że wpadło mu pierwsze trafienie i wstępna bańka presji już pękła, bo - mimo że robił dużo fajnego wiatru przy wszystkich okazjach, które dostał do tej pory - pewnie jeszcze z 2-3 mecze bez bramki i media zaczęłyby budować paraliżującą narrację. Świetny ogarniacz, będzie z niego dużo pociechy.

2 polubienia

Bardzo polubiłem tego chłopaka, cieszę się, że tak szybko strzelił bramkę, teraz będzie tylko lepiej nie ma bata.

Statystyki Diaza z Norwich:

4 strzały
1 strzał celny
1 gol
59 dotknięć piłki
13 dotknięć piłki na polu przeciwnika
6 piłek odzyskanych
5 stworzonych szans
5 wygranych pojedynków
3 faule odgwizdane na naszą korzyść
1 wślizg

LINK

https://twitter.com/empireofthekop/status/1495397833289072643?s=20&t=SLxIV3qBU2PS4OlhQLKWnw

Świetny mecz Diaza. Od razu wkomponował się w drużynę. Momentami wieje chaosem, ale jest to dość oczywiste ze względu na krótki czas pobytu. W debiucie próbował rozerwać bramkarza i bramkę pokazem siły w nodze. Wczoraj już było bardziej technicznie. Brakowało nam zawodnika, który ma taki ciąg na bramkę. Wejście smoka.

Jeszcze raz podziękujemy kogutom. Niedość, że zabrali 6 punktów City to dzięki ich aktywności transferowej możemy cieszyć się z Diaza o 6 miesięcy szybciej. Trzymam kciuki, żeby Tottenham był w top 4.

1 polubienie

Tak jak pisałem na stronie - ostatnio taki powiew świeżości czułem w Liverpoolu, przy transferze Mane - świetna konkurencja/następstwo.

Diazowi najbardziej brakuje zgrania z drużyną, co oczywiste na tym etapie, poza tym ciężko mieć zastrzeżenia.
Wielka ochota do gry, znakomita technika użytkowa, nie tylko konkurencja dla Mane ale i w razie potrzeby zastępstwo dla Joty czy Bobby’ego.

Dobry ziomek Tottenham

Byłem na tym meczu i totalnie nie miałem takiego poczucia. Bardzo dużo biegał i chciał grać, brak kompletnego porozumienia z drużyną nie powinien cię dziwić bo ledwo co do nas przybył. Diaz walczył, szarpał, dryblował, wchodził w pole karne. Generalnie gryzł murawę, ani minamino ani origi nie wnieśliby tyle co on.

2 polubienia

W poprzednich meczach Díaz wyglądał na świetnie zgranego z Robertsonem, grali z pierwszej piłki i w ogóle. Wczoraj faktycznie nie było tak pięknie. Można było odnieść wrażenie, że aż za bardzo chciał i w efekcie trochę forsował grę. Może po debiutanckiej bramce ciśnienie zejdzie, a i z Kostasem zdąży się dogadać.

Oj będzie kara od Kloppa

Tak kurwa, od razu sprzedać. Gwiazdor, pajac, samolub, denny. Nudne do porzygania.

Ty chyba masz jakiś problem.

Diaz dziś moim zdaniem najlepszy mecz póki co, dokładność, dynamika, celność - wszystko się zgadza

Nie mam problemu, uważam podobnie. Dlatego z sarkazmem skomentowałem post o karaniu Diaza przez Kloppa.

A co tam się wydarzyło jakbyście mogli przybliżyć? Dopiero co wróciłem z pracy i ominął mnie ten mecz niestety :sweat:

Świetny jest. Technicznie bardzo dobry i dysponujący fenomenalną szybkością. Trochę brakuje zgrania i póki co nie do końca ma celownik nastawiony, ale będą z niego ludzie.

rzecz w tym, że nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, zwykły mecz na plus, niektórzy widzę na siłę doszukują się problemów

Luís Diaz strzelił dla Kolumbii trochę w stylu Coutinho: link (3 min 13 sekunda). Czekam na taką bramkę w barwach L’poolu - najlepiej przeciwko City w lidze!

Kolumbia (20 pkt) obecnie zajmuje 6 miejsce w grupie i tracą 5 pkt do czwartego Urugwaju (25 pkt), także bezpośredni awans do MŚ już nie dla nich, ale wciąż mają szansę na powalczenie o baraże z zajmującym 5 miejsce Peru (21 pkt). W ostatniej kolejce Peru musiałoby nie wygrać u siebie z Paragwajem, a Kolumbia musi pokonać Wenezuelę na wyjeździe.

Diaz z nagrodą Gol Miesiąca za miesiąc marzec. :slight_smile:

LINK

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1509924143181058056?s=20&t=ktxfB9L6-mRAp1u0qoKDyg

co on dziś wyprawia. Mózg wysiada! Niesamowita technika i ciąg na bramkę.

1 polubienie